Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgessünk a szoptatásról fórum

Beszélgessünk a szoptatásról (beszélgetős fórum)


1 2
33. Lipiani (válaszként erre: 32. - 8e8c2f0ee9)
2009. okt. 17. 21:56
Én is ezt mondom!Más örülne ha lenne teje. Én örülök is neki nagyon!Tényleg nem pótolhatja semmi.Meg maga a szoptatás meghittsége és szépsége sem pótolható.:))
32. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 31. - Lipiani)
2009. okt. 17. 14:55
Egyébként szerintem ez nem lehet ciki máshol sem. Az emberek nem csodabogárnak néznek, hanem max nevetnek egyet, hogy milyen édes kisgyerek. Ilyesmi miatt nem kell aggódni. És nem lehet semmivel sem pótolni az anyatej által nyújtott immunanyagokat. A szoptatás fontos. HA van tej, hagy egye, én azt mondom :)
31. Lipiani (válaszként erre: 30. - 8e8c2f0ee9)
2009. okt. 16. 19:02

Szia!

Na pont ezért szeretném én is még legalább a télen szoptatni,mert a betegségek ellen azért csak véd a tej.

Pont arra gondoltam én is,hogy ha még kéri is a cicit,akkor szerintem itthon fogja,mivel itthon szoktam szoptatni.Este a cicin alszik el,reggel meg még az ágyban reggelizik.;) Úgyhogy valószínű máshol nem fogja kérni...:)

2009. okt. 16. 17:16
Sziasztok! Az én kisfiam már másfél éves. MOst szerettem volna leszoktatni, de a doktornénije azt tanácsolta, hogy most, ebben az influenzás időszakban semmiképpen ne hagyjuk abba a szopit, mert ez nagyon jó immunerősítő. Úgyhogy még mindig marad a szopi napi kb háromszor: reggel, délelőtt és este, de mikor melyik marad ki, kedvétől függően. Ő is kéri már régóta, ha megkívánja, húzza fel a pólómat, és nem hagy békén, míg nem kap. Idegen helyen még nem fordult elő ilyen, csak itthon, így kellemetlen sem volt soha, viszont olyan édesen tud kunyerálni :))))) ÉS most már kibővült a szókincsünk a cici szóval :)
29. Mariann7533 (válaszként erre: 28. - Lipiani)
2009. okt. 16. 14:53
Szívesen.Boldogan teszem,mert imádok szoptatni.
28. Lipiani (válaszként erre: 27. - Mariann7533)
2009. okt. 16. 14:52

Meg gondolom valahol nevelés kérdése is.Na majd meglátjuk...:)

Köszi hogy megosztod a tapasztalatod.:)

27. Mariann7533 (válaszként erre: 26. - Lipiani)
2009. okt. 16. 14:49
Szia.Tudod mikor volt,hogy mondták?Másfél évesen.És inkább olyankor,amikor mondjuk bikinibe voltam.Amikor észrevettem,hogy éhes,akkor próbáltam diszkréten elvonulni egy eldugottabb helyre,és megetettem.Mindent meg lehet oldani.
26. Lipiani (válaszként erre: 23. - Mariann7533)
2009. okt. 16. 14:45

Szia! :)

De jó ilyen tapasztalattal is találkozni.:) Gratulálok!!

Nekem olyan félelmem van,hogy ha már nagy a gyerkőc,és tud értelmesen beszélni,nem kéri mások előtt a cicit? Vagy ez csak az én hülyeségem?

25. Sziszmoly (válaszként erre: 23. - Mariann7533)
2009. okt. 16. 14:43

Nem semmi:D

Akkor ezek szerint van sok tejed:D

24. Lipiani (válaszként erre: 22. - Sziszmoly)
2009. okt. 16. 14:43
Köszönöm a nevében is.:)))
2009. okt. 16. 14:41
Sziasztok.Nekem három gyerekem van.A két nagyobbat,/7 éves Dia,4 éves Kristóf/ 2,5 éves korukig szoptattam.A kislányom most 13 hónapos,intenzíven szopizik,éjszaka is felkel még 2-3-szor.Őt is szeretném 2,5 éves koráig szoptatni.
22. Sziszmoly (válaszként erre: 21. - Lipiani)
2009. okt. 16. 14:39

Én is én is:D

Imádok anya lenni:D

Most néztem meg a naplódat nagyon szép a fiad:D

21. Lipiani (válaszként erre: 20. - Sziszmoly)
2009. okt. 16. 14:38

Arra mondtam hogy tapasztalatlan voltam,hogy ott álltam egy kisbabával,és ugye első gyerkőc,vagyis semmi tapasztalatom nem volt.A családban Ő az első baba,unoka...Szóval ezért.:)

Na jó.Sok témában a mai napig tapasztalatlan vagyok.:) De élvezem az anyaságot!!! :)

20. Sziszmoly (válaszként erre: 19. - Lipiani)
2009. okt. 16. 14:35

Tapasztalatlan?

Miért mondod ezt?

Én akkor mit mondjak egy 10 hónapos fiúval?:D

Nekem tegnap lett 10 hónapos:D

19. Lipiani (válaszként erre: 18. - Sziszmoly)
2009. okt. 16. 14:33

Igen.Egy éves és két napos.:))Most volt a szülinap.


Amúgy már én is elfelejtettem milyen is volt,most törnek fel az emlékek ahogy erről beszélgetünk...:))) A fájdalmak ellenére nagyon szép emlékek,mert akkoriban még olyan picike volt,én meg olyan tapasztalatlan,de nagyon boldog!És azóta is boldogságot hoz az életünkbe.:))

18. Sziszmoly (válaszként erre: 17. - Lipiani)
2009. okt. 16. 14:30
Már el is felejtettem,hogy milyen is olyan rég volt.Jó láttam 1 éves a Manód?
17. Lipiani (válaszként erre: 16. - Sziszmoly)
2009. okt. 16. 14:26
Én úgy voltam vele,hogy ez a minimum amit megtehetek a gyermekemért.Én is sokáig sírva szoptattam.De megérte kitartani.
16. Sziszmoly (válaszként erre: 15. - Lipiani)
2009. okt. 16. 14:21
Igen,nekem is az első 2 hónap nagyon rossz volt,véres mellbimbó,fájdalmas szoptatások és sírás,hogy nem bírom,mégis alig volt tejem,de kitartottam és ez nagyon fontos.
15. Lipiani (válaszként erre: 14. - Sziszmoly)
2009. okt. 16. 14:17

Hát... inkább nem írok semmit.

Nekem is voltak nehézségeim.Sőt!Az első 2(!) hónap csak abból állt.

Kezdődött azzal,hogy nagyon nehezen indult meg a tejem.A kisfiam a kórházban kapott tápit is,de aztán nagy nehezen csak lett.Utána beödémásodott a mellem,így nem tudott szopizni belőle.Fejtem,és úgy itattam pohárból.Aztán lett egy mellgyulladásom,39 fokos lázzal.

Mikor ezek megoldódtak,akkor a kisfiam nem akart szopizni,mert hozzászokott a pohárhoz,és abból ugye kényelmesebb volt inni,nem kellett megdolgozni érte,csak dőlt a tejcsi.

Na és a mellbimbómról nem is beszélek.Lényegében nem is volt,mert darabokban jött le.Rengetegszer volt véres a tejem... 2 hónapig...mégsem adtam fel.És most is azt mondom,hogy csodás dolog szoptatni.:)

14. Sziszmoly (válaszként erre: 13. - Lipiani)
2009. okt. 16. 14:10
Teje az volt,nem is kevés,de vagy kétszer megsérült a mellbimbó,mert állítólag kiharapta és akkor kész nem volt rá hajlandó.
13. Lipiani (válaszként erre: 11. - Sziszmoly)
2009. okt. 16. 14:08
Nem volt teje? Vagy ellene van a szoptatásnak?
12. Lipiani (válaszként erre: 10. - Vica26)
2009. okt. 16. 14:08

Szia Vicus! :)

Én is azt mondtam mindig,hogy 1 éves koráig szeretném szoptatni.Erre most betöltötte,de szeretném még legalább a télen,aztán tavasszal elválasztás...jajj de rossz ezt leírni.Pedig tudom hogy nem szopizhat a végtelenségig.Gyorsan megy az idő na...:)

11. Sziszmoly (válaszként erre: 9. - Lipiani)
2009. okt. 16. 14:03
Még most is szoptatnám,ha akarná,meg lenne tejem,nem úgy mint a húgom,aki nem szoptatta.
10. Vica26
2009. okt. 16. 14:03

Szia Ani!


Én 1 éves koráig tervezem, persze, ha addig lesz tejem, illetve nem rágja szét a mellbimbóm. Sajnos mostanában többször is megharapott.

Aztán ha még utána is lenne, akkor is kapna olyan másfél éves koráig kb.

9. Lipiani (válaszként erre: 7. - Sziszmoly)
2009. okt. 16. 14:01
Ügyes vagy nagyon hogy nem adtad fel!!! :) Azért csak megérte.:)
8. Lipiani (válaszként erre: 5. - Csacsa)
2009. okt. 16. 14:00
Hú!Néha nálunk is van hogy nem szopizik,csak komfortcicizik.Remélem azért még nem hagyja abba.Sok ismerősöm azt mondja,hogy 1 éves kor körül a legideálisabb az elválasztás,utána csak nehezebb lesz.Viszont jön a tél,a sok bacilus,és azért a tejcsi csak védi őket valamennyire.Meg én nagyon szeretek szoptatni...
7. Sziszmoly (válaszként erre: 6. - Lipiani)
2009. okt. 16. 13:59
Igen,mert eleinte tápszer mellett is szoptattam,pedig 2 háttől tápszeres lett,de én nem adtam fel,most meg....10 hónapos:D
6. Lipiani (válaszként erre: 3. - Sziszmoly)
2009. okt. 16. 13:57
Sajnálom...:( Engem is rosszul érintene,pedig már egy éves.De bele kell törődni,hogy megy az idő,és elválasztják magukat.
5. csacsa (válaszként erre: 1. - Lipiani)
2009. okt. 16. 13:56
En a lanyomat pont egy eves koraig szoiztattam. Bar akkor mar csak este szopizott. Es persze nem en vettem el tole, hanem o mondott nemet. A fiam most 11 honapos mult , fel honap mulva lesz egy. O is szopizik meg este. Bar par napja ugy vettem eszre hogy mar nem szopik csak cicizik :o)) Szoval bar nem terveztem egyiket sem egy eves koranal tovabb szoptatni, ok dontenek az ugyben hogy mar nem kell nekik.
4. Lipiani (válaszként erre: 2. - Bd37ba754f)
2009. okt. 16. 13:55
Éjszaka még nekünk is van szopi.Nem mindig,például most sem volt.De ha felkel és kéri,akkor van. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook