Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Beszélgessünk a Deja Vu érzésről! fórum

Beszélgessünk a Deja Vu érzésről! (beszélgetős fórum)


1 2
40. Mirandas (válaszként erre: 39. - 342402de6d)
2012. júl. 16. 22:04
Tudod, hogy az utolsó mondat az tuti igaz! Mert amit én megálmodtam,(és onnan tudom, mert volt hogy morfondíroztam rajta milyen furát álmodtam.. és eltelt kis idő a bekövetkezésig) majd szinte rémülten vettem róla tudomást, hogy bekövetkezett. De annak legtöbbször valóban nagyon nagy súlya volt mint esemény, vagyis sorsfordító volt tényleg. De ez nem a Deja Vu ez valami más furcsa dolog. Deja Vu-m volt már az más. :)
39. 342402de6d (válaszként erre: 38. - Mirandas)
2012. júl. 16. 21:01

ezt találtam:


A déja vu érzés túlságosan finom, nem annyira konkrét, és csak néhány pillanatig tart, utána minden visszatér a régi kerékvágásba. A déjá vu élmény valójában egy módosult tudatállapot, ilyenkor az elme mintha kilépne a térből és az időből, az ember, pedig zavarodottá válik, mert a jövő, ami történni fog vele, emlékként jelenik meg előtte. Úgy érzi, ezt már egyszer átélte, és tudni véli a folytatást is. Az ezotériában ezt az érzést sokféleképpen magyarázzák, és egyesek szerint a déjá vu-nek kiemelt jelentősége van minden ember éltében, ugyanis amikor az érzet megrohan bennünket, fontos dolog történik velünk, akár sorsfordító pillanatokat élhetünk át.

38. Mirandas (válaszként erre: 37. - 342402de6d)
2012. júl. 16. 20:36
Tudod mi a másik furcsaság? Én van, hogy megálmodom a szitut és bekövetkezik, és ott állok és megdöbbenek mikor a felismerés eljut a szőke agyamig. De az a gáz, soha nem álmodom meg a végét, csak a szituációt mint egy megérzést.
37. 342402de6d (válaszként erre: 36. - Mirandas)
2012. júl. 16. 20:29
Én is,vagy is inkább megdöbbentőnek,hihetetlennek...
36. Mirandas (válaszként erre: 35. - 342402de6d)
2012. júl. 16. 20:27
Velem igen, és kicsit ijesztőnek találom olyankor.
2012. júl. 16. 20:26

Olykor erőt vesz rajtunk egy furcsa érzés, amely csak pillanatokig tart. Ez az érzés elhiteti velünk, hogy amit mondunk, teszünk már régebb elhangzott, megtörtént, és szinte újra éljük az életünket. Ez a titokzatos érzés, a déjá vu.


Miért történik velem ez ilyen gyakran?

Veletek is előfordult már?

2010. szept. 3. 12:44
Félelmetes érzés. Rámtör és mások hülyén/kérően néznek rám, mikor elkezdem mondani, hogy ez ugyanígy volt már. Én itt ültem, te ott, ezt csináltam, te azt. És tényleg.
2010. febr. 17. 19:18
ez a fórum is haldoklik?
32. kati91
2010. febr. 1. 17:21
Az imént is ilyen érzésem volt.
2007. nov. 27. 09:30
Az a furcsa, hogy kamaszkor körül gyakoriak ezek az esetek, utána ritkulnak...legalábbis nálam így volt, 12-17 éves koromig történtek rendszeresen, gyakran. Nálatok hogy volt-van? Nálam most már ritkább, amit álmodok, néha megtörténik, de az is más érzés, és a tényleges "dézsa" is más érzést, érzetet kelt bennem.
2007. nov. 27. 01:22
mintha mar jartam volna itt...:D
2007. nov. 26. 23:03

Velem már nagyon sokszor megtörtén, hogy előre tudtam, hogy mi fog történni, mert már " láttam" valamikor korábban.

Van egy nagyon emlékezetes eset, még gimis koromban volt, hogy mentünk egy versenyre az énekkarral. Fel kellett öltözni az egyenruhába, de tél volt és az egyen, az a matrózbúl és a szoknya. Barátnőmmel ott dideregtünk, amikor a Tanár nő megszólat. Na itt már tudtam, hogy mi fog következni. Lehetett volna nadrágba is jönni.

És a tánárnő pontosan ezt mondta. Után elnéztem az utca felé, ott jött az egyik lány, rózsaszín kabában a fején egy szőrös rózsaszín fejhallgató.

Ekkor odasúgtam a barátnőmnek, hogy most az jön, hogy a tánár nő megkérdezi a Mónit, hogy mit hallgat, de ő azt mondja, hogy semmit, csak fázott a füle.

Amikor az egész megtörtént, én úgy megvoltam rémülve, mert ez egy több perces esemény volt, nem csak egy pillanat, vagy egy ismerőnek tünő arc.

Már jó ideje nem történt hasonló, de abban az időban nagyon sok ilyen volt. De ennyire emlékezetese nem.


Hát én is nagyon kíváncsi lennék, hogy mi erre a magyarázat, ha van rá egyáltalán.

2007. nov. 25. 12:43
Én úgy hallottam, hogy ez a dolog nem kétszer történik meg velük. Az agyunk a most megtörtént dolgott nem jó helyre teszi. Az emlékek közé teszi, pedig most történt. Nem tudom igaz-e, Vagy hogy mit higgyek róla.
2007. nov. 25. 11:33
Amíg kellemes dolgok történnek meg kétszer,addig nem baj.
2007. nov. 24. 09:30
olyan volt már valakinek, hogy kétszer hallott dolgokat? Nem mert kétszer mondták el, hanem valamit csinálsz pl. és szól a rádió és egyszercsak kétszer hallod, de senki más nem, csak te...pl. egy félmondatot...és nincs visszhang sem...velem nem egyszer fordult elő, sokkal ijesztőbb, mint egy sima dejavu :(
2007. aug. 18. 13:32
Nekem is sokszor van Deja Vu-m... annyira furcsa! És néha annyira tisztán emlékszem egy-egy történésre!! Mindig kiráz tőle a hideg...
2007. aug. 18. 12:58
Nekem sokszor van ilyen érzésem. Olyan, mintha ugyanaz történne meg 2.-3.-jára is. Nagyon furcsa.
2007. aug. 18. 12:53
nekem is volt már...
22. inci47
2007. júl. 18. 13:21
Velem is előfordult már! Az egyik francia kisvárosban jártunk ott nagyon sok kút van, egyszercsak megszólaltam: ha erre tovább megyünk egy szép halas kutat találunk. A töbiek csak bámultak rám, de odaérve tényleg ott volt a kút. A mai napig sem tudom "megemészteni", ha eszembe jut, ma sem találok rá magyarázatot.
21. 4726e582cf (válaszként erre: 19. - Opium)
2007. jún. 30. 08:48
Még valószínűsíthetően akkor is dimenzióugrásban van részünk (persze ez feltevésen alapszik, tahát nem biztos, hogy így van, és fix, van tudományos magyarázat is), mikor olyan szinten megmarad az álom, hogy még arra is emlékszik az ember, hogy milyen ízek, illatok, szagok voltak.
2007. jún. 30. 01:06
Többen is írták, hogy az egyik szemünk előrébb jár, de akkor magyarázza már el vki, hogy hogy a f****-ba álmodom meg több nappal az előtt??
19. opium (válaszként erre: 18. - 4726e582cf)
2007. jún. 23. 16:46

ez velem is előfordult, szentül hittem, hogy elmondtam valakinek valamit, aztán amikor az a valaki erősen tiltakozott, elkezdtem gondolkodni, hogy vajon csak álmomban történt ez meg?

vagy ő hülye, vagy én :D

18. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 23. 16:35

Bár ez az álmos történet nem Deja Vu... elég hihető ez a dimenzió ugrás vagymi. Egyben félelmetes is, mert másnap állítom, hogy megbeszéltünk valamit, és a másik, akivel ugye csak álmomban beszéltem meg, nem is emlékszik rá...

De ilyen a deja vu is... kíváncsi lennék, hogy miért van.

17. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 16. - 4726e582cf)
2007. jún. 23. 16:03
ez is erdekes,azert is nyitottam meg a topikot, h ki milyen verziorol hallott! :)
2007. jún. 23. 16:01

Nah, ezek az elméletek... izgalmasak...


én a mátrixban hiszek :DDDDDDDD


viccet félretéve, valóban létezik.

Sőt olyat tapasztaltatok már, hogy az álmotok olyan erőssen megmaradt, mintha megtörtént volna? Erre is olvastam egy leírást, ami szerint dimenziót ugunk ilyenkor álmunkban... bár ennek fejtegetése nem teljesen tiszta számomra, de ez is egy érdekes elmélet.

15. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 14. - E71af41436)
2007. jún. 23. 16:00
igen, ezt mar olvastam, feltetelezes ez is!sztem soha enm fogjak megfejteni!aztan lehet, h majd mi rajovunk! :DD
2007. jún. 23. 15:58

"Megtalálták a deja vu-érzés okát

Kutatók azonosították, hogy az agyunk melyik része lép működésbe, mikor a deja vu-érzést tapasztaljuk. Úgy vélik, ez a felfedezés segítheti a memóriaproblémákkal rendelkező betegek kezelését.


A tudósok elmondták, hogy az agymemóriaközpontjában található neuronok mentális térképet készítenek az átélt tapasztalatokról, megismert helyekről; hogy ezeket a "térképeket" elraktározzák, és a jövőben újból előhívják.


Azonban, ha több, nagyon hasonló élményben van részünk, ezek a mentális térképek összekeveredhetnek, és homályossá válhatnak, ezért érezzük néha úgy, mintha már átéltünk volna valamit.


A deja vu-jelenség tehát akkor jelentkezik, ha az agy ezen képessége sérül, azaz az egymáshoz nagyon hasonló emlékképeket nem tudja elkülöníteni - mondta el Susumu Tonegawa, a Massachusettsi Műszaki Intézet biológia- és idegtudomány-professzora.


A tudós egerekkel kísérletezett, így fedezte fel a jelenséget. Egyes egerek agyából eltávolított egy bizonyos gént, így azok rövid távú memóriája sérült.

Tonegawa professzor szerint ez a felfedezés segítheti egyes memóriazavarokkal járó betegségek, mint például az Alzheimer- kór gyógyítását."


itt egy másik verzió :)

13. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 12. - E71af41436)
2007. jún. 23. 15:58
magyarul a szemunk atb***a az agyunkat!leht, h a szem bonyolultabb es okosabb mint az agy?:DD
2007. jún. 23. 15:57

"Déja-vu kutatás váratlan fordulata

2006.12.04. 07:09 Füredi Krisztián

A déja-vu egy nagyon misztikus dolog. A déja-vu az az érzés, amikor úgy érzi az ember, hogy az ami éppen az adott pillanatban történik vele, az mintha emlékeztetné egy pontosan ugyanolyan pillanatra, tehát mintha már egyszer átélte volta az adott pillanatot pontosan ugyanolyan formában. Nyilván sokféle nézőpontből létezik sokféle magyarázat a déja-vu jelenségre.

A pszichológia magyarázata szerint az a jelenség oka, hogy a a két szemünkből általában egy időben érkezik az azonos információ az agyunkba, ám nagyon ritkán előfordul, hogy nagyon rövid, a másodperc töredéke különbséggel érkezik meg kétszer a két szemből ugyanaz az információ. Ilyenkor az agy úgy érzi, hogy egyszer már átéltük ugyanezt, egyszer már feldogozta a kapott ingert, és ez igaz is, hiszen egy nagyon rövid idővel azelőtt (ami a sok százszor vagy ezerszer kevesebb idő egy másodpercnél) már valóban feldolgozta ugyanezt az információt. Ám hiába kutakodunk az emlékeink között, nem találunk hasonló helyzetet, hiszen nem is volt ilyen, a fenti okok miatt."


ezt találtam most a neten :)

11. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 10. - E71af41436)
2007. jún. 23. 15:56

:DD

az, jo, remelem nalam nem a bal, mer azzal nem latok messzire a balesetem ota!max minusz 10cm! :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook