Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszélgessünk a COPD-ről fórum

Beszélgessünk a COPD-ről (beszélgetős fórum)


2016. okt. 9. 12:09
40 éves vagyok.Tavaly december végén asztmát diagnosztizáltak.Kb.május közepéig szedtem a gyógyszereket,használtam a szteroidos inhalátort.Meghíztam,mint egy malac és a légzésem sem javult.Már a buszmegállóból sem bírtam hazagyalogolni.300méternyi távról beszélek.Májusban új orvos,új diagnózis COPD.Új gyógyszerek és átmeneti javulás.Neten böngészve mindenféle módszereket találtam a légzőgyakorlatok terén.Most honnan tudjam,melyik a tuti?Nem zargathatom a dokit mindenféle agyszüleménnyel!Gyakorlati tapasztalatokra vadászok.Hiteles beszámolókat várok olyanoktól,akik végigcsináltak már valamilyen módszert.Segítsetek!!!!!!!
7. József62 (válaszként erre: 1. - Anyóca 2)
2016. okt. 8. 14:42
Nagyon fontos tudni hogy ezt mai állás szerint nem tudják gyógyítani . Először is át kell értékelni a dolgokat . Ha dohányzik sokat segíthet a dohányzás abba hagyása ( nekem valahogy nem sikerül abba hagyni ) Az is számít hogy van e allergiája valamire ( pórok , virág porok stb) Kerülni kell ( SAJÁT TAPASZTALAT) a párás helyeket . Ami nagyon fontos az a mozgás hogy ne hagyja el magát az ember. Csak annyi és olyan munkát végezzen amit el bír végezni .
6. József62 (válaszként erre: 3. - Cingi75)
2016. okt. 8. 14:30
Szeretném elmondani hogy észre vettem magamon hogy a zuhanyozás közben a párás levegő is fullaszt . Ezért gondolom nem lenne ajánlott a meleg vizes fürdő látogatása . Én sem szívesen mozdulok ki mert ahogy írta , nem bírom igazén a gyaloglást főként a dombokat . De tudomásul kell vennünk azt hogy ha nem mozgunk és fel adjuk , akkor rosszabbodni fog az állapotunk . Ezért néha ki kell mozdulni amikor nincs annyi virág pór és tisztább a levegő . Nem hegyi túrára , de rövid sétákat be kell vállalni . És ha nehezen lélegzek megállok pihenni , majd megyek tovább . Üdv József .
5. József62 (válaszként erre: 3. - Cingi75)
2016. okt. 8. 14:18
Én 37 éve dohányzom .Először is tisztázzuk hogy a dohányzás 1 a sok rizikófaktor közül. Nagy befolyása van a légszennyezésnek ( télen fűtés idényben a kémény füstös utcákon ) párás időnek . Én legalább is párás levegőtől is fulladok . Akkor amikor nehezen kapok levegőt , megállok és kontrollálom a légzésem , lassan , egyenletesen mélyen veszek levegőt. Ide tartozik még az allergia ( virág porok stb .) Az a lényeges hogy nem szabad el hagyni magunkat . Fontos A mozgás , ténykedés . Csak annyit amit el bír végezni és közben lehet néha pihenni és folytatni a tenni valót . Nekem a reggeli kelésnél van nehéz légzésem . Dimeniót és spirivát használok , reggel be szippantom és napközben el vagyok .El végzem a ház körüli munkákat ( permetezés, fú nyírás stb ami épp adódik egy családi háznál ) néha le ülök 5-10 percre és az segít . A minősítésem C-2 60% rokkant fizikai munkát nem végezhetek .
2016. febr. 8. 04:17

Szia Cingi75!


Örülök, hogy jelentkeztél. Én 35 évig dohányoztam. Most ugyan abbahagytam, de nem nem veszek észre icicpici javulást sem. Sőt mintha rosszabb lenne. Szombaton voltam sóbarlangban, ez mintha kicsit segített volna, de majd ma kiderül a munkahelyen, hogy van-e változás!

3. cingi75 (válaszként erre: 2. - Anyóca 2)
2016. febr. 6. 07:54
Itt vagyok.Nekem 15 éve állapították meg 28 év dohányzás után.13 éve abbahagytam a dohányzást, későn.Most már ott tartok, hogy komoly erőfeszítésembe kerül zuhanyozni(5éve előrelátóan kidobtuk a kádat)ülve is, öltözködni, néha enni is.2x is meggondolom, hogy a lakást elhagyjam, így elég magányos vagyok, hiába van férjem, "millió" könyvem, zeném stb... Meggyőződésem viszont, hogy ha nem tettem volna le a cigit akkor, már sehol nem lennék.Most mesélj Te.Üdv.Zsuzsi
2016. jan. 22. 17:22

Hahó!!! Itt senkinek sincs COPD-s ismerőse?

Senkinek nincs kérdése, problémája amiről beszélgetni tudnánk akár priviben is?

2016. jan. 20. 17:36
Novemberben állapították meg, hogy COPD-s vagyok. Szeretnék kapcsolatba lépni hozzám hasonló betegekkel, vagy hozzátartózóival, akiknek már van tapasztalatuk ebben a témában. Akik ismernek egy két dolgot, amivel könnyebb lesz egy beteg élete.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook