Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beszélgessünk a bébiszitterekről!? fórum

Beszélgessünk a bébiszitterekről!? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 29. 17:45
Sziasztok! Van még valaki ezen a fórumon? Győrben v környékén családot keresek. Tud vki segíteni?
2010. jan. 18. 17:21
Nem-nem! Sokat segítettél! Köszönöm szépen a hozzászólóknak! :)
13. Annaaa
2010. jan. 12. 15:53
Bocsi, ha kicsit össze-vissza írtam le!
12. Annaaa
2010. jan. 12. 15:52

Szerencsésnek tartom magam abból a szempontból, hogy nagyon jó családhoz kerültem! A szülők az első pillanattól fogva befogadtak a családba és nagyon kedvesek voltak velem! Egyáltalán nem kellett volna pl., hogy én is kapjak ebédet, de ők erre is gondoltak..(máshol nem hallottam ilyenről), kaptam karácsonyi ajándékot..stb... Ezeket egyáltalán nem vártam volna el, de kedves gesztus volt tőlük, végülis félévig a "család része" voltam...


A fiúkkal is gyorsan összebarátkoztam.. Már az első alkalommal az anyukájuk is mondta, hogy aki játszik velük az gyorsan "bevágódik" náluk... Hát ez így is volt... Az elején még kicsit döcögős volt, ezért is kellett az a 2-3 alkalom, hogy összeszokjunk. De már az első pár óra végefelé egyre-jobban feloldódtak, jól eljátszogattunk, aztán már ők könyörögtek, hogy menjek még!

Mondjuk az anyukájuktól való elválás minden alkalommal nehéz volt (mondjuk ez természetes), de utána sose volt gond, hogy a nap hátralevő részében én vagyok velük... Kézműves dolgokat is tanítottam nekik, játékokat, mondókákat, így szerették amikor velük voltam!


Sok olyan lányt ismerek, aki szeretne ilyen területen dolgozni! Ami nekem abszolút szimpatikus, hogy főként nem a pénz miatt! (kb. 2x több fizetés mint bármelyik diákmunka) A gond az, hogy nehéz elhelyezkedni Babysitterként, mert a szülők főleg ajánlás útján választanak...

Nekem mázlim volt mert anyukám bölcsődét vezet és ott kerestek Babysittert.

Am. szerintem abszolút komolyan veszik...


Kritikus helyzetek...

Háát nálam is pár ilyen, de sose volt belőle gond... Volt párszor hasmenése a kisebbik gyerenek, volt beteg is... Minden alkalommal elmondta az anyuka, hogy milyen krémmel kenjem a fenekét, milyen gyógyszert adjak neki, milyen időközönként, mit ehet, mit nem..stb..

Valószínűleg többé-kevésbé magamtól is megtudtam volna oldani ezeket a dolgokat, nekem is volt már hasmenésem, lázam..stb.., sok kisgyerek vesz körül, meg eléggé talpraesett vagyok...

De azért szerintem mielőtt elmegy az anyuka mindenképpen kell egy kis tájékoztató, mit evett, mit kéne megcsinálni..stb..

Betegség esetén 1x-2x haza is telefonált, hogy minden rendben van-e...


Szerintem akinek vannak kisebb testvérei, rokonai az biztos találkozott már mindenféle helyzettel és szerintem nem fog kétségbeesni, ha többször kell pelenkát cserélni a kelleténél vagy egy kicsit nyűgösebb a gyerek...

Kellő odafigyeléssel pedig nagyon kicsi az esélye, hogy egyéb balesetek történjenek otthon...

De akkor meg ott a telefon...


Ugyh. szerintem összességében nem lehet nagy gond!

Sok sikert!

11. becseiagi (válaszként erre: 10. - Annaaa)
2010. jan. 12. 13:51
Igen van kérdésem. Milyen volt a kapcsolatod a szülőkkel? A másfél éves gyorsan elfogadott? A korodbelikkel te jobban tudod mi újság, milyen véleménnyel vannak a fiatal lányok erről melóról? Elég komolyan veszik a feladatot? Tudná egy ilyen fiatal lány, hogy mit kell tenni vészhelyzetben? Az én legkisebbem most 15 hónapos, de úgy veszem észre, hogy eléggé válogatós embereknél. Nagyon ritka, hogy egyből szimpinek találna valakit.
10. Annaaa
2010. jan. 12. 12:47

Sziasztok!


Én 19 éves vagyok. 2009. szeptembertől-decemberig kellett vigyáznom két kisfiúra, egy 4 és egy 1,5 évesre! 2x-3x voltam náluk kezdetben ismerkedni, összebarátkoztam a fiúkkal majd utána kezdtem náluk dolgozni heti 1x 6-7 órát délután.

Én csináltam a délutáni altatást, altató mese olvasást, uzsonnáztatást, pelenkázást, játszottam velük..stb. Nekem háztartást nem kellett vezetnem, sem oviból elhozni a nagyobbikat, mégis amikor aludtak a fiúk pl. elmosogattam és rendbetettem a nappalit, konyhát, összepakoltam a játékokat..stb..

1000 Ft/óra fizetést kaptam, valamint mivel délre mentem hozzájuk kaptam ebédet is!

Nemcsak azért mert én is fiatal vagyok, de szerintem nem feltétlenül kell idősebb, esetleg pedagógus, babysitteri végzettségű embert választani a gyerekekhez! Hiába van esetleg több tapasztalatuk, mert felneveltek már 1-2 gyereket!

A korombeliek közelebb vannak korban a gyerekekhez, ők is könnyebben elfogadnak minket, engem is úgy kezeltek mint a pótnővérüket...

Sok sikert a babysitter kereséshez!

Ha esetleg van valami kérdésed még írj nyugodtan!

(akár privátba: kapitany_anna@freemail.hu)

2010. jan. 12. 11:33
De talán a 16-17 éves lányoknak is meg van az előnye: mindig felhív, bármi van, és nem próbál a saját feje után menve megoldani mindent, illetve nincsenek nagy világi problémái, amik elterelnék a figyelmét az alatt az idő alatt, amíg a gyerekeimre ügyel. Nem?
8. becseiagi (válaszként erre: 6. - Manna74)
2010. jan. 12. 10:59

Igen ez jó kérdés. Adjak fel hirdetést ott, ahol lakunk?


Az én szüleimmel sajnos rossz a kapcsolatunk, már rég megromlott, és sajnos el is fajult hivatalos dolgok fele. A férjem szülei pedig 10 km-re a várostól laknak tanyán, és attól függetlenül, hogy minden nap bejárnak a városra, ők is nagyon elfoglaltak. A férjemék is 4-en vannak testvérek: a párom a legidősebb, aztán van egy 5 évvel fiatalabb öccse, és a 10 éves ikrek, egy fiú és egy lány. Ők is kisiskolások, tehát velük is még tanulni kell...

2010. jan. 12. 10:54

Köszönöm, hogy írtatok!


Én első sorban nem olyat keresek, aki megcsinálja a házimunkát is helyettem, hanem: aki segít reggel elvinni a gyerekeket az oviba és suliba. 3 gyerekem van most, de szeretnénk még egyet, és nagy hassal, két kicsivel itthon félek csak rohangálás lesz reggelente, és minden otthon marad meg ilyenek. Illetde a reggeleken kívül még hétköznap, ha hirtelen dolgom akad. Amúgy a gyerekekkel össze vagyok kötve, mindenhova együtt megyünk, de a reggel az húzós már így 3 kicsivel is néha. Illetve ha vendégeket várunk, vagy karácsony körül, mikor sok dolgom akad, akkor segíteni a gyerekekra vigyázni, vagy ha velem van valami, akkor leviszi sétálni. Sajnos elég sokszor van petefészek gyulladásom, és olyankor csak fekszek leginkább. Most majd a 4. terhességnél is elkel majd a segítség, és hát az orvosom szerint kissé nyitva vagyok, így szeretnék felkészülni arra, ha esetleg be kell feküdni huzamosabb ideig a kórházba. A férjem is sokat dolgozik, hajnal fél 3 körül kel, és megy dolgozni. Délben haza jön, de ha van maszek melója, akkor du. is dolgozik.

6. Manna74 (válaszként erre: 5. - Enesbenes)
2010. jan. 12. 10:44

Nagyjából én is ebben a helyzetben vagyok, de nekünk már csak pár hónapunk van hátra. Az én szüleim már nem élnek, a férjem szüleivel szinte nincs kapcsolatunk.

Egyáltalán honnan szerez az ember bébiszittert vagy pótnagyszülőt? A netről?

Valamilyen segítség nekünk is kellene, de el nem tudom képzelni, hogy hogyan jön össze az ilyen.

2010. jan. 12. 10:33
Igaz,hogy még van kb.két évem,de mostanában én is sokat gondolkoztam a bébiszitteres témán,mivel a nagyszülők vidéken,illetve törökországban laknak,így teljesen egyedül vagyunk a nagy Pesten.Fogalmam sincs,hogy hova tudok majd elhelyezkedni két gyerekkel és ugye a 8-16-ig való munkaidő sem gyakori.A szünetekről és megbetegedésekről ne is beszéljek...Van olyan ismerősöm akinek van "pótnagyija",de már hosszú évek óta a családhoz jár és már tényleg családtagnak számít:-)Én viszont bizalom témában elég parás vagyok...
2010. jan. 12. 10:26

Szia!


Tapasztalatom még ugyan nem volt bébiszitterekkel, az árakat illetően meg nem akarok hülyeséget mondani, annak utána lehet nézni a különböző hirdetésekben.

Ami a korosztályt illeti, én biztos hogy az idősebb korosztályból választanék felvigyázót, akinek van tapasztalata, még jobb, ha van saját gyereke is, és persze sokat számít a szimpátia is, szeresse a gyerekeket, és legyen türelme hozzájuk, vagyis értsen a nyelvükön! :)

2010. jan. 12. 10:15
Hahó, anyukák! Senki nem vesz igénybe ilyen "szolgáltatást"?
2010. jan. 12. 10:02
Nincs senki, akinek véleménye lenne?
2010. jan. 12. 09:58
Engem speciel az érdekelne, hogy mennyibe kerül, és hány évest éri meg felfogadni? Illetve minden érdekel még, amit tudni kell róluk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook