Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszédértés, beszédhallás fórum

Beszédértés, beszédhallás (beszélgetős fórum)


3. mumster (válaszként erre: 1. - Edadf283be)
2011. okt. 27. 12:02

Lefelejtettem:

Nálunk a gyógysapka és az orrlufi hozott áttörést. A többit addig is alkalmaztuk, de gyakori volt a viszaesés. A gyógysapka (napi kettő) és orrlufi (heti 3-4) alkalmazása után kb 1 hónapon belül érzékelhető volt a változás (halkabban nézte a tv-t, hamarabb felfigyelt a hangokra)és 2-3 hónap alatt teljesen megszűntek a korábbi gyakori panaszok (a kiejtése is szebb lett).


Emellett a homeopátiás immunerősítés ment még nálunk.

2011. okt. 27. 11:55

Nálunk is volt hallásromlás az egyik fülre.

A mi esetünkben a fülben folyamatosan jelenlévő folyadék volt a gond, ennek oka pedig a kicsit nagyobb orrmandula és a fülkürt nem megfelelő szellőzése volt. Kb 6 éves koruk körül az orrmandula helyzete megváltozik, a fülkürt szellőzése emiatt javul, a probléma pedig mgától is megszűnihet.

Ilyen esetben megoldás lehet még az orrmandula kivétele is. Ezt én el szerettem volna kerülni, ha nem muszáj, eddig (az elmúlt 3 évben sikerült is - folyamatos fül-orr-gége kontroll mellett).

Ami nálunk bevált:

- folyamatos orrfúlyás, tisztítás (tengervizs orrspray, náthás időszakban hatóanyagos orrspray is pl nasivin, de van többféle, célszerű váltogatni)

- calcium

- hurutoldásra inhalálás

- reggel-este 15 perc gyógysapka (ezzel kerülük el a műtétet kétszer is)

- orrlufi (neten rendelhető, kb 800 forint, orral kell fújni és leengedni egy kis lufit - ez is szellőzteti a fülkürtöt, segíti felszabadítani a folyadékpangást)


Hallásvizsgálatot, timpanol (?) mérést pedig célzerű ismételten mérni a gyerkőcnél, nálunk volt taknyos, beteg időszakban (katasztrofális eredménnyel) és nyáron, tünetmentes időszakban (normál értékekkel). Ebből nyilvánvaló lett, hogy nem hallásproblémája van, hanem "csak" a náthás időszakban nem megfelelő a fülkürt működése és ez okozza a panaszokat. A fentiekkel jelentősen javult a helyzet nálunk.

2011. okt. 27. 11:23

Sziasztok.


Ezt a forumot azért nyitottam,hogy keressek hozzánk hasonlo problémával küzdő anyukákat.

Dr.Schneider Júliát ismeri valaki??

Jár e valaki hozzá???

MIk tapasztalaitok a módszerével kapcsolatban???

Mi tegnap voltunk,Ksifiammal,kislányommal.

Sajnos a Fiam beszédértése,Beszédhallása nem jo föleg a bal fülére...Hurutoldást irt nekünk fel....orrspray,c-vitamin,prospánt,jodozatlan sós inhalálást stb....

Kérdésem lenne,hogy jár e valaki ilyen kezelésekre??

Mennyi idő elteltvével észlelte a javulást???

MIlyen hatásokat értetek el??

Javult e a beszédértésük és hallásuk a kezelések után?

Milyen utokezelések vannak?

Szívesen vennék minden seítséget és jó tanácsot,abban is hogy ti hogyan segítettétek gyermeke/iteket a beszédértés-hallásban....


köszi a segítségeket Anett


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook