Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Béres Gravida tanács fórum

Béres Gravida tanács (beszélgetős fórum)


2016. jún. 16. 13:05

Én anno ezt a vitamint szedtem.Mindig bőséges ebéd után vettem,semmi bajom ne volt tőle.

Miután rájöttem,hogy így kell szednem,mert az első két szem kevés reggeli utáni bevételekor szédültem,hányingerem volt.Egyébként ez minden nagyobb mennyiségű vitaminra érvényes,nálam legalább is,h bő étkezés után vegyem be.

2016. jún. 16. 12:16

Három hónapja szedem, semmi bajom tőle!!

Elolvastam a betegtájékoztatót, és este lefekvésnél beveszem a bromocriptin előtt félórával. Úgy alszom mint akit leütöttek!

28. Maydy
2016. jún. 16. 11:37

A betegtájékoztatóról még nem olvastatok?


Alap, hogy este, de leginkább lefekvés előtt közvetlen ajánlja a bevételt...nem éhgyomorra. Evés közben vagy után. -.-


Mondjuk ez nem változtat a tényen,hogy rókáztam tőle,de lehet aki reggel éhgyomorra játssza a mazoistát annak este semmi baja nem lenne tőle....

2016. márc. 4. 19:12
Sziasztok. En most kezdtem el a gravidat. Eddig semmi panasz. :)
2014. nov. 4. 10:37
Na, csajok! Gravida: terhességem 7-8. hetétől hányinger, én reggeli előtt, éhgyomorra szedtem be eddig, és mondom, a 7. héttől hányinger émelygés, étvágytalanság. A védőnő javaslatára abbahagytam, egy hete nem szedem, erre most azt hallottam, estére kéne beszedni épp ezért? hát megpróbálhatom de ha emiatt aludni sem fogok tudni...akkor inkább hagyom és külön vezsem be a C-vit, Calciumot,Folsavat, Magneziumot, B6 -ot és eszek gyümölcsöket.Ennyi.
2011. okt. 26. 11:48
Sziasztok! Ma vettem be másodszor reggeli után a gravidát, és nem este...megvolt az első hányásom...se eddig, se az előző terhességem alatt nem hánytam. Bevettem, pár perc múlva éreztem, hogy futás...Szóval, egyértelműen lehet tőle hányni:D
24. HLilla
2011. okt. 25. 13:59

Sziasztok!


Én Gravidát szedek, tavasz óta, a háziorvosom szerint ez a legjobb terhesvitamin.


Valóban okozhat azonban hányingert, ezért legjobb estefele bevenni evés után, és még utána enni rá valamit. Egy túró rudit, pár szem kekszet, és elvileg nem lesz gond! ;-)

23. violamama (válaszként erre: 1. - Angelske)
2011. okt. 25. 11:50

Szia!

Én anno gravidát szedtem két naponta, és én is csak este voltam rosszul, vacsira szedtem, de amint eljött a 12.hét abba maradt. Én nem gondoltam arra hogy ettől lehetett de előfordulhat. Én a jód tartalma miatt szedtem.

2011. okt. 25. 06:34
Sziasztok! Kipróbáltam, hogy most nem vettem be lefekvés előtt. Amikor beveszem, minden este olyan hányingerem szokott lenni, hogy fel kell kelnem, de most nem volt semmi. A terhességem előtt is hónapokig szedtem, akkor semmi bajom nem volt tőle, terhesség elején se, csak, amióta egyébként is előjöttek a tünetek. Én is csak arra tudok következtetni, hogy érzékenyebb ilyenkor a gyomor. Ma majd reggeli után veszem be, kíváncsi leszek.
21. pdorka1985 (válaszként erre: 1. - Angelske)
2011. okt. 24. 21:42
Szia! Én hánytam tőle, és kitapasztaltam, hogy biztos hogy attól. A védőnőnek mondtam, azt mondta nagyon sok a negatív tapasztalat vele kapcsolatban. Azért választottam, mert magyar termék, elvileg a magyar nők igényeihez, de nekem sem vált be. Próbálkozgatások után végül a Hipp Natal volt, ami megmaradt bennem. Remélem, megtalálod a Neked megfelelőt, mert most nagy szükség van a vitaminokra!
2011. okt. 24. 21:21

érdekes, amit írtok, magától a vitaminoktól és ásványi anyagoktól nem lehet hányinger/hányás, azok a sejtjeink alapvető építőkövei (abból állnak), teljesen természetes anyagok


valószínű a gravida valamelyik vivőanyaga(egyéb összetevője) lehet a ludas, ha ennyien rosszul voltatok tőle


én váltanék Rendes vitaminra (és komplexre, ha csak 1-2-félét szedsz, felborul a háztartás)

2011. okt. 24. 21:16
ilyenkor érzékenyebb a gyomor:(
18. Fishyke (válaszként erre: 13. - Fishyke)
2011. okt. 24. 20:39
Nem vettem be most este, ahogy szoktam, lefeküdtem, és még semmi bajom, pedig ilyenkor már szenvedni szoktam!
2011. okt. 24. 20:12
szia hát pedig lehet vitamintól hányni én a második terhességem alatt amíg próbálgattam melyik vitamin válik be végig hánytam pedig ettem előtte. Még a ladeevit volt a legjobb bár nekem halszaga volt:) Szóval én próbáltam folyékonyt is az is kijött Úgyhogy nem szedtem. Próbálj ki mást kérdezd meg a dokit mit ajánl de lehet folsavat mondja meg vitamindús táplálkozás.
2011. okt. 24. 20:08
Én este szoktam bevenni vacsora után. Tavaly viszont egyszer reggel vettem be és bizony majdnem visszajött minden. Így nekem az este vált be.
15. leonee
2011. okt. 24. 20:08
Igen lehet. Én akkor szedtem, amikor még nem voltam terhes, és hánytam tőle, pedig én nagyon ritkán szoktam. Nem a vitamin a hibás, hanem a szinezék, amit ráraknak. Végeztettem egyszer egy allergia vizsgálatot magamon, és kiderült, hogy vannak ételfestékek, amiket nem bírok. A Béres összes vitaminja színezett, ezért én ha az ő vitaminjukat szedem, akkor mindig lemosom a szinezéket. A terhességem alatt a HIP natal vitaminját szedtem, teljesen természetes, és természetesen felszívódik, árban sem rossz.
14. lami86
2011. okt. 24. 19:58
sziasztok!Én még nem vagyok babás,de szedem a Gravidát.Elöször,amikor el kezdtem szedni,csak enyhe émelygés volt.Kaja közben vettem be.Aztán áttértem a sima folsavra,mert szüneteltetni akartam a vitaminkomplexeket!Na most megint el kezdtem zedni és már 2szer is hánytam tőle!Pedig eddig bírtam.Főétkezés közben veszem be,mégis ez van.Viszont kaptam egy tippet.Előtte kalciumot kell bevenni vmien formában és kis idő múlva kaja közben bevenni.Ez be vált.Ma pl. Nem vettem be a kalciumot,ki is jött...:) Centrum materna?vagy esetleg laadevit?Ezeket nem próbáltam...Boldog babavárást!
13. Fishyke (válaszként erre: 12. - Suzanne7)
2011. okt. 24. 19:56
Kipróbálom:) Ma nem veszem be este, és majd beszámolok:) Ha ugyanúgy hányingerem lesz, akkor nem attól van:)
12. suzanne7 (válaszként erre: 11. - Fishyke)
2011. okt. 24. 19:53
Szerintem próbáld meg bevenni reggeli után,hátha akkor nem okoz gondot:)
11. Fishyke (válaszként erre: 8. - 432d0af620)
2011. okt. 24. 19:46
Rendesen szoktam vacsizni, és utána veszem be, tehát attól nem lehet. Egész nyáron szedtem, mielőtt babás lettem, akkor semmi bajom nem volt tőle. Lehet, hogy egyszerűen csak ilyen selejtesek vagyunk, hogy a reggeli rosszullét este jön:D
10. b-zs (válaszként erre: 1. - Angelske)
2011. okt. 24. 19:46
Én sem bírtam, nem is szedtem, mert hánytam tőle..az Elevittől is. A védőnő azt mondta pszichés alapon van, szerintem meg nem, felkeverte a gyomrom. Amikor étkezés közben vettem be, a déli órákban, akkor jobb volt, de sokáig nem szedtem. Pár napig ne szedd, ha a vitamintól van, úgyis kiderül.
9. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Angelske)
2011. okt. 24. 19:45

szia,


először is gratulálok :)

én állandóan hánytam a gravidától. bármikor vettem be 10 percen belül kijött minden. ha éhgyomorra vettem be, akkor is.

az nőgyógyászom azt mondta, lehetséges, hogy nem bírja a gyomrom a folsavat, azért inkább ne szedjem. miután nem vettem be többet, egyszer sem hánytam, de az émelygés megmaradt az első 12 hétben.

8. 432d0af620 (válaszként erre: 7. - Fishyke)
2011. okt. 24. 19:45
attól van h nem esztek előtte eleget
7. Fishyke (válaszként erre: 1. - Angelske)
2011. okt. 24. 19:43
Szia! Én is azt szedem, 8 hetes vagyok, és mindig este jön rám komolyabban a hányinger. Mivel este szoktam bevenni (mert azt írja, akkor kell), én is arra gondolok, hogy attól van.
6. suzanne7 (válaszként erre: 1. - Angelske)
2011. okt. 24. 19:34
nekem semmi ilyen panaszt nem okozott,mikor veszed be?eszel előtte?
5. 432d0af620 (válaszként erre: 2. - Mkriszti81)
2011. okt. 24. 19:32

A vitamintól igenis lehet hányingere, főleg ha éhgyomorra veszi be, nekem is volt, sőt hánytam is a gravidától. A lényeg h ebéd v valami nagyobb ebéd után vedd be és akkor nem lesz semmi probléma.

Egyébként jó választás a Gravida, az egyik legjobb kismama vitamin.

4. kobri29 (válaszként erre: 1. - Angelske)
2011. okt. 24. 19:32
Lehetséges. Én például nem vagyok képes félbetörve se bevenni, mert olyan érzés, mintha a torkomon akadt volna. Ha porrá zúzom, akkor pedig hiába iszom közben, utána akármennyit, borzalmasan kegyetlen ízt ad a szájnak hosszú időn át. Jobban émelyegtem tőle mindig, mint a hagyományos "reggeli rosszulléttől".
3. mkriszti81 (válaszként erre: 2. - Mkriszti81)
2011. okt. 24. 19:30
ja és gratulálok! :)
2011. okt. 24. 19:30

vitamintól nem lehet hányinger, és a terhességed elején vagy, tuti annak a tünete


de ha más vitaminra váltanál, javaslom, ne a gyógyszergyártók által forgalmazottak (és reklámozottak) közül válassz, azokban alig van valami :(

2011. okt. 24. 19:27
7 hetes kismamam vagyok.5 héttől szedem a béres gravidát.Esténkén tjön rám a hányás.Ma pedig még a gyomrom is fáj.Lehetséges,hogy a vitamintól van?Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata kérem jelezze.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook