Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Béres Alexandra: Súlykontroll program fórum

Béres Alexandra: Súlykontroll program (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2010. nov. 9. 19:39

Sziasztok!


Kiműveltem magam Súlykontroll- témában, átolvastam a honlapot, és kivégeztem a könyvet is.

Olvasgatom itt a naplókat is, merítek belőlük ötleteket. :)

Azonban van egy kérdésem, amire még nem találtam meg a választ.

Ma az 5. napnál tartok, még 3 van az első szakaszból. Eddig csont nélkül vettem az akadályokat, de valahogy a mai napon egész végig olyan éhes voltam, hogy nagyon. És ez nem csak ilyen ehetnék volt, konkrátan már majdnem rosszul voltam munkaidő végére. Pedig másfél óránként ettem, de azt hiszem, azzal volt a baj, hogy délután csak almát tudtam fogyasztani, és ez erősen felnyomta a gyomorsavam...

5 után benyomtam egy Update rudit, 16 Korpovitet, aztán 4 szelet ropogósat sonkával, paradicsommal, meg 2 Tolle light kockasajtot. Meg a holnapi ebéd készítése közben egy falat husi, egy falat gomba... Mindegy is, a lényeg, hogy már nem is merem összeszámolni, de úgy kb 27 adagot ehettem ma alacsony indexű kajákból.

Ilyenkor mi a teendő vajon? Így is egy nappal hosszabbodik az első szakasz, mintha melléettem volna? Vagy mi legyen? Kompenzálni ugyebár másként nem tudok... De ez nem fair, hiszen nem ettem többet, mint amivel jóllaktam :(

Várom válaszaitokat, előre is köszönöm! :)

3663. 17e4cf390a (válaszként erre: 3660. - Hosszúkutya)
2010. nov. 8. 18:07
Sok-sok ötletet találsz Icepink naplójában és akár az enyémben is.
3662. Encsi1984 (válaszként erre: 3660. - Hosszúkutya)
2010. nov. 8. 09:07

Hát amennyi olaj ahhoz kell.

Szerintem nyugodtan használj annyit.

3661. hosszúkutya (válaszként erre: 3658. - 17e4cf390a)
2010. nov. 5. 16:55
Ja, jó, bocsánat. Mobilról írok, és valahogy a 2 új hozzászólás csak most jelent meg, miután az enyém is felkerült a fórumra. Köszönöm a hasznos választ! :) így már tisztább a kép.
3660. hosszúkutya (válaszként erre: 3657. - Encsi1984)
2010. nov. 5. 16:52

Erre vonatkozóan nem olvastam utalást. Egy étkezéshez hányféle alapanyagból használhatunk fel 1 adagot?

Másik: szerintetek a gombát hogyan lehetne megsütni olaj nélkül? Körözöttbe szeretném tenni. Kell még sok- sok ötlet az 1. szakaszhoz. :) utána már sokkal könnyebb lesz.

3659. 17e4cf390a (válaszként erre: 3655. - Moncsicsi83)
2010. nov. 5. 16:48
Ja, én ezt viccnek szántam, egyszer eszem, de az az étkezésem kitart reggeltől estig. Vagyis állandóan ettem valamit. :) Hahahaha.
3658. 17e4cf390a (válaszként erre: 3656. - Hosszúkutya)
2010. nov. 5. 16:48

Egy nap kb. 20 adag alacsony indexű élelmiszert lehet és ajánlott is enni 5 étkezéssel. Egy fajtából egy adagnyit ajánl a dietetikus, de csak azért, hogy változatosan étkezzünk. Én sem mérlegelem az ételt, annyit eszem belőle, amennyi jólesik. De azt betartom, hogy melyik szakaszban mit lehet. Érdemes olvasgatnod a naplóinkat, ott leírjuk, hogy mikor és mit ettünk.

Sok sikert.

3657. Encsi1984
2010. nov. 5. 10:48

Én is újrakezdem.Ma főzelékkel hangolódom.


Egy étkezéshez nem 1 féle terméket kell enni, és akkor nem kevés az 5dkg túró. Egyél hozzá egy natúr joghurtot és 1 almát pl.

2010. nov. 5. 09:31

Sziasztok! Szeretnék társulni hozzátok, mert egész szimpatikusnak találom ezt a diétát. Januártól júliusig már lefogytam 94 kilóról 69-re, mostanra pedig 66 körül tartok. A végcél 55 kg lenne. Úgy érzem, szükségem van szabályokra, mert az utóbbi időben eléggé elengedtem magam, és még a súlytartás is nehezen megy. Sportolok heti 3x-5x, meg nagyrészt fizikai munkát végzek: csavarokat adok el ( :D ), egész nap jövök- megyek, emelek, létrára fel, létráról le... Emellett elképzelhetetlennek találodm tartani az előírt adagokat. 12 dkg hús meg 5 dkg túró? Ez még egy gyereknek is kevés... ti ezt így kibírjátok? Én a szakaszoknak megfelelő ételeket gondoltam enni, de azt jóllakásig. Már tegnap elkezdtem volna az 1. szakaszt, vagyis, estig nem is volt semmi gond. De már elképesztően éhes voltam: Szegeden voltunk szaunázni, és utána nekiálltunk olyan helyet keresni, ahol lehet enni salátát meg sült húst, de sajnos nem jött össze, mert bent kiderült, h csak rántott hús van. Megpróbáltam leszedni a panírját, de nem sikerült, így nagy duzzogva megettem őket, sovány vigasz: káposztasalátával. Tehát ilyen csúfondáros véget ért az első napom, de majd... :)

megvan Alexandra receptkönyve, de elég kiábrándító volt, mikor rájöttem, hogy épp a legnehezebb, első szakaszra nem ad tippeket. Ráadásul ez a rengeteg exotikus izé...? kinek van erre pénze? Na mindegy, vannak furcsaságok számomra a módszer körítésében, de az alapötletet jónak találom. Remélem, nálam is sikert arat.

3655. moncsicsi83 (válaszként erre: 3654. - 17e4cf390a)
2010. nov. 5. 08:07

Na azért vigyázz ezzel... inkább egyél sokszor keveset. A napi egyszer "zaba" kikészíti a szervezetet!


Noémi hajrá neked is! :)

3654. 17e4cf390a (válaszként erre: 3652. - Icepink)
2010. nov. 5. 08:05
nekem is kívánj sok kitartást! Újra felveszem a harcot. Nem is a kilóimmal, hanem önmagammal. Hogy végre értsem már meg, hogy kell a mozgás, kell a folyadék és nem kell a zabaroham. Komolyan mondom, az utóbbi időben naponta csak egyszer ettem: reggeltől estig. :) Na, ennek vége!
3653. 17e4cf390a (válaszként erre: 3651. - Moncsicsi83)
2010. nov. 5. 08:04
Én használtam az elejétől kezdve édesítőt.
3652. Icepink (válaszként erre: 3651. - Moncsicsi83)
2010. nov. 3. 21:18

Szia!

Sok kitartást hozzá! :) Szerintem az édesítőszer (pötyi) simán belefér.

2010. nov. 3. 15:49

Sziasztok. Elhatározás meg van, végre neki kezdtem a mai nappal a súlykontrollnak. Kérdés meddig bírom majd... :)


Édesítőszert az első szakaszban teához lehet rakni? Eddig mézzel ittam, cukorral sosem ittam meg, de most egyik sem engedélyezett...

3650. Icepink (válaszként erre: 3649. - Csajcsi)
2010. nov. 2. 20:47
Engem is érdekelt, én akkor találtam rá. :)
3649. csajcsi
2010. nov. 2. 07:49
köszi. akkor egy étkezéssel 3-4. tényleg keresgéltem a választ :)
3648. Icepink (válaszként erre: 3647. - Csajcsi)
2010. nov. 1. 13:38

Szia!


Válasz a kérdésedre:


"Az első szakaszban csak 30-as SKI alattit, napi legfeljebb 16-20 adagban javasolt.

A második szakaszban már lehet 30-60 közötti indexűt enni. Legfeljebb 3-5 adagban javasolt, értelemszerűen az arány betartásához min. 6-10 adag alacsony indexűt el kell fogyasztani. De ez nem azt jelenti, hogy alacsony indexű alapanyagból nem fogyaszthatsz többet, csak az a meghatározott, hogy legalább duplája legyen a közepes indexűnek (de lehet akár triplája is, ha úgy szeretnéd) A felső határ ilyenkor is legfeljebb 16-20 adag az alacsonyból.

A harmadik szakaszban ugyanaz a javaslat, mint a másodikban, csak három naponta már lehet 60 feletti alapanyagot is fogyasztani 1, legfeljebb 2 adagban. Azon a napon, amikor 60 felettit is tartalmaz az étkezésed, második szakaszosból legfeljebb 2-3 adag ajánlott."


<i>Forrás: [link]

3647. csajcsi
2010. nov. 1. 06:56

sziasztok.


Az a kérdésem, hogy hányféle élelmiszert lehet enni egy reggelire/ egy vacsorára/ egy ebédre/egy uzsonnára/ egy tízóraira??


Ezt sehol nem írja. AZ első szakaszban pl reggelire 1 féle alacsonyindexű kaját ehetek, vagy 25 félét?


Ez nagyon alapvető lenne, mégse derül ki se a könyvből, se a honlapjáról.

3646. Encsi1984
2010. okt. 7. 11:37
Mindenki eltűnt innét?
3645. Encsi1984
2010. okt. 5. 15:44
3644. Encsi1984
2010. okt. 5. 08:01

Sajna tegnap nem valamiért rosszul emlékeztem, és lecsúszott pár szem szőlő, pedig az közepes, mint már most megtanultam.


Vacsi ( csirkemell,jégsaláta,paradicsom, hagyma, 1 ropogós beledarabolva) után voltam futni.

Tegnap reggelhez képest ma reggelre 1,3kg -gondolom víz- ment le.

Voltam futni is picit, bemelegítésnek,aztán kicsit tornáztam. Úgyhogy hatásos volt mindenképpen.

Kár,hogy a szőlő becsúszott,különben sikerült volna tartani a tervet.

Pár dolog eléggé hiányzik a diétához,de érzésre elég jól szoktam saccolni a mértéket a sütésnél is, úgyhogy bízom benne nem bakizom.

Szóval, azért majd kéne egy mérleg szerintem, meg egy centi, hogy le tudjam mérni magam.

...Még sosem mértem.

A mérlegem is sima hagyományos, nem zsír% mérős, pedig azért az mutatná miből ment le.

3643. Icepink
2010. okt. 4. 22:29
Alexandra nem ajánlja, de nekem azért néha becsúszik. Amit nagyon szeretek, vagy felbontom és nem akarom, hogy sokáig álljon pl mozzarella, azt megeszem több étkezésre szétosztva. Én csak egy étkezésen belül tartom be az adagokat. A zöldségfélékkel is ez a helyzet, ha uborka van itthon, akkor uborkát eszek tízóraihoz és vacsorához is.
3642. Encsi1984
2010. okt. 4. 15:42

Lenne egy kérdésem. Egy adott típusú élelmiszert lehet egy nap többször enni?

Vagy lehet , de az adott adagmennyiséget egy napra el kell osztani?

3641. Encsi1984
2010. okt. 3. 17:16

Icepink: Hogy tudom olvasni a naplód??

Milyen menüpont alatt?

Nem sikerült rájönnöm,hogy találom meg. :)

3640. Encsi1984
2010. okt. 3. 17:13

Szia Icepink!

Elolvastam a könyvet, szóval ez volt a kezdet.

Nagyon szimpatikus,és tudományos volt, és ezért meggyőző is.


Sztem vagy ma este, vagy holnap reggel, valami menü alakítás lesz.

Ez a rész tűnik kicsit bonyolultnak.

Kéne valami recept gyűjtemény :).


Gratulálok az eredményhez amit elértél!Szerintem ennyi idő alatt ez szép teljesítmény!!!!

3639. Icepink (válaszként erre: 3637. - Encsi1984)
2010. okt. 1. 19:12

Szia Encsi!

Szeretettel köszöntelek közöttünk! Én személy szerint 163cm vagyok, 76,4kg-mal kezdtem a súlykontrollt kb 2,5 hónappal ezelőtt, most 68kg-nál tartok. Könnyen betartható életmód a súlykontroll és úgy helyretesz testileg, mint egészségügyi szempontból. Én csak ajánlani tudom. Ha bővebben érdekel a dolog, kukkants bele a naplómba, ott részletesen megtalálod az eredményeimet hétről hétre.

A párod miatt pedig ne aggódj, én ezt úgy oldottam meg itthon, családi körben, hogy nagyon sok ételt egy bizonyos pontjáig a sütésnek/főzésnek ugyanúgy kell megcsinálni, ahol pedig habarásra, sűrítésre, édesítésre kerül a sor, kettéválasztom a mennyiséget és az egyiket így, a másikat pedig a szokásos módon fejezem be. Az olajban sütés helyett a fóliában való sütés pedig a párodnak sem fog megártani. :)

3638. Encsi1984
2010. okt. 1. 13:39

Bocsánat, én is megosztom még,hogy: 65-66kg vagyok, 168cm.

A cél: 56-58kg lenne.

Régen sportoltam, mostanában kevésbé, tehát át kell még állnom a rendszeres mozgásra is újból.

3637. Encsi1984
2010. okt. 1. 13:37

Sziasztok!


Én még csak szeretném elkezdeni, de kéne lendület.

Ti milyen eredményt értetek el,mennyi idő alatt?

Mennyi volt a kezdeti kg/magasság és most hogy álltok?

Családotok életébe, hogy tudtátok beilleszteni?

Nekem csak párom van, de ő olyan bármennyit ehet, nem hízik testalkat,úgyhogy őt nem szívesen állítanám át!

Elnézést,ha indiszkrét a kérdésekért,csak megerősítésre vágyom, hogy van értelme.

Köszönöm!

3636. ancika22
2010. szept. 21. 13:32

hinnye.. :) akkor lehet nekem is amiatt puffadtam fel meg dagadt be a gyomrom. étrendből törölve. jó, hogy szóltál!

köszi

akkor javítom abonettre..

3635. lilla301
2010. szept. 20. 21:05
sajna deee...4db-t felvágottal,-nekem nem jött be. Bedagad a beleidbe, laktat:))))Korpás abonett finom és egészséges.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook