Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Béres Alexandra: Súlykontroll program fórum

Béres Alexandra: Súlykontroll program (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3694. Arel (válaszként erre: 3693. - 17e4cf390a)
2011. ápr. 6. 11:25

Hali!

Épp ma sütöttem a következő adagot, a kiinduló recept:

125 g tk. rozsliszt

125 h zabpehely

1 tk só

2 tk koriander (na ez nekem nincs)

4 ek olaj (ennyi talán belefér, legalább is az adalékanyagoknál leírtakból kiindulva, de megpróbálhatod enélkül is)

360 ml víz

100 g szezámmag

150 g egyéb mag


A magok kivételével keverd össze a dolgokat egy tálban, hagyd 1 órát pihentetni, majd ezután keverd hozzá a magokat, kend bele egy tepsibe vékonyan (kb. fél centi) és rakd be a 200 °C-os sütőbe. 15 perc után vágd kockára, majd még süsd 175°C-on 30-45 percig.

Én még annyit módosítottam, hogy a magok arányát visszavettem (50-50 g szeszám- ill. lenmag), és ezzel együtt ma belekevertem egy fél csomag sütőport is. Ugyan nem írta, de szerintem alaposan ki kell kenni a tepsit, mert különben könnyen odaragad (ma is vakarásztam, és a törmeléket megettem tízóraira). Sok sikert hozzá! A lányom keksz gyanánt szokott belőle lopni.

3693. 17e4cf390a (válaszként erre: 3691. - Vicuska089)
2011. ápr. 5. 18:44
Kitöltöttem. :) Sok sikert a dolgozathoz.
3692. 17e4cf390a (válaszként erre: 3690. - Arel)
2011. ápr. 5. 18:33
Szia! Elkérhetném a receptet, amit használsz hozzá? Nekem is van sütőm, a családnak én sütöm, de magamnak nem szoktam külön... Hátha beválna nekem is. Köszi
2011. ápr. 2. 23:10

Sziasztok! a szakdolgozatomhoz kérném a segítségeteket, a kérdőívemben 100 embert kell megkérdeznem az életmódjáról és hogy mennyire ismeri a helyes életmódot. Kérlek töltsétek ki minél többen. Köszönöm! :)

[link]

3690. Arel
2011. márc. 31. 11:19

Szia!

Előre is köszi a segítséget, bizony jó jön, ha van egy tapasztalt segítség. Írtam a diatetikusnak is ár vagy 2 hete a SK-ra, de sajnos nem kaptam választ. Ez van.

A ropogós kenyeret ma megsütöttem (mivel a családnak is én sütöm, így belefért még egy másmilyen dolog a sütési napomba), és nagyon ízlik - ahogy szedtem ki a tepsiből egy darabon odaragadt, és ahogy szedtem fel késsel összetört, hát nem dobhattam ki!!! Talán nem vágja teljesen tönkre a gyüminapomat, ha meg igen, akkor sincs mit csinálni. Szóval szerintem házi sütésűt fogok eztán is enni.

2011. márc. 31. 08:26

Szia!

Szerintem az elsővel kellene kezdened!

A ropogós kenyér helyett ehetsz Korpovit kekszet vagy Abonettet is. Azok olcsóbbak.

Ha bármiben tudok segíteni: szólj!

3688. Arel
2011. márc. 30. 08:18

Sziasztok!

Bár látom, hogy nem mostanában írt bárki is, azért megszólítom a fórumot. Pénteken fejezem be a 90 naposat, és arra gondoltam, hogy utána megpróbálom a Súlykontrollt. A könyvben írtak nagyon tetszenek, de nyilván más olvasni a dolgokról, mint azt csinálni. Szóval nagyon kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e betartani. Holnap próbálok a ropogós kenyérnek megfelelő alternatívát sütni (a boltban kaphatót nagyon drágának tartom, az összetevőket megnéztem neten, és találtam német oldalakon recepteket is). Már csak abban vagyok bizonytalan, hogy 1. szakasszal kezdjem, vagy mehet mindjárt a 2., elvégre a szervezetem már megszokta a fogyást, tehát elvileg nem kell a kedző löket.

2011. márc. 7. 16:06

[link]


Jól értem, hogy 10 dkg teljes kiőrlésű liszt kell csak bele???

Ez vajon II-es szakaszos, vagy inkább III-as?



Reform fánk


A fehér lisztet cseréljük le teljes kiőrlésű lisztre, ezzel megnöveljük a fánk rosttartalmát, ami hamar telíteni fog minket, megakadályozva ezzel, hogy mértéktelenül habzsoljunk belőle.

Az elkészítéshez először is reszeljünk le 50 dkg sárgarépát, ezután 1 zacskónyi szárított élesztőt keverjünk el egy deci 1,5%-os tejjel. Kettő tojást verjünk habosra, majd adjunk hozzá az élesztővel elkevert tejhez. 10 dkg liszthez adjuk hozzá az előbb összekevert dolgokat, és még 2 evőkanálnyi étolajat. Ezeket jól dolgozzuk össze, majd a végén jöhet bele a sárgarépa.


Hagyjuk egy kicsit állni, majd formázzunk belőlük fánkokat. A kisütésüket ne a hagyományos formában tegyük, hanem egy teflon serpenyőt kenjünk ki egy pici olajjal, melegítsük fel és erre rakjuk rá a kiszaggatott fánkokat. Mindenképpen fedjük le a serpenyőt, hogy az olajos gőzben jól átsülhessen a fánk. A legalacsonyabb hőmérsékletre vegyük a gázt, hiszen ezzel a technikával hamar odaéghet, viszont egyáltalán nem lesz olajos. Ha megsült az egyik oldala, akkor fordítsuk meg.


Ha így készítjük, akkor nemcsak finom lesz a végeredmény, de egészséges és tápláló is, felesleges plusz kalória-bevitel nélkül.

3686. 2b12091acd (válaszként erre: 3682. - Vicuska089)
2011. márc. 3. 20:26

ÉN segítek szívesen a dolgozatodban.

Mailcímem: alida.szilfai@hotmail.co.uk

2011. febr. 26. 11:52
1. szakasz, 1. nap. :) :) Még valaki? Lehet csatlakozni! 9 napig kell tartanom.
3684. 17e4cf390a (válaszként erre: 3683. - Mosoly30)
2011. febr. 24. 19:33
Úgy legyen! :)
3683. Mosoly30
2011. febr. 23. 14:39
Alexandrára tornázok hetente ötször és a Norbi update szerint eszek. Úgy tervezem május végére csúcs formában leszek.
2011. febr. 23. 14:31

Sziasztok!

Idén végzek az egyetemen és a szakdolgozatomban Scobert Norbi és Alexandra életmódprogramját hasonlítom össze. Úgy gondoltam, érdekesebb dolgozatot tudok írni, ha csinálok egy-egy interjút olyan emberekkel, akik Alexandráznak vagy Norbiznak. Ha valaki lenne olyan szíves, és segítene nekem ebben (5-13 kérdést küldenék el néhány héten belül, ezekre kéne válaszolni), nagyon megköszönném, és légyszi, jelezzétek itt a fórumon vagy akár privátba is, ha segítenétek!

Előre is köszönöm. :)

2011. febr. 1. 19:00
Ja és hetente 3-4 alkalommal járok alakformáló aerobicra, rendszeresen, ezt is akartam írni. Remélem mozgással együtt hatékonyabb/látványosabb lesz a változás, Ti mit gondoltok? 1 éve már, hogy tolom az aerobicot így, heti 3-4x, és igaz, hogy a testem változott, izmosabb lett, karcsúbb, de a mérleg ugyanannyit mutat. Tudom, hogy az izomnak súlya van, stb, de mégis szeretném, ha pár kilóval kevesebb lenne... :(
2011. febr. 1. 18:52
Sziasztok! Látom jó régóta megy ez a fórum, én is csatlakoznék, ha lehet, elkezdtem szintén a Súlykontrollt. 162 cm vagyok és 62 kg, 5 kg-t szeretnék leadni, de ha 6-7 lesz belőle, az sem baj :-)
3679. tundii (válaszként erre: 3678. - Vandancsi)
2011. jan. 19. 12:09

Szia! Én is volt, hogy pászkát(tönköly)ettem.

A torma szerintem mehet a 2.szakaszban.

Úgy látszik behalt a fórum.

Én jelenleg nem csinálom a programot, csak néha benézek.

3678. vandancsi
2011. jan. 16. 08:32

Sziasztok!


Szerintetek a bolti pászka (víz és liszt) kiválthatja a ropogós kenyeret?


A másik, hogy a torma hányas kódú lehet? Megnéztem, van benne cukor, de szerintem minimális mennyiségben. Ha a mustár mehet a 2. szakaszban, akkor elvileg ez is. Nem?


Köszi

3677. tundii
2011. jan. 10. 12:35

Sziasztok!

Sehol senki?

3676. hosszúkutya (válaszként erre: 3675. - Icepink)
2010. dec. 13. 17:49

Nekem az december feladta a leckét. :) A múlt hét irtózatos sok csoki- és egyéb evéssel telt, úgyhogy most karácsonyig újra szigorúra veszem a figurát.

Új szerelmem a spinning, nade ezzel sem lehet mindent kompenzálni sajnos. :)

Gondolom idegesítő, hogy folyton nyavajgok ezeken, de nem tudom, hogy szabhatott ilyen hülye kicsi adagokat Alexandra, minthogy pl. túró 5 dkg, meg husi 12 dkg... Az 5 deka túró az kb egy nagyobb evőkanál, nem tudom, hogy lehetne ebből jóízűt enni. Nekem úgy 25 dkg egy kellemes vacsi wasával, meg egy kis joghurttal, paprikával, és így durván sok adag jön össze, ha mindent számolunk.

Szóval már nem nagyon nézem ezeket, mert akkor bekattannék. Az egészséges táplálkozás alapjait nagyon szépen el lehet tőle sajátítani, de konkrétan úgy betartani szerintem, ahogyan ő leírja, kvázi lehetetlen...

Vagy csak én látom így?

3675. Icepink
2010. nov. 30. 22:22
Mi ez a hatalmas csend? :( Sunyiban súlykontrollozik mindenki, mi? :D Hogy haladtok? Hogy bírjátok? :)
3674. hosszúkutya (válaszként erre: 3673. - Icepink)
2010. nov. 15. 21:19

Túlbonyolítom? :) Csak keresem a lehetőséget, hogy "legálisan" hogy lehet a legtöbbet enni :))

Na jó, tudom, nem kell olyan véresen komolyan venni. Csak érdeklődtem.

3673. Icepink (válaszként erre: 3672. - Hosszúkutya)
2010. nov. 15. 20:34
Szerintem túlbonyolítod... Egyféle kaja, az egy adag és kész, akár megeszed az ajánlott mennyiséget, akár nem. Kétféle kaja, az két adag, nem vonható össze eggyé, mert kétfélét eszel.
3672. hosszúkutya (válaszként erre: 3671. - Icepink)
2010. nov. 15. 09:16
Én úgy gondoltam, hogy pl fél adag kukorica meg fél adag vörösbab az egy adagnak számít vagy 2-nek? De aztán megnéztem, mennyi a vörösbabból egy adag, és mivel csak 6 dkg (szemben a kukorica 20 dekájával), így sajnos mindegy is, mert borul az egész. De azért köszönöm a választ!
3671. Icepink (válaszként erre: 3670. - Hosszúkutya)
2010. nov. 15. 07:43
Én sem mindig eszem meg az ajánlott adagot. A nap folyamán, ha máshoz is kell, akkor pótold ki nyugodtan annyira, hogy egy adag legyen pl paprika reggelihez és vacsorához. Ebben az esetben 1nek számít, de ha nem eszed meg az adagnyi mennyiséget, a nap végi összegzésnél az is egynek számít.
2010. nov. 14. 22:25

Következő kérdésem:) : szerintetek, ha 2 féle kajából fogyasztom el az ajánlott adag felét, azt számolhatom egy adagnak, nem? :) szerintem igen... :)

mostmár rámjön egy 36-os nadrág, nem is értem... 64 kilósan? A végére (ami terv szerint 55 kg) kifogyom a konfekcióméretet? :D

3669. 17e4cf390a (válaszként erre: 3668. - Hosszúkutya)
2010. nov. 11. 20:26
Szerintem nem kell tovább tartanod. Megfelelő indexű ételeket ettél, és azért ezek nem extrém mennyiségek. Én 1 cs. mozzarellát szemrebbenés nélkül megeszek egy evésre. Paradicsommal, balzsamecettel, korpovittal. Nyami. :)
2010. nov. 10. 12:10

A rengeteg Korpovit azért volt, mert nem bírtam ki hazáig, és míg a városban intéztem a dolgokat, elfogyott ennyi... amúgy igyekszem minél változatosabban összeállítani a kaját, dehát azért 1 csomag mozzarella pl 125 g, az több, mint 4 adag Alexandra szerint. Nem is tudom, 4 napig egyáltalán elállna-e. De a zöldségeknél is: 1 nagyobb paradicsom már 1 adag. Mit csináljak a többivel? :) szóval értitek... ezt nehéz lenne betartani, most is csak paradicsomot ettem a husi mellé köretnek, 2 adag husi, 3 adag paradicsom. Jó volt :)

De tényleg, szerintetek tartsam 1 nappal tovább az 1. szakaszt, vagy felesleges?

Reggel méredzkedtem, kb mínusz 1 kg, de nem tudom pontosan, mennyi voltam 6 napja. 10 kilón belülre került az álomsúly :))

3667. Icepink (válaszként erre: 3666. - Hosszúkutya)
2010. nov. 10. 07:40

Szia!

Én úgy csináltam, hogy az első pár hétben méricsgéltem a dolgokat, aztán már ment ránézésre is, pár deka eltérésekkel nem foglalkozom. Ami nekem nagyon kevés szokott lenni, az a tésztaadag, abból valahogy mindig többet kívánok enni. Az egy-egy kajából való túlevést úgy lehet a legjobban kiküszöbölni, ha többféle ételt eszel. Mondjuk tízóraira nem 14 korpovitot, hanem 4korpovitot (az egy adag), egy natúr joghurtot és egy almát. Az meg elkerülhetetlen, hogyha főzöl valamit, akkor 5-10 hozzávaló biztos kell és az is ugyanúgy számít, hiába nem egész adagot eszel az alapanyagokból, így többnek tűnik a napi elfogyasztott mennyiség, pedig csak többféle, mint általában.

3666. hosszúkutya (válaszként erre: 3665. - 17e4cf390a)
2010. nov. 10. 07:12
Én is így terveztem, hogy nem foglalkozok az adagokkal, írtam is. De aztán úgy voltam vele, hogy megpróbálok mindent betartani. Ezért elég rosszkedvű voltam az este, ellenben nem voltam éhes :) ma jobban felkészülök kajával a munkahelyre, nehogy így járjak ismét.
3665. 17e4cf390a (válaszként erre: 3664. - Hosszúkutya)
2010. nov. 9. 21:42
Én ezzel nem foglalkoztam anno, csak az indexekkel, és úgy is működött. Éhezni nem érdemes, meg szédelegni. Szépen lassan próbáld meg csökkenteni az adagokat. Menni fog.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook