Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Berendelték a párom. Árvizsújtotta részen élők, ha még tudtok, irjatok! fórum

Berendelték a párom. Árvizsújtotta részen élők, ha még tudtok, irjatok! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. jún. 20. 14:24

Figyu!

Nem miattam akarták ezt a fórumot felfüggeszteni és nem engem cenzúráztak.Valószínűlég ezen érdemes lenne elgondolkodnod,de aki más véleményen van azt rögtön indulatból lefröcsögöd.

A közmunka azt takarja,hogy az önkormányzatok a tartósan regisztrált munkanélkülieket ilyen módon jövedelmhez juttatja.

És a te értékrendedbe nem volt természetes hogy a rendőröket kivezényelték.A TE értékrended szerint dögöljön meg a szomszéd tehene is.Még a közmunkásoktól is sajnálod azt a pár ezer forintot.

Te ezen a fórumon se fogtál össze semmit,imkább ellen-és negatív érzéseket szültél.

703. Tamara2009 (válaszként erre: 700. - A1bcedb5d3)
2010. jún. 20. 14:00

Lövésed sincs mi megy a rendőrség falain belül,úgyhogy ne okoskodj már,hogy nevetséges feltevés az,hogy kapnak-e az árvízi védekezésért külön pénzt!

Képzeld nem úgy indult,hogy ez ki fogják külön fizetni,egyik nap még úgy volt,hogy lesz külön pénz,másik nap már máshogy volt!


Milyen rasszista kifejezésekről beszélsz? Én az igazságot írtam le,ha tetszik,ha nem!!!!

Nem ment el más irányba ez a fórum,mert sajnos ezek is hozzá tartoztak ehhez a katasztrófához!

702. Tamara2009 (válaszként erre: 699. - A1bcedb5d3)
2010. jún. 20. 13:55
Az önkormányzat adja a közmunkát! És a te elveid alapján úgy jön ide,hogyha én saját magamtól végzek munkát a lépcsőházért,a közösségéért,az szerinted közmunka és azt ki kell fizetni,mert ingyen,szívességből vagy csak szimplán azért,hogy annak a 30embernek akiktől egy fal választ el,jobb legyen,azt nem lehet ingyen megcsinálni!
701. Tamara2009 (válaszként erre: 699. - A1bcedb5d3)
2010. jún. 20. 13:50

Tudom mi a közmunka! DE, Ha neked az közmunkának számít,hogy saját portádon rendet tegyél,hát akkor ott vannak gondok!

Én úgy látom ha van egy közösség,ahol baj van,akkor igenis fogjunk már össze és közös erővel tegyünk ellene! Te meg úgy látod,hogy inkább megvárod a messiást,mert egy követ nem mozdítanál meg,mert neked nem érdeked,ezért dögöljön meg a szomszéd tehene is....

2010. jún. 20. 13:32

Tamara!


Mi a fórum elején se voltunk egy véleményen a nyíltan vállalt rasszista hozzászólásaid miatt,és szerintem sosem leszünk.

Sajna elment teljesen más irányba ez a fórum.

KÁR ÉRTE!!!

2010. jún. 20. 13:24

Jesszusom!!!

Olvasd már el mit értenek közmunka alatt.

És ha a közös költség fedezi a hólapátolást,akkor hogy jön ide az önkormányzat?

Egyébként ugyanazt írtam mint te,megjegyzem nem én izgultam már itt,hogy lesz e fizetés vagy nem.Érdemes visszaolvasni.

698. Tamara2009 (válaszként erre: 696. - A1bcedb5d3)
2010. jún. 20. 13:18

A hólapátolásról meg annyit,hogy fizetem a közös költséget,ami elvileg fedezi a lépcsőház körüli teendőket,mégis rendszerint sose volt még olyan tél,hogy normálisan el lett volna takarítva a hó a lépi elől! Na én ilyenkor szoktam begurulni,fogom magam és szépen eltakarítom (társadalmi munkában) INGYEN,sőt mit ingyen,olyan tevékenységet végzek,amiért fizettem,hogy más csinálja! De, csak nem várom meg azt,hogy kitörjem a bokámat,ha már a városvezetőség szarik az emberekre!

Hiszen ezzel jót teszek magamnak,meg azoknak az embereknek is akiktől egy fal választ el! És nem megyek pénzt kérni az önkormányzathoz!

697. Tamara2009 (válaszként erre: 696. - A1bcedb5d3)
2010. jún. 20. 13:12

Nevetséges feltevés??? :):) Drágám,nagyon el vagy tájolva! 150 túlóráig szabadnap jár és nem pénz! Csak azért lettek kifizetve,mert ez más volt,nem szimpla túlóra (csapatösszevonás),mert egy egész század ment! A csúszókat ki kéne adni 30napon belül,különben ki kell fizetniük! Szerinted ki tudnak adni 100órát?? Ha mindenkinek ki lenne adva,akkor nem maradna állomány. Ha arról lett volna szó,hogy egy-egy ember menjen,nem lett volna a számlán hóközi utalás!

De ezek szerint te a kisujjadat sem mozdítanád a saját házadért,lakóhelyedért,csak akkor ha kapnál érte pénzt...

696. a1bcedb5d3 (válaszként erre: 695. - Re87)
2010. jún. 20. 12:07

Valóban;,közmunka a hólapátolás is és persze ,hogy fizetnek érte.

Minden Kapitány saját hatáskörben döntötte el ki mennyi pihenőnapot kap,de ez a túlóra kifizetését nem befolyásolta!!!160 óráig a túlórát nem kötelesek kifizetni,30napon belül lecsúsztatható!

Emlékszem még haza sem jöttek de itt a fórumon már azt irogatták,hogy ki se lesznek fizetve.

Már akkor is elég nevetséges feltevés volt.

695. Re87
2010. jún. 20. 11:35
A pénzről meg annyit,hogy az én párom csapatának azt mondta a kapitány,mikor vissza jöttek,hogy 2napig senkit nem akar meglátni a melóhelyen.Utólag számolgatva rájöttünk,hogy nem azért,hogy pihenjenek,hanem mert így nem kell nekik több pénzt fizetni.
694. Re87 (válaszként erre: 690. - Tamara2009)
2010. jún. 20. 11:31
Ja,ez tényleg így volt.Akkor kapták meg az ételt,meg az italt,amikor visszaértek a Tevébe.
693. Re87 (válaszként erre: 689. - A1bcedb5d3)
2010. jún. 20. 11:30

Szia!

Ezt hívják közmunkának...

692. Tamara2009 (válaszként erre: 691. - Boszy28)
2010. jún. 20. 10:26

Köszi a párjaink nevében!

Érdekes volt a hozzászólásod,egy biztos,ha látnám hogy a házam tájéka kezd veszélybe lenni,biztos nem lenne pofám elfogadni pénzt az államtól,azért mert segítek magamon,segítek a lakóhelyemnek ahol élek!

Ha tényleg nemzeti összefogásról beszélnénk,akkor a-z ig mindenki kivette volna a részét a munkából és nem kellett volna 300km-ről odaráncigálni több ezer embert!

Tisztelet a kivételnek,mert azt is tudjuk,hogy kik voltak azok akik nem vették ki részüket a munkából! Szóval itt megint bebizonyosodott,hogy kik nem valók a társadalomba!

691. Boszy28 (válaszként erre: 690. - Tamara2009)
2010. jún. 20. 10:03

Eddig nem szóltam hozzá a témához, most sem állt szándékomban.

De! A helyieknek gondolom azért fizettek, mert nem a melóhelyen dolgoztak, hanem ahol a víz volt/van.

Ha meg munkanélküliek, esetleg eddig fájt nekik a munka...na, akkor nem tudom, mit mondjak.

Egyébként le a kalappal a párjaitok előtt, ahogy helyt álltak ilyen körülmények között.


Na de szerintem a fórumindító lezárta a témát, úgyhogy én sem offolok itt tovább.

690. Tamara2009 (válaszként erre: 689. - A1bcedb5d3)
2010. jún. 20. 09:50

Konkrétan nem csak róluk van szó,hanem az egész helyzetről! Arról,hogy a tv-be úgy volt ez az egész feltüntetve,hogy önkéntes rendőrök,tűzöltők,mindenki aki csak tudott ment segíteni önszántából,azt sugallva ezzel,hogy milyen nagy nemzeti egységet tudunk alkotni, ha a baj van. Közbe ennek a fele se igaz,mert nem önkéntesen mentek oda,volt olyan,aki rendőrautó csomagtartójába aludt,hely híján,nem kaptak megfelelő ételt,vizet,ha kaptak is,akkor a helyieknek köszönhető. Olyan is volt,hogy a pestiekhez odament a kamera forgatni,mikor visszaértek Bp-re,akkor gyors odatettek eléjük energiaitalt,meg egy csomó élelmet,közbe meg borsodba a 40fokos melegbe étlen,szomjan pakolták a zsákokat egész nap. Látszat!!!

Na most ezek után,még jó,hogy rajta van a túlóra a számlájukon,de a helyieknek miért kellett ezért fizetni? Azért kaptak pénzt,mert a saját portájukat védték!

2010. jún. 20. 06:47

Sziasztok!


Én azt hittem ez a fórun a 676. hozzászólás után befejeződött.Ma ránéztem és mégsem,pedig akkor annyira helyénvalónak találtam,hogy a fórumindító "zárja".

Igaz a vége felé már nem szóltam a fórumokhoz,mert túl sokat foglalkoztatok a romákkal.

Az én férjem azt mondta,hogy hozzájuk teherautóval vitték a cigányokat,akik dolgoztak is és napi bért is kaptak.(nem hiszem,hogy csak náluk volt ilyen)

Hozzáteszem Budapesten a számlán van az árvíznél dolgozók túlórája,és ha ilyen marad az idő jövő héten lehet megint mennek.

688. Tamara2009 (válaszként erre: 687. - Berillke)
2010. jún. 19. 23:03
Szia! Az én párom is volt dobszán,én is írtam ide igazságot,azt amit ő mesélt,hogy mit művelnek az ott lévők,ugyanezt írtam le,mint te csak nem cikk alapján,hanem a párom elmondása alapján! Nem volt benne trágár szöveg,csak a szín tiszta valóság!Aztán figyelmeztetve lettem,hogy ezt nem szeretné látni a portál tulajdonosa! Hmm érdekes,az ilyeneknek meg mindenkinek,akik mindenáron ki akarják színesíteni a valóságot,csak azt tudom kívánni,hogy érje őket negatív atrocitás,talán észbe kap mindenki,hogy ennek így nem lesz jó vége!
687. Berillke (válaszként erre: 683. - Re87)
2010. jún. 19. 22:04
Bírom egyébként, hogy még itt se lehet véleménye az embereknek róluk?! Nehogymá...
686. Berillke (válaszként erre: 684. - Re87)
2010. jún. 19. 22:03
e-mailben kaptam, onnan másoltam ki én is
685. Re87
2010. jún. 19. 21:47

Amúgy azt még hozzá teszem,hogy nekik az volt a lényeg,hogy elöntse őket a víz,mert akkor rengeteg pénzt kapnak.

Össze is jött,mivel a falu azon részén átszakadt a gát.Gondolom a rendőrök nem szakadtak bele a zsákrakásba mikor látták,hogy ezeknek úgyis mindegy:).

684. Re87 (válaszként erre: 677. - Berillke)
2010. jún. 19. 21:44
Légyszi küld már el a linket priviben,ahonnan bemásoltad!Köszi!!
683. Re87
2010. jún. 19. 21:43

Ezeket a hsz.-eket valószínű törölni fogják!

Csak remélem nem az egész topicot!

Amúgy az én pároméknak jövőhétre össze kell állítaniuk egy "riadó csomagot" saját pénzből!!!Ebben aztán lennie kell a tartós élelemtől kezdve az atya úr istenig mindennek!Kösz ez így hónap végén jól jött!

682. Berillke (válaszként erre: 681. - Tücsimücsi)
2010. jún. 19. 21:38

De nekik vannak jogaik és nem nekünk.

Mohácsi Viktóriát meg a hasonló jogvédőt küldeném közéjük, hogy éljen mellettük/velük, aztán jól elmenne a kedvük a jogvédéstől....

681. tücsimücsi (válaszként erre: 680. - Berillke)
2010. jún. 19. 21:34
Na ja...ők meg azon csodálkoznak, miért is utáljuk őket..
680. Berillke (válaszként erre: 679. - Re87)
2010. jún. 19. 20:29

Hát eléggé...

Annyira utálom őket amúgy is, ilyenek után meg ugye pláne erősödik ez bennem....

679. Re87 (válaszként erre: 677. - Berillke)
2010. jún. 19. 20:11

Hát ez nagyon kemény!

Az én párom is ott volt,csak a falu másik oldalán.

2010. jún. 19. 20:03
Megdöbbentő !!! :(
677. Berillke (válaszként erre: 674. - Sajert)
2010. jún. 19. 19:58

Rendőr olvasónk: Amíg MI reggeltől estig lapátoltunk, a cigányok a kerítést támasztották vagy megloptak bennünket


Tisztelt Szerkesztőség!


Egyike vagyok azon több ezer vidéki rendőrnek, akiket Borsod megyébe vezényeltek AZ árvízi védekezésben segédkezni. Az alábbiakban a tapasztalataimat kívánom megosztani Önökkel.


Az odavezető út során több alkalommal is meg kellett állnunk félórákat vagy egy egész órát várni, hogy a vezető törzs kiokoskodja, hogy merre is kéne menni, meg hol is van ránk szükség.


Volt, hogy megálltunk egy faluban, mondván, hogy ITT kell segédkezünk. Eltelik öt perc, és közlik, hogy ez mégsem AZ a falu, vissza a buszokra. Láttuk, hogy nagy a fejetlenség és ez akkor


még csak a kezdet volt. Végül a több mint 10 órás út után a Felsődopszába történő megérkezésünkkor lesújtó állapotok fogadtak bennünket, főleg miután közölték velünk, hogy a megáradt


Hernád folyó által veszélyeztetett cigánysort kell megvédenünk. Akkor már tudtuk, hogy sok jóra nem számíthatunk. Amíg MI rendőrök - és a később hozzánk csatlakozott rendőr tanulók - több


Mint százan - reggeltől estig homokot lapátoltunk, zsákokat adogattunk, gátat erősítettünk, addig a cigányok egész nap csak AZ elárasztott putrijukban döglöttek vagy a kerítésüknek támaszkodva


Figyeltek minket. Ugyan a délután folyamán néhányan segítettek a védekezésben és valóban kivették a részüket a munkából, de a számuk körülbelül a 10 főt ha elérte.



Felháborító és dühítő volt, mikor életerős cigányok mondták nekünk, hogy a munkánknak nincs semmi értelme, hiszen a gát úgyis át fog szakadni, ezért nem is segítenek. Talán AZ én érdekem,


Hogy a lakóházukat NE árassza el a hömpölygő folyó? A helyi jobb(ik) érzésű magyarok ezzel szemben ott segítettek nekünk, ahol tudtak. Szendvicseket készítettek, kávét, ásványvizet hoztak


nekünk, ezúton is köszönet nekik. Ezzel szemben a pofátlanság iskolapéldája volt, amikor néhány mokka gondolt egyet és lopni kezdték a buszunkról a MI ásványvízkészletünket, amíg MI a gáton


Dolgoztunk, vagy éppen egy-két lapátról vélekedtek úgy, hogy AZ náluk jobb helyen lesz (persze nem álltak volna be segíteni velük).



Alighanem a nap fénypontja volt, mikor a Duna TV riportere kamerával megjelent a helyszínen, hogy beszámoljon AZ eseményekről. Persze nem bennünket kérdeztek meg AZ állapotokról:


néhány másodpercig filmeztek, majd készítettek egy gyors interjút AZ éppen a helyszínen tartózkodó Dobson Tiborral. A cigányok látták, hogy kint van a TV, erre apuka néhány fiával együtt egyből


Elkezdte pakolni a homokzsákokat a házuk előtt. A riporter ezt meglátva azonnal átkelt a homokzsákokon, s a cigányok házához érve rájuk közelítve filmezett, hogy mindenki láthassa majd, kikről


Is van szó. Ekkor MI, a gáton dolgozók hangos tapsviharba kezdtünk. Kíváncsi vagyok, vajon a hangot kivágták-e AZ anyagból, egyáltalán levetítésre került-e. Kérdeztük is Dobson úrtól: szó nélkül


Hagyja ezt? Legalább mikor visszaért a riporter, jól leteremtette, hogy nem inkább a reggel óta a helyszínen dolgozó rendőröket kellene bemutatni a lakosságnak, a médiát meglátva érdekes


módon azonnal munkához látó cigányok helyett? Már nem hallottam a riporter válaszát. Mikor a média munkatársai elmentek, AZ egyik kolléga oda is kiáltotta a cigányoknak, hogy "Már nem


Kell dolgoznotok, elment a kamera, biztos benne lesztek a TV-ben!" A kátrányos helyzetűek fel is hagytak a munkával. Ez csak néhány kiragadott példa abból, amit én láttam és tapasztaltam


AZ ott tartózkodásom ideje alatt. Az összezsúfolt szállásokról és a koordináció hiányáról, a rendőrség által vásárolt naptejek, napolajak minőségéről, a törvénytisztelő helyi lakosság


véleményéről, elkeserítő helyzetéről már inkább szót sem ejtek.

676. 2ed619333f (válaszként erre: 668. - Csillag.virág)
2010. jún. 10. 15:32

Köszönjük szépen:)

A párjaink nevében is.

Én párom is hozott fotókat. Arról, hogy hogy aludtak, meg az ottani helyzetről...

675. Re87 (válaszként erre: 674. - Sajert)
2010. jún. 10. 12:46
A szakszervezetek is vizsgálatot akarnak,de azt mondták "ott fent",hogy első az életmentés.Persze az ő életük nem számít...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook