Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bérelt lakásban kinek kell fizetni a lakásbiztosítást? fórum

Bérelt lakásban kinek kell fizetni a lakásbiztosítást? (tudásbázis kérdés)


2017. aug. 28. 17:27
Pff, nem is a lakas biztositasat fogjuk fizetni, hanem a lepcsohazet.
25. lilabandi (válaszként erre: 16. - Butterfly87)
2017. aug. 22. 08:45
Nem az a fő kérdés,hogy kinek kell kifizetnie a díjat,hanem biztosítási esemény bekövetkezése esetén kinek térít a biztosító,ki a kedvezményezett! A Ptk. és a Bit. szerint ..."Biztosítási szerződés szerződője az lehet, akinek érdekében áll a vagyontárgy (élet, egészség) megóvása és a biztosítási díjat megfizeti." Tehát alapesetben a szerződőt terheli a díjfizetési kötelezettség és a biztosító is neki térít. Ha a kötvényben külön biztosított van megjelölve,akkor az esetleges kártérítést is neki folyósítják. Semmi nem tiltja,hogy a szerződő (tulajdonos) áthárítsa a díjat a bérlőre,ez megegyezés kérdése, de a bérlő ezzel nem kerül jogviszonyba a biztosítóval! A probléma kárrendezéskor szokott előjönni, amikor is kiderül, hogy a biztosítást nem bérbeadott ingatlanra kötötték (sok biztosítónál ezt fontos megjelölni!), illetve a károsodott épület/lakás vonatkozásában nem a bérlőt illeti a kártérítés, holott a bérleti szerződés alapján neki kell gondoskodni a helyreállításról. Illetve ingóság kár esetén kiderül, hogy a károsodott vagyontárgy nem a szerződő tulajdona, ebben az esetben a bérlő dolgai ún. idegen vagyontárgynak minősülnek, amelyekre korlátozott a kártérítés, általában az ingóság biztosítási összegének 5-20%-a!Az általad fizetendő havi díj nagyon magasnak tűnik annak tükrében, hogy ez csak 50%-a a díjnak, bár nem írtad hogy mekkora ingatlanról van szó, mekkora a biztosítási összeg. Havi 5400.- (ez évi 64.800.-!)forintért egy budapesti 120-150 nm-es ingatlan biztosítható 8-10 milliós ingósággal... Azt javaslom -ha szabad-, hogy kérd el a biztosítási kötvényt, nézd meg mit tartalmaz, mert azt sejtem, szeretne a tulajdonos bevinni az erdőbe. Illetve társasházi lakás esetén kérdezd meg a közös képviselőt, hogy van-e társasház biztosításuk és annak díja benne van-e a közös költségben. Ha bármiben tudok segíteni, írj nyugodtan privátot! Üdvözlettel, Erdélyi András független biztosítási tanácsadó
24. butterfly87 (válaszként erre: 22. - Simple)
2017. aug. 12. 18:22
Értem, köszi. Akkor ezt még megbeszéljük a tulajdonossal.
23. butterfly87 (válaszként erre: 21. - Aileron44)
2017. aug. 12. 18:20

Máris jobb egy picit. :D

Legalább tudom, hogy nem egyedi eset a miénk.

22. simple (válaszként erre: 19. - Butterfly87)
2017. aug. 12. 18:19
Pedig ez fontos, hiszen könnyen meglehet, hogy a biztosítás ami van, a te értékeidnek csak a töredékét fedezi. Takarító gondolom azért nincs, mert akkor annyival is kevesebb a közösköltség, nyilván a lakók nem szavazták meg, hogy legyen takarító.
21. aileron44 (válaszként erre: 20. - Butterfly87)
2017. aug. 12. 17:32
Tudom nem vigasz, nálunk sincs takarítás a közös költségben.
20. butterfly87 (válaszként erre: 18. - Aileron44)
2017. aug. 12. 17:27
4 hetente. Nem is ez a baj, csak nem ertem, hogy miert nincs takarito. Ahol most elunk van, a kozos koltseg tartalmazza.
19. butterfly87 (válaszként erre: 17. - Simple)
2017. aug. 12. 17:26
Ennyire reszletesen nem beszeltuk meg.
18. aileron44 (válaszként erre: 16. - Butterfly87)
2017. aug. 12. 16:57
Biztos nem naponta kell takarítanod a lépcsőházat, lehet másik lakást kéne bérelni, ha már most ennyi gond van vele!
17. simple (válaszként erre: 16. - Butterfly87)
2017. aug. 12. 16:54
Ingóságokra milyen összeghatárig érvényes? Csak azért mert az nem biztos hogy úgy jó lesz. Én mikor bérelt ingatlanban éltem, és kötöttem a biztosítást az ingóságokra, kijött egy ember a biztosítótól és felmérte a dolgainkat, és aszerint kötöttük meg.
2017. aug. 12. 13:05

2 700 Ft-ot fogunk fizetni biztositasra (allitolag ez a teljes osszeg fele), es ervenyes ingatlanra, ingosagra.

+ 4000 Ft kozos koltseg, ugy, hogy a lakok takaritanak a lepcsohazban. :S

Remelem a vizet, tisztitoszert is a lakasbol kell hordani.

2017. aug. 11. 18:05

Általában a tulajdonos köt biztosítást ingóra, ingatlanra. Ha ezt esetleg érvényesíteni kell, akkor a kedvezményezett is a tulajdonos.


A bérlőnek nem érdeke, hogy más tulajdona után biztosítást fizessen.

A "lelakás", használat címén elkérik a kauciót.


A közös költség is a tulajdonos költsége. Azt a társasház nem a bérlőn hajtja be, ha elmarad. hanem a tulajdonoson.


Más kérdés, hogy a bérbeadók ezeket a költségeket áthárítják a bérlőkre. Meghirdetik kedvező bérleti díjért, aztán elkezdik sorolni a kapcsolódó költségeket.


Szóval, szerintem sem a biztosítást, sem a közös költséget nem kéne a bérlőnek fizetnie.

14. aileron44 (válaszként erre: 12. - Butterfly87)
2017. aug. 11. 16:51
Én megkérdezném, mekkora összeg a biztosítás. Lehet, hogy kiveszi belőle és megemeli annyival a bérleti díjat!
13. simple (válaszként erre: 12. - Butterfly87)
2017. aug. 11. 16:41
Ha az ingatlanra van biztosítás, azt neki kell fizetnie. Szerintem a ti ingóságaitokra kössetek külön, vagy lehetne újrakötni az övéivel együttvéve, de szerintem abból sok jó nem származna. Közös lónak túrós a háta, ez sajnos így van. A közös költségből csak a rátok eső részt fizessétek, a közösképviselőtől el tudjátok kérni részletezve, miből tevődik össze a kk, a házra, lakásra szóló biztosítás a tulajt terheli.
2017. aug. 11. 16:31

A tulajnak nem sok berendezesi targya van a lakasban, az is inkabb szekreny, kis asztal.


Szerintem ha csak a lakasra van biztositasa, azt neki kellene fizetni, es mi kotunk a sajat dolgainkra.

De ha olyan szerzodese van, ami magaban foglalja a berendezest is, akkor kar eseten az rank is ervenyes lesz? Vagy kizarolag az o par butorara?


Ha a kozos koltseg tartalmazza a biztositas arat, tehetek valamit? Szoljak? Vagy fizessuk es kesz?

11. simple (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2017. aug. 11. 16:30
Nem minden esetben a tulaj sara. Nálunk minden benne van, amit a bérlő használ, én csak a felújítási alapot fizetem a közösköltségből, az értelemszerűen engem terhel.
10. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Ikebana3)
2017. aug. 11. 15:53
Közösköltség is a tulaj sara,de nagyon lelkesen hárítják a bérlőre..
2017. aug. 11. 15:46
Tulajnak...
8. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Butterfly87)
2017. aug. 11. 15:21
Egyértelműen a tulajnak. A bérlő fizeti a bérleti díja, a közös költséget is ha van és természetesen a felhasznált energiát(víz, gáz, villany, fűtés, melegvíz - kinél mi van) Ajánlatos mérőóra alapján.
7. simple (válaszként erre: 2. - Butterfly87)
2017. aug. 11. 15:14
Attól függ, milyen biztosítás. Lehet kötni külön az ingatlanra, és az ingóságokra is. Nyilván, ha tied a nerendezés, azokra a tárgyakra neked kell kötni.
6. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - Butterfly87)
2017. aug. 11. 15:09
inkabb megallapodas kerdese
2017. aug. 11. 14:47
a tulajnak!!!!!!!
2017. aug. 11. 14:32

ha csak a lakásra azt a tulajnak szerintem. ha berendezett ingatlan, akkor a berendezésre is.

Amúgy meg ha olyan a berendezés a berendezésre szerintem jobb ha a bérlő fizeti magának

2017. aug. 11. 14:31

Amennyiben tarsashazi a lakas, ott 2 biztositas van; egyik a kozos reszre, masik a szemelyes.

Nalunk mindketto kotlezo.

2017. aug. 11. 14:09

Ha a biztosítás csak a lakásra vonatkozik? Vagy ha a berendezési tárgyakra is?

Mi a szokás?

2017. aug. 11. 14:08
Bérelt lakásban kinek kell fizetni a lakásbiztosítást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook