Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bepisil a kutyám fórum

Bepisil a kutyám (beszélgetős fórum)


1 2
34. andi6020 (válaszként erre: 32. - Anettocska001)
2010. aug. 4. 16:32

A kétségbe esés édes kevés.

Szoktattad valami rendszerességre a kutyát? Az nagyon fontos. Reggel, amikor felkeltek, nem viszed ki? Vagy éjjel is pisil, Egyáltalán, hogy zajlik egy átlagos napotok? Csak, hogy képben legyünk.

Bent pelusra pisil, vagy össze-vissza?

Az egyik kutyám 10 hónapos, és naponta 4-5x biztos pisil, tehát a minimum 2 édes kevés.

Anyám, milyen bűz lehet ott, ha már a szomszédok hőbörögnek.

33. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 32. - Anettocska001)
2010. aug. 4. 14:11

Szia!

Én pelust sosem használtam, a kutyáim 5 hónapos korukra lettek szobatiszták (a fiú talán még gyorsabban is), szobatisztaságos gondom sosem volt, ezért lehet, hogy nem 100 %, amit írok...


Egyrészt egy 10 hónapos kutyának a napi két séta édeskevés... 3-4 a minimum egy felnött ebnek. Gondolj bele: sokkal gyorsabb az anyagcseréjük, mint nekünk, de te sem bírnád ki napi kettövel. Az is gond lehet talán, hogy eltér a napirendetek annak függvényében, hogy dolgozol e vagy nem. Nincs rendszeresség a kutya életében. (Nyilván nem percre pontosan kell minden nap mindent csinálni, de a napi 2 és a 4-5 séta között nagy különbség van!)


Szerintem ha evés illetve közvetlenül ébredés után leviszed, akkor elöbb-utóbb muszáj lesz neki valamit produkálni, és akkor dícsérheted.


Ha nem lesz valami változás rövid idön belül, akkor keress szakembert!

2010. aug. 4. 14:04

Sziasztok!


Van egy kis francia bulldogom, Mona, már 10 hónapos, de még mindig nem szobatiszta, teljesen késégbe vagyok esve. Minimum 2-szer leviszem egy nap, de ha nem dolgozom, akor 4-5-ször is, sőt több órás sétálásokat is szoktunk csinálni más kutyákkal. Kakilni nagyon néha már kakilt lent, de pisilni még SOHA! Ha egész nap dolgozok, akkor pedig olyan brutál szag vár othon, hogy azt elmonani nem tudom, az még hagyján, hogy a lakásban, de kimegy a szag a folyosóra is, és pár napja az egyik kedves szomszéd hagyott a lábtörlőmön egy csomag kutyapelenkát. Enyhe célzás! Persze mi is használnuk, és nem mintha attól nem lenne szag. Mindig van nálam jutalomfalat, ha lent vgyunk, de nem tudom hsználni, mert semmit nem csinál!!

Valaki mondjon valami bíztató, mert teljesen kivagyok már!!!!

2010. júl. 27. 13:01

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni valakitől. Van egy 2 és fél éves máltai selyemkutyánk, aki mostanában a szőnyegünk egyik sarkába pisil. Ha a szőnyegre pelust teszek, akkor mellé pisil. Egy időre a szőnyeg kikerült a lakásból és pisilés sem volt a helyén.

Megoldásként nem a szőnyeg kivételét szeretném, hanem, hogy miért csinálhatja ezt a kutyusunk.

30. Kamillka (válaszként erre: 29. - Judyka001)
2010. máj. 13. 21:16

Szia!


Nekem is yorkim van, ahogy írtam 11 hónapos ő is, így a fajtát ismerem nagyon jól. Még a nagy testű kutyáimat sem vertem, nemhogy Kamit. A nyakbőrrázás, vagy a rásuhintok a fenekére közel nem meríti ki a verés kategóriáját. Két kezem sok hozzá, hogy megszámoljam hányszor került sor rá, hogy így fegyelmeztük, de pontosan a vérmérséklete miatt szükséges volt. Senki nem mondta, hogy nem tudja miért szólsz rá, de ha nem használ, akkor nyomatékosítani kell. Arról nem is beszélve, ha tudja miért szólsz neki és mégsem hallgat rád, akkor nem tekint falkavezérnek.

Nem mondtam, hogy hülye a kutyád, de bárhol utánanézhetsz, vagy akár kiképzőket megkérdezhetsz, utólag nem szabad büntetni semmilyen fajta kutyát. Azt viszont nem hiszem el, hogy meglátod, hogy bepisil, leszidod, utána nem veszel róla tudomást 2 napig, közben a párod ugyanúgy foglalkozik vele és tudja, hogy ez miért van. A legrosszabb szándék vagy bántás nélkül mondom, hogy nem érti miért viselkedsz úgy vele. Ha te viszont úgy látod, hogy ez célravezető lesz nálatok, akkor remélem sikerrel jársz és szobatiszta lesz minél hamarabb;) Vitatkozni nem szeretnék, csak segíteni akartam. Kitartás!

29. Judyka001 (válaszként erre: 30. - Kamillka)
2010. máj. 13. 13:46

Szia!

Elég sok oldalt elolvastam, mielőtt lett ilyen kutyám.

Többek között azt írták, h a yorki akármilyen cukorfalat, egy embernek fogad szót igazán. Akit ugye falkavezérnek néz.

Mivel terrierről van szó, nagyon fontos a következetes nevelés. Nem szoktam megverni, mert a kutya annyira nem hülye, h ne tudja miért lett leszidva. És hidd el, h nem felejti el.

Mindenesetre megpróbálom, amit írtál. Köszönöm szépen!

28. Kamillka (válaszként erre: 27. - Judyka001)
2010. máj. 7. 13:51

Szia!


Fiú v lány? Ha lány tüzelt már?


Érdemes neki megtanítani, hogy parancsra pisiljen. Nekem is yorkim van (lány és 11 hós), ha éppen kint vagyunk és mondom neki, hogy pisipisi, akkor pisil, még ha egy kis pötty miatt is, de akkor is legugol.

2010. máj. 7. 13:24

Sziasztok!

Van egy 11 hónapos yorkim. Nagyon okos. Kis mérete miatt eleinte nem engedtem ki az udvarra rendszeresen, hanem a földre terített pelenkára intézte a dolgát. Igényes kutya, mert ha már tele van a pelus, nem oda pisil, hanem a fürdőbe. Március óta van teljes szobatisztaságra szoktatva (csak az udvaron), azóta ha nem bírja kivárni, hogy kiengedjem, akkor a szobába bepisil (még akkor is ha tudja, hogy látom, és előtte voltunk kint), hiába a tiszta a pelenka. Nagyon leszidom érte, és tudja is hogy bűnös, mert elbújik. Nekem a szívem szakad meg érte, mert jönne hozzám, de mivel büntiben van, nem engedem! Mit tegyek, hogy ne pisiljon be???? Vagy ahogy "öregszik" úgy butul?

A segítséget előre is köszönöm!

2010. ápr. 29. 19:02
Hja a másik nem tetszik neki, hogy már nem ő uralja a dolgokat. És mivel párom nem egy papucs, nyál gép...így érzi kutyu hogy vége:) Én a párom mellett lettem határozott:) mert tuti a fejemre nőt volna:)
2010. ápr. 29. 19:00

Sziasztok!


Segítsetek:(


Van egy másfél éves Sicum és előbb volt ő mint párom (fél éve vagyunk együtt), párom-határozott, szereti a kutyámat, de megérkezik kutyum bepisil mielőtt hozzá ére, most már nem is figyel rá, és így is. Néha mikor megérdemelte a kis sumák:) meghúzta a fülét és seggére csapott, mert máshogy nem ért a szóból. Azt hallottam hogy bosszú álló a Sicu, meg makacs , csak azért is..és nem foglalkozik vele hogy kikap utána (nem agyon verjünk, nevelés céllal, kakát már nem eszik fel az utcán) Ezt a tippet kaptuk egyik kutyástól, hogy fogjuk meg a fülét és picit rántsunk rajta, ez be vállt. Tudja, hogy imádom, a párom is szereti, és mikor ad neki jutalom falatot bezzeg no pisi...


Kérlek segítsetek:(:(:( nálam nem pisil be.


Reni

24. monizsofi1982 (válaszként erre: 23. - Dolli 2)
2009. jan. 25. 19:00
olvastam a hozzászólásaidat, nagyon tanulságos. Köszi a tippeket!
23. dolli 2 (válaszként erre: 1. - Monizsofi1982)
2009. jan. 25. 15:18
kedves monizsofi és zsiinaa nektek is üzenem amita havanese gazdik témájához irtam,légyszives olvasd el mert ez borzasztó hogy az ágyba pisil, mondhatni rendszeresen/az enyém is megtette egyszer de mióta azt a módszert alkalmazom amit az emlitett témában irtam soha nem fordult elő.nem kióktatásul,hanem szeretettel.
2009. jan. 22. 22:14

Remélem ez a könyv ajánlat nem minősül reklámnak

a fésüléssel kapcsolatban nekem is sok gondom van, ráadásul nem is engedi magát,állandóan harapja kezemet, most vettem egy fürdető bqalzsamot amit a samponos fürdetés után kell bedörzsölni ,ettől puha és fésülhetőbb lesz de a csomókat ki kell vágniannyit kell fésülni, hogy ne legyen ideje filcesedni.

2009. jan. 22. 22:06

A BEPISZKITÓ kutyák tulajdonosainak ajánlom

Jan Fennell Kutyapszihologia c könyvét

előbb olvassa el és próbálja ki a módszereket, még mielőtt megverné vagy az orrát a kakiba dugná, ezek nem segitenek.

Én ezekkel a módszerekkel nevelem,kisebb nqagyobb sikerrel, ha nincs sikerem az a nem elég kitartó

módszernek köszönhető.EZ A módszer a köteléképítés

vagyis a vezérség átvétele.

Nekem bichon havanezém van.

2009. jan. 22. 21:59

Érdekes dolgok. :-)

A párommal akkor már együtt éltünk, mikor idekerült. Attól lehet még féltékeny?

2009. jan. 22. 21:43
hehe,nekem is van egy westiem:)) kicsit lököttek :)) bár az enyém most 7 év korul lehet (nem tudom pontosan mert sok gazdija után én fogadtam be véglegesen) de még ilyen idosen is tud meglepetéseket okozni nekem,pl az én westiem hobbija hogy alámegy a kocsink alá és tiszta olajos lesz...féltékeny,öntörvényű,flegmatikus:D de imádnivalo:) sztem az ágyon érzi a saját szagát és azért pisil oda -pl az enyém azt szokta csinálni ha másik kutyus jon be az udvarra és mondjuk valamit lepisil akkor o megy a kutyus után és o is megjeloli azokat a helyeket:D szoval visszaszerzi ami az ové vagy én nem értem:D de az is lehet hogy féltékeny a párodra:)) nekem eddig az osszes barátomnak kiszakitotta a nadrágját:)) érdekes egy fajta ez a westie:D
2009. jan. 22. 21:11
Végülis este felé. meg este, ha pontosítani szeretnék, mert 5 órakor átmentem anyóspajtihoz, és hazajöttem kb. fél óra. Csak később vettem észre, de tuti hogy akkor történt.
17. monizsofi1982 (válaszként erre: 16. - 318512f90e)
2009. jan. 22. 21:08
Nem. Ma. pl. du.-n.
16. 318512f90e (válaszként erre: 15. - 318512f90e)
2009. jan. 22. 20:41

bocs, zargalásznak miközben firkálok :)


csak este szokott az ágyba pisilni?

2009. jan. 22. 20:41
este szokott csak az ágyba pisilni?
14. monizsofi1982 (válaszként erre: 11. - Pemete)
2009. jan. 22. 20:28
köszi, nekem is ez tűnik a legjobb megoldásnak. de azért elviszem a dokihoz, mert nem csodálnám azért, ha ilyen időben megfázott volna...
2009. jan. 22. 20:27
a 2. emeleten lakunk..
12. yargan
2009. jan. 22. 20:21
Tartsd az udvaron. Egek, micsoda gondok. XD
11. pemete
2009. jan. 22. 20:21

Azért csinálja ezt, mert megteheti! Mert nem mutattad meg neki, hogy te vagy a falkavezér! A westie akármennyire is egy kis cuki kutyuli, akkor is egy karakán terrier, aki bármit megenged veled szemben, ha nem tudatosítod benne, hogy márpedig te vagy a falkavezér. Nem azt mondom hogy meg kell verni, hiszen egy ilyen kistestű kutyánál ez nem olyan jó ötlet, de újsággal adhatsz a pofájára, meg jól le kell szidni.

Ha hagyod hogy ezt csinálja, akkor soha nem fog leszokni róla, és oda fog pisilni ahová akar, és akkor amikor neki tetszik. Igenis bírja ki amíg leviszed, ne pisiljen a lakásba. Ha kell vidd le többször. De ne engedd, hogy a lakásban végezze el a dolgát, mert akkor sosem lesz szobatiszta.

10. monizsofi1982 (válaszként erre: 7. - D93e9356ab)
2009. jan. 22. 20:11
1-2 alkalommal már pisilt az ágyba. /általában akkor, ha 1 bizonyos ágyneműhuzat volt felhúzva/ Bár most is az az ágynemű van, de most nem azt tisztelte meg. Egyébként Westie kutyunk van.
9. monizsofi1982 (válaszként erre: 6. - C744d256b0)
2009. jan. 22. 20:09
Van egy rongyszőnyege, oda szokott pisilni, de úgy tartja kedve, akkor bárhová. Valamit nagyon elszúrhatunk...
2009. jan. 22. 20:07
Nekünk is virágozott. Na, igen, ha egyedül hagyjuk, kizárjuk a folyosóra. Van vize, ott az ágya, meg egy rongyszőnyeg, amire pisilhet. Általában szokott, de van amikor egy kicsit mellé megy. :-)
7. d93e9356ab (válaszként erre: 4. - Monizsofi1982)
2009. jan. 22. 20:06
Nem lehet, hogy beteg? Ha eddig nem pisilt be, gondolhatsz arra hogy talán megfázott, vagy a veséjével lehet baj!Milyen fajta?Hosszú vagy rövid szőrű?
2009. jan. 22. 20:06

Szerintem nem gáz a kutyapelenka.

Fannyka lassan 2 éves, naponta 3x viszem le. De ha ne adja Isten rájön az üríthetnék, nem szeretném ha visszatartaná. Csak oda megy pisilni a lakásban, nem büdi, s nem kell utána takarítani:-)

2009. jan. 22. 20:01
Szia! Ebben sajnos nem tudok tanácsot adni, a mi kis drágaságunk, most 7 hónapos, 7 hetesen került hozzánk. Kezdetben a folyosón aludt, 2-3 óránként levittük. Akkor még be-be pisilt. Mára már ágyat is uralja, de szerencsére már csak lent intézi a dolgait. Persze nem mindent:), ha maga marad a lakásban , sztrájkol, a virágomat széttelepiti a nappaliba:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook