Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bentmaradt szálka okozhat hasonló panaszokat? fórum

Bentmaradt szálka okozhat hasonló panaszokat? (tudásbázis kérdés)


2016. máj. 25. 15:34

A gyulladás Elvileg a mandulaja mert bevan gyulladva faj neki. Volt ma arcureg rontgenen vettek kenetet is.

Elvileg a borgyogyoszat szerint valoszinu hogy amikor kerteszkedett (ultetttunk virágot) olyan szer vagy valami került od áá kezére ami ezt a reakciót váltotta ki, es az hogy a mandulaja is bevam gyulladva ratett meg egy lapáttal.

28. Érdekes73 (válaszként erre: 23. - Vivi0505)
2016. máj. 24. 21:45
A gyulladás okát kéne kideríteni... Vmilyen góc ?
27. Vivi0505 (válaszként erre: 26. - Bnedora)
2016. máj. 23. 16:59
Koszonom😊😘
26. bnedora (válaszként erre: 23. - Vivi0505)
2016. máj. 22. 21:48

Sajnos, ez lett az egészségügyből. Máshol is ilyen van. Az ügyeleteken 7-10 órákat kell várni.


Jobbulást a férjednek!

2016. máj. 22. 21:16
Hat szornyu ilyenek tortennen egy kórházban. 😐
24. töprengő (válaszként erre: 23. - Vivi0505)
2016. máj. 22. 18:52

Máshol is szörnyű...

Tőlem is vérvétellel akarták megnézni. ( jó pár éve volt )

Levették, mondták mikor mehetek érte.

Megyek, Nincs kész. Lefagyasztották, valami " oltó anyag " hiányzott.

Szinte több hónap is eltelt megnézem mi újság. Nincs még mindig. :(

Újabb alkalom, Eltűnt a minta... :(

2016. máj. 22. 08:50

Sziasztok kepzeljetek irtam tegnap ügye bementem a páromhoz amit most irok szamomra hihetetlen hogy egy kórházban hogy történhet meg ilyen.

Ugye a doki a balesetin kérte a surgossegitol a vérvételtes az allergia vizsgálatot.

10oratol kettőkor hivtak be vizsgálatra. A vizsgálat egy vérvétel volt. Vizsgálat eredményének a varasa 3orahossza hat mi vartuk.

Fel 6 fele a doktornő kereste a párom vérvétel eredménye mert aki elottunk volt mar mindenki haza ment.

Hat nem talaltak feltelefonaltatott a laborba es kepzeljetek kozolte velunk hogy eltűnt a párom vére 😠😠 hat hogy a jo istenbe????

Elnezest kertek ujabb vérvétel hat órakor de ez mar első sort élvez.

Na persze...

Megint két orahossza a vizsgálat eredmény hatására ... 😐

Fel nyolckor megjott.

A doktornő kozolte semmi nincs egy kis gyulladás. Ja kicsii... Z ertekhatart joval túllépte.

Ja es ne szedje a curam duot amit ellote való nap irtak a kezére ügye gyulladasgatlot. 😔

Ennyi volt semmivel nem vagyunk előrébb. Bőrgyógyászhoz kell menni.

Ami kiütések a laban voltak azt mondta ez nem allergia nem tudja mi az hat megköszöntem szepen 👍

Egy teljes műszakot letudtunk veluk egy vérvételre 😂 hat kesz röhej 😂

Es allergia vizsgálatot nem is vegeztek...

Szornyu ez a nyíregyházi kórház. 👎

22. töprengő (válaszként erre: 18. - Vivi0505)
2016. máj. 21. 16:59

Baranyába van pár ilyen.. :(

Néha bejön ha nem kiabálok célom érdekében.....

21. kisj (válaszként erre: 19. - Vivi0505)
2016. máj. 21. 15:22

Ezt nem olvastam mikor írtam a hozzászólásom.

Én nem tudnék hinni ennek a dokinak és baromira megkérdőjelezném azt, hogy allergia.

20. kisj (válaszként erre: 3. - Vivi0505)
2016. máj. 21. 15:20

Szerintem egy szálkát a szervezetnek 1 év alatt ki kellett volna tudni dolgozni magából.

Ha meg mégse, akkor kár régen szepszis alakult volna ki, amibe meg simán bele lehet halni.

2016. máj. 21. 13:42

Most jottem be paromhoz a kórházba. A balesetin egy masik orvos nem a tegnapi azt mondta hogy ez nem baleseti sérülés hanem fertőzés lehet allergia vizsgálat plusz vérvétel.

Kivancsi leszek az eredmenyre

18. Vivi0505 (válaszként erre: 15. - Töprengő)
2016. máj. 21. 08:05

Figyelj de kifordulok mert nem figyelnek oda senkire, meg a gyerekekre sem. Tisztelet annak a keves kivetelnek aki szívből csinalja.

Volt mas munkahelyi balesete is a paromnak a fejet szetvagta a lemez es visszament 2honap múlva mert piros volt felszakadt, vérzett.

Es azt mondta az orvos hogy "mit csinaljak én vele? Nincs ez begyulladva. Igy 3orara sem végzek." Ott ültünk három órát azert hogy kitessekeljek. 👍

(kórházban tortent)

Igy mentünk háziorvoshoz aki mondta hogy igen bevangyulladva es irt fel neki gyulladascsokentot.

Es akkor mesélhetnél a gyerek kórházi ellatasarol is, de gondolom nem csak mi voltunk "vagyunk" igy.

17. Vivi0505 (válaszként erre: 14. - 408020f45e)
2016. máj. 21. 08:00

Szia mar nem dolgozik ott tehat ez valami kiújult dolog lenne.

Tegnap én is utana neztem es a nyiroködémat talaltam. A tünetek jellemzok ra.

Csak megsem irjak az ambuláns lapra, se nem mondjak.

A nyiroködéma tünetei


A nyiroködéma stádiumai


• Látens szakasz: romlik a nyirokerek szállítóképessége, de még nem okoz duzzanatot;

• Lágy duzzanat szakaszában az ödémás rész tartja az ujjbenyomatot, ám a betegség ebben a fázisban még visszafordítható;

• Kezelés hiányában kötőszövet-burjánzás (másnéven fibrózis) indul be. Az ujjbenyomatot az ödémás terület csak kevéssé tartja, a folyamat részben visszafordítható;

• Ha a nyirokerek túlterheltsége továbbra is fennáll, az immár visszafordíthatatlan, jellemző a durva, megvastagodott bőr.



A nyirokerekből kilépő folyadék általában olyan helyeken halmozódik fel, ahol laza szövetek találhatóak. Ilyen pl. a kéz- vagy a lábhát területe, ahol egy puha, fájdalmatlan, cipószerű duzzanatként jelenik meg a felhalmozódott folyadék. Gyakran az ujjak is duzzadtnak látszanak, szinte hurkaszerűek. Az ujjak tövében, a csuklónál valamint a bokánál úgynevezett csecsemőráncok alakulnak ki.

Gyakori, hogy a vizenyős területen a környező szövetek is begyulladnak, ilyenkor a bőr meleg, vörös, a gyulladt nyirokér egy fájdalmas kötegként tapintható a bőr alatt. Az ilyen esetekben gyakori tünet a láz vagy hőemelkedés is. Ha az elváltozás hosszan fennáll vagy ugyanazon területen gyakran ismétlődik, akkor az az ödémás terület megkeményedéséhez, a bőr megvastagodásához vezethet.

2016. máj. 21. 07:52
Koszonom a válaszokat 😊
15. töprengő (válaszként erre: 11. - Vivi0505)
2016. máj. 21. 06:37

Nyísd ki! De a " mivoltodból " ne fordulj ki. Miért??

Mert rájuk vagyunk szorulva. És bármi más bajunk van a legközelebbi helyre megyünk. ( legalábbis én - mi nem tudunk 4 km re menni ).

14. 408020f45e (válaszként erre: 3. - Vivi0505)
2016. máj. 20. 23:35

Érdemes lenne megnézetni alaposabban. Lehet, hogy igazad van a tetanuszt illetően. Bár van aki azt mondja, hogy a hatása kb 6 hónap.

Nekem egyébként a tünetek alapján inkább tűnik allergiának. Ha fával dolgozik vagy bútorféle anyaggal, előfordulhat a fát kezelő anyagra vagy formaldehidre érzékeny. "A fából készült bútorok, padlók, ajtók, ablakkeretek (farost- és rétegelt lemezek formaldehid alapú műgyanta ragasztóanyagai), továbbá a padló, a mennyezet és a falak szigetelőanyagai (hang- és hőszigetelő habok) tartalmazhatnak formaldehidet."

A szálka ennyi idő panaszmentesség után nem kezd el begyulladni újból. Ha ott is van, inkább betokosodik, csomó képződik és általában kigördíthető egy idő után, de nem gondolom, hogy az a baj. Érdemes lenne bőrgyógyászt felkeresni, a szakember aztán ha gyanakszik allergiára, úgy is elvégezteti a teszteket. Vagy kezelést ad.

2016. máj. 20. 23:13

Ezt talaltam :

Tetanus (Merevgörcs)

Elterjedtség

Gyakori az afrikai és ázsiai országokban, illetve más, úgynevezett fejlődő országokban.

Panaszok és tünetek

A lappangási idő 3-21 nap a sebfertőzést követően.

Fokozatosan kialakuló izommerevség

A rágóizmok megfeszülése miatt szájzár alakul ki

Megfeszülnek a hátizmok és a hasizmok, mely olyan mértékű lehet, hogy a beteg teste ívben megfeszül (a merevgörcs jellegzetes tünete).

Az arcizmok feszülése miatt a beteg furcsán grimaszol

Az izom-összehúzódásokat bármilyen inger kiváltja

A beteg a légzőizmok görcse miatt megfulladhat

A betegek láztalanok mindaddig, amíg egyéb, másodlagos bakteriális fertőzés (pl.: tüdőgyulladás) nem következik be.

Kórokozó

Clostridium tetani nevű baktérium

Átvitel

A betegséget a talajjal, porral szennyezett sérülések okozzák, mivel a baktériumok ill. spóráik a talajban élnek, ahova széklettel kerülnek.

Betegség lefolyása

Igen lassú lábadozás

Másodlagos fertőzések is kialakulhatnak (pl.: tüdőgyulladás)

A beteget gyakran gépi lélegeztetésben kell részesíteni

Kik kaphatják meg

Bárki, akinek a sérülése földdel szennyezett

Gyógyítás

A baktérium által termelt mérget közömbösítő antitoxint kell adni

Penicillin adása szükséges a kórokozó elpusztítására

Megelőzés

A gyermekek megfelelő védőoltásban részesülnek

Minden sérülést követően kötelező a tetanusz elleni védőoltás felvétele, ami 10 éves védelmet biztosít.

12. Cucicsillag (válaszként erre: 11. - Vivi0505)
2016. máj. 20. 23:11
Sztem is, mert az ilyen "egyszeru" esetekbol szoktak elfajulni a dolgok... Irj,mi volt!
11. Vivi0505 (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2016. máj. 20. 21:49
Igen. Holnap kell mennie kötözésre lehet hogy mennem kene aztán én kinyitom a szam.
2016. máj. 20. 21:48
De hogy nem tudjak megmondani mi a baja nem birom felfogni, marmint azt hogy miert gyulladt be ujjra.
2016. máj. 20. 21:35
Én úgy tudom, hogy a tetanusz egy évig véd. De azt nem hiszem, hogy emiatt gyulladt volna be ismét a keze. Gondolom, vissza kell menni kötözésre, ha nem javul, akkor ne hagyjátok magatokat elküldeni, kérjetek kivizsgálást.
8. töprengő (válaszként erre: 3. - Vivi0505)
2016. máj. 20. 21:28

Tetanuszról azt tudom több évig véd. ( 5 )

Szálkát sikerült tűvel kiszednem. Szerencsére még a genyesedédig nem jutottam.

2016. máj. 20. 21:18

Szia nem vettek vert semmit nem csinalnak ezek. Kapott curam duot.

De nem ertem miert nem nézik meg hogy benne van az a rohadt szalka vagy nincs tavaly ugyanez volt elmult most megint előjött megint kötést kapott akkor elmúlik jovore megint előjön? Azert irtam ki hogy volt e valaki ilyen helyzetben😡 nem tudjuk mit csináljunk. 😩

6. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - Vivi0505)
2016. máj. 20. 21:07

Vettek tole vert? A sullyedes erteke elarulna,van-e gyulladas a szervezeteben es mekkora.

Tudtommal a tetanusz 3 evig ad vedettseget, de nem bizti. Tuti nem egy!

A szalkat meg passz, hgy ennyi ido utan milyen allapotban lehet es kimutatna-e a rtg. Kapott vmi antibiot.

Ez igy eleg durvan hangzik, amiket irsz :/

2016. máj. 20. 20:32

Hat nem az volt igazan a lenyeg hanem a masodik kérdésem.

Csak nem akartam olyan hosszu kerdest kiírni. 😊

2016. máj. 20. 20:30
Gondolom, elég sok embernek. Én vöröshagymát szoktam rátenni (mások paradicsomot), és legalább egy éjszaka rajta hagyom.
2016. máj. 20. 20:29

Ez a kerdes lényege annyi hogy a párom munkahelyen szalka ment a tenyerébe tavaly. Elmentünk baleseti sebészetre, mert elkezdett bedagadni es a csuklóján vörös es lila csíkok lettek ott a balesetin para kötést alkalmaztak es tetanusz. Ez egy eve volt most tegnap megint ugyanaz a téma megint dagadt a tenyere a csíkok minden. Elmentünk tegnap megint bekotoztek meg pihentető gipsz. Nem lehet hogy van benne szalka es az gyulladt be megint??? Nem rontgeneztek tegnap se ma se... Nem is ertem miert nem.

Lehet benne a szalka es tetanusz védte egy evig most elmult a hatása aztán megint begyulladt.? Koszonom a valaszt ha valaki tud valamit irjon

2016. máj. 20. 20:28

Persze. Meggyûlik, így könnyen eltávolítható lesz a szálka.

Piszkáld ki, piszkáld ki!...

2016. máj. 20. 20:25
Valakinek begyulladt mar a keze egy szalkatol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook