Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bent tarthatja a főnök a fizetésem? fórum

Bent tarthatja a főnök a fizetésem? (tudásbázis kérdés)


11. Bichi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 19:14
Bármilyen jogszabály csak akkor érne bármit, ha lenne szerződésed, így most azt mondana, amit akar. Normál esetben nem tarthatná vissza, ehhez nem kell jogszabály...
10. 23f06ac886 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 17:50

Előfordulhat, hogy valamilyen gazdasági ok miatt nem tud fizetni, neki is késve fizetnek, amiből lenne a fizetésetek. Próbáljatok diplomatikusan beszélni egymással, hogy mikorra várható a kifizetés, illetve esetleg több részletben ad fizetést, míg beérkezik a vállalati bevétel.

Ha kölcsönös probléma megoldással álltok hozzá, akkor előbb lesz megoldás.

Ha nagyon lekezelő és bunkó, akkor viszont jobb minnél előbb váltani.

9. andi6020 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 17:48

Csak vissza ne tartsák majd az összeset.


Amúgy nem mondom, hogy nem értem meg a főnöködet. Amilyen a munkamorál, nem csodálom, hogy kitalált valamit, amivel arra ösztönöz, hogy a melósok idő előtt ne lépjenek le.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Flóra76)
2021. okt. 14. 17:40
Kéthetente
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Birebora)
2021. okt. 14. 17:40
Nincs szerződésünk, nem írtunk alá semmit. 5en dolgozunk, mindenkinek visszatartják.
2021. okt. 14. 17:33
Egyszerűsített foglalkoztatáson belül az alkalmi munkaviszonynál nem kötelező a munkaszerződés csak a bérkifizetési jegyzék. Naponta, hetente v havonta fizetnek k?
2021. okt. 14. 17:24
Én ezt nem tudom, de abban biztos vagyok, hogy jogtanul jár el és ilyet nem lehet csinálni. Biztos van neki is felettes szerve. Illetve ha többen vagytok akiknek visszatartja a bérét, fogjatok össze, menjetek be hozzá és beszéljetek vele. Ha nem hajlandó akkor jogi útra kell terelni és kamatokkal kell visszafizetnie. Munka szerződésed van? Abban mi áll?
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 17:22

Van szerződéseda munkaadóval? Amennyiben van és nem írtál alá, hogy visszatarthatja, akkor nem.

Ha nincs szerődésed, bármit megtehet.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Birebora)
2021. okt. 14. 17:12
Erre esetleg van jogszabály/paragrafus, hivatkozhatok valamire?
2. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 16:59
NEM!
2021. okt. 14. 16:57
Alkalmi munkán vagyok, novemberig tart az egész. A munkaadóm most bejelentette, hogy a munka lejártáig bent tartja egy napi fizetésünket, de a végén odaadja. Kérdem, ezt jogosan teheti? Van erre bármi törvény? Illetve ha történik velem valami, vagy bármi miatt nem tudnék jönni, akkor megtehetné, hogy azt az egy napi béremet teljesen elemeli?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook