Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Benőtt köröm! Van megoldás? fórum

Benőtt köröm! Van megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
55. Tecu20
2010. júl. 1. 17:40
Nem. Nekem nem esett le. szépen magától elkezdett kinőni. Remélem nem is nő vissza megint jobban.
54. Tacus (válaszként erre: 53. - Tecu20)
2010. júl. 1. 11:03

Nekem le fog esni a körmöm, de már alatta nő az uj köröm.

Neked is leesett?

53. Tecu20
2010. jún. 30. 18:29
Hát nekem nagyon úgy néz ki szerencsém lett. Az egyik körmömhöz nem nyúltam és nem piszkáltam már vagy 1 hónapja, és már egyáltalán nincs is benőve, oldalt megnyomom és már nem érzem azt amit eddig. A Másik körmömnél ami csúnyább volt, ahhoz meg nem nyúltam másfél hétig jó hosszúra hagytam megnőni és egy nagyon nagy V alakú körmöt szedtem ki a húsomból..elégé fájt de lehet az is megjavúl. Hú de örülnék ha nem kéne mennem sebészetre megint. Szerintem ennek az a titka, hogy nem piszkáljuk hanem haggyuk kinőni. vagy nem tudom. Most ennek nagyon örülök.
52. Tacus (válaszként erre: 50. - Lili85)
2010. jún. 28. 11:08
melyik nőtt vissza? belső vagy külső oldal?
51. Tacus (válaszként erre: 50. - Lili85)
2010. jún. 28. 11:07

nekem is ő csinálta


az érzéstelenítő ténylek pokol volt.

Majdnem mondtam neki, hogy huzza már ki a tűt, pedig már 2 lépésnyire volt a lábamtól.


Viszont, ha ő csinálta, akkor garanciát vállalt rá. nekem 88 ezer volt a 4 db köröm szél.

50. Lili85
2010. jún. 27. 18:43

Szia Tacus!


Nekem az ARS Medicánál csinálta a Dömötör doktor!

Az egyik nagylábujjamon csinálta, mindkét oldalt...de az egyik oldalt sajnos megint benőtt.....úgyhogy ma saját magamat operáltam meg. Ha újból kezdeném, nem biztos,hogy ehhez az orvoshoz mennék....az érzéstelenítő pedig maga volt a pokol....50000 forintért ilyen fájdalom, és nem is csinált jó munkát.

49. Tacus (válaszként erre: 47. - Lili85)
2010. jún. 25. 09:59

Hol csinálták neked?


Nekem örök garanciát adtak rá! Ha visszanő, akkor ingyen ujra megcsinálják.

48. Tacus
2010. jún. 25. 09:58

sziasztok!


nekem 04.23-án csinálták mind a 2 lábamon.

Maga a műtétet nem éreztem. Az szurik nem voltak kellemesek.


Ma 9 hete csinálták. Legalább 6 hét a gyogyulás.

Eddig nem bántam meg.

47. Lili85
2010. jún. 22. 11:27
Lézeresen voltam, de most megint benőtt....komolyan megőrülök....:(
46. Tecu20 (válaszként erre: 45. - 9f235b85a6)
2010. jún. 16. 10:09

Köszi! Aranyos vagy.:) Örülök,hogy te szerencsésebb vagy. Nekem is az a 2 szuri fájt nagyon. Lehet igaza van a nővérednek..sőt biztos:D a Szülés jobban fog fájni mint ez de én azért szeretnék majd gyereket:D:D:D Mikor engem műtőttek arra gondoltam nagy fájdalomba,hogy túl leszek rajta és utána soha többet nem kell ilyen helyre mennem.Na de így,hogy vissza nőt, és még hozzá nekem 2x kellett átélnem mert mind a 2 ujjam műtötték.:S Most megint rászánom magad de ha visszanő?!...:S


Valaki nem tud Fejér megyében jó sebészt?

45. 9f235b85a6 (válaszként erre: 43. - Tecu20)
2010. jún. 15. 20:18
Sajnállak nagyon! 23 évig semmi bajom nem volt ezzel, és januárban nekem is begyulladt. 1 hónapig minden nap bőgtem,h nem akarok menni dokihoz, majd elmúlik, de csak rászántam magam. Az a 2 szuri a leghosszabb 2 perc volt az életemben! Borzalmas! (bár nővérem szerint a szülés ennél durvább, szóval lehet gyerekem sem lesz :)) Pénteken voltam pedikűrösnél aki kivágta mert megint kezdett fájdogálni, szóval én megúsztam, de tényleg szerencsésnek érzem magam a te eseted után. Kitartást,hátha egyszercsak rendesen fog nőni!!
44. Tecu20 (válaszként erre: 42. - Tacus)
2010. jún. 15. 19:49
Én is kinéztem ezt a Klinikát. Milyen volt a műtét sikeres? Normálisak ott? Szija
43. Tecu20
2010. jún. 15. 19:47
Sziasztok. Nekem is mind a 2lábamon be van nőve a köröm.1 éve műtötték meg sebészeten de vissza nőt:S Megint vadhús nőt stb..:S De már nem merek elmenni orvoshoz vele.:( És látom sokan írják,hogy a jó pedikűrős ki tudja szedni. De csak a szerencséseknek. Nekem egy nagyon jó pedikűrős vágta,és ő mondta hogy amikor műtőtték az ujjam akkor a doki nem szedte ki azt a részt amiből a kis kapocs szerű körmöm nő bele a húsba. Mert nekem a körömágyamnál van benőve, egyből ahogy nő a körmöm a húsba nő. És ezt csak akkor lehet kiszedni ha felvágják. Most ha megint elmegyek műtétre tuti vissza nő 1 éven belül:S Tanácstalan vagyok. A műtétem hamar megvolt csak a érzéstelenítő injekció fájt nagyon.2 is kaptam egy lábujjamba..hát elég kellemetlen volt.:S
42. Tacus (válaszként erre: 37. - Pierre86)
2010. ápr. 22. 10:46

Szia,


én holnap megyek mütétre. Lézerrel mütik ki. Ars Medica csinálja. nézd meg a lapjukat

3w.arsmedica pont hu per benott kötöjel korom pont html

2009. aug. 5. 21:17
Jóa paradicsom én elötte bekentem a gyull csökk krémmel rá a pari folpakk csak ugy lüktetett de pár nap és jobb
2009. aug. 5. 21:13
Lehet, hogy maradi vagyok, de nekem a paradicsom gyulladáscsökkentő hatása vált be.. Most nem a bolti agyonpermetezettre gondolj, mert az csak még rosszabb lesz (egy kolléganőm tapasztalata..). Egy pici paradicsomot ráhúztam a lábujjamra estére, (így van a legkisebb esélye, hogy elcsússzon róla), és gézzel jó vastagon bekötöttem. (Hamar átázik..) Nekem két éjszaka volt rajta, és ez már vagy 7-8 éve volt. Azóta nem jött vissza.. Ha utána elmúlt a gyulladás, könnyebb le/kivágni a benőtt körmöt. Én magamnak csináltam, de ha pedikűröshöz fordulsz, az talán jobb.. Jobbulást!
2009. aug. 5. 19:51
Nekem a pedikürös még mindig segitett.Habevan gyuladva egy recept nélküli aranyér kenöcsöt használok az lehuzza a gyulladást ezt is a pedik. mondta ,,Mastu,,a neve
2009. aug. 5. 18:46

Sziasztok!

Ahogy azt 'Tűz' írta még korábban (23.) nem csak műtéti úton lehet eltávolítani a benövést, hanem azzal a bizonyos fogszabályozóhoz hasonló technikával is. Nem jár fájdalommal, vagy legalábbis nem akkorával, mint a műtét. Sok esetben sajnos a műtét nem végleges megoldás, akár többször is visszanőhet a köröm. Ez a technika viszont teljesen megszüntetheti a benövést.

Fontos megjegyeznem, hogy a benövéshez nagy mértékben hozzájárul a helytelen körömápolás, a körmök nem megfelelő levágása. Ha egyenesen vágjuk le a körmöket, akkor megelőzhetjük a benövés kialakulását(persze ha megtörtént, akkor ez már nem segít).

2009. ápr. 22. 15:10

Sziasztok!

23 éves vagyok és én is körömbenövéstől szenvedek!

A 16 éves focipályafutásomnak vetett véget.már 4szer műtötték a nagylábújjam és szeretnék taálni rá egy végleges megoldást h újra focizhassak!

A lézeres megoldást javasolták de eddig sehol nem találtam ezzel foglalkozó orvosokat!

Nem tudnátok segíteni nekem h hol van ilyesmi?!

Budapesti vagyok de a távolság nemszáít ha végre túl lehetnék rajta,lassan 1 éve szenvedek vele!

Köszönöm!

36. eszti009 (válaszként erre: 35. - Akymo)
2008. nov. 5. 20:44

Sziasztok!

14 éves vagyok és sajnos most készülök a 4. benött körmöm kivágására!!Sajnos én nagyon félek a tütöl és nagyon fáj is nem tudom hogy eddig hogy bírtam!!

nem tudom mit csináljak voltunk már sebészeknél de mindenki csak mondja és nem sikerül a hatás mindig elmarad!!

hogyha tudnátok segíteni hogy van-e erre krém vagy lézeres sebész azt nagyon megköszönném mert igy kinszenvedés az életem!!vagy hogy valakinek már meggyógyult igy a lába hogy kenőcsöt használt??!!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:.Eszty

35. Akymo (válaszként erre: 34. - Cilus)
2008. aug. 25. 22:42
Én is kérném priviben a krém nevét, talán nekünk is segít.
34. cilus (válaszként erre: 31. - 7004ca251b)
2008. aug. 12. 12:54
Mi a neve pontosan annak a propoliszos krémnek??Kérlek írd meg priviben.Köszömöm!!!
2008. máj. 24. 21:34
szerintem sebészi úton eltávolítani, ez egy szuri majd kivágás, utána pedig pedikűrös tud feltenni szabályozót, az nem fáj!
32. almi20
2008. máj. 23. 19:52
Sziasztok, nekem is volt egy benőtt körmöm, 3 hónapig halogattam a "műtétet"... Végülis egy lézerklinikára mentem, ahol 25 000 ft-ért csinálták meg! De megérte, mert szinte nem éreztem semmi fájdalmat és azóta semmi problémám nincs vele! Örülök hogy rászántam magam.
2008. máj. 22. 22:43

sziasztok lányok!


szívesen,remélem használ a kicsiknek amit ajánlottam:)

pussz

30. gabi0630 (válaszként erre: 28. - Esztella100)
2008. máj. 22. 07:42
Nem. Mivel egy korábbi műtét miatt mentünk sebészherz kontrollra, ott mutattuk meg, a háziorvos is ezt javasollta. Pedikűrös nem tudom foglalkozik e ilyen picivel, főleg hogy nyugton ülni nem tud, és ha csak hozzáérünk a lábához egy sima körömvágás miatt, már nagyon sír, és rántja el a lábát.
29. gabi0630 (válaszként erre: 23. - 7004ca251b)
2008. máj. 22. 07:40

Köszi szépen!

Megyek gyógyszertárba, megkérdem, és kipróbáljuk.

Nekünk a doki egy drasztikus műtétet mopndott, szó sem volt lézerről. DE mindent csak azt ne. Úgyhogy köszi mégegyszer!

2008. máj. 22. 07:32
pedikűrösnél voltál már?
2008. máj. 22. 07:31
Nem tudom kisgyerekeknél hogy van, de nekem is volt sajna. Mindkét nagy lábujjamon. 4szer mütötték! Az elsőt egy lézerklinikán csináltattam kb. 8-9 éve akkor oldalanként 15 ezer forintért csináltak. Persze visszanőtt. Utána 3x sebészeten szedték le a felét, vagy az egészet. Ha 3. óta nincs vele semmi problémám. De akkor ki is vágtak egy darabot és varrat is volt benne. Ennek már 6 éve.
2008. máj. 21. 21:37
Az én öcsémnek is nagyon be volt nőve a körme, sokáig párakötést tettünk rá és úgy próbáltuk kivágni, de fájt neki... Aztán elvittük orvoshoz és egy gyors fájdalommentes beavatkozással a doki kivágta neki. Azóta nincs vele semmi gond. Már jó pár éve.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook