Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bence érkezése fórum

Bence érkezése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bence érkezése

9. 6496c360f6 (válaszként erre: 8. - Nagy Kinga 1414)
2016. szept. 7. 15:02
Én nem hiszem, hogy baj lenne, de, ha félsz, hívd fel a dokid, hogy nézzen rá, mert így sajnos nem tudunk segíteni. Akkor tuti megnyugszol majd.
2016. szept. 7. 14:53
Sziasztok csajok, mamák stb. Bocsi hogy ide írok. Volt valakinél olyan ,hogy a második gyerek varasnal később éreztétek, hogy mozog. Volt az első terhesegem amit 4honaposan éreztem a mozgását és 8honaposan meg állt a szíve, meg halt nálam. Most újra terhes vagyok és ép 4honapos de még nem erzek semit szerintetek ???? Félek lehet ,hogy nem él? ?😢 írjátok légyszi
2016. szept. 1. 18:52

Csak egy szívecskét tudok küldeni. <3


Ne emészd magad, jól vagytok! :)

2016. aug. 28. 11:00

Szülész-nőgyógyász orvos vagyok. 2 gyermeket szültem. Az elsőt 9 nappal túlhordtam. Akkor és azon a klinikán 2 hetet vártak a terminus után, így indítás nem volt, pedig 2 nappal előtte a docensem elutazott hét végére. De a baba megvárta, míg visszajött, és a szülés spontán megindult. 37 évesen, az első fájástól a baba megszületéséig 6 óra telt el (normális 24 órán belül, első szülésnél!)mindenféle fájáskeltő nélkül! Semmilyen fájdalom csillapítót nem fogadtam el! A "pszihoprofilaktikus szülésvezetés" híve voltam, és tudni akartam: "alulról észlelve" milyen az! Mondhatom: csodálatos! Jelentős fájdalom érzés nem volt, a fájás szünetekben beszélgettem a kedvenc sógornőmmel, akit oda állítottam az ágy mellé. (Mi voltunk Magyarországon az első "együtt szülés".)

A kitolási szak: 35 percig nem sikerült kitolni a nagy babámat. Szidtam magam, hogy szülész létemre hogy lehetek ilyen ügyetlen? Docensem nyugtatott: életkorom miatt a nagyon jó tágulási szak alatt kifáradt a méhem, nem én tehetek róla! A fej a kimenetben stagnált ("álldogált"). Ekkor feltette a vákuumot és a következő fájás alatt kigördült a fej, kijött a gyönyörű 3500 g-os kislányom. Azonnal felsírt! Nem kellett oxigén, nem kellett élesztés!

Nekem egy életre szóló gyönyörű szülés élmény volt! Azonnal azt mondtam: minden nap szívesen megszülnék egy gyereket, hogy megmutassam az asszonyoknak: hogyan kell!!! Azóta eltelt 43 év, és most is ezt mondom!

Azért írtam le ezt, hogy elmondjam: a vákuum nem ronthatja el a szülés élményt, ha minden úgy történik, ahogy egyébként természetes, és beavatkozások nélkül, tudatosan, tudatom teljes birtokában "csinálom végig" a szülés csodálatos feladatát! Mindenkinek ezt kívánom!

Dr. Lázár Erika

2016. aug. 25. 10:15

Gratulálok a babához, de ne haragudj nem tudok elmenni 2 dolog mellett. Nem akarlak bántani, csak ez a véleményem és ez egy nyilvános fórum. Az egyik:

"Akkor a dokim elmondta a lehetőségeket, hogy azon a napon ügyeletes, vagy megindítjuk a szülést vagy várok, de akkor valószínű nem nála szülök, amit nagyon nem akartam. Rengeteget tépelődtem, hogy mi legyen, mert tudtam, hogy nem jó a mesterséges indítás, de aki ismeri a kórházat ahol szültem, az kicsit megérti, miért nem akartam másnál szülni".

A szülés nem így működik és egy normális orvos szerintem soha nem indítana szülést, azért mert szabira megy. Ez olyan szintű megerőszakolása a természetnek és nő testének, hogy számomra össze sem fér az orvosi hivatással. Megértem, hogy a többi orvos nem volt szimpatikus, de ez akkor sem így működik.

A másik a szülésélmény. Nagyon szép szó, meg divatos is, de könyörgöm ne gondoljuk már ezt túl. Egészséges gyerek kell, vagy szülésélmény? Értem én, hogy mindenki erre vágyik, de akkor ne indítsunk szabadság miatt és keressünk olyan helyet, ahol megvalósul a háborítatlan szülés. Akkor lesz szülésélmény (vagy nem). Érdekes, nekem a császár is nagyon jó élmény volt, mert lett egy egészséges gyerekem mindenféle hiányérzet nélkül.Semmiféle hüvelyi szülés nem hiányzik és nem sírom tele a párnám emiatt. De lehet én vagyok rosszul bekötve.

Nem bántásból írtam le ezeket, de rendet kellene már tenni a nőknek a fejében, ha kell a szülésélmény, akkor ennél sokkal tudatosabbnak kell lenni hozzá. Addig nem jár.

Jó egészséget és nyugodt éjjeleket kívánok :)!

2016. aug. 25. 07:26
Mi köze van az indításnak ahhoz, hogy segítettek kinyomni belőled a kisfiadat? :O Ne legyünk már tudatlanok...:OOO
2016. aug. 25. 06:59

Nincs összefüggés a szülés indítása és a kinyomás között!!!


Ami hathat rá az a fájdalomcsillapítás, mert nem érzi a anyuka, hogy mikor kell nyomni és az erősségét sem tudja felmérni pontosan.


Ne emészd magad, majd a következő sikerül! - De hiszen ez is sikeres volt! Némi segítséggel ugyan, de milyen aranyos kisbabád van!!!

2016. aug. 24. 16:42

Gratulalok, egeszsegesek vagytok, ez a lenyeg.

Ugy tudom, a legtobb anyukanak segitenek kinyomni...

igen, amikor az orvos az ember bordajara fel karjaval szinte rafekszik... szerencsere van, vannak, akik segitenek; nem is lenne jo olyankor egyedul lenni.

Tovabbi szep eveket!

2016. aug. 24. 16:31
2013-ban döntöttünk úgy a férjemmel, hogy belevágunk a babaprojektbe. Sajnos nem úgy sikerült, ahogy terveztük, mert másfél év próbálkozás után kiderült, hogy PCOS beteg vagyok. Én hittem abban, hogy teherbe tudok esni és így is lett.

Ugrás a teljes írásra: Bence érkezése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook