Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bemész egy könyvesboltba. Mi alapján választasz könyvet? fórum

Bemész egy könyvesboltba. Mi alapján választasz könyvet? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2009. szept. 22. 21:34

többnyire tartalom és író...gondolom ahogyan mindenki más is.

:)

38. SF
2009. szept. 22. 21:33

Én ezt nem értem. Nemrég olvastam egy hirdetést, hogy valaki olvasásra keres könyveket, mert nem tudja megvenni őket.

Nekem teljesen logikus megoldásnak tűnik, hogy ilyenkor meglátogatom a körzeti könyvtárat. Kisebb városban évente egy-két ezresért be lehet iratkozni, és annyi könyvet olvashatok, amennyit csak bírok.

No igen, azokért a könyvekért el kell menni, de néha érdemes kimozdulni otthonról, nem igaz?

37. SF (válaszként erre: 36. - 73000ceac6)
2009. jún. 15. 18:10

Ahhoz, hogy a mélyebb értelmet észrevedd egy regényben, könyben, bármiben, nem elég hétköznapi szinten olvasni. Vannak, akik már tizenévesen képesek a sorok közé pillantani, és vannak, akik soha.

Másrészt sokszor az író sem mindig tudja a műve születésekor, hogy elolvasáskor miféle ember veszi a kezébe.

Szerintem az se baj, ha valaki nem lát mélyebb összefüggéseket, inkább olvasson, mint a sok tévésót nézze!

2009. jún. 15. 06:12

A naív olvasás: mikor megadod és átéled a szerző által teremtett világot anélkül, h néha megállnál és elgondolkodnál, vagy megfigyelnéd a szöveg felépítését vagy h milyen jelentést kíván sugallni. Ezért érdemesebb egy tudományosabb olvasást előnyben részesíteni, főképp a komoly irod. terén (nem ponyva). Érdekes eredményekre lehet jutni, ha az ember alaposan figyeli a szöveget és a lehetséges diskurzusokat, amiket az író az olvasónak felkínál.

Én előzetesen kinézem a könyvismertető alapján a nétről a könyvet és utána veszem meg. De van mikor céltudatosan egy szerző hiányzó műve után kutatok. Sajna nem mindig tom megvenni a könyvet, inkább kikölcsönzöm.

35. SF (válaszként erre: 34. - Mocori)
2009. febr. 22. 10:40

Szerintem ez nem is baj, elvégre azért olvasol, hogy a saját fantáziavilágodon belül hozd létre a könyvnek a világát. Az író csak irányt tud mutatni. Abban a pillanatban, ahogy megszabja, mit hogyan képzelj el, elveszel a részletekben, és már nem is tudod maradéktalanul élvezni.

A film is egyfajta értelmezés, ami nem feltétlenül találkozik a te belső világoddal, így aztán előfordul, hogy nagy csalódás lesz a várt szórakozásból:-)

34. Mocori (válaszként erre: 25. - SF)
2009. febr. 21. 20:28
Pl. mindig csalódom, ha kiolvasok egy könyvet és utána megnézem filmen. Mindent és mindenkit máshogy képzelek el. :)
2009. febr. 21. 17:12
:(...hááát úgy gondolom, hogy talán ez lehet a kvtosok hibája is azon felül pedig az önkormányzaté...abban a szerencsés helyzetben vok, hogy nálunk nagyon jó a vezető, és a könyvtárosok is magukénak érzik a könyvtárat és tényleg hivatásnak tekinti mindenki a foglalkozását. Sajnos nekünk is elég sok mindennel kell a könyvtárosi munka mellett foglalkozni, hiszen máskülönben nem tudnánk létezni, de a szabadidőnkből pótoljuk...mert megéri...Persze senki ne gondolja, hogy anyagilag :( hisz nem köztisztviselők, hanem közalkalmazottak vagyunk és ez mindent +magyaráz :) aki nem hiszi, nézze + a bértáblánkat :)
32. SF
2009. febr. 21. 17:07
Igen, ez tényleg szomorú. Ahol lakom, még rendes épülete sincs a könyvtárnak, a gyerekkönyvtár 2 iskolától is nagyon messze esik, mindkét épületben a kötetek egymás hegyén-hátán rostokolnak, és alig 500 fő van beiratkozva a 17 ezer lakosból. Szomorú.
2009. febr. 21. 17:02

Nehéz ügy...hiába tájékoztatod a tanárt, hogy jöjjön és tartunk olyan könyvtári órákat, melyek a kért kötelező olvasmányt dolgozzák fel, nagyon sokan lusták eljönni a könyvtárig.

És mennyi erőfeszítést teszünk mi könyvtárosok a becsalogatásra, egyrészt azért mert "ebből élünk" másrészt azért mert ez a hivatásunk. Saját csajaimon (és magamon) :( látom és tapasztalom az internet "ártalmait". és mi vár még ránk...egyre több lesz a diszlexiás, nem tudnak majd (még ennyire se) helyesen írni, nem tudnak majd kommunikálni ...stb

30. SF (válaszként erre: 29. - Kidama)
2009. febr. 21. 16:39

Szerintem minden szülő ismeri annyira a saját gyerekét, hogy tud választani neki egy jó könyvet a születésnapjára, vagy karácsonyra.

Sőt, alkalom se kell hozzá, csak amikor együtt vagytok, leemelni valamit a polcról, és együtt olvasni. Kisebbeknél ez azért jó megoldás, mert azonnal meg is tudjátok beszélni az olvasottakat, így fejlődik a szövegértése. Ha pedig ez megvan, akkor semmi nem áll az olvasás útjában!

29. kidama
2009. febr. 21. 16:35
Ez tényleg így van.A számítógép győz egy jó könyvvel szemben.Nem tudom,hogy lehetne megszerettetni a gyerekkel az olvasást.Az a baj,hogy nagyon nehezek a kötelező olvasmányok.A lányomék például nem a klasszikusokat olvasták,hanem amit a tanár választott.Bambi,Bogáncs.........hát ilyen könyvekkel tényleg nem egyszerű.
28. SF (válaszként erre: 26. - Brilliantgirl)
2009. febr. 21. 16:29

Pedig pont idevág a mondanivalód!

Az a baj, hogy manapság annyira lecsökkentették az óraszámot, hogy a tanítók nem tudják hová beilleszteni a könyvtárlátogatást. Szinte arra sincs idejük, hogy a kötelező olvasmányokat feldolgozzák. Vagy ha igen, az olvasmányoktól veszik el az órát. A gyerekek meg alig várják, hogy otthon leüljenek a számítógép elé, ahol megint nem olvasnak...

27. Sirga
2009. febr. 21. 16:27
Én akkor járok jól, ha konkrétan keresek valamit, mert hajlamos vagyok vásárolni. Legutóbb a lányomnak kerestem könyvet, és nagyon aranyosat találtam! :)
2009. febr. 21. 16:25

Jó olvasni, hogy mennyien vagyunk. akik még szeretik a könyveket, akik még szeretnek olvasni. Sajnos a fiatal generációt már elég nehéz becsábítani a könyvtárakba...a szülők nem igazán foglalkoznak azzal, hogy +mutassák a gyerekeknek hol a könyvtár, hogyan lehet ott tájékozódni. (persze vannak kivételek) Az iskolai oktatásban tananyagként szerepel, de sajnos nem minden tanító él a lehetőséggel...sőt. Pedig ma már az embereknek egyre kevesebb (vagy semmi) pénzük jut könyv vásárlásra, és ezt lehetne pótolni a könyvtárlátogatással. Pedig aki egyszer "ráérez a könyv ízére".../bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam...de akkor arra is: :) abban a kivételes helyzetben vok,h nagyon-nagyon ritkán kell vásárolnom könyvesboltban, mert könyvtáros vok...


...és üzenem a fiatal(abb) generációnak: nem kell félni eljönni a könyvtárba, nem harapnak a könyvtáros nénik- :D és nem minden könyvtáros fekete ruhás-szemüveges-boszorkány :D :D

25. SF (válaszként erre: 22. - Mocori)
2009. febr. 21. 16:23
Tudja a fene. Az egyiket jobban szeretem olvasni, a másikat meg inkább nézni. Általában amivel könyvben találkozom először, ott a könyvet szeretem jobban.
24. SF
2009. febr. 21. 16:22

A sokat szidott Harry Potterrel vagyok így, hogy olvasni ezerszer jobban szeretem, mint nézni.

De pl. a Bűn és bűnhődést jobban szerettem filmen.

23. kidama
2009. febr. 21. 16:19
Hát igen!Ötször inkább ülök le olvasni,mint egy filmet megnézni.Varázsa van.
22. Mocori (válaszként erre: 21. - SF)
2009. febr. 21. 16:19
És szerintem egy film sosem olyan jó, mint amikor könyvben olvasod, nem?
21. SF (válaszként erre: 20. - Kidama)
2009. febr. 21. 16:11

Talán úgy érzed, hogy szinte várják a könyvek, hogy elvidd őket!

Érdekes érzések kerítenek engem is a hatalmukba, ha könyvet látok. Varázsuk van, olyan, amilyen pl. a tévének soha nem volt.

20. kidama
2009. febr. 21. 16:07
Én is imádok olvasni,de a mai anyagi körülmények között sajnos csak a könyvtár marad.Tényleg imádok bemenni én is a könyvesboltokba.Van valami fura ott.............Lehet,hogy a könyvek illata,de lehet,hogy valami más.Talán a könyvek szereplői lengik be a boltot.Szívesen dolgoznék ilyen helyen.
19. SF (válaszként erre: 17. - Mocori)
2009. febr. 21. 16:05
Ahogy mondod. Nagyon kiborultam tőle!
18. SF
2009. febr. 21. 16:01

Ha könyvesboltban járok, mindig megfog a könyvek illata. Túl azon, hogy megnézem a könyv íróját, a címét, a borítóját, meg a fülszöveget, hajlamos vagyok elcsábulni akkor is a vásárlásra, ha különben nem vásárolnék, csak emiatt az illat miatt.


Katam már párat az orromra azért is, mert képtelen vagyok beleírni egy nyomtatott könyvbe. Még akkor sem, ha tankönyv, amit pont erre a célre készítettek.

17. Mocori (válaszként erre: 16. - SF)
2009. febr. 21. 16:00
Jujj! :)
16. SF (válaszként erre: 15. - Mocori)
2009. febr. 21. 15:57
Na, én belefutottam egybe, azóta még nem olvastam könyves hírlevelet. Nem mertem.:-))
15. Mocori (válaszként erre: 14. - SF)
2009. febr. 21. 15:56

Trágárság? Még nem!


Még csak most szoktam rá én a netről rendelésre, most is várok egy csomagot :)! Tényleg imádom a könyveket! :)

14. SF
2009. febr. 21. 15:54

Általában én is az internetről szoktam tájékozódni, feliratkozom különböző könyves hírlevelekre, és elolvasom a könyvismertetőket.


Jártatok már úgy, hogy a rövid ajánló alapján beleolvastatok egy jónak ígérkező könyvbe, ahol csupa trágáság fogadott?

2009. febr. 21. 15:54
Én inkább könyvesboltban szeretek vásárolni, ugyanis valahogy mindig "véletlenül" leverem azt a könyvet amire pont szükségem van:)
12. diegóóó (válaszként erre: 10. - Saci49)
2009. febr. 21. 15:52
Egyetértek.Én is hasonlóképpen szoktam könyvet választani.A borítója nekem sem számít.Az a legutolsó ami számít nekem egy könyvnél.
11. SF (válaszként erre: 10. - Saci49)
2009. febr. 21. 15:50

"sokat tudnék most is könyvekre költeni, ha lenne rá pénzem"

Vagyunk ezzel így egy páran:-))

10. Saci49
2009. febr. 21. 15:48
Szeretek olvasni és szép könyvtáram is van. Az ismeretlen szerzőktől sem zárkózom el.Mielőtt megveszek egy könyvet, beleolvasok:itt, ott, amott. Ha megfognak a gondolatok és a téma (együtt), akkor megveszem. Számomra a külső és a kép tizedrangú dolog. A nagymamámtól örököltem ú.n."Filléres könyveket", amely kiadásban a lennagyobb írok és költők művei is megjelentek. Ahogy mondani szoktam: nem a külcsíny a lényeg, hanem a belbecs.De azért sokat tudnék most is könyvekre költeni, ha lenne rá pénzem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook