Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beleszólsz, hogy a spórolt pénzét mire költheti a gyerek? fórum

Beleszólsz, hogy a spórolt pénzét mire költheti a gyerek? (beszélgetős fórum)

1 2
56. trapiti (válaszként erre: 55. - Auróra2010)
2022. máj. 10. 11:45
De arrol volt szo hogy a gyerek egy 200 ezrest telot szeretne a sajat penzebol maganak megvenni, de sokak szerint errol le kellene beszelni mert jo lenne neki 100-er vagy az alatt is. Pont azt modnom, hogy ha azt szeretne es megdolgozott erte akkor nem kellene beleszolni. Szerintem nem en rontom el az oromet. Szerintem tok jo hogy osszegyujtotte az arat es dolgozott is erte, es megerdemli hogy olyan telot vegyen maganak amilyenre vagyik es ne olyat ami masok szerint eleg lesz neki... amugy az en ugyem sem, ez igy van, ez csak egy forum :)
55. Auróra2010 (válaszként erre: 54. - Trapiti)
2022. máj. 10. 11:35

Nem akartam durván fogalmazni, és hát az égvilágon semmi közöm az egészhez, aztán meg is bántam amit leirtam, csak nem lehet eltünetetni, de ha FI gyerekének megfelel a 100.000- 200.000 ft közti telefon, akkor örüljön neki és legyen vele boldog. Különben maszek vélemény, nem vagyok műszaki beállitottságú, de ennyi pénzért azért már lehet venni normális telót. Az enyémet 200 körül vettem és semmivel nem gyengébb mint kollegám fiának az 500 ezres telefonja

Még egyszer bocs, nem az én ügyem.

54. trapiti (válaszként erre: 53. - Auróra2010)
2022. máj. 10. 11:24
Kinek milyen örömét vettem el???
53. Auróra2010 (válaszként erre: 51. - Trapiti)
2022. máj. 10. 10:56
Nem kell leszólni, jobb most neked, hogy elveszed a kedvüket, nehogy maradéktalanul örüljenek ? Biztosan földöntúli érzés más örömét elrontani.
52. Érdekes73 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 9. 23:20
Tényleg vehetne 100-150 ezerét is telefont és akkor futná másra is. Ezt szerintem elmondhatod neki aztán vagy hallgat rád vagy nem.17 évesen saját keresetből én az akkori időkben ( 1990)drágábbnak számító magnót vettem meg.Még el is mentem érte jó messzire :)
51. trapiti (válaszként erre: 49. - Icuska538)
2022. máj. 9. 15:17

Reszben igazad van. Ugyanakkor nem hiszem hogy mindig mindenkinek mindenbol a legolcsobbat/leggyengebbet kell valasztania csak azert mert masok szerint az a helyes ertekrend. Ez a gyerek dolgozott es gyujtogetett azert hogy valamivel jobb mobilja legyen (kozel nem a legjobb). Ez szerintem ertekrend szempontbol teljesen rendben van.


Mondom ezt ugy, hogy az en gyerekemnek is egy viszonylag olcsobb mobil van a kezeben mivel arra amire neki kell megfelel. De ha par ev mulva dolgozni fog erte es szeretne jobbat akkor nyilvan nem fogok beleszolni. Nalunk egyebkent pont nem kulonosebben erdekli a gyereket sem a markas ruha, sem a markas telo, sem a sminkcuccok, ugyhogy nem nagyon erezzuk ezt a tullicitalast (15 eves lany). Pl. bar megtehetnenk de nincsenek ilyen cuccai, altalaban nem is az tetszik neki.

50. trapiti (válaszként erre: 48. - Icuska538)
2022. máj. 9. 15:10

Itt egy olyan gyerekrol van szo aki osszegyujtotte az ajandek penzeket es dolgozott is azert amire vagyik. Most meg meg akarjak neki mondani hogy ne arra vagyjon hanem valami gyengebbre.

Szerintem nem kell elitelni emiatt, nem a szuleitol koveteli, tett erte. Az ertekrendrol szerintem nem sokat mond el ez, a csucskategorias mobilok ennek a tobbszorosebe kerulnek.

49. Icuska538 (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2022. máj. 9. 15:09
Trapi! Kicsit a konkrét dologtól eltérve. Annyit irok még. A szülők is viszik a gyermeket arra hogy mindug különb legyen az enyémnek mint a barátnak. És a gyerekek is szeretik túllicitálni egymást. Ki hogy él ki mennyit engedhet magának ez annak is függvénye.
2022. máj. 9. 15:03
Micsoda igények! Más értékrendben élek. De fiaim is.
47. trapiti (válaszként erre: 45. - Icuska538)
2022. máj. 9. 15:03

Attol fugg mindig mi az a "minden igeny".

Szerintem egyebkent "minden igenyt kielegito" nincs is, mert mindenkinek masok az igenyei. Altalaban a szulok es a fiatalok generacioja nem ugyanazt varja el egy mobiltol, emiatt lehet hogy a szulo szerint jo lesz az a 70 ezres mobil is.

46. trapiti (válaszként erre: 42. - Amaunet)
2022. máj. 9. 15:01

Xiaomi kozepkategorias mobiljai kezdodnek 100 korul. Alapmodellek vannak 100 alatt. Altalanossagban a kinai gyartok mindig par lepessel a "nagyok" mogott mennek. Ettol meg persze jo valasztas lehet, de azert altalanossagban azt mondani hogy a Xiaomi 100-ert minden igenyt kielegit, azert enyhe tulzas.

Ami meg komolyabb az a Xiaominal se 100, bar az igaz lehet hogy valamivel mondjuk a Samsung arai alatt mennek.

45. Icuska538 (válaszként erre: 37. - Amaunet)
2022. máj. 9. 15:00
Igazat kell neked adnom. Hasonlóan látom.
44. 8d00a82c06 (válaszként erre: 43. - Levarosbukta)
2022. máj. 9. 14:56
Xiaomi redmi note 11 5G-t vettem egy hete. 180ezer.
43. levarosbukta (válaszként erre: 37. - Amaunet)
2022. máj. 9. 14:54
100 ezer körül vagy alatta max. csak használtat kapsz. Egy nyavalyás samsung is veri a kétszázat.
42. Amaunet (válaszként erre: 41. - Trapiti)
2022. máj. 9. 13:20
PL. a Xiaomi
41. trapiti (válaszként erre: 37. - Amaunet)
2022. máj. 9. 11:09
Na ez erdekes, kivancsi vagyok, te melyiket gondolod 100-ert minden igenyt kielegitonek. (Csak a felreertesek elkerulese vegett: nem gondolom hogy egy gyereknek mindenkeppen 220-ert vagy dragabban kell telo, es azt sem hogy mindenkinek ennyier kellene, sot nem is az erdekel hogy mennyire meno vagy draga, de ettol meg azert szerintem eleg nagy kulonbsegek vannak a keszulekek kozott.)
40. hottie
2022. máj. 9. 09:42

Nem szólok bele, de megbeszéli velem/velünk.

Én megbízom a lányomban, mert megfontolt, tudatos vásárló, aki tisztában van az ár-érték aránnyal. De minden gyerek más, te a saját gyerekedet, a saját körülményeiteket ismered. Döntened eszerint kell.

39. hpetra22 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 9. 09:00
Engedd, majd jobban vigyáz rá, ha maga kereste meg rá a pénzt. Ha meg nem és eltörik vagy elveszik, jobban tanul belőle.
38. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 9. 06:47

Előfordult, hogy véleményt mondtam valamiről - pl. drágálltam, vagy pillanatnyi fellángolásnak éreztem, ahhoz viszont aránytalanul magas árúnak -, de nem tiltottam.

A telefon kemény téma: pár hónap múlva divatjamúlt lesz a modell. De ha biztos benne, és annyira szeretné ... Ilyenkor szoktam még azt figyelmébe ajánlani, hogy mennyi idő alatt jött össze az a pénz, és vajon meddig tart a "varázs". De kérdés az is, mennyi idős a gyerek, és van-e telefonja.

37. Amaunet (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2022. máj. 9. 01:14

Nem tudom te milyen paraméterek alapján sorolod be a készülékeket (feltételezem, hogy csak az ára alapján), de műszakilag, technológiailag, anyaghasználat, processzor teljesítmény, frekvenciasáv, akkumulátor, kamerák alapján is merem állítani, hogy lehet minden igényt kielégítő készüléket kapni 100 ezer körül vagy alatt. Csak körbe kell nézni.

Persze, ahogy korábban is írtam, a fiataloknál sokat számít a márka, azzal vagizni a haverok előtt. Kell az iphone, bár semmivel nem tud többen, mint egy olcsóbb márka.

36. Amaunet (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2022. máj. 9. 01:00

"A telefonnak idáig is voltak fenntartási költségei, ez független a készülék márkájától."


Tényleg? Most hallok erről először.😲

35. trapiti (válaszként erre: 33. - Bichi)
2022. máj. 8. 22:04
Iphone 11 ennyitől indul kb. De már a 13 is kijött, azért.
2022. máj. 8. 21:44
Drogra, alkoholra, bagóra, szektára ne költse, de ezenfelül azt csinál vele amit akar.
33. Bichi (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 21:41
Ha ennyiért egy iphont vesz, inkább dícsérd meg :)))
32. trapiti (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 21:22
Szerinted mire költse? Ha ajándék akkor egyébként költse arra ami örömet okoz neki.
31. michelle.r (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 20:21
Szerintem ne beszéld le. Megdolgozott érte. Nem akarok nagy szavakat puffogtatni, de a saját pénzügyi valóságodat ne erőltesd rá. Majd dolgozik újra, és megkeresi az egyéb hasznos dolgokra a pénzt újra. Ha egyébként egy jól teljesítő, rendes gyerek, ne okozz neki csalódást, hadd élvezze a munkája gyümölcsét. Ahogy a többiek is írták, ennyi pénzért egyik márkánál sem a csúcskategóriát fogja venni. Az Iphone legalább megbízható.
2022. máj. 8. 20:15
Bele.
2022. máj. 8. 20:10
Köszi a hozzászólásokat. Szivem szerint nem akarok beleszólni mit vesz, eszem szerint pedig beszélnem kéne vele, hogy gondolja még egyszer ezt végig. Lássa be, ha venne egy olcsóbb telefont, akkor maradna még egyéb hasznos dolgokra pénze, inkább lebeszélném róla. Úgy sem használná ki, 16 évesen szerintem felesleges egy Iphone. Plussz nálunk ennyit abszolut luxus volna erre költeni.
28. trapiti (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2022. máj. 8. 19:50
200-ért középkategóriás mobilt kap, amit tud az kb. az amire a fiatalok használják, zene appok, szoc media appok, videók mennek akadás nélkül, meg néhány játék, esetleg egy kicsit jobb kamera. 5G már nem nagyon fér bele ennyibe és gondolom nem is a legújabb modell ha mondjuk Samsung vagy hasonló márka.
27. aszparagusz (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2022. máj. 8. 17:43

Mivel már diákmunkán is részt vett, nem hinném, hogy az első telefonja lesz.

A telefonnak idáig is voltak fenntartási költségei, ez független a készülék márkájától.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook