Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Beleszerettem az ásványokba! fórum

Beleszerettem az ásványokba! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. júl. 27. 13:58

Legjobb azért mégiscsak a briliáns.

Az van a legjobb hatással az általános kedélyállapotra.

56. bcb6de9272 (válaszként erre: 55. - Zizzzenet)
2011. júl. 27. 11:29
Mennyi volt?
2011. júl. 27. 11:27
megvan a holdkő karkötő! nagyon szép kékes fénye van :) legközelebbi célomnak citrint és jáspist tervezek. vélemény ? :)
2011. júl. 22. 21:15
holnapra elvileg megtudom, milyen kövek vannak a birtokomban :) irány az ásványos holnap :) beszerzem végre a saját holdkövem :)
53. Zizzzenet (válaszként erre: 52. - 16594e332e)
2011. júl. 22. 21:14
ezért csinálom én is így :)
52. 16594e332e (válaszként erre: 51. - Zizzzenet)
2011. júl. 22. 17:32
én azt olvastam valahol, hogy ha feltöltök egy követ, és beteszem a többi közé egy dobozba, mert egyik- a másikat tölti....
51. Zizzzenet (válaszként erre: 48. - 16594e332e)
2011. júl. 22. 17:27
igen, éjszakára beteszem a nagyobbik marokkövemet a sok kis kövem közé :) a kisebbik az ágyam mellett van egy polcon, egy ametiszt szomszédságában :)
50. 6b006fc769 (válaszként erre: 43. - Bcb6de9272)
2011. júl. 22. 16:57

ha szerencséd van... volt, hogy jobban tudtam, mi micsoda, mint az, aki eladta.

Két kiváló könyvem van, amik segítenek a kövezésben az egyik a drágakőbiblia -a felismerésben - a másik a kristálybiblia - a hatásokban tartalmaz sok informciót.

2011. júl. 22. 16:54

nem azért, hogy kötözködjek, de ha valami csak akkor használ, ha hiszünk benne, akkor az semmi más, csak a placebo hatás. Nem mintha az nem működne:))

Egyébként nekem is rengeteg kövem van, szeretem őket, valamilyen szinten hiszek is a gyógyító erejükben, csak azt nem döntöttem el, hogy gyógyerejük az esztétikai vagy egyéb alapokon nyugszik-e?:))

48. 16594e332e (válaszként erre: 47. - Zizzzenet)
2011. júl. 22. 16:51
azt ugye tudod, hogy a hegyikristályt mindennel együtt lehet hordani, használni, mert ez befogadó és kivetítő kő is egyben. és erősíti a másik kő energiáit.
47. Zizzzenet (válaszként erre: 46. - 16594e332e)
2011. júl. 22. 16:35
az achátot, rózsakvarcot, hegyikristályt, ametiszt és macsakszemet igen, minden formáját... amiket nem ismerek fel (még), azokat nyilván nem :)
46. 16594e332e (válaszként erre: 39. - Zizzzenet)
2011. júl. 22. 16:30
ezeket mind használod is?
2011. júl. 21. 22:43
köszi :)
2011. júl. 21. 22:35
én eleinte azért vettem, mert tetszett.)
43. bcb6de9272 (válaszként erre: 39. - Zizzzenet)
2011. júl. 21. 22:34
Vidd el őket ásvány boltba és megmondják melyik mi?
42. Zizzzenet (válaszként erre: 27. - Bcb6de9272)
2011. júl. 21. 22:32
annyi van benne, hogy ha nem hiszed, hogy segít, akkor biztos nem fog... én hiszek benne
2011. júl. 21. 22:31
40. Zizzzenet (válaszként erre: 34. - Bcb6de9272)
2011. júl. 21. 22:31
mesélnél nekem a csakrákról? engem nagyon érdekel!
39. Zizzzenet (válaszként erre: 15. - 16594e332e)
2011. júl. 21. 22:30

rózsakvarc: medáll, karkötő, és pici marokkövek

Hegyikristály: marokkő

Macsakszem: marokkő

van még nagyon sok, de mivel még gyerekkoromban kaptam őket, nem ismerem fel... van pl egész haványzöl, meg egész sötét..

ja, és tűzachátból van még karkötőm és gyűrűm

2011. júl. 21. 22:28

Ametiszt


Anyaga szilícium-dioxid (SiO2), színezetét a mangán, illetve a vas-titán adja. Tiszta állapotban drágakő. Trigonális rendszerben kristályosodik. Hidrotermális eredetű, repedések, üregek falán találhatóak az ametiszt prizmás vagy piramis alakú kristályai. Igen kemény, rideg anyag, nem hasad, hanem törik. Az üveget jól karcolja, keménysége 7-es. Kémiailag ellenálló.

A lila legkülönbözőbb árnyalataiban, az egész világos ibolyaszínen át a sötét kékesliláig sok árnyalatban fellelhető. Színe nem mindig egységes, gyakran világosabb és sötétebb részleteket látni rajta, hosszan tartó napfény hatására kifakulhat. A sötétebb színű kristályok általában ritkábbak. Melegítve a színét változtatja, megsárgul, többé-kevésbé megszíntelenedik. A kereskedők egy része ezt a sárga változatot citrinként árusítja. Kristályai egyszerűeknek látszanak, de az optikai vizsgálat azt árulja el róluk, hogy többnyire sokszorosan összenőttek. Az összenövés némelykor már egyszeri megtekintésnél is szembeötlik, mivel a kő törésén finom hullámos vonalakat látni.

Szokások és hagyományok [szerkesztés]


Az összes kvarcváltozatok között a legkedveltebb kő. A régiek is nagy becsben tartották, amulettnek hordták, mert azt hitték róla, hogy hordozóját megvédi a részegségtől (az amethüsztosz görög szó, jelentése: nem részegítő). Az asztrológiai hagyományok szerint a februárban születettek, a Halak és a Vízöntő köve az ametiszt. A józanság, értelem, tiszta gondolatok köve, amely megvéd a mérgektől is. Neve női névként is használható.

2011. júl. 21. 22:26
Nem akarlak meggyőzni téged...de hidd el ez nem hókuszpók!
2011. júl. 21. 22:26
Zömében minden ásvány kvarc...de ha téged nem érdekel akkor kár ezen itt csacsogni..mert látom te szkeptikus vagy mint Vágó.))
35. bcb6de9272 (válaszként erre: 31. - 53dfddad18)
2011. júl. 21. 22:25

Ezek zömében kvarc kristályok!

Olvass utána...

2011. júl. 21. 22:24

Tőcsakra: füstkvarc

Szexcsakra: karneol

Napfonatcsakra: citrin

Szívcsakra: rózsakvarc

Torokcsakra: kalcedon

Homlokcsakra: ametiszt

Koronacsakra: hegyikristály

33. 53dfddad18 (válaszként erre: 26. - Bcb6de9272)
2011. júl. 21. 22:24
A badacsonyi szőlőre leginkább a lankás déli lejtő van jó hatással. De jó bor terem pl. Csopakon is, ahol nincs bazalt.
2011. júl. 21. 22:22
2011. júl. 21. 22:22
Van egy ásvány, ami valóban képes rezegni, ez a kvarc. Mivel feszültség hatására elég pontosan rezeg, ezt a tulajdonságát használjuk is pl. órajel előállítására.
2011. júl. 21. 22:21

Ónix

Fekete achát, gyakran fehér sávokkal behálózva. Sokszor kell tisztítani, hosszan folyó vízben és javasolt éjszakára hegyikristályok, és ametisztek közé tenni feltölteni.

Kapcsolódó csillagjegyek


A bak jegyének születésköve. Legkedvezőbb a hatása, mikor a Hold a Bika vagy a Rák jegyében áll.



Lelki hatásai


Az ónix megérti a szomorúságot, bánatot, gyászt, megvigasztal, csökkenti a hangulatingadozást, félelmeket. Segítségével fejlődik a lelki érzékenység, megszilárdít, fejleszti a belső energiákat, rőt és kitartást önt a viselőjébe, segíti a tárgyilagos gondolkodást, az önmegvalósítás felé visz.


Fizikai hatásai


Kisugárzása igen hideg, ezért fájdalomcsillapító, idegnyugtató, vírusölő és gyulladásgátló. Általános erősítő hatását az egész szervezetre kiterjeszti: csontok, nyirok, térd, haj, körmök, bőr, fogak, idegek, szem, fül, szív. Serkentően hat a vérképzésre, a szívkoszorúerekre, tisztítja a vért, így ellátja a szervezetet oxigéndús friss vérre. Keringési zavarokra, gyenge szívre, epilepsziára és fülfájásra használják.

2011. júl. 21. 22:21

SZODALIT


Fizikai hatásai


A szodalit segít a torokkal kapcsolatos problémáknál, mint pl. rekedtség, hangszalagok és gégefő, illetve ha valakinek elmegy a hangja. Segít a hasnyálmirigyet aktiválni és diabétesznél. A szodalit aktiválja és erősíti a mirigy- és nyirokrendszert. Az ásványi anyag képző nátrium hatásos a fizikai síkra és támogatja a keringést, segít reumánál és javítja a vérellátást. Az alumínium kiegyenlíti a túlsavasodást és segít testi gyengeségnél.

2011. júl. 21. 22:20

Holdkő

Kapcsolódó csillagjegyek


Leginkább a halak, rák, bak csillagjegyben születettek számára alkalmas.


Lelki hatásai


A holdkő egy jó hallgatónő. A holdkő támogatja az érzékenységet, nyitottá tesz a spontán ötletekre, egy jó kő a meditációkhoz, támogatja a harmóniát és a mély érzelműséget, lelki kiegyensúlyozottságot ajándékoz. Nagy változóképességet és dinamikát kölcsönöz.

Érzékennyé tesz a szoba légkörére. A holdkő több életörömöt hoz és erősíti a női kisugárzást.

Fizikai hatásai


Különösen intenzív hatása van a női kiválasztó szervekre, szabályozza a hormonháztartást, támogatja a termékenységet és segít menstruációs panaszoknál. A holdkő hatásos a teljes mirigyrendszerre, ösztönzi az anyagcsere folyamatokat.

Hormonzavarok, holdkórosság ellen. Befolyásolja a termékenységet és a terhességet. Szabályozza a tejtermelést. Aktivizálja a hasnyálmirigyet, a lépet és a nyirokmirigyet, segít a nyirokrendszer daganatos megbetegedéseinél.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook