Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Belehalok a bánatba fórum

Belehalok a bánatba (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. márc. 29. 16:26

Nyilván egy női portálon akad mindig néhány nő, aki egyből megmentőt szeretne játszani, de azért nem (csak) ez a jellemző.

Nagy vonalakban kb. én is hasonlókat javasoltam neki, hogy először is saját magát kellene összeszednie önmagán belül. Addig hiába minden, nem jut semerre.

2013. márc. 29. 15:27
Szia! Nem hiszem,hogy bárki is neked esne.Bár lehet,hogy tévedek.Te másképpen látod a dolgot.Mi nők hajlamosak vagyunk egyből sajnálkozni,szánakozni és igen, észt osztani.De azt már te sem gondolod komolyan ,hogy minden nő csak a pénzre megy és egy ilyen kaliberű pali szóba sem jöhet.Vannak nők akiknek fontos az érzelem ,mindennél fontosabb.Aztán lehet együtt kapaszkodni felfelé..
37. 18f139611b (válaszként erre: 29. - 7e2ad775d0)
2013. márc. 29. 11:02
Nos, csak szólok, a páromat megismertem, megkedveltem, aztán kiderült, hogy van négy gyereke,oltári nagy szíve, de ezen kívül semmije... Nem dobtam ki, kicsivel több mint két éve együtt vagyunk. Te is meg fogod találni azt a lányt, aki a társad lesz, csak ne add fel :)
36. 7e2ad775d0 (válaszként erre: 35. - 204b0f6e6a)
2013. márc. 29. 08:45
Köszönöm remélem így lesz, de a bizalom ebbe reménytelen.
35. 204b0f6e6a (válaszként erre: 34. - 204b0f6e6a)
2013. márc. 29. 07:30
Ja és nem vagy nulla! Gyorsan verd ki ezt a badarságot a fejedből!Egyszer valakinek a minden leszel és mindened meglesz amit szeretnél.Mert megérdemled.
34. 204b0f6e6a (válaszként erre: 33. - 7e2ad775d0)
2013. márc. 29. 07:28
Most még persze ,hogy rosszabb.Mert ez egy folyamat!. Még lefelé mész benne ,sajnos.Csak ne hagyd ,hogy eluralkodjon rajtad,soha.Mert akkor maga alá temet.Lassan eljön az idő és jobb lesz,napról napra.Azután pedig már jön a tavasz ,a napsütés, a jó idő .Az is pozitívan hat,majd.Tényleg kívánom,hogy megkapd azt a két dolgot amit annyira szeretnél.Szia.
33. 7e2ad775d0 (válaszként erre: 32. - Csipkerózsika)
2013. márc. 29. 05:41
Nehéz a mosolygás a fáájdalomba nagyon nagyon azt érzem belehalok a bánatba és minden naő csak rosszabb.
32. Csipkerózsika (válaszként erre: 29. - 7e2ad775d0)
2013. márc. 28. 14:56

"Mit fedezzek fel magamba? Azt, hogy egy nagy nulla vagyok."


Látod ez a fő baj, hogy te ezt gondolod saját magadról. És amíg így gondolkodsz, nem is fogsz olyan társat és barátokat találni, akik megbecsülnek. A külvilág tükör, azt adják vissza, ami benned van.

Nem azért érezteti bárki veled azt, hogy kevesebb vagy, mert az vagy, hanem azért, mert te magad abban HISZEL, hogy kevesebb vagy.

Nincsenek szüleid. Na és akkor? Akkor mi van?! Egy barát sem a szüleiddel akar barátkozni, és egy nő sem velük randizik, nem beléjük akar szerelmes lenni és nem tőlük akarna gyereket. Ebből az egészből te csinálsz "túl nagy ügyet", mert nem fogadod el a helyzetedet - és vele magadat - és azt hiszed, hogy más sem. És amíg ezt hiszed, így is lesz.

Ha most megismernél egy kedves, normális, nagyon emberséges, gyönyörű nő, aki számodra mindenben ideális és teljesen odáig lenne érted, el tudnád hinni, hogy valóban kellesz neki? Hogy megérdemled őt?

Amíg nem, addig nem lesz ilyened sajnos.

31. a94ac54e89 (válaszként erre: 29. - 7e2ad775d0)
2013. márc. 28. 14:35

Nem vagy nagy nulla!

És biztosan tudod ezt Te is, csak most az elkeseredettség beszél belőled.

Nem a családi háttér, pénz, kocsi, ház teszik az embert Emberré! Vagy mindezektől "jó" - vá ...

Hanem a szíve, a lelke, pont úgy, ahogy téged is ...

Persze, van, akinek az a "jó", aki nagy rokonsággal, kiterjedt ismeretségi körrel, pénzzel, hatalommal, biztos egzisztenciával rendelkezik, aki Valaki, mint a barátnőd szülei szerint is.

És van, akinek az a "jó", aki nagyon tud szeretni, és azt mondja: majd megszerzünk mindent EGYÜTT, amire szükségünk van/lesz.


A zsák megtalálja a foltját, hidd el!


Kitartás, szép napot! (Mert szép, és mindenkinek ott vannak a lehetőségei, csak észre kell őket venni ... )

30. 7e2ad775d0 (válaszként erre: 28. - Csipkerózsika)
2013. márc. 28. 13:44
És hidd el azt éreztetik is velem. a kapcsolatomba is éreztetve lett, hogy nekem nincsennek szüleim és semmim nincs. De mondtam a páromnak ne költözzzön haza maradjon itt pesten és éljen itt egy albérletbe kezdjen itt életet több itt a munka lehetőség és segítek neki. Megfőzök neki átviszem neki segítek munkát is találni. Erre ő nem lehet, mert a apu azt mondta ha nem megyek haza akkor értem ön és hazavisz ő. Könyörgöm 26 éves lány nem tud elszakadni a szüleitől? Még mindig hagyja, hogy a szülei döntsenek helyette.
29. 7e2ad775d0 (válaszként erre: 28. - Csipkerózsika)
2013. márc. 28. 13:41
Ebbe igazad van és nem is várom el csak egy olyan nőt szeretnék aki úgy szeret mint ahogy én tudok. Amilyen csak a filmekbe van aki épes arra, hogy ha 100 km.ra is van tőlem azt mondja Pisti szeretlek és megyek hozzád akinek a szemébe látom a csillogást. És egy gyereket aki azt mondja apu büszke vagyok rád, hogy te vagy az apám. Mit fedezzek fel magamba? Azt, hogy egy nagy nulla vagyok. Most őszintén tedd a szívedre a kezed: Ha találkozol egy sráccal aki esetleg tetszik vagy jól elvagytok, de kiderűl erről a srácról, hogy neked nincsennek szüleid nincs családod nincs lakásod semmid nincs egy munkás szállón laksz elhajtanád szerintem. Hizen jobbat is találnál és ez így van. Semmim nincs csak egy szívem aki szeretni akar!
28. Csipkerózsika (válaszként erre: 24. - 7e2ad775d0)
2013. márc. 28. 12:30

Megértem a fájdalmadat és a csalódottságodat.

De ez az egész nem elsősorban ennek a nőnek szól, ezt be kell látnod neked is, erre akartam utalni korábban.

Érzelmileg is felnőtt embernek eszébe sem jut arra gondolni, hogy vakon megbízzon valakiben, akár társ, akár barát legyen az, ahogy az sem, hogy mindent de mindent odaadjon a másiknak, hogy egy másik ember legyen neki a legfontosabb. Aki érzelmileg felnőtt, annak önmaga az első, utána jönnek a többiek - akik természetesen így is nagyon fontosak lehetnek - de nem mindenáron! Vakon megbízni, számítani és támaszkodni mindenki elsősorban önmagára tud. Senki nem várhatja el senkitől, hogy másvalaki fontosabb legyen neki önmagánál, ez nem más, mint áldozatiság. Áldozat pedig senki nem szeret és akar lenni, az életünkben csupán egyetlen személy van, aki tartósan önmaga elé helyezi - egy ideig - a mi igényeinket: az édesanyánk.

Akinek valaki más a legfontosabb a világon, az függőségben, gyerek-státuszban él.

Ennyi idősen, amennyi vagy, ideje lenne felfedezni saját magadat és nem kívülről várni valamit, amit esetleg nem kaptál meg. Nyisd ki a szemed és lásd meg milyen értékes és jó vagy, hogy nincs szükséged senkire sem ehhez és nem kell fel- és odaadnod mindent azért, hogy elfogadjanak és szeressenek. Nem az a lényeg, hogy mi történt a múltban, vagy most, hanem az, hogy te ebben hiszel-e, vagy épp az ellenkezőjében.

27. a94ac54e89 (válaszként erre: 15. - Ittmost)
2013. márc. 28. 09:37

Ne írj példamondatot (:D), én nem ezért vagyok itt ... És legfőképpen ne velem foglalkozz, ne ítélj meg, milyen lehetek, vagy milyen nem.

(Mindenesetre NAGYON tévúton jársz!:DD)

Örömmel olvastam a többiek hozzászólásait, a tiéd meg felejtős.

C'est la vie ...

26. 204b0f6e6a (válaszként erre: 24. - 7e2ad775d0)
2013. márc. 28. 08:27
Ma érted is fogok imádkozni,hogy megkapd azt a két dolgot.Szia
25. ittmost (válaszként erre: 24. - 7e2ad775d0)
2013. márc. 28. 06:09

Imádkozz,és maradj türelmes.Engem is az ima(vagyis Isten) húzott ki a legnagyobb csávából.

Minden jót!

2013. márc. 28. 06:05

Napok óta egy új ember lettem és szeretném bebizonyítani, de sajnos már nem lehet… Igen felismertem a hibáim igen tudok más ember lenni csak már túl késő. Napok óta rémálmai vannak az embernek alig alszik ha igen akkor is felriad napok óta semmi kedve semmihez az embernek. Az ember többször eljátszik a gondolattal, hogy mi lesz vele hogyan tovább, de csak a reménytelenséget látja. Most is nagyon rossz most is fáj, de a legrosszabb akkor lesz mikor eljön az Április 24-e. Mikor felszáll a vonatra és elmegy és elmegy örökre és nincs visszaút többé. Na hogy akkor mi lesz nem tudom, de tudom minden nappal közelebb vagyok hozzá. Nincs akinek elmond, hogy mi zajlik benned nincs akit felhívj nincs akinek kiöntsd a lelked. Egyedül vagy a fájdalommal a gondolataiddal és vagy megtudsz vele küzdeni vagy azt mondod feladod. Csak ha az ember sokszor térdre borul egyszer elfárad és lehet elmegy az ereje a felálláshoz főleg egyedül. Az, hogy este egyedül fekszel le a gondolataiddal az ismeretlenbe nincs annál rosszabb érzés senkinek nem kívánom. Az ha valakinek elmondod akár facebookon is az nem olyan. Attól még este le kell feküdnöd attól még be kell lépned a szobába attól még egyedül kell felkelned attól még egyedül kell elmenned sétálni. . Attól még nincs aki adjon neked egy pohár vizet ha beteg vagy. El lehet engem ítélni és bárki meg is teheti, de csak egy napra cserélnék bárkivel lelket, hogy megtudja mi van bennem. De mit mondok én Mielőtt bárki elítél vegye le a cipőmet és járja végig az utamat. Járja végig a múltam és érezze meg a könnyeimet, élje át a fájdalmaimat. Tegye meg azokat a lépéseket amelyeket megtettem én és mindegyik kövön megbotlottam. Minden megbotlás után álljon f el és menjen tovább ahogy én tettem…

Mi az álmom mi a vágyam két dolog csak. Nem kérek vagyont nem kérek csillogást nem kérek nagy dolgot. Egy társat szeretnék egy olyan társat aki annyira szeret, mint amennyire én tudok szeretni. Aki képes értem azt mondani, hogy Pisti te vagy nekem a legfontosabb aki képes értem akár felülni egy vonatra és rohanni hozzám az igaz szerelemmel. Akit csak én érdeklek akinek csak én kellek. Akibe vakon bízhatok akire számíthatok. Aki ad nekem egy pohár fizet ha beteg vagyok aki megsimogat és azt mondja nekem suttogva , hogy szeretlek. Akinek a szemébe látom a csillogást aki mellett boldog lehetek és aki én mellettem is boldog. Akinek nem az számít, hogy mid van hol laksz és honnan jöttél. Aki elfogad. Mi tudok adni cserébe egy akkora tiszteletet, törődést amelyre vágyik egy nő. Lehet, hogy nem vagyok milliomos lehet nincs saját lakásom lehet nincsenek szüleim de egy nagyon nagy vagyonom van a szívem. Egy olyan szív amely a legőszintébb szeretetre képes a legnagyobb törődésre a legnagyobb gondoskodásra. Aki mellett családom lehet 28 évesen már vágyok egy gyerekre. EGY GYEREKRE AKINEK A SZEMÉBE NÉZEK ÉS AZT MONDOM SZERETLEK FIAM! Azt tudom adni a határtalan szeretetet a megbecsülést azt, hogy az illető a legfontosabb nekem. Igen volt már arra is példa, hogy szülinapra egyszer nem volt mit vennem az illetőnek, mert nem volt rá pénzem, de volt két olyan ismerősöm akinek zenekarja volt és elmentünk a lány ablakához és egy szerelmes dalt énekeltem neki a lakótelepen aminek lehet a szomszédok nem örültek, de akkor több száz ember tudta meg, hogy mennyire imádom. Csak ennyit adhattam neki, mert ennyit tudtam. És aki lehet nem egy puccos étterembe fog enni hanem csak egy paprikás krumplit, de azt én főztem neki igaz szívvel és attól lesz az a legfinomabb. Akinek ezt tudom elmondani: Rád gondolok és a sírás fojtogat.

Ha behunyom szemem, még látom arcodat.

Hallom a hangod, s érzem az illatod.

Mintha még mindig itt lennél, a rabod vagyok.

Az emlékek még mindig magukhoz láncolnak,

Fogva tartanak, s a múlthoz kötnek.

Próbálok szabadulni, s eltépni a kötelet,

És feledni hogy mennyire szerettelek,

Feledni hogy a sebek még sajogva égnek,

S hogy nélküled végtelenül üresek a nappalok s az éjek,

Mert feledni téged hogy tudlak én.

És egy igaz barátot akire számíthatok aki nem csak akkor keress meg, ha segítség kell akin a bajba is mellettem van. Aki megkérdezi Pisti mi van veled mi újság gyere öntsd ki a szíved a lelked. Aki mellettem van akinek minden titkomat elmondhatom akire felnézek akibe bízok. Aki törődik velem. Aki felhív Tesó merre vagy.

Nekem soha ne adjon a jó Isten vagyont, csillogást, semmit ne adjon csak ezért a két dologért imádkozom hozzá! Ezt adja meg nekem. Ma Nagycsütörtök van elmegyek a templomba ma gyónás van egész van. Elmegyek meggyónni a hibám és csak azért fogok imádkozni, hogy egyszer ezt a két dolgot megkapjam.

23. ittmost (válaszként erre: 19. - 7e2ad775d0)
2013. márc. 27. 21:44
Akkor most maradj fekve kicsit,takarék üzemmódban.Gyűjtsd az erőt.Tavasszal ez is jobban fog menni,ha jó idő lesz.Aztán majd lassan feltápászkodsz,mert jönni fog előbb utóbb a következő nő,főleg akkor,ha már tudsz megint mosolyogni.
22. Csipkerózsika (válaszként erre: 17. - 7e2ad775d0)
2013. márc. 27. 20:51

Azért kérdeztem rá erre, mert tettél rá utalást és ennek fényében azért más megítélés alá esik a dolog.

Mindenki számára, aki mondjuk felnőtt egy normális családban valahogy, annak egy szakítás fájdalmas dolog, de nem a világ vége.

El tudom képzelni, hogy benned viszont feltép egy csomó sebet...


Azon kívül egyenesen törvényszerű, hogy ha valaki egy traumát nem tud feldolgozni, akkor újra meg újra hasonló helyzetet "dob neki" az élet, hogy végre sikerüljön megoldania és továbblépnie.

21. Csipkerózsika (válaszként erre: 18. - 7e2ad775d0)
2013. márc. 27. 20:47

Szerintem nem kéne hibáztatnod magad, mindent megtettél, amit lehetett, nem?

Nem vagy köteles eltartani az ő családját is.

20. 204b0f6e6a (válaszként erre: 19. - 7e2ad775d0)
2013. márc. 27. 20:43
De van,magadért.Mert soha senkinek nem leszel olyan fontos mint magadnak.Amúgy én is magam alatt vagyok ,nagyon .Ezért értelek meg.De nem hagyom legyűrni magam ,csak azért se!!!
19. 7e2ad775d0 (válaszként erre: 8. - 204b0f6e6a)
2013. márc. 27. 20:23
Csak egyszer az ember elfárad és már nincs miért felállnia.
18. 7e2ad775d0 (válaszként erre: 7. - A94ac54e89)
2013. márc. 27. 20:22
Hogy hibáztam abba, hogy nem tudtam megoldani, hogypénzt adgyjak a szüleinek és nem figyeltem rá eléggé...
17. 7e2ad775d0 (válaszként erre: 6. - Csipkerózsika)
2013. márc. 27. 20:19
Igen el sanos 7 évesen :(
16. 3c8d5fc874 (válaszként erre: 1. - 7e2ad775d0)
2013. márc. 27. 19:03

Háj!

Tudom mit érzel-egy ideig én magam is "világfájdalmi napokat" élétem meg, majd az élet ment tovább.


Mellettem két lány vált NŐVÉ - azaz az utóbbi csupán kívülről.


Olyan flasht kaptam apám a másodiknál, hogy egy guantanamo-i, CIA alvásmegvonásos vallatás sem érhetett volna el maradandóbb élményt.


Sosem gondoltam volna, hogy az a nagyszerű lény, akiért rajongtam, az egész életét rendbe tettem és akkor álltam mellé amikor a legnagyobb sz@rban volt - és akit azzá tettem aki most lehet - egyszer rútul átver, lelép(tet) és az általa "énmeógvetemahazugságot" imázst úgy ledobja, mint lipicai a lótolvajt.


Felsorolhatnám a sérelmeket, de nem teszem.


Sok évet piáltam végig az életemből...abbahagytam.Újra...


Majd neki "köszönhettem" hogy újfent a söröskorsóban kerestem a megváltást és magamnak, hogy ismét felhagytam vel.


De sajna, e'vvan...így jártam - és biz'a az én vétkem is.


Túl fogod élni- túl is kell:)


Sok(k) sikert!


Üdv

Sikkes Sittes

15. ittmost (válaszként erre: 14. - A94ac54e89)
2013. márc. 27. 18:15

Írjak neked másik példamondatot,amiből megérted,h 1 mondat 2 tagmondata összetartozik,és EGYÜTT értelmezendő?


ááá,,felesleges.Ha te úgy gondolod,hogy az nem átlagos probléma,hogy valakit elhagyott a párja(de mellette van sok mindene:egészsége, lakása,munkája,és még gyerek sincs) akkor te még nagyon az élet elején járhatsz,vagy burokban élsz.


Átlagos,és ezért MEGOLDHATÓ probléma az övé.


Ha most sem érted,én több energiát nem feccölök beléd.

14. a94ac54e89 (válaszként erre: 13. - Ittmost)
2013. márc. 27. 18:09

:D

Ja, ha a mondat egyik felével nem törődünk, mert arra lehetne esetleg írni, hogy hát tényleg ez azért nem úgy van, ahogy írtam, akkor az nem is létezik?:D

Nem, én nem csak felében szoktam értelmezni a mondatokat. :D

13. ittmost (válaszként erre: 12. - A94ac54e89)
2013. márc. 27. 18:05

:D

...és ott van a mondatnak a folytatása,amit nagy betűkkel kiemeltem,a lényeg.

Te csak így felében szoktad értelmezni a mondatokat?mert akkor sok problémád lesz még..

De ha te ezt akarod belelátni,hogy én ledegradálom a fájdalmát,tedd.

Én meg azt remélem,hogy a soraimból ki fogja olvasni az egyértelmű pozitív,előremutató visszajelzést.

12. a94ac54e89 (válaszként erre: 11. - Ittmost)
2013. márc. 27. 18:02

"Ezek simán átlagos dolgok,amik veled történek ... "

Ezt írtad. Na mmindegy.


Kedves Fórumindító!

Ha van kedved beszélgetni privátban, várom a leveled.

11. ittmost (válaszként erre: 10. - A94ac54e89)
2013. márc. 27. 18:00

Érzékelem a fájdalmát.

Magamhoz nem tudom ölelni,pedig ilyenkor az segít..meg a józanság.

azt írtam:"átlagos fájdalmak,AMIBŐL SIMÁN KI LEHET JÖNNI."

Ez a meggyőződésem.

Ez nem bagatellizálás.Nincs gyereke,van munka,van hol élni.És nem írta,hogy beteg volna,vagy le volna százalékolva.Volt már 2 hosszabb kapcsolata.Ilyen alapokkal jó esélye van a további harmonikus életre..

10. a94ac54e89 (válaszként erre: 9. - Ittmost)
2013. márc. 27. 17:15

Biztos, hogy téged is a jószándék vezet, de nem érzékelted azt a fájdalmat, ami a soraiból árad?!

Gondolod, hogy azzal segíthetsz, ha elbagatellizálod más szenvedését, és úgy minősíted:

"simán átlagos dolog"?

Az. Neked, nekem, másoknak, de nem neki.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook