Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Belefáradtam a fogyókúrába, mit tegyek? - motiváció kellene fórum

Belefáradtam a fogyókúrába, mit tegyek? - motiváció kellene (beszélgetős fórum)


24. 1975V
2012. jún. 2. 15:41
Köszönöm. Azt kéne bevezetnem, hogy naponta 4x-5x egyek, keveset. R-E-U-V.
2012. jún. 1. 10:04
Nem csak az számít, hogy mit eszel, hanem az is miből mennyit és mikor! Szülés óta szépen fokozatosan lefogytam 20 kg-ot pedig csak 15 kg szedtem fel a terhesség alatt! Nincs benne nagy titok csak körülbelül mindig ugyanabban az időben eszem reggelit,ebédet és vacsorát, uzsira pedig beiktatok egy kis gyümölcsöt és sok vizet iszok! Semmilyen kaját, édességet nem vonok meg magamtól, mert akkor hiányérzete lesz a szervezetemnek és elkezd raktározni,s újra hízni kezdek! Jelszó mindenből lehet enni, csak tudni kell mértéket tartani! Mindenhova biciklivel járok és naponta sétálok kb. fél órát, ennél többet nem sportolok!
22. Kangaroo Island (válaszként erre: 21. - Kangaroo Island)
2012. jún. 1. 09:10

nekem az volt a motiváló, hogy egy tehén volt a tükörben és nem én :-D

az is motivált, hogy nem jöttek rám a ruháim, rájöttem, hogy összevissza zabálok mindent, nem vettem észre, hogy hízok, pedig nagyon híztam, aztán nem jött fel egy ruha, két ruha, stb...elég kiábrándító, pedig én még nem voltam annyira kövér, mint mások, de baromira zavart.

Nem kell feladni és sajnálkozni, mert azzal nem fogyott még le senki.

2012. jún. 1. 09:07

Nem feltétlen a kilók számítanak, hanem az, hogy nézel ki, hogy formálódsz.

Én is beleestem ebbe a hibába, de már nem érdekel hány kg vagyok, a hasam lapos lett, a lábam vékony, a karom is, 2 számmal kisebb ruhákat hordok, ezután nem érdekel, hogy hány kiló vagyok, jól érzem magam.

20. a14deb9047 (válaszként erre: 19. - 1975V)
2012. máj. 31. 21:24
Volt, aki fagylaltkúrát tartott... Nem lett semmi baja és fogyott több kilót - a tv-ben hallottam néhány évvel ezelőtt valamelyik tv-bemondótól :)
19. 1975V
2012. máj. 31. 20:19
Ettem a zöldséget, gyümölcsöt,mozogtam, fogytam 3 kg-t, erre egyszer-kétszer jót ettem, újra 70 vayok. Meguntam a zöldséget, gyümölcsöt, fagyit akarok! Ez a gond, de holnap új nap kezdödik, megnézem magam a tükörben, lefogyok egy hónap alatt 5kg-t. Majd jelentkezem egy hónap múlva, hogy sikerült-e. Bejelentkezem egy-két klubba, fórumba.Köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettetek.
18. 1975V (válaszként erre: 11. - Megi04)
2012. máj. 31. 20:12
Nekem is ezzel van gondom... fagyiszezon...
2012. máj. 31. 19:47
Jó lenne, ha a topikindító válaszolna, ha már elindította a témát.
16. spinneli (válaszként erre: 10. - AlBundy)
2012. máj. 31. 19:45
nagyon egyetértek.
2012. máj. 31. 16:38
Szerintem már az is sokat segíthet, ha ezt az egészet nem fogyókúraként éled meg. A kulcsszó: életmód. Ne az lebegjen a szemed előtt, hogy mindenáron fogynod kell, hanem az, hogy minden amit teszel, azt magadért teszed, a jó közérzetért. Ép testben ép lélek, erre törekedj! Ha megvan az egyensúly, a fogyást se kényszeresen fogod hajszolni, hanem úgy fogod érezni, hogy megy, mint a karikacsapás. Kitartás!
14. vikucka (válaszként erre: 10. - AlBundy)
2012. máj. 31. 16:02
És egyetértek azzal, amit itt leirtál :))
13. vikucka (válaszként erre: 10. - AlBundy)
2012. máj. 31. 16:01

Kedves AlBundy és mindenki más!

nem azért hiztam meg, mert lusta / tohonya disznó vagyok, aki egész nap zabál. Hetente 2x - 3x jártam aerobicra, és odafigyeltem a kajára, ennek ellenére egy dekát nem fogytam. Semmit. Nyilván belefáradtam az egészbe, de nem adtam fel, hanem mindig újra kezdtem.

Aztán rájöttem, hogy a pajzsmirigyem alul működik, igaz nem nagyon, de alul működik. Most, hogy szedem a szelént, még többet mozgok, és még jobban odafigyelek a jó szénhidrátokra el kezdtem fogyni. Január óta 4 kg ment le. Ami lehet baromi kevés, és egy "egészséges ember" ennél jóval többet lefogyott volna. Nálam most az a cél, hogy ne legyek 100 kg.

Most már megértem arra, hogy élvezem a mozgást, hogy nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt eszem és kerülöm a junk-foodokat.

De motivációt senkinek sem lehet adni, ezt mindenki vagy talál magának, vagy nem.


Simán feladhattam volna és a kezem az ölembe ejtve azt mondom, hogy én mindent megpróbáltam. De addig kell menni, amig a hőn áhitott célt el nem érjük.

2012. máj. 31. 16:01

Nem az a lényeg..:)


Amúgy szerintem a nagy elhatározások is azért halnak el, mert mástól várunk motivációt meg bíztatást. Jó-jó segít meg jól esik, de csak erre nem lehet építeni.

Saját magadat motiváld egy egészségesebb és nem utolsó sorban boldogabb élet lehetőségével.:)

11. megi04
2012. máj. 31. 15:58
Fújj! Én utálom a zsírban tocsogókat!!! De a süti....:(((( A jégkrém...:(((
2012. máj. 31. 15:48

Nem értem.. Mi az, hogy valakinek nincs "motivációja" vagy belefáradt? Az ember nem figyel oda, hogy mit eszik nem sportol/mozog eleget, egészségtelenül él és beletunyul az egészbe. Ezt követően elhízik és akkor kap észbe, hogy hoppá elszaladt a ló, kicsit össze kéne kapni magamat. Fogyókúra, fogyás, beletunyulás, hízás... kezdődik újra (akik anyai örömök miatt szednek fel kilókat vagy valamilyen betegség miatt, rájuk nem vonatkozik).

Életmódot kell váltani! Jó, kezdetben kell egy kis diéta, amíg formába kerül az ember, de nagyobb túlsúllyal, alapvető életmódbeli változásoknak is komoly hatása lesz. Örömet lelni a mozgásban, a fáradságban amit egy kemény edzés okoz. Az egészséges ételek finom ízét kiélvezni, nem csak a tocsogó zsírban készült ételekét lehet. Ezekhez nem kell motiváció, hiszen alapvetően jó dolgok, nem kell, hogy szenvedést vagy kellemetlenséget jelentsen.

2012. máj. 31. 15:29
Rengeteg fogyis klub és fórum van a hoxán...Csatlakozz hozzájuk,egymást bátorítják!Neked is tudnak segíteni,biztosan!
8. Drop
2012. máj. 31. 15:25
Most megnéztem az adataid, és 7-8 kiló kell az álomsúlyodhoz. Bocs, de most nevetnem kell. Ne értsd félre nem bántólag, de vicces. Nekem meg hátra van az álom súlyomig 20 kiló, leadtam már 10 kg-t és nem inogtam meg. Jó tudom még messze van a vége, meg lehet h később nálam is lesznek problémák. Erősnek kell lenned, amíg el nem éred a célt. Nem engedhetek meg magamnak olyat, h belefáradtam, nincs motiváció. De igen is van, és mindig kell lennie. Kicsi célokat előírni. Mindenkinek más, 1 kg, 10 kiló, belefogyok a régi farmerba, jó lesz a bikini, szép leszek az esküvőn. Mindig legyen egy kicsit célod és ha nagyon akarod akkor meg is fogod csinálni. Ha nincs motivációd, mások nem adhatnak neked.
7. ettesz2 (válaszként erre: 1. - 1975V)
2012. máj. 31. 15:21
Gyere, csatlakozz hozzánk: [link] :) Innen sok erőt és motivációt meríthetsz.
2012. máj. 31. 15:17
én pedig nem akartam 100 kg-san szülni menni...
2012. máj. 31. 15:17
Ha a butikban próba közben meglátom magam a tükörben... (ami remélem, hogy torzít :-))
2012. máj. 31. 15:14
a nyaralásra gondolok és elképzelem magam bikiniben :D
2012. máj. 31. 15:14
Talán nézz a tükörbe ...
2012. máj. 31. 15:13
Mibe fáradtál bele pontosan, meg tudod mondani?
2012. máj. 31. 15:12
Ti mivel juttok át a holtpontokon? Eddig vigyáztam a kalóriákra, de belefáradtam. mivel motiváljam magam? ötletekre lenne szükségem, előre is köszönöm a hozzászólásokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook