Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Békéscsabaiak, könnyebb nyelvvizsga reményében lóvári cigány nyelvtanfolyam inditásához toborzok embereket! fórum

Békéscsabaiak, könnyebb nyelvvizsga reményében lóvári cigány nyelvtanfolyam inditásához toborzok embereket! (beszélgetős fórum)

2016. jan. 30. 00:53

Kíváncsi lettem volna újabb fejleményekre, szerintem a cigány nyelv nem is olyan könnyű.


Ahogy az oroszban is, megkülönböztetik az élő és élettelen főnevek ragozását például.


Hogy elfogadják-e vagy nem, az sok mindentől függ, egy szociális munkásnál kifejezett előny lehet. Számtechben és külkerben kevésbé, gondolom.

2009. aug. 23. 15:59
LOOL
11. ee50b7c391 (válaszként erre: 10. - E7dba6d90b)
2009. júl. 9. 08:06
Én biróságon dolgozom, ott sok a cigány főleg a panasznapon :-)
10. e7dba6d90b (válaszként erre: 9. - Ee50b7c391)
2009. jún. 23. 18:03

Erről csak annyit, hogy ha olyan jól beszélnél spanyolul, abból nyelvvizsgáznál, nem fáradnál egy tök felesleges nyelvvel.

Ja, és a cégeket baromira nem érdekli hány nyelven beszélsz, csak ha nekik az kell a külföldi kapcsolataik miatt (olyan cégről meg még nem hallottam, ahová a lóvárit kérnék).

9. ee50b7c391 (válaszként erre: 7. - E7dba6d90b)
2009. jún. 23. 14:00

Szerintem az lesz a nyerő aki meg tud szólalni több nyelven és nem az aki letette a sz..ros angoolt, illetve aki meg tud szólalni mert 10-ből 8 nyelvvizsgával rendelkezőnek van papirja de fingja nincs ha beszélni kell.

Én spec. rendelkezem egy közép c angollal ami már minden hülyének van, tudok olaszul és spanyolul hisz kint éltem jó pár évet. Tehát miért ne tenném ezt le? A diplomámhoz 2 db nyelvvizsgára van szükségem, de ezzel vége is lesz a lovari pályafutásának az életemben :-)

És hidd el ha egy megpályázott állás interjújára elmegyek és megértek és tudok kommunikálni 3(illetve ezzel együtt 4 ) nyelven azt hiszem mégiscsak szuped, nem?

Tudod te hányan vannak akiknek van nyelvvizsgájuk de nem tudnak egy állásinterjút végigbeszélni?Vagy pl telefonon idegen nyelven beszélni?

Én tapasztalatból mondom, ha a meglévő mellé még csinálok egy AKÁRMILYEN nyelvvizsgát és mellé még megértem az olaszt és a spanyolt, nem azt fogják választani aki megcsinála az angolt!!

Amugy meg nem érdekel a véleményed :-) a csoport hál istennek összejött és sokakkal ellentétben pl olyanok int te is hogy fujjogsz, ki első ki második ki sokadik nyelvvizsgabizonyitványát tarthatja majd a kezében cirka 3-4 hónap mulva:-)

És ez szuper :-))))

8. vereskati (válaszként erre: 5. - Ee50b7c391)
2009. jún. 21. 15:49

Lehet a másik az eszperantó.

Hátha újra, akkor elhiszem:) Tavaly még nem:)

7. e7dba6d90b (válaszként erre: 5. - Ee50b7c391)
2009. jún. 20. 08:20

Majd ha lediplomáztál és munkát keresel, remekül fog ez mutatni az önéletrajzodban.

Beszélt nyelvek: angol (?), cigány :DDD

Szerinted később kinek lesz esélye? Akinek a második nyelve spanyol/német/francia, vagy akinek lóvári?

2009. jún. 19. 12:26

Tehát már priviben jelentkezett 3 csajszi, várom még többek jelentkezését, hogy elindulhasson a csoport, mert többünknek 2 db nyelvizzsgára van szüksége a dipomához és azért van mit tanulni a nyelv nélkül is ugyogy miért ne használnánk ki a könnyebb lehetőséget!


Még 5 ember kellene, jövő keddtől indulna az óra!

2009. jún. 19. 12:24
Akkor tájékoztatlak Benneteket, hogy igenis elfogadják!! Én az ELTE-re járok jogra és bizony idén májustól elfogadják ujra és higyjétek el ha nálunk elfogadják máshol is !!
2009. jún. 19. 09:16
sehova sem fogadják már el. Sem diploma, sem felvételizéskor plusz pont. Meg van adva, hogy miket fogadnak el. Hiszen egy lovári nem hasonlítható össze mondjuk az angol vagy a német nyelv nehézségével.
3. Jucc28 (válaszként erre: 2. - Vereskati)
2009. jún. 19. 08:56
én ugyanezt tudom. Ahol én diplomáztam, már nem fogadják el (SZIE).
2009. jún. 19. 08:45
Én azt hallottam, már a diplomához ezt nem fogadják el.
2009. jún. 19. 08:39

Minimum 10 fő kell a tanfolyam elindulsához eddig ketten vagyunk. Az óraadó tanár maga is vizsgáztató az ITK-n.

Kb 3 hónap alatt megszerezhető a nyelvvizsga, akinek jó a nyelvértéke hamarabb is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook