Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Békéscsaba és környéke - milyen ott élni? fórum

Békéscsaba és környéke - milyen ott élni? (beszélgetős fórum)


14. 438047860c (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2018. szept. 3. 18:25
Van ilyen lehetőség, igen, hosszú távon áthelyeztetni magam, de játszottunk a gondolattal leginkább, ugyanis szívesen költöznénk, kinőttük jelenlegi lehetőségeinket - igaz, ezt inkább hosszabb távon tervezzük :) tehát nem holnap, holnapután, nem is idén. Ismerek odavalósi embert (kolléga) és teljesen más, mint a környékbeliek, nagyon tetszik a hozzáállása és mégsem érződik rajta bármilyen hiány vagy hasonló, nem is tudom, hogy fogalmazzak, szakmailag messze felkészült, stb. ő viccelődött a vadkelettel, azért is mertem írni, mert csak a román határhoz közel fekvő helyen van...
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - 438047860c)
2018. szept. 1. 09:51
Olcsóbb, de ez csak a szórakozás. A rendszeres kiadások, mint pl a bevásárlás, nem lesznek olcsóbbak. De ha cégen belüli áthelyezés, akkor gondolom nem fogsz kevesebbet keresni, mint most.
12. 438047860c (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2018. szept. 1. 09:27
Köszönöm érdekes mert határozottan olcsóbbak a belinkelt helyeken az árak. Moziba Bpre jar(t)unk színház van helyben de az nem mervado (falusi művelődési ház) strand egy van nem messze csilliardokert mert nincs más (szabad strandra megyünk mostanság). Most úgy tűnik olcsóbb. Munka lehetőségünk cégen belül lenne ezért játszottunk el a gondolattal.
2018. aug. 31. 18:21

Mozi

[link]


Strand

[link]


Színház

[link]

10. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - 438047860c)
2018. aug. 31. 18:14
Szerintem a boltok nem olcsóbbak. Pest megyében nagy a konkurencia, ezért vannak olcsó boltok. Esetleg a szolgáltatás lehet, hogy vidéken olcsóbb. Mondjuk egy angol korrepetálás, egy manikűr, ilyenek. Esetleg a srand belépő, a színház jegy. De nem biztos. Utána lehet keresni neten egy-egy ilyen tételnek.
9. 438047860c (válaszként erre: 8. - 438047860c)
2018. aug. 31. 16:59
Pest megyében (nem budapesten) olcsóbbak az árak ilyen szinten, igaz, itt még van választék is, szóval azért megfontolandó ez a szempont is, persze, mindenképp!
8. 438047860c (válaszként erre: 7. - Gabbbicica)
2018. aug. 31. 16:56
A házak árai jelentősen olcsóbb, nyilván a versenyszféra által diktált árak vagy akár a rezsi árak változatlanok. Olyasmire gondoltam, mint helyi boltok, kisebb üzletek, piacok, stb.
7. gabbbicica (válaszként erre: 3. - 438047860c)
2018. aug. 31. 10:21

Ez oriasi tevhit amugy, hogy videken olcsobb a megelhetes.


Max az alberlet olcsobb.


De bemesz egy Lidl-be, Aldiba ugyanazok az árak vannak. Az áram, gáz, internet, tévé ugyanannyi. Vagy pl. nálunk csak egy kábeltévé es internet sz9lgáltató van és latszik is az áron, hogy annyi a választási lehetőségünk, hogy kérjük-e vagy sem....

6. 438047860c (válaszként erre: 4. - LanaBanana)
2018. aug. 31. 06:59
Szia, köszi a választ 😊 elgondolkodtató!
5. PöttyösPanka (válaszként erre: 3. - 438047860c)
2018. aug. 31. 04:03
Azért annyival nem olcsóbb a megélhetés. Pl mindegy, hogy az ország melyik pontján mész be a tescóba, mindegyikben ugyanazokat az árakat találod. És ez igaz a ruhákra, könyvekre, stb. De persze a fizetés attól is függ, milyen állást töltesz be. Pl a közalkalmazotti bértábla ott is ugyanaz.
2018. aug. 30. 21:44

Sziasztok!


Én Gyulán élek, de éltem Pesten is. Hát itt sokkal jobb! Egyébként Békéscsaban dolgozom. Az emberek kevesebbek, embersegesebbek, közvetlenebbek. Mindent lehet itt is csinálni, amit Pesten.

Az tényleg gáz, hogy nincs autópálya :/ de már épül gyorsforgalmi.

Én szeretek itt :)

3. 438047860c (válaszként erre: 2. - PöttyösPanka)
2018. aug. 30. 21:33
Köszönöm szépen 🤗 jól hangzik! Keveset hallani róla sem a hírekben sem sehol nem szerepel igazán vagy csak elkerülte eddig a figyelmem. Gondolom a megélhetés is olcsóbb vagy nem?
2. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 438047860c)
2018. aug. 30. 19:02

Szia!


Én Csabán nőttem fel. Szerintem nem rossz hely. Van minden, ami kell. Színház, mozi, pláza, strand, kiránduló hely, stb. Vannak programok. Van több színvonalas iskola. Van kerékpárút. Pest megyéhez képest az emberek nyugodtak és barátságosak. Ott nem dudálnak le az útról, ha kicsit lassabban mész. Gyermeknevelés szempontjából szerintem ideális.


Hátránya, hogy veszett messze van mindentől, és rosszak az oda vezető utak. Valamint az állás lehetőségek... Nos egy ideje nem vagyok naprakész az ottani helyzetről, de az biztos, hogy kevesebbet lehet kapni ugyanazért a munkáért, mint Pesten és környékén.

2018. aug. 30. 18:38

Sziasztok!

Érdeklődöm, hátha van békéscsabai köztünk, vagy közeli helységből való, hogy milyen ott élni? Vadkelet-e tényleg (és ez most persze vicc) vagy azért lehet ott mit csinálni hétvégente, munka után, minden elérhető-e a környéken ami a nyugodt, kisgyermekes élethez szükséges? Munka szempontjából is érdekelne, lehetőségek vannak-e és általában az emberek is milyenek Pest megyéhez képest? Előre is köszönöm ha valaki tudna erről írni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook