Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bejelentve 3+5 órára fórum

Bejelentve 3+5 órára (beszélgetős fórum)

13. youlcsi (válaszként erre: 12. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 24. 21:26

neked is köszönöm a véleményt.


igazság szerint páromra bíztam a döntést (nagyon régóta nem érzi már jól magát a cégnél... teljesen érthető okokból), ami az volt, hogy holnap bemegy a papírjaiért, és jelentkezik a munkaügyi kp-ban.


aztán majd együtt végigcsináljuk, ahogy tettük ezt már korábban is :)

12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2009. aug. 24. 17:08
Ha már döntöttetek, a kocka el van vetve. Én azt tanácsolnám, írja alá a szerződést és közben keressen más munkát. Jobbak az esélyei, mint ha munkanélküliként keresne. Sok munkáltató hiszi azt, hogy egy munkanélküli elfogadja a rosszabb feltételeket is.
11. youlcsi (válaszként erre: 10. - Prischilla)
2009. aug. 24. 16:33

párom jó szakember, csak nem viseli el, ha hülyére veszik... pontosabban elviselte vagy 6 éven keresztül.

azzal tisztában vagyok, hogy idén már nehéz lesz munkát találnia, mert néhány hónap és vége a szezonnak, de hosszútávon nem hiszem, hogy problémát jelentene neki.


holnap megy is be, elhozza a papírjait.

10. Prischilla (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2009. aug. 24. 15:45

Szia!


A nővérem barátja is építőiparban dolgozik...és csak felkaptam a fejem arra a megjegyzésre h "építőiparról lévén nem túl nehéz találni".Tavaly szept. v okt.-ben tették őt lapátra, azóta egyfolytában munkát keresett volt h felvették de nem fiezettek hó végén, mondván nincs pénz( nem csak 1x fordult elő vele ez)vagy éppen nem akarták bejelenteni csak hitegették..Szóval nehogy azt hidd h könnyű találni munkát.

9. doxikri (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2009. aug. 24. 13:13
Igazatok van!
2009. aug. 24. 12:10

köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. közben nézelődtem, keresgéltem, és úgy döntöttünk, ez nekünk így nem jó.

ha nem vállalja el, rendes felmondással kell elküldeni, ami pedig legalább minimális végkielégítéssel jár... és majd keresünk más munkát (építőiparról lévén szó nem túl nehéz találni)


a góré meg nézzen mást hülyének...

7. doxikri (válaszként erre: 6. - Cickány64)
2009. aug. 24. 11:23

Nagyon gyorsan hívd fel a Munkaügyi felügyelőséget, és ott kérjél tanácsot. Nekik hivatalból érteni kell hozzá és segíteni is!

Ez tényleg nem tűnik túl gömbölyűnek!!

2009. aug. 24. 10:57
akkor nyisd ki a telefonkönyvet,és rögtön kérdezz meg egy könyvelőt,ha ennyire sürgős!ha ezt otthagyja,nagyon pici az esélye,hogy talál másik munkát,hidd el!mindenki azt hiszi,hogy talál,azután jön a bebukás!
2009. aug. 24. 10:38

és mi van, ha ezt így elfogadja, aztán meg mondjuk 1-2 hónap múlva "felmondanak" neki 3 órában?

ott marad egy részmunkaidős állással, miközben a hitelt, rezsit... fizetni kell.

2009. aug. 24. 10:35

hát, köszönöm... most még próbálok utánanézni, hogy ilyenkor mi van... mint írtam, attól tartok, hogy nem fogják így rendesen fizetni utána a járulékokat... és akkor már jobb átmenetileg néhány hónapra a munkanélküliség, ahol ezek rendesen fizetve vannak.


3 órára egyáltalán be lehet valakit jelenteni?

2009. aug. 24. 10:30
mindenképp fogadja el,aztán kérdezzetek meg egy könyvelőt,azok mindent tudnak!
2. csilla80 (válaszként erre: 1. - Youlcsi)
2009. aug. 24. 10:28
Sajnos nem ertek hozza,de inkabb fogadja el,mint munkanelkuli legyen...
2009. aug. 24. 10:26

Páromat munkahelyén 8 óra helyett 3+5 órára akarják bejelenteni (két külön céget csinálna a góré az eddigi egy helyett).


Hogy is van ez?


Félek, hogy itt valami nagyon nem stimmel. Hogy lesz neki rendesen tb-je? Nyugdíj? ... meg úgy egyáltalán... nagyon úgy tűnik, hogy csak még egy bőrt akarnak lehúzni róluk...


Ha valaki kicsit is ért a munkajoghoz, SOS segítsen! Másfél órája van eldönteni, hogy elfogadja-e, vagy pedig munkanélküli lesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook