Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beilleszkedés új iskolába? fórum

Beilleszkedés új iskolába? (beszélgetős fórum)


2009. jún. 27. 16:05
Köszi, tényleg sokat segítettetek!:)
2009. jún. 26. 16:10

Nekem az volt a szerencsém elsőben, hogy a másod unokatestvérem - kollégista - is ide jelentkezett. Ismertük egymást kis korunk óta, minden nyáron együtt voltunk pár hetet. Így iskola előtt találkoztunk, úgy mentünk be. Illetve bátyám is oda járt még akkor, és így könnyebb volt.


Hidd el, nem lesz ám vészes! :)

20. 656f03db60 (válaszként erre: 19. - C066a749d7)
2009. jún. 26. 16:08
Há' én is ezt mondtam! :))
2009. jún. 26. 15:45
ne utolsónak érkezz, h ne legyen túl nagy tömeg, akik már ott vannak biztos bszélgetni fognak hisz ők ismerik egymást. Kérdezz rá, hol van egy üres pad, erre biztos rákérdeznek majd, hogy miért, bemutatkozol, elmondod h te vagy az új osztálytárs stb...itt már elkezdődik majd egy beszélgetés. Akárki mellett is fogsz ülni, nem jelent semmit, lehet h nem vele elszel jóban, én sem voltam túlzottan jóba azzal aki mellé első nap leültem, de mégsem voltam egyedül, volt akivel beszélgethetek. Lehet, hogy nincs fönt névsor a suli honlapján,de iwiwen az összetett keresésben ha megadsz életkort és suli nevet akkor kiadhatja az esetleges leendő osztálytársakat. Aki esetleg szimpinek tűnik annak írhatsz lvelet,akár még a nyárra találkozót is megbeszélhettek, hisz hosszú a nyár. Manapság szinte mindneki fönt ezeken a közösségi portálokon, nekem is a volt osztályomból talán 2-3ember nincsen csak. Keresgélj és próbálj ismerkedni. De ha nem találsz senkit akkor se keseredj el, én is úgy mentem oda, hogy teljesen egyedül voltam.
2009. jún. 26. 14:33

Keress egy padot, ahol ül valaki. Kérdezd meg, ülne-e veled...stb. Innen már könnyebben megy az ismerkedés. Ha csak nem egy magába fordult emberrel hoz össze a sors.

:)

2009. jún. 26. 13:51
Igazából most elgondolkoztattatok. Tehát tegyük fel bemegyek az osztályba, még nincs ott mindenki, de már vannak jópáran. Keressek egy üres padot és üljek le vagy menjek oda egy társasághoz ismerkedni? :D
16. jérce-forma (válaszként erre: 15. - 656f03db60)
2009. jún. 26. 13:38
Rákerestem iwiwen pár emberre, de nyilván nem minddel kerülök egy osztályba. :D Eddig nem fedeztem fel túl sok közöset egyikükkel sem. A suli honlapján próbáltam valamiféle osztálynévsort vagy hasonlót keresni, de semmi. :S Pedig jó ötlet lenne az egyik szimpatikusabbat megismerni iwiwről és akkor már nyugodtabban indulnék neki.
15. 656f03db60 (válaszként erre: 13. - Jérce-forma)
2009. jún. 26. 13:21

Akkor keress rá olyan adatokkal, hogy legalább évfolyamtársra lelj a közösségi oldalakon. Esetleg ő segíthet majd, hogy osztálytársaidat is megismerd. Gondolom tudod már, hogy melyik osztályba kerülsz. Minden megoldható. :)


Minden ember más, lehet, hogy velük meg jóban leszel. Alapjában véve az emberek barátságosak, biztos nem hajtanak majd el, akárhogy is alakul!

2009. jún. 26. 13:14

Ne aggódj, pont ez a lényeg! :) Sikizitának igaza van, én is ezt csináltam. Kilencedik előtt volt ilyen alkalmassági vizsgálat nálunk, ott találkoztam egy sráccal, majd még mikor fent voltam myVIP-en, illetve iWiW-en, rákerestem. Az volt a szerencsém még, hogy ugye interneten olvasható volt a leendő osztály névsora. Gondoltam megnézek ezt-azt, bár akkoriban még elég kevesen voltak ezeken fent. Majd msnezni kezdtem azzal a sráccal, akivel orvosin is találkoztunk. Ez már egy jó támpont. Lehetőleg egy "normálisabb" lányt keress. :)


Mondani? Hmm...mutatkozz be, mondd el, hogy honnan jöttél, és hogy mától egy osztályba jártok. Valószínűleg az osztályfőnök is, és ők is elkezdenek kérdezősködni rólad. Van, mikor az osztályfőnök megkér, hogy állj fel és mutatkozz be. Itt szerintem sok minden eldőlhet, ugye az első benyomás...:) Itt érthetően beszélj, és érhetően fejezd ki magad. Egyébként ha valaki egyedül ül, kérdezd meg, hogy ülhetnétek-e együtt. Már van egy padtársad, beszélgetőtársad, aki segít eligazodni a következő napokban.


Tudják már, hogy új osztálytársuk lesz?

13. jérce-forma (válaszként erre: 11. - C066a749d7)
2009. jún. 26. 13:04
A suli honlapját most néztem meg, elég rég volt frissítve, nem sok információt találtam. Egyébként mikor az előző iskolámba kerültem, megkerestem előre pár osztálytársat, írtam nekik iwiwen, vissza is írtak, de úgy alakult, hogy nem lettem egyikükkel sem jóban.
12. jérce-forma (válaszként erre: 10. - 656f03db60)
2009. jún. 26. 12:58

Azon aggodalmaskodom, hogy ők már jól összeszokott osztály, biztos nem fog senki egyedül álldogálni, az pedig lehet, hogy nem a legjobb ötlet, ha épp beszélgető csoporthoz megyek oda. (Vagy ha mégis, mit mondhatnék?)


A linkről: nekem is van egy ilyen érzésem, beszéltem is már a lánnyal egyébként, és kicsit lenéző volt a stílusa. De évekkel ezelőtt nagyon sokat segített az oldala, úgyhogy csak örülök ennek. :)

2009. jún. 26. 12:41

Én is 11-ben váltottam sulit, 11 félévkor. Csupa új ember közé mentem. Esetleg iwiwen,myvipen rákereshetsz leendő osztálytársakra, ha neveket nem tudsz akkor iskola és életkor alapján :) Én is nézelődtem már, és ismerkedtem a fejekkel. Évnyitón gondolom először a teremben lesz gyülekező, ot oda ülj ahol van üres hely, hogy ne túrj ki olyat akinek már megvan a helye,legalábbis nálunk ebből volt balhé,szerencsére nem velem kapcsolatban. Így aztán első padban ültem másfél évig. De én mentem később, nekem kell alkalmazkodni. Biztos találsz majd olyat aki első látásra szimpatikus lesz,próbálj vele beszélgetni,aztán majd lassan kialakul. Ne aggódj emiatt, nem harap senki. Arra kell törekedni, hogy mindenkivel jóban legyél, persze ez lehetetlen h mindenki szeressen, de senkivel nem kell utálatosnak lenni és nem lesz gond. Hidd el.

Velem is normálisak voltak,kivéve egy lányt aki szalagavatón azt mondta h én nem táncolhatok mer újonc vagyok. (csak 5 pár táncolhatott, de végülis én is táncolhattam,mertén szereztem a tánctanárt,mert neki csak addig terjedt a dolog, hogy a legcsilivilibb ruhája legyen,de tanárt keresni már nem tudott)De ezt leszámítva senki nem szólt be semmit és teljesen elfogadtak,sőt azóta van akik jobban tartják velem a kapcsolatot mint azokkal akikkel végig oszt.társak voltak.

10. 656f03db60 (válaszként erre: 8. - Jérce-forma)
2009. jún. 26. 12:05

Szerintem már az elején találni kell valakit, akivel szóba elegyedtek. Bizonyára lesz néhány ember, aki oda megy hozzád ismerkedni. Nem gondolom úgy, hogy mindenki körül ugrál, mert ez már nem általános iskola. Majd a többi alakul magától. Én úgy emlékszem, hogy ilyen összemosolygásból kezdődik, hát meg mint általában. :)

Azzal is számolni kell, hogy egyes embereknek nem biztos, hogy szimpatikus leszel, azt ne is erőltesd! Volt egy osztálytársam, aki csak egyszerűen senkivel sem akart rosszban lenni, de pont ezzel hívta fel a figyelmet magára, ezért sem keresték a társaságát.


Az a lényeg, hogy nem szabad ráparázni, és nem szabad túl játszani magadat. Mert akkor nincs is értelme a tiszta lappal indulásnak. :)


A linket én is régóta ismerem, és én sem látogatom nagyon. Nekem a honlap tulajdonosa nem igazán jön be stílusra... : ) "Köztünk szólva" kicsit olyan nekem, mintha az egész oldal úgy lenne beállítva, mintha ő tudna mindig mindent, ért mindenhez, tapasztalt mindenben. Közben csak alapos utána nézés, keresésből összeállított cikkek tömkelege.

2009. jún. 26. 10:12
mér = még*
2009. jún. 26. 10:12
Az mér érdekelne, hogy évnyitón mi lenne a legjobb viselkedés: várni, hogy odajöjjenek ismerkedni vagy én menjek oda valakihez? És mit mondjak vagy hogy legyen? :D
2009. jún. 26. 10:10
Köszönöm, hasznos volt mindenképpen, amit írtál. :)
2009. jún. 25. 22:53

Értem. Sajnos mindenhol vannak rossz indulatú diákok, valószínűleg a következő suliban sem lesz minden egyszerű. Ezzel én is szembesültem anno. Csak én még kilencedik osztály előtt voltam így a helyzettel. Arra gondoltam, jajj, de jó lesz a középiskola, nagyobb lány leszek (mert hát már nem általános iskola). Azon törtem a fejem, hogyan is lehetnék népszerű a leendő sulimban. Hozzáteszem, csak négyen voltunk lányok, és harmincegy fiú volt az osztályban. Ezt persze előre tudtam. Azon járt az eszem, hogy mivel körözhetném le leendő női osztálytársaimat, szerettem volna kitűnni. Ez talán abból fakadt, hogy általánosban sokan voltunk lányok, és akkor még nem igazán voltam nyitott típus. Szóval ismeretlenül is azon gondolkodtam mivel hívom fel magamra a figyelmet, természetesen rossz indulatú sem voltam, mert barátok lettünk a lányokkal. (Ehhez hozzáteszem, hogy nem szoros barátság, engem sose szerettek a lányok, mindig is a fiúkkal jobban elvoltunk, nem csak az iskolában)

Négyünk közül csak engem és még valakit 'vettek észre', tartottak lánynak. Sajnos a másik két leányzóban nem sok nőies vonás volt, és rengeteg durva dolgot mondtak nekik az évek alatt. Szóval voltunk ketten, és már az elején megváltozott a véleményem. Nem akartam sok emberhez húzni, kialakultak a klikkek. A másik népszerűbb lány viszont szerintem csúnyán megszívta a végére. Viselkedésével kiérdemelte, hogy leku***zzák, és elég durva dolgokat csinált. Tehát ennyit a népszerű lányokról. A sok szekálás miatt el is ment az osztályból, ráadásul le is bukott. Majdhogynem egy évig be se járt. Én meg megtanultam, hogy olykor jobb csendben meghúzódni, és a barátok megfognak találni.


Bocs, hogy sok lett. Ha találsz valami lényeget, ragadd meg. :DDD

2009. jún. 25. 19:01
Mert az előző iskolámban nagyon rosszul éreztem magam, a tanárok pedig igazságtalanok voltak.
2009. jún. 25. 16:32
Megkérdezhetem, hogy miért mész másik iskolába?
2009. jún. 25. 16:05
Sosem próbálkoztam ilyesmivel, ennek nem áll fenn a veszélye. :) Csak nem tudom hogyan nem lennék túl félénk vagy túl nyomulós. Az arany középutat kéne megtalálnom. 5 évfolyamos iskolába megyek, így leszek negyedikes. :)
2009. jún. 25. 15:52

Szia. Ne akarj mindenáron kilógni a sorból, megmutatni, hogy Te vagy itt az új, menő csaj. Elvégre neked kell leginkább alkalmazkodni. Ne akarj mindenkivel jóban lenni, hagyd, hogy napról napra megismerjenek. Akkor nem lesz gond. :)

Akkor most mész 11-be?

2009. jún. 25. 15:36

Szeptembertől másik (nem a legjobb hírű) középiskolába megyek át, ez lesz az utolsó előtti évem. Nagyrészt lányosztályról van szó. Szeretnék mindenkivel jóban lenni. Érdekelnének ötletek, tapasztalatok, stb. Az eddigi iskoláimban nem jöttem ki túl sok emberrel, pedig sok barátom van, akik jófejnek tartanak, csak épp nem a suliból.

Köszi. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook