Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Behappy nyelviskola, tapasztalatok.. fórum

Behappy nyelviskola, tapasztalatok.. (beszélgetős fórum)


3. tavasz007 (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2012. ápr. 15. 09:35

kedves trapiti!


koszonom valaszodat. akkor most mar eertem. Nem jottem ra, hogy valojaban, hogy mukodik, mert irtak, hogy szabadon jon mindenki, nem kotott, de mivel irtad, hogy barki beeshet, es random csoportok jonnek letre, akkor most mar ertem.


Igen, azt latom, hogy mindig keresnek tanart, gondolom a tanarok jonnek-mennek. Szivesen meghallgtnek olyat is, aki ott dolgozott, mint tanar.


Nagyon koszonom valaszodat! :)

2. trapiti (válaszként erre: 1. - Tavasz007)
2012. ápr. 14. 12:55

Évekkel ezelőtt amikor még Smile Nyelviskola volt, jártam hozzájuk egy ideig.

Volt előnye és hátránya is a módszernek.

A lényeg, hogy több diákra (3-4 volt akkor a létszám) jut egy tanár, a diákok egy tanterv szerint önállóan haladnak, amikor szóbeli feladat jön,a tanár egyénileg foglalkozik egy-egy diákkal max 10 percben. Emellett voltak beszélgetős órák, mindig más témával, ha jól emlékszem tudásszint szerint lehetett jelentkezni a kiírt órákra.

Előnye volt: a saját haladási ütemét tudta követni mindenki (szerintem azoknak jó, akik gyorsabbak az átlagnál, akinek nehezebben megy, annak ront a helyzetén hogy még a többiek sem húzzák). Rugalmas időbeosztás volt, nem kellett minden héten ugyanakkor menni, ha ráértem és volt hely, akár váratlanul is be lehetett esni tanulni. Egy idő után sok írásbelit otthon csináltam, hogy ne a benti időm menjen el (bár a "menetrendet" nem engedték hazavinni természetesen, de azért lehetett előre dolgozni, így gazdaságosabb is volt :) Minden leckéhez volt hanganyag, amit tévén lehetett megnézni, fejhallgatóval, ahányszor akartuk, ez szintén jó volt.

Ami nem volt annyira jó: a tanárok sűrűn váltották egymást, általában egyetemisták voltak. Sokat dolgoztak gondolom nem túl sok pénzért, és aki jól csinálta hamar elment, mert rájött, jobban megéri magántanítványt fogadni.

Ráadásul a végefelé egyre nyilvánvalóbb volt a szcientológus kapcsolat, abból én már nem kértem... de maga a rendszer jó tanárokkal működőképes szerintem, és nekem akkoriban bevált, másképp nem nagyon tudtam volna megoldani hogy tanuljak.

2012. ápr. 14. 09:06

Sziasztok!


Én még mindig nagy kutatómunkába vagyok, angol tanítás írányában!



Valakinek van tapasztalata a Behappy nyelviskolával, akár mint diák, vagy tanár?


Köszönöm,

tavasz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook