Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Begyűrűzött tartozások fórum

Begyűrűzött tartozások (beszélgetős fórum)


2012. máj. 14. 12:45
lehet,hogy hivatala válogattja.ere felé nagyon nehezen mennek a dolgok :(
25. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 13. 17:26
Az én emlékeim szerint gyerektartás ügyben elég hamar döntenek a bíróságon! (Legalábbis régen így volt.)
2012. máj. 13. 17:13
azt gondoltam,mert az egyik ismerősöm is ebben van,de sajnos az nagyon sok idő :(
23. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 13. 16:02

Akkor is , ha jól olvastam itt a neten, előbb az apukától kell megpróbálni bírósági úton behajtani,és a végzéssel lehet továbblépni.

Nem lehet egyből az államnál kezdeni.

2012. máj. 13. 15:02
de az anyuka közmunkán van,nem azt írta?
21. moonlight13 (válaszként erre: 19. - 71c9045211)
2012. máj. 12. 23:41
Küldtem Neked privit.
20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - 71c9045211)
2012. máj. 12. 23:36
Ha a férfinak van jövedelme, szerintem először attól kell megpróbálni behajtani, nem az államtól igényelni.
2012. máj. 12. 22:13
Van egy barátnöm februárban szült nem él együtt a férjével de még a válást nem adta be ,viszont a pasi anyagilag nem támogatja és van még 1 gyereke ilyenkor is igényélhet gyerektartást az államtól?
18. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 12. 17:50

Csak akkor előlegezi meg az állam, ha az anyuka bizonyos összeg alatt keres! Most nem tudom, mennyi az annyi!

A gyerektartás behajtással vigyázni, mert tudtommal csak fél évre igényelhető visszamenőlegesen! Tehát még időben be kell adni az igényt!

2012. máj. 8. 16:43

[link]


olvasd el, most találtam.

16. e676663877 (válaszként erre: 13. - 71c9045211)
2012. máj. 8. 08:31

Persze jó, de a 25ezres számlát továbbra sem fogja kifutni a 3ezer forint....Félre ne érts, a kicsit is becsülöm, csak érted.


Én is azt javaslom, hogy fogjon meg mindent, amit tud. Ha nem akar kéregetni azt is megértem, persze azért meg lehet próbálni.

15. Hannapanni (válaszként erre: 1. - Ac4422300e)
2012. máj. 7. 22:15

Én mondjuk nem csekkekkel voltam így, hanem úgy általában, amikor otthagytam az első férjemet. Mínusz 60 ezerrel vágtam neki az új életnek. Folyamatosan kölcsönkértem, mindig mástól, de mindig egy kicsit kevesebbet, így idővel "elkopott" a tartozás. Igaz 30 külön volt belőle, főnökasszonyom adta azzal, hogy akkor adom meg, ha lesz miből. Fél év után sikerült kinulláznom. (igaz épp kaptunk nyárra jutalmat, a végét abból törlesztettem)

Nagyon tudatosan csináltam, borítékokba osztottam szét, és tényleg csak a legszükségesebb dolgokra költöttem, és minden maszek melót elvállaltam. Nagyon jó volt megszabadulni ettől a tehertől!

2012. máj. 7. 16:29
Ilyenkor mindig egy kicsit elszégyellem magam,mert mindig siránkozok,h szar életem van,meg,h nincs melóm,szerencsétlen vagyok.De amikor olvasok vagy hallok olyan emberekről akiknek 100X rosszabb a sorsuk,( munka nélkül,gyerek,ház stb.)akkor rájövök,h nem panaszkodhatok.Évekkel ezelőtt apám egyik józan pillanatában azt mondta,( inkább rámordított)h ne panaszkodjak,mert valakinek annyi sincs mint nekem,és az se panaszkodik.És milyen igaza volt az öregnek...
13. 71c9045211 (válaszként erre: 12. - Ac4422300e)
2012. máj. 7. 15:46
Az önkormányzattól lehet kérni lakásfentartási támogatást vagy a gázba vagy a villanyba fizetnek havonta 3000 ft, az is jó.
2012. máj. 7. 15:43

Köszönöm a tanácsokat.


A támogatási formákat meg fogom kérdezni tőle, lehet van, amit kap, csak én nem tudom.


Szociális közegben dolgozik most, közcélún (vagy mi a neve), úgyhogy biztos vagyok benne, hogy nem fog kérni pl. a Máltaitól, mert úgy gondolja van, aki még nála is rászorultabb.

Szerencsére nem éhezik meg ilyenek. Csak ez a sok pénzügyi sz*r...

Nagyon kitartó, én csodálom.

2012. máj. 7. 15:37
ugy tudom,ha az apuka nem fizet tartásdíjat,és nem tudják rajta behajtani,(pl nincs bejelentett munkahely)akkor az állam megelőlegezi.Aztán persze levonják a papától.Vagy ez már nem így van?
10. ac4422300e (válaszként erre: 8. - Mydnight)
2012. máj. 7. 15:32

Van. Volt már benn, azt mondták féléves nemfizetés esetén tudnak segíteni gyerektartásdíj ügyben.

Egyszer kapott átmeneti segélyt (5ezer forintot), de akkor még nem volt munkája, illetve akkor még nem volt bejelentve. De azt mondták ne menjen nagyon sűrűn....


A közüzemi csekkeknél pedig létezik adósságkezelés fél éves nemfizetés esetén... hát ő biztos nem fogja megvárni, hogy féléves nemfizetés létrejöjjön.

2012. máj. 7. 15:27

Lakásfenntartási, gyermekvédelmi támogatás;

rendkívüli segély kérése; élelmiszer-gyógyszer támogatás. OEP-től is évente egyszer kérhető gyógyszertámogatás.

Az egyházi segélyszervezetek nem pénzt adnak (legtöbbször), hanem inkább tartós élelmiszereket, ruhákat.

8. mydnight (válaszként erre: 5. - Ac4422300e)
2012. máj. 7. 15:19

Van határozat a tartásdíjról?

Mert a gyámsági jog egy dolog. Ha van a fentiről határozat, akkor be az önkormányzat szociális osztályára, és ott megmondják, hogyan tovább.

7. 41fdab80c1 (válaszként erre: 1. - Ac4422300e)
2012. máj. 7. 15:16
Én úgy tudom, hogy a Máltai is segítőkész, meg az Üdvhadsereg. Elsősorban olyan segítséget kellene keresni, amit nem kell megadni. Próbáljátok meg, hátha segítenek. Bízni, hinni és nem feladni.Engem az életemben ez a szemlélet sokszor kisegített.Sajnos, csak ezt tudom ajánlani. Sok sikert!!!
6. ac4422300e (válaszként erre: 4. - Kirizsu)
2012. máj. 7. 15:14
Már most is ezt csinálja. Én sajnálom nagyon, de ő csak nevet rajta.
5. ac4422300e (válaszként erre: 3. - Mydnight)
2012. máj. 7. 15:14
A gyámsági jogot megkapta már az anya. De bizonyos időnek úgy tudom, hogy el kell telnie a gyerektartásdíj nem fizetésénél is.
2012. máj. 7. 15:09

Hm...

Változtatni. Új kereseti forrást szerezni, támogatásokat. Önkormányzatnál kilincselni. Beosztani a nincset. És erősnek maradni. Ja meg közben a pasi p....tsét megszorongatni.


Ezt tudom tanácsolni. Túlélni minden körülmények között.

3. mydnight (válaszként erre: 1. - Ac4422300e)
2012. máj. 7. 15:03

Érdemes lenne alapítványokat (pl. Híd alapítvány) és a családsegítőt megkeresni, segítséget kérni.

Nem szégyen, ha az átmeneti gondokból kisegítik.

Én biztos, hogy elmennék utána a bíróságra és keresetet indítanék gyermektartás iránt!

2. ac4422300e (válaszként erre: 1. - Ac4422300e)
2012. máj. 7. 15:03
Még azt hozzátenném, hogy nem költi el a pénzét hülyeségekre, ott spórol ahol tud. A havi rezsije, ha a gázt nem átalányban fizetni (ami 25ezer/hó) nincs egy 10-es sem. De ez a sok elmaradás...
2012. máj. 7. 15:00

Biztos volt már sok ember olyan helyzetben, amikor tartozásai, elmaradásai, a befizetetlen számlák begyűrűztek. Jobb esetben törlesztettetek egy kicsit, egy összegben egy-némelyiket kifizettétek vagy a két-három hónappal ezelőtti csekket befizettétek. Ha ügyesek voltatok minden hónapban tudatok fizetni egy kicsit mindenbe. Azonban a tartozásokkal teljesen nem értétek utol magatokat. Anyagi segítséget nem kértetek, mert nem akartátok még tovább növelni a tartozások számát.

Hogyan oldottátok meg a helyzetet?

Hogyan viseltétek ezt pszichésen?

Hogyan lehet ezt elviselni normálisan?

A kérdés nem speciel rám vonatkozik, bár én is csúszok néha egy-egy csekkel, de gyerekkori barátnőm ilyen helyzetben van és néha rossz néznem, hogy minden keresetét erre kell költenie. És hozzáteszem nem a saját hibájából lett ennyi elmaradása. Elváltak a vőlegényével (vagyis nem voltak házasok) az meg otthagyta egy fillér nélkül két gyerekkel. Semmit nem fizet a gyerekek után sem, nem is segít be - de ez már mellékes.

Anyagilag sajnos én nem tudom segíteni, de lélekben szeretném támogatni valahogy...csak nem tudom hogyan kellene vagy mit mondhatnék már.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook