Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Begyulladt szőrtüsző. Mivel lehet eltűntetni, hogy ne legyen maradandó nyoma? fórum

Begyulladt szőrtüsző. Mivel lehet eltűntetni, hogy ne legyen maradandó nyoma? (tudásbázis kérdés)


13. katácskák (válaszként erre: 8. - Cuczy)
2008. nov. 3. 05:03
sajnos a régi, melegített, hagyományostól, is begyulladhat-nekem igy történt évekig.
12. moncsicsi83 (válaszként erre: 9. - Missygirl.e)
2008. okt. 12. 18:18
Köszi szépen, szerintem majd beszerzem ezeket..
11. Missygirl.e (válaszként erre: 10. - Zsuzsa88)
2008. okt. 12. 14:29
Szia! Én Octeniseptet használok rá. Egy fülpiszkálóra ráfújom és azzal minden csipeszét áttörlöm. Gyógyszertárban juthatsz hozzá. 1200 Ft. Eredetileg sebfertőtlenítésre kellett vennem, de mivel megmaradt azt használom.
2008. okt. 12. 13:57
Sziasztok! 1 kérdés, hogyan lehet az epilátort fertőtleníteni? Mert OK, a kis kefével kitisztítom a szőrtől, de az nem fertőtlenít.
9. Missygirl.e (válaszként erre: 7. - Moncsicsi83)
2008. okt. 12. 13:22
Szia! A sarokkrémet és a hintőport a gyógyszertárban tudod megvenni. A krémnek már írtam az árát, a hintőpor kb 600 Ft. Luffa szivacsot akár a dm-ben is vehetsz, vagy a Rossmannban. Ez 1000 Ft körül mozog.
2008. okt. 11. 23:05

Szia Moncsicsi!


Próbáld ki még azt is, hogy a borotvával a szőrszál növekedésével megegyező irányban borotválod a területet. (Ugyan így nem lesz teljesen sima, de nem is fog benőni a szőr a bőr alá.)

Ha pedig gyantáztatsz, akkor ne a patronossal, és ne is azzal aminél egy papírcsíkkal tépkedik le a gyantát, hanem keress olyan kozmetikust, aki a hagyományos kézzel letépős gyantát használja.

Ha ezek és mások ötletei sem válnak be, akkor marad a szőrök kiégetése.

Több féle módszer létezik, én a villanófénnyel kezeltettem egy bizonyos területet, és nem csak a szőrtüszőgyulladás múlt el, hanem a szőrök is :)

Ráment 2 évem, de megérte.

A többi területnél maradtak a hagyományos eljárások.

7. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - Missygirl.e)
2008. okt. 11. 21:59

Köszike! Már csak pár kérdésem van. Ezeket hol lehet kapni (nem vagyok igazán vásárlós csajszi, nem nagyon ismerem az ilyeneket és nem nagyon tudom, hogy hol lehet kapni. Segítesz?)

Szóval: Sparsorium hexachlorofeni

luffa szivacs


Köszike

6. Missygirl.e (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2008. okt. 11. 21:24

Ami nagyon fontos, az az hogy szőrtelenítés előtt néhány órával használj hidratáló testápolót, hogy szőrtelenítéskor megfelelően hidratált legyen a bőr. Miután leszőrtelenítetted, soha ne kend be sima testápolóval, mert eltömődhetnek a pórusok és ettől begyullad. Fertőtlenítős hintőport használhatsz (Sparsorium hexachlorofeni), de ne cseréld fel kozmetikai vagy baba hintőporra! Ezzel megakadályozhatod a bőrön lévő bacik bejutását az üres szőrtüszőbe. Ha epilálsz, akkor minden szőrtelenítés előtt fertőtlenítsd a gépet.

Minden nap dörzsöld át a bőröd luffa szivaccsal, ez enyhébb esetben segít, de ha már súlyos a helyzet, akkor hámlasztószert kell használni. A Weet szőrbenövésgátló krém elvileg tartalmaz glikolsavat, ami nagyon effektív hámlasztó, ám a termék ph-ja túl magas ahhoz, hogy a sav működni tudjon, ezért sajnos ez nem sokat ér. Viszont van egy sarokkrém, amit cukorbetegeknek szánnak, ami tartalmaz tejsavat, ureat és szalicilsavat, ezek mindegyike hámlasztószer. Ez nem úgy segít a száraz, berepedt sarkon, hogy jól bezsírozza, hanem úgy hogy leszedi róla az elhalt bőrt. A bőr szépen hámlik tőle, azt fürdéskor le kell dörzsölni, egyébként látszik a hámlás. A neve: Compeed Dry and Cracked Skin Cream. Zöld tubusban van, amin egy lábfej van. Általában gyógyszertárban kapható, két-három ezer körül. Ezt minden nap használni kell. Epilálás után is lehet (ezt igen,szabad), csak sajna ilyenkor csíp. Remélem tudtam segíteni.

2008. okt. 11. 19:56
Nekem eddig semmi probléma nem volt, sosem voltak ilyen gyulladások. Most a lábamon is meg a bikinivonalon is van csúnya gyulladt szőrtüsző. Nagyon csúnya és el kéne tűntetni. A teafaolaj az gyulladáscsökkentő?
2008. okt. 11. 12:01

Talán szőrtelenítés után a testápolódba keverj pár cspp teafaolajat.

A radírozás is jó, illetve ha egyszerűbben oldanád meg: kaphatóak AHA savas testápolók, fürdés után kenés, és így a mindennapi kenés és hámlasztás is megoldódik.

2008. okt. 11. 07:46

Szia! Én is ezzel küzdök már öt éve, és nem tudom minek a hatására jött elő ez a probléma a lábamon, mert előtte soha semmi baj nem volt. Jártam bőrgyógyásznál is, aki nem is tudom már milyen krémet adott, meg hogy mindig fertőtlenítsem az epilátort, vagy mindig új borotvát használjak, de ezektől se változott a helyzet. Ami rajtam sokat segített, az a szolárium. Meg minden nap leradírozom a lábam. De azért még így is előfordul.

De kívácsi lennék én is mások tapasztalataira.

2008. okt. 10. 21:56
Senkinek semmi ötlete?
2008. okt. 10. 07:29
Begyulladt szőrtüsző. Mivel lehet eltűntetni, hogy ne legyen maradandó nyoma?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook