Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Befektetési életbiztosítás- Segítsetek, mit csináljak? fórum

Befektetési életbiztosítás- Segítsetek, mit csináljak? (beszélgetős fórum)

1 2
19. kakukkfű (válaszként erre: 18. - Maya80)
2011. jún. 20. 10:21
De, azt tudtam. Csak azt nem, ha megszünteteem, akkor ugrik az egész.
18. maya80
2011. jún. 20. 10:20
Mikor megkötötted a szerződést nem tudtad, hogy ezt az összeget évente kell fizetni?
17. kakukkfű (válaszként erre: 14. - Sunsatia)
2011. jún. 20. 10:19
Van ennyi pénzem, nem ez a gond. Inkább az, hogy attól félek, hogy minél többet fizetek, annál többet bukok.
16. huszka (válaszként erre: 15. - Kakukkfű)
2011. jún. 20. 10:19
Szerintem ez változó...
2011. jún. 20. 10:18
Vajon a befizetett összeg hány %-át nyeli be az üzletkötő?
2011. jún. 20. 10:17
esetleg a díjfizetési gyakoriságon nem tudsz változtatni? Az csak szerződés módosítással jár, és talán nem kellene az 1000 eurot egyben befizetni...
2011. jún. 20. 10:14

Hűűűűűűűűűű, teljesen össze vagyok zavarodva. Csak azt olvasom a sorok mögött, amit már eddig is tudtam, hogy bármit teszek, én járok rosszul.

3 év előtt nem szüneteltethetem, azt mondta a bróker pasi.Viszont 50 napig ha nem érkezik be a pénz a számlára, akkor automatikusan megszűnik a biztosításom.

Én laikusként úgy gondolom, ha most fizetem tovább, akkor kétszer vagy háromszor annyit bukok, mintha most hagyom elúszni a már befizetett összeget.

Ekkora baromságot még életemben nem csináltam, el sem hiszem, hogy ennyi idősen mentem bele...... :(

12. huszka (válaszként erre: 10. - Warnika)
2011. jún. 20. 10:13
Nekem Union Etalon van...határozatlan idejű megtakarítás. De nekünk csak egy haláleseti életbiztosítás van benne, mert külön kötöttem betegség-baleset biztosítást a férjemre és rám. Az AXA-univerzumot dicsérték még nagyon, csak nekem nem volt ár havi 20ezer ft-om..abba több családtagot is be lehet biztosítani. Tavaly ezek mentek, amikor én tanultam róla..és még az Aviva-presztízs nevű terméke. Hogy azóta mik vannak piacon, passzolom..de érdemes körülnézni és úgy dönteni, nem csak egy adott társaság ügynökével megkötni a szerződést :)
11. maya80
2011. jún. 20. 10:11
Életbiztosításnál egyébként a kötéskor jár az üzletkötőnek nagy jutalék, a fenntartási jutalék már kevés.
2011. jún. 20. 10:09

sziasztok,

ha már van ez a fórum tudtok olyanban segíteni, hogy férjemnek szeretnénk megtakarításos élet és ha lehet jövedelem biztosítást kötni. Most van egy életbiztosítás, de csak fizetjük évek óta, eddig (hála Istennek) nem volt semmilyen esemény. Ezért gondoltam olyanra, hogy havi 20ezer forint körüli összegért van-e most a piacon olyan termék, ami megtakarításos is (10-20 év) és fizet baleseti dolgokért meg esetleg jövedelem kiesésért?

2011. jún. 20. 10:08
Vannak olyan típusú befektetéses életbiztosítások, amiknél csak két évig kötelező az éves díjat fizetni, utána már nem muszáj befizetni, az is elég, ha a szerződéses idő lejárta előtt nem szünteted meg. Nézd meg a szerződést!
8. huszka (válaszként erre: 5. - Nala63)
2011. jún. 20. 10:07
Egyetértek..de én úgy tudom, hogy nem mindegyik konstrukciónál lehet díjmentesíteni és, ha igen azt is max kétszer 2 vagy 3 évre, nem? Bár, én nem dolgozom benne..nem is ez a foglalkozásom, csak másodállásban tanultam róla.. javíts ki, ha nem így van..
2011. jún. 20. 10:07

Ha visszalépsz, akkor tényleg sokat buksz, hisz kötöttetek egy szerződést, amit te ezzel egyoldalúan felrúgnál. Egy ilyen biztosítás tényleg csak akkor lehet nyereséges, ha hosszú távú, ha pedig szerződés lejárta előtt megszünteted, mindenképp rosszul jársz.

Ezért kell nagyon meggondolni egy ilyen lépést, mert hosszú távú, és lehet, hogy most van rá pénzed, de ki tudja, mi lesz 2-5-10 év múlva?

6. kingi7 (válaszként erre: 1. - Kakukkfű)
2011. jún. 20. 10:03
Hát, meg kell nézni a szerződést...elvileg 2 év után lehet díjmentesíteni, illetve van olyan, hogy az előző évi "befizut" mármint a tőkét visszakérni, tehát ha megint befizeted az összeget, akkor visszakérheted jövőre az idei évi befizetést és jövőre tudod díjmentesíteni, ki is veheted, de valószínű, hogy sokat buksz rajta. 3 évről még nem hallottam, csak 2 évről. Lehet, hogy brókeréktől 3 évig írják vissza a rahedli jutalékot-elég sokat kapnak utána-
5. Nala63 (válaszként erre: 1. - Kakukkfű)
2011. jún. 20. 10:02

2 éven túl már nem kell az üzletkötőnek vissza fizetni a jutalékot.De.. ha 3 év után nem fizeted akkor az nem igaz, hogy 10 év múlva minden oké lesz,mert akkor a biztosító a költségeit abból vonja ami bent van pénzed,úgy hogy 10. évre már elfogy az egész.2 év után vissza lehet vásárolni de jó nagyot buksz mert alig kapsz vissza.Díjmentesítsd le,ami az jelenti nem kell fizetned tovább, nem ketyeg a költség,és kiveszed a tartam végén,és nem kell pénzt bele tenned, és így nem is buksz.

(egy Pénzügyi tanácsadó)

4. kakukkfű (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2011. jún. 20. 09:57

Ez volt a minimum összeg.

Már nagyon sajnálom a dolgot,de nem tudom visszacsinálni. Ebből kell valahogy kijönnöm.......

2011. jún. 20. 09:56
Én privát levelet írtam.. Nekem van megtakarításom, egy alap havi összeggel. Hosszútávú, határozatlan idejűt kötöttem magamnak. A 3-6 hós lekötéseknek pedig én nem vagyok a híve, mert -20% kamatadó..de kinek mi tetszik :) Hogy 10 év múlva mi lesz, azt senki sem tudja, ezért kell nagyon megfontolni, hogy hova tesszük a pénzünket, viszont egy hosszútávú befektetés (nem 10 év, hanem minimum 20 év) szerintem sokkal jövedelmezőbb, mint egy rövidtávú. Ez külföldön megszokott dolog, csak itt Magyarországon félünk nagyon tőle...
2. 9f98008a3b (válaszként erre: 1. - Kakukkfű)
2011. jún. 20. 09:51

Tényleg ugrik a befizetett összeg, meg az ő jutaléka...

De miért kötöttél ekkor összeget!???

Én inkább lekötném a pénzem 3 v. 6 hónapra, és ha tudok, hozzáteszek, mert egy életbiztosítás azt sem hozza, amit befektetsz.

mit tegyél?

Vagy elúszott a pénzed, és még csak nem is reklamálhatsz, vagy fizeted, és 9 év múlva x összeg a kezedben lesz.

2011. jún. 20. 09:47

Nagy dilemmában vagyok.........

Megfontolt nőnek tartom magam, mégis egy hirtelen döntést hoztam egy évvel ezelőtt, 1000 eurót tettem egy magyar befektetési életbiztosításba.

Éves díjat fizetek. Múlt héten hívott az üzletkötő, hogy esedékes a fizetés.

Elmondtam, hogy szeretném megszüntetni.........

Mire ő azt mondta, hogy akkor ugrik az addig befizetett összeg, kvázi semmit nem kapok vissza.

Azt ajánlotta, hogy legalább 3 évig fizessem, majd utána szüneteltethetem, és 10 év múlva lesz annyi hozama a portfóliómnak, hogy nem megyek mínuszba....

Úgy gondolom, hogy ő a saját malmára hajta a vizet, hiszen amit én befizetek, abból ő jutalékot kap-nem is keveset. -Tehát nem az én érdekeimet tartja elsősorban szem előtt. A másik, ki tudja mi lesz 10 év múlva! ???


Nem tudom, hogy mit tegyek! ????????????


Van valaki közületek, aki hasonló helyzetben van vagy volt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook