Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Befektetés! fórum

Befektetés! (beszélgetős fórum)

2009. aug. 17. 18:58

Van sok féle befektetési forma. A befektetési jegyekben is van különböző (pénzpiaci, kötvény alap, ingatlan alap, részvény alap, ezek kombinációi, stb.)

A legjobban azzal járnál, ha bemennél egy bankba és ott érdeklődnél.

Befektetésnél kell tudni, hogy mennyi időre tudod a pénzt nélkülözni, milyen a kockázat vállalási kedved, 1 összegben van e meg a pénz, vagy havonta tennél le valamit, stb.

A bankban elmondják milyen lehetőségek vannak, és abból tudsz választani, konkrét dolgot senki nem fog mondani - ez tilos -!

A biztosítások jelenleg azért jók, mert általában nem kamatadó kötelesek, bár ezek futamideje általában 10 év feletti.

2009. aug. 17. 17:31
Szia, segítenél, mi ez a befektetés?
3. Mindy1982 (válaszként erre: 1. - 29)
2008. aug. 22. 16:06

Szia!


Én a biztonságosabb befektetésekre szavazok (részvény alapút majd akkor szeretnék, ha több pénzem lesz :), nekem most olyan kötvényem van, amihez évente hozzá tudok férni (kamatveszteség nélkül), és jelenleg 10,83%-kal van lekötve, ugye sajna ebből lejön a kamatadó... :(

Viszont jó, mert nem kérnek számlavezetési díjat, csak a kp. felvételnek lesz dija, 2 ezrelék, tehát pl. 500.000,- Ft esetén 1.000,- Ft.

2. darkart (válaszként erre: 1. - 29)
2008. jún. 4. 10:30

Szia

Ha magas hozamot és biztonságot szeretnél akkor hoszú távon kell gondolkodnod, nem 1-2 évben. 5 évtől már nagyon jó eredményeket lehet elérni. Mi részvényalapokat javaslunk mindenkinek, hisz azzal lehet a legtöbbet elérni. Kockázat szempontjából meg válszthat az ügyfél.

1. 29
2008. márc. 21. 15:17

Hello!


El szeretnék kezedeni takarékoskodni, de nem ilyen lakáskassza stb.., hanem valami értékpapír, ilyesmire gondoltam (javasolták).

Van valakinek erről tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook