Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bedugult a fülem, de csak 2 nap múlva tudok orvoshoz menni. Mit tehetnék addig itthon? fórum

Bedugult a fülem, de csak 2 nap múlva tudok orvoshoz menni. Mit tehetnék addig itthon? (beszélgetős fórum)


2013. nov. 11. 13:31
A füll fájásra a az aktív Bionet balzsam is jó ...:-)sőtt több mindenre...is.
2011. jún. 14. 12:33

Nálam tökéletesen bevált a "fülfű". Patikában lehet kapni, 20ml-s kiszerelésben, a rendes neve Havasi kövirózsa kivonat.


"Fülgyulladásra, fülzúgásra, füldugulásra, illetve külsőleg májfoltok ellen használhatjuk.


Fülproblémákra használva naponta 3x 3 csepp.


A Kárpátok száraz és sziklás részein termõ Havasi Kövirózsa (Sempervivum montanum) tinktúrája egyike a növényi gyógyítás sokhasznú szereinek. Népies nevei is erre utalnak: Havasi fülfû, lázrontófû, májfoltfû, lázhúzófû.

Hatóanyagai: ALFA és DELTA klorofil, E-vitamin, B5 és C-vitamin, Achromin és Flavonoidok.


A Havasi Kövirózsa hatékony gyulladáscsökkentõ és ekcémát gyógyító a fülben és környékén. Kiváló fültisztítók, segítik a fülzsír kiürülését. Kisgyermekeknél érzékeny fülű kutyáknál rendszeres használata megelőzheti a fül begyulladását.

A Havasi Kövirózsa halványítja a májfoltokat, szépíti a bőrt."

12. Lolita63 (válaszként erre: 10. - 859d58d4d8)
2011. jún. 14. 12:29
Ha fülzsír,akkor nem múlik el...
11. Lolita63 (válaszként erre: 9. - Indi66)
2011. jún. 14. 12:28

90%,hogy fűlzsír csinálja...fürdésnél,hajmosásnál ha pici víz belement,azonnal elzárta azt a pici kis rést is,amin a hang besuttyant...

Ha fellazítod a paraffin olajjal,lehet sőt biztos még nem jön vissza a hallásod,de könnyen el tudja a doki távolítani majd.

Ha nagyon zavar,menj el magánrendelésre,ott nem kell várnod.

Elhiszem,hogy kellemetlen...

2011. jún. 14. 12:27
Szia! Én azt is hallottam, az is hatásos, ha lufit fújsz...a nyomás hatására elmúlik a dugulás!
2011. jún. 14. 12:22

nem fáj csak eldugult. És ha fellazítom hallani is fogok már? :D

Mindenképpen elmegyek dokihoz csak hallanék is valamit:D

Olyan kínos beszélnek hozzám én meg vagy nem hallom vagy össze vissza beszélek mert félre értem :/

8. Lolita63 (válaszként erre: 5. - Indi66)
2011. jún. 14. 12:19

Ha nem fáj a füled akkor valószínű fülzsírdugó van benne,az egyik percről a másikra eldugítja afület.Paraffin olajjal szépen fel tudod lazítani,ha cseppentesz bele.Mire a dokihoz kerülsz,akkorra a beszáradt fülzsír fellazul és szépen el tudja távolítani.

Ezt akkor alkalmazd,ha nem lyukas a dobhártyád,nem műtötték a füledet.

Ha fáj akkor nem szabad,más baj van...

2011. jún. 14. 12:18
Köszönöm a gyors válaszokat :É :)
6. Binky (válaszként erre: 5. - Indi66)
2011. jún. 14. 12:15

Ha gyulladt, akkor elvileg pattog vagy fáj, fülfertőzésre a patikában vény nélkül kapsz cseppet.

De igazad van, amíg nem pálcikázol, nem ártasz vele:)

2011. jún. 14. 12:12

Nem hallok rá semmit, és már hetek óta hol így hallok hol úgy. :/ MA voltam rendelésen de kiderült h majd csak 2 nap múlva lesz orvos.

Nem tudom h gyulladt e, de csak nem ártok vele ha kipróbálom azokat amiket írtatok :)

2011. jún. 14. 12:08
Nekunk ful-orr-gegesz javasolta,hogy csepegtessunk etolajat a bedugult fulbe,picit melegen,az fellazitja az esetleges dugot.
2011. jún. 14. 12:07

Pattogást hallasz benne? Volt mostanában a füled a víz alatt/pl uszoda, kinti medence/?

Lehet gyulladt is, vagy csak felgyűlt benne a fülzsír... utóbbi esetében semmiképp ne próbálkozz fülpálcikával, az csak ront a helyzeten.

Fülgyertya talán, én mondjuk még nem használtam.


"Mit tud a fülgyertya?


A vákuum és a hő hatására fellépő vérbőség segít felszabadítani a fülben és a járataiban lerakódott salakanyagokat, ami a kezelés során távozik is a szervezetből.

Sok felnőtt használja eredményesen, de a gyerekek körében még nem ennyire elterjedt ez a fajta gyógyítás. Pedig amellett, hogy igen hatásos, kíméletes – és ami nagyon fontos: fájdalom és mellékhatás nélküli."

2011. jún. 14. 12:06
Ha van lehetőséged vegyél fülgyertyát nekem ez oldotta meg a problémát:-)
2011. jún. 14. 12:04
Szinte alig hallok az egyik fülemre és orvos csak 2 nap múlva lesz. Tehetnék addig itthon valamit az érdekében h halljak kicsikét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook