Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bécsben lehet lakást bérelni munkaviszony nélkül? fórum

Bécsben lehet lakást bérelni munkaviszony nélkül? (tudásbázis kérdés)


2019. júl. 7. 08:55

Ahogy A.B. mondta. De amire mindenkepp szamitani kell, hogy a kaucio eleg sok meg akkor is, ha csak szobat berelsz.

Forditva szokott inkabb gond lenni, hogy addig nincs munka, amig nincs cim. Pl. Svajc, ahol annal valami komolyabb kell, mit egy level.


Ez a lakcim bejelentes dolog eleg speci otthon, Ausztiaban sem kell a lakcim nyilvantartoba futkosni, es nincs lakcimkartya. Ha ellenorzesre mennek, akkor az a munkaltato altal leadott cim alap tortenik. A volt ferjemnek volt osztrak lakcime egy ideig. A munkaltatoja kerte, jobb volt ugy neki az adozas, es hozza volt bejelentve Bivajbasznadra, ahova a kutya nem jar ellenorizni.


Ha tenyleg koltozol, az ugyfelkapu a legfontosabb, kulonben minden kakaert haza kell futni, es csak hogy tudd, olyan online hozzaferes kell ado, biztositas ilyenek bejelentesehez, hogy szoftvert kell telepiteni X platformra. Valahova meg kezzel irott level kell (a mai vilagban).

Na, meg pl. egy bankszamlat sem lehet csak ugy felmondani. Nyilvan nem ver a foldhoz, de havi egy ezrest fizetek a semmire amig nem megyek haza. Raadasul meg csak online tranzakciora sem jo, mert a terror ellenes kutyafaxa miatt nem hasznalhatom, amig nem igazolom magam szemelyesen :D

2019. júl. 6. 23:28

Szia!

Mi Bécsben lakunk. A mi tulajunk úgy adta ki a lakást, hogy kérte a fizetés papírt a férjemtől. Nekem akkor még nem volt munkám.

Van olyan tulaj aki kéri, és van aki nem. Szobát is ehet bérelni /WG/ több fiatal lakik együtt.

Esetleg a facebookon a Bécsi magyarok csoportban is vannak kiadó lakások, szobák fent.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Logic2)
2019. júl. 6. 22:00

Ez segít?


[link]

2019. júl. 6. 21:03

Van megtakarított pénzem és van passzív jövedelmem ház kaidásból.

Szeretnék kimenni Bécsbe, hosszabb időre. Jelenleg intenzíven tanulok németül.

Azt szeretném, hogy kimegyek, bérelek egy lakást és keresek munkát.


-Lehet így lakást bérelni Bécsben, hogy nincs még ausztriai munkaviszonyom?

-Esetleg az működik Ausztriában, hogy egy szobát bérelek, de a lakcímemet is bejelenthetem oda?


A diplomámat elfogadnák Ausztriában és piacképes is ott, ezt már megtudtam. Ha eljutok a felsőfokig a német tanulásban, elkezdenék próbálkozni.

Viszont nem úgy szeretném, hogy Magyarországról jelentkezgetek. Hanem kimenni, bérelni egy lakást és úgy próbálkozni.

De olyat is hallottam, hogy nem adnak ki lakást, ha nincs ausztriai munkaviszony.


Olyan írjon már, akinek köze is van a témához. Ilyenek nem érdekelnek, h költözzek Sopronba, megölnek a migránsok Ausztriában, az nem ember aki elhagyja a hazáját stb. Légyszíves aki tud a kérdésre válaszoljon.


Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook