Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bébikutyus: nevelése, ápolása, gondozása:) fórum

Bébikutyus: nevelése, ápolása, gondozása:) (beszélgetős fórum)


2014. dec. 29. 21:53

Sziasztok!

Nagyon jo, hogy indult ez a tema, mert nekem minden, de minden segitseg elkellene. Tudatos, de az is lehet, hogy tudattalan leendo gazdi vagyok. Szeretnek egy angol bulldog bebi kutyust. Mivel nincs kertunk , igy egyertelmuen a lakasban tartanam. Tanacsokat, otleteket es tippeket is elfogadnek, amikkel egy szep kozos eletet alakithatot ki a majdani kutyussal. Mire kell odafigyelni? Hogyan lesz szobatiszta? Erdemes kutya suliba vinni vagy idomilliomoskent en is eleg vagyok hozza?

Lattam mar kutyat, nem errol van szo, de soha nem tartottam meg kutyat lakasban. Sokkal nagyobb odafigyelest igenyel szerintem. Mit tanacsoltok?

2008. szept. 19. 20:11

Szió tündérlány! Remélem az én tanácsomat is elfogadod:). Szóval nekem is ilyen kis kutyim van és értem a problémádat. Ők most vannak a pubertás korban és szemtelenek, erőszakossak, akaratossak...

A fogváltás is most zajlik, ennek tudható be a harapdálgatás nagyon elevenek és eltudjuk képzelni milyen kellemetlen lehet az ínyviszketés. Szóval: a papír hangja olyan hanghullámokat bocsált ki ami a kutyusban félelmet kelt. Én egy boritékot hajtogattam össze és ezzel nevelem a csemetémet már ha csak+ lobogtatom a nózija elött tudja nem jót csinál. Az etetésben is tudod hasznositani az ő tálját tedd messzebbre és neki add oda először, utána a másikaknak, és ha esetleg oda szalad elakarja venni tőlük vedd elő a papírt és fenyítsd+ vele! Egy pár alkalom után emlékszik rá és tudni fogja ezt NEM szabad:/ Egy ilyen kis kutyusnak naponta legalább 3*-kell enni adni súlytól függően adagolva. Ha kiteszed akkor pedig mondd neki marad. Ezt term elötte gyakorold többször és ha okos akkor adj neki valami különleges falatot pl:sajt darabot! De ha beengeded a házba akkor ne kapjon csak kint. Én a helyedbe bezárnám addig amíg elmentek sajnos ebbe én is tanácstalan vagyok :( , de utána kérdezek mindjárt:). Üdv

5. 8da8a563b7 (válaszként erre: 4. - Aecbd3eec7)
2008. szept. 18. 09:08
Nekem roti és bull terrier keverékem van. A feje kicsit bullos, de valaki meglátja, milyen aranyos roti. Úgy néz ki mint egy 6-7 hónapos rotika. Nálam a nagyobb kutyának a kajáját nem ette meg. mert elvolt foglalva az övével. De a labdázás :DDDD van neki a kertben 18 labdája. minden féle. a legkissebbtől elkezdve az igazi bőrfociig :DDDDD a válogatottnak nincs ennyi labdája :DDDD ráadásul ha valaki talál egy labdát, bedobja neki. A szőnyegét a házából ki be hurcibálja. Nyáron kirakja szellőztetni :DDDD télen, ha kissé jobb idő van, kiteríti és ráfekszik. Ha fázik a házába, beviszi :DDDD kész tortúra :DDDD megyek haza és köszön. de van hogy semmit nem csinál rám se néz. Tudni kell, este 9től van a műszakja, reggel 4ig. Addig tök keményen őrzi a házat :DDDD Aztán ki van víve sétálni, játszunk vele és megy aludni. pihenget. Persze ha akció van, (jön a postás, szomszéd, újságos) akkor megintcsak dolgozik.
2008. szept. 18. 08:11

Kedves Siti!Jó lenne tényleg pár tanács a kiskutya nevelésével kapcsolatban,mert természetesen megtartottunk 1 kutyust.Most 4 hónapos fiu.A problémámim:a régi (2)kutyáinkat állandóan szekálja(harapja őket,ugrál rájuk)az ő kajájukat elveszi, félrelöki őket,morog vicsorog rájuk ha kajáról vagy simogatásról van szó.

Nem tudunk elmenni otthonról úgy,hogy ne rohahjon utánnunk és állandóan feszíti szét a kerítés dróthálóját,hogy ki tudjon ugrani és utánnunk tudjon szaladni.Megkötni nem akarjuk.Ajtóknál hisztizik vonyít sír,hogy be szeretne jönni a lakásba(3hete tettük ki az udvarra,de a garázsban van nekik rendes helyük:fotel,kanapé,fütés)+az udvaron kutyaház.Etetés:reggel száraz kutyatáp,este kutyakonzerv+fött rizs répával csirkemájjal.Nem tudom,hogy ez elég-e neki.Kutyaiskolába vigyem-e és ha igen akkor mikortól?Amúgy okos kis kutya,eldobom neki a lasztit mondom neki,hogy hozza vissza,szalad érte,visszahozza,leül a lábam mellé és leteszi.Jól megszoktam dicsérni.

Kérlek ha tudsz tanácsot adni Barnika nevelésében ,tartásában akkor írd meg.Köszi szia.

2008. szept. 17. 20:00
Ha elfogadjátok a segítségemet, én is szivesen beszálok amolyan"tanácsadónak" Tíz éven át tenyésztettem rottweilereket, három évig dolgoztam állatorvos mellett,tehát azt hiszem van tapasztalato nekem is. Mert az első időszak egy kiskutya életében úgy a szocializáció, mint a táplálás terén pontosan olyan fontos, mint a kisgyermeknél. Számos betegségre, etetési problémára, nevelési gondra kell felkészülnie a gazdinak...de megéri:-))
2008. szept. 17. 19:40

Nekem is sikerűlt szó szerint bébi kutyára szert tennem.3db.,kb.5 napos csöpség volt kitéve az utcára,valaki bevitte őket az állatkorházba,ott az elaltatás lett volna a sorsuk.Hát én és a drága férjem hazavittük a kis édeseket.Minden nap 3 óránként(éjjel-nappal)cumiztatás.Röviden ennyi.Nagyon megéri.

Engem érdekelne,hogy Te hogy boldogulsz a kicsivel.

2008. szept. 17. 19:01
Amikor az áhitott kis szörgombóc+ érkezett azt se tudtam mit kezdjek vele de immárom eltelt 5-hónap és egy boldog, szerető kis családtagra tettem szert. Hogyan? Miként? Ha te is így vagy vele vagy csak tudni szeretnéd akkor tedd fel kérdésed! Üdv a clubban :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook