Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bébiételek és gyermek-, babatáplálás fórum

Bébiételek és gyermek-, babatáplálás (beszélgetős fórum)


15. ALLICS (válaszként erre: 2. - Linda4)
2008. júl. 2. 09:35

alma leve,alma püré.Őszibarack leve,őszibarack püré.

Krumpli tápszerrel higgítva,sütőtök.

Egy héten csak egy újat próbálj ki.Ha ezeket az már ismeri és szereti lehet kombinálni.

Kérdezz bátran.

14. maya80
2008. júl. 2. 07:11

Én hat hónapos korig csak szoptattam, majd almával, őszibarackkal kezdtük szép lassan. Most kilnec hónapos a csemetém, és eszik főzelékeket, csirkehúst, halat, májat.

Amióta nem csak 1-2 kanállal eszik, azóta én főzök neki többnyire. Szerencsére mindenevő, még semmit nem köpködött ki!

13. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - Linda4)
2008. ápr. 11. 21:35

szia!


a fiamat annak idején két és fél hósan kezdtük hozzátáplálni, és amla, öszíbarack, sütőtök ilyesmikkel kezdtük. Aztán jöttek a kprumpli, paradicsom 5 hósan már csirke husi is. Én végig üveges kaját adtam neki, én abban jobban bíztam mint a saját semilyen főzési tudományomban. Fogalmam se volt, hogy melyik hónapba mit lehet adni, fűszerezni stb. Úgyhogy inkább megvettük a Hipp és Kecskemétit. Kutyabaja nem lett tőle, makk egészséges, és még a konyhát se kellett picike kis adagok miatt szét barmolnom. Aztán meg órákik mosogatni, meg takarítani, hanem helyette a gyerekkel foglalkoztam.

12. LoLiNa
2007. júl. 5. 08:22
A mi védőnőnk is pocsék.. :D Ketten vannak, de mind a kettő mást mond :D Üveges bébiételt viszont nem adnék a babának. a nagyobbik fiamnak sem adtam, tökinek se fogok. valahogy nem bízok bennük.
2007. máj. 21. 12:30

sziasztok!

én sem vagyok megelégedve a védőnónkel !

szerintem mindegyiknek saját egyéni véleménye van,szoval mindegyik mást fúj.

össze-vissza kapkodhatnám a fejemet,ha mindig a védónók tanácsaira hallgatnék!


szerintem sem kell mindig szigorúan az ő tanácsait követni!

én általában sok kismama véleményét meghallgatom ,és amit én is ésszerünek találok azt alkalmazom .

10. csibebaby (válaszként erre: 6. - *Gyöngy*)
2007. máj. 20. 15:10
Nem kell neki mindenről tudnia.:)
2007. máj. 20. 11:50
Sziasztok a Babadolgo-G-Portálon is vannak jó receptek.
2007. máj. 18. 03:36
Védőnők....Pfffffffff :D
2007. máj. 18. 03:35

Mi 4 hónapos kortól kezdtük üveges baba sütötökkel, és szép sorban , fokozatosan a többit (egy héten csak 1 újat).


Eddig üvegeseket kapott (bio), nemsokára elköltözönk és jön a fözöcskézés :) Már rendeltem egy babakonyha könyvet :)


A babaszobán sok jó recept van !!!

2006. nov. 21. 15:27

Szia Linda!

Köszi a receptoldalt! Bár nálunk még csak februártól lesz aktuális a téma, mert szopizik a baba. Addig is szeretnék infót gyűjteni a témában.


Nálunk eléggé szigorúan követi a védőnő a babafejlődést, úgyhogy 6 hónap alatt nem is merek hozzátáplálni. Egyébként is úgy látom, elég neki még az anyatej.

2006. nov. 21. 10:11

szia *Gyöngy* !

babaszoba.hu oldalontaláltam egy csomo receptet. pl:4 honapos kortol már 40 féle recept


babakonyha szo alatt!!

2006. nov. 21. 08:44

a mi védőnőnk!?:)))


aranyos! ezen kivül nem sok mindent tudok róla mondani.

2006. nov. 20. 22:24

Szia Linda!


A védőnő nem ad tanácsot? az ő feladata lenne a hozzátáplálás beindítása...

2006. nov. 20. 09:04

sziasztok én is tanácsokat szeretnék kérni!Linda lánykám most lesz 4 hónapos /mivel ő csak tápszeres,nincs sajna tejem/ már szeretném elkezdeni a hozzátáplálást,kiégészitőket.

mivel kezdjek?

2006. nov. 19. 15:51
Írjatok recepteket, különböző tapasztalatokat azzal kapcsolatban, hogy mit, hogyan, mikor, mikortól adtok a gyerkőcöknek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook