Beagle (beszélgetős fórum)


11. zinnia (válaszként erre: 1. - C82ae2485b)
2012. júl. 20. 10:18

Nagyon sok Beagle van a fajtamentőknél.

[link]

10. Bcicus
2009. nov. 30. 18:02

Kutyát csak megbízható tenyésztőtől szabad venni, beaglet is. Mivel iszonyat divat fajta orba szájba szporítják a beaglere épp hogy hasonlító vagy éppen beteg kutyákat.

A beagle nem egyszerű fajta, azt tudnod kekll, hogy a beagle arra nem nagyon alkalmas, hogy egyedüli kutyaként kertben tartsad, vagy tönkre fog tenni midnent és szökni fog, vagy rossz kedvű lesz, de boldog ne4m nagyon. Falka kuty szüksége van társaságra, ha egyke kutya, akkor be kell engedni a házba mikor otthon van az ember.

9. 89b99f816e (válaszként erre: 8. - C82ae2485b)
2009. nov. 30. 11:13

Ilyen esetekben csakis úgy lehet nevelni, hogy ha rajtakapod, hogy a virágoknál ügyködik, akkor erélyesen rászólsz; minden alkalommal. Vagy megtanulja, hogy nem szabad, vagy nem: ugyanis a biglik imádnak kertet rendezni :))


Úgyhogy mellettük ne ültess szép virágokat és ne termessz zöldségeket, max egy kerítéssel elzárt helyen.


Ez nem neveletlenség náluk, egyszerűen csak imádnak túrni, és mivel vadászkutyák, valahol bennük van, hogy matatni kell, ha valamit éreznek..

8. c82ae2485b (válaszként erre: 7. - 89b99f816e)
2009. nov. 30. 08:28
Az enyém is első udvaron lenne legtöbbet, ahol mindsen virágágyás és növény van. Hogyan neveled pl. arra, hogy ne ássa ki őket??
7. 89b99f816e (válaszként erre: 5. - Erus75)
2009. nov. 29. 22:04

Nevelés kérdése. Ugyanolyan, mint egy gyerek, ha nem nevelik meg rendesen, következetesen, rossz lesz. Amúgy meg nagyon okos, és mindenre meg lehet tanítani. Tény, hogy vannak dilijei, mint sok más kutyának is, de mielőtt az ember kutyát vesz, tájékozódni kell a fajtáról.

Én egy percig nem bántam meg, tudtam, hogy ilyen kutya, de épp ezért szerethető, mert különbözik a többitől,mert külön jelleme van, mert vicces, mellette nem tud szomorú lenni az ember, és úgy tud szeretni, ahogy ember nem! Ja, és az én kutyám alig-alig rossz. Hogy miért is? Mert 7 hetes kora óta nevelem.


Valami jót azért adott nektek??

2009. nov. 29. 21:44
A MIÉNK IS A MACSÁKAL JÁTSZIK.IMÁDJUK SEMMI PÉNZÉR NEM VÁLNÁNK MEG TÖLE.NAGYON SZERETI A GYEREKEKEKET.
2009. nov. 29. 20:15
Nekünk is ilyen kutyánk van,de soha többé nem lesz ez a fajta.Tény hogy nagyon okos,és borasztó akaratos,féltékeny. A 3x akkora boxerünket is lerendezi meg persze beleviszi a "jóba".Még a kajáját is elszedi.Mindent kiás,szinte várja mikor ültetek valamit, a ruhákat rendszeresen leszedi a szárítóról.Egy jó tulajdonsága van:szereti a macskáinkat.
4. c82ae2485b (válaszként erre: 3. - 89b99f816e)
2009. nov. 29. 20:02

Pont ezek miatt a "zavaró tulajdonságok" miatt tetszik, természetesen már tájékozódtam felőle és komolyan gondolom...


amúgy köszönöm a válaszokat!

2009. nov. 29. 19:49

Egyébként: beagle-club.hu

Itt vannak mentett biglik, nem kiskutyák, de ők igazi gazdira, szeretetre vágynak, és csak az ivartalanítást kell kifizetni, meg a chipet. Viszont egy beagle nagy felelősség, ismered a fajtát? Mert sok kutyus azért kerül végül az utcéra, mert a gazdinak már túl nagy teher, rossz a kutya stb...Pedig ez nem így van. De foglalkozni kell vele, nevelni, az biztos...

Nekem beaglem van, a világ legjobb dolga!De nem mindenkinek való ilyen kutya. Nem csak az édes kis fejét, meg fülét kell nézni, hanem azt is, hogy szeleburdi, és nagyon makacs, viszont iszonyatosan okos.

2. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - C82ae2485b)
2009. nov. 29. 19:47
Én csak atnácsolni tudom, hogy próbálj meg tenyésztőtől venni beagle-t. Hogy miért? Mert szaporítótól sokszor olyan kuityák kerülnek ki, akik vagy nem 100% beagle, vagy pedig később betegek lesznek, mert össze-vissza szaporították az őseit...
2009. nov. 29. 19:38

Sziasztok!


Már egy jó ideje szeretnék egy ilyen kiskutyát. Vidéken lakom, családi házban, nagy kertekkel, udvarral, már csak "Ő" hiányozna oda (ide). Tehát kérdésem magától értetődik: Szabolcs megyében nem tudtok ilyen kiskutyát jutányos áron (nem szükséges törzskönyv és egyéb extrák), vagy olyan személyt, aki ajándékba adna egyet valamilyen oknál fogva?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook