Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beagle a lakásban... fórum

Beagle a lakásban... (beszélgetős fórum)


27. maya80 (válaszként erre: 26. - Beigli08)
2010. ápr. 13. 15:03
Köszönöm az ötleteket! Nyár elején költözünk a házba, úgyhogy addig még van idő átgondolni, milyen kutyust szerezzünk be és honnan.
26. Beigli08 (válaszként erre: 25. - Maya80)
2010. ápr. 8. 14:43

Szia!

Nagyon szívesen segítek ha tudok. A menhely nagyon szép és jó ötlet, de ha első kutya akkor nem ajánlanám. A beagle-t amúgy sem szokták első kutyaként ajánlani, mert igaz, hogy nagyon okos, barátságos és teljes mértékben agresszió mentes DE rendkívül makacs és ha nincs kellően lemozgatva (napi több óra séta, mozgatás!) szökőssé válhat. Mindenképp hiperbiztos kerítésre van szükség!! (2 méteres barikádot is át tud simán ugrani). A kamaszkorban különösen figyelni kell, ha lány kutya van akkor a tüzeléskor jobb ha házban tartod, mert az ösztön arra viszi, hogy menjen a kanhoz. :S Jól gondold át.

Ajánlom a beagle-club-ot, ahol vannak ingyen elhozható kutyusok.(www.beagle-club.hu) illetve fórumokon érdeklődhetsz tenyésztők után, vagy a kiállításokon is lehet tájékozódni, szívesen segítenek.

25. maya80 (válaszként erre: 24. - Beigli08)
2010. ápr. 8. 09:24

Köszönöm a segítséget!

Az az igazság, hogy még soha nem volt kutyám (sajnos), de amióta az eszemet tudom, vágyom rá! Csak ha panelba nem akartam kínozni...

1-2 hónapon belül beköltözhetünk a házunkba és amilyen gyorsan csak lehet, kutyust is szeretnék. Azért a beaglere gondoltam, mert tudom, hogy nagyon okos és türelmes, és a mérete miatt is tökéletes lenne a két és fél éves kislányom mellé.

Láttam már sok olyan helyet, ahol bár nagyon kedves és szelíd a kutya, de hatalmas, és játék közben feldönti a kicsiket. Ezt én nem szeretném, úgyhgy kistestű kutyában gondolkodunk.

Remélem, találok megfelelő tenyésztőt itt a környéken és sikerül jól választanunk kutyust! Meg azért megnézzük a menhelyeket is mindenképp!

24. Beigli08 (válaszként erre: 23. - Maya80)
2010. márc. 29. 17:31
Hello! Nekem is van egy biglim most múlt egy éves és most tervezzük a másodikat. Sok hirdetés kering a neten (expressz stb.) na azokat ha biztosan egézséges kutyát szeretnél felejtsd el! Lehet nem akarsz tenyészteni vagy kiállításra jári és ezért úgy gondolod, hogy jó lesz a 10-30ezer forintos kutyus is. Sajnos megvan rá az esély, hogy azok a kutyusok vagy azért mert túl korán lettek elválasztva az anyukájuktól vagy mert a szülők túltenyésztettek esetleg rokonok! betegek lesznek. A kiskutya kezelése sokkal több pénzbe kerül, mint egy biztos helyről jött kutyus. Persze a törzskönyves kutyusoknál is lehet vmi rendellenesség, ezért a tenyésztőknek is nagyon utána kell nézni! Olvass sokat, kérdezősködj esetleg további fórumokon. Vaagy esetleg fogadj örökbe. Sajnos elég sok fajtatiszta beagle van menhelyen! :( akik uúgy (ha nem jobban) tudnak szeretni.. Ha esetleg van még kérdésed, szívesen segítek, ha tudok. Sok szerencsét a kereséshez.
23. maya80
2010. márc. 23. 07:33

Meg tudja valaki mondani, hogy mennyibe kerül egy kis beagle?

Családi házba fogunk költözni, és oda szeretnék egyet a kislányomnak.

2009. márc. 2. 18:00
Sziasztok! Szeretnénk egy beagle szuka kutyust olcsón vagy esetleg ajándékba. Négyen vagyunk testvérek,nem lenne soha magában. kertes házban tartanánk. nagyon örülnénk ha valaki tudna segíteni. Szabolcs megyében lakunk. előre is köszönjük!
2009. márc. 1. 11:09

Szia!


Mi tegnap hoztunk el egy 8 hetes beagle bicolor szukát lakásba.

Eddig jól megy minden, bár a gyerek (2 éves) kicsit tartózkodó, biztosan megszokja majd:)

Én is kezdő vagyok beagle téren, jó jönne 1-2 tanács

20. Any19 (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2009. febr. 26. 18:54
Nem lett semmi baja!Ide a szomszédos telekre, de az utcába nincs kutya, vigyáztunk is hogy ne egyen semmit meg.Amúgy meg nem is 9 hetes volt amikor hoztuk hanem 10.November 20.án született és február 4.én hoztuk el.Kivittük, nem lett semmi baja, már kapott oltást, a legbiztonságosabb oltást adattuk be.MErt van hármas meg ötös, a hármas 80%ban véd az ötös meg 95.Kapott féreghajtót is.VEttünk neki frontlinet.Szóval vigyázunk rá.:)
19. Bcicus
2009. febr. 19. 01:30
Nekem 3 beagleöm van lakásban és a szüleimnél is van egy. AZ ugatósság nagyon változó, a nálam lévők soha nem hisztiztek, az anyukáméké1 most ünnepek után kicsit hülye volt, mikro elmentek otthonról. Idejében hozzá kell szoktatni, hogy egyedül lesz egy ideig napközben. Reggel mindig hatalmas séta, lehetőleg póráz nélkül, és mikor hazaértél szintén. HOva vitte ki? Remélem nem a kertbe vagy az utcára? Mert gondolom még pici 8 hetes lehet, ha most hoztátok el, azt még tilos kivinni, nagyon könnyen elkaphat halálos betegségeket.
18. Any19
2009. febr. 4. 23:18

Na megérkezett!:))Nagyon fél még, van egy tükrös szekrényünk, csak magát nézi, bizti azt hiszi hogy a tesója van ott.:((

De evés után kivitte a párom és kaksizott egyet.:)))Nagyon ügyes kutyus, csak el ne kiabáljam!!:))

17. Any19 (válaszként erre: 14. - 89b99f816e)
2009. febr. 4. 20:33

Köszi, nem tudtam még hogy hányszor kell etetni, akkor már tudom.:)

Szerintem is ivartalaníttatjuk mert végülis nem akarunk kiskutyákat meg amúgy is elég gáz ha három hétig vérzik...:)

16. Any19 (válaszként erre: 15. - Drnéni)
2009. febr. 4. 20:32

Köszi a választ!

A mozgás meg lesz mert a párom is kb. felér egy beaglevel.:DNEm elég hogy rekraáció szakra jár, mellette még kondizik is.Futni is akar járni, de nem szeretne egyedül így Foltika lesz a társa.:D

Meg szerintem én is fogok járni futni jó lesz egy társ...

Nem sokára itt van a párom a kutyuval.A legnyugodtabbat hozta el.Volt még két lány tesója de az egyik egyfolytában ugatott a másik meg sokat rágcsál.Bár lehet majd kibújik belőle a kisördög.:DFiút nem akarunk mert anyóséknak fiú van és nem szeretnénk azt hogy megyünk és acsarkodjanak...

2009. febr. 4. 20:14

Beagle-t leginkább lakásban érdemes tartani (kis termete, rövid szőre és hatalmas emreszeretete miatt nem nagyon alkalmas udvaron tartásras. Nekünk francia bullink van, de a környékünkön sok beagle lakik, sokat beszélgetünk a gazdikkal, azt mondják, nincs vele gond a lakásban, amíg rendesen ki van mozgatva. Egyébként szerintem ez szinte minden kutyára igaz. Az egyik általam hiperaktívnak vélt beagle gazdija pl. esküszik, hogy a lakásban egész nap a fotelben heverészik. Viszont ha nincs eleget foglslkoztstvs (fizikailag és szellemileg), akkor tényleg előfordulhat, hogy sokat ugat és hasonlól.

besz

2009. febr. 4. 19:34
Igen, kaja után vidd le/ki, mert akkor van ingerük. A kiskutyikat kb fél éves korukig napi négyszer kell etetni, utána 1 éves korig kétszer, és 1 után már csak egyszer. Mi ivartalaníttatuk kb 6-7 hónaposan, m van egy kan labradorunk is, aki bár öreg, de azért még megnyalja a sót. Ajánlom egyébként, nem őrülnek meg a kutyák, meg te sem tüzelő időszakban :)
13. Any19
2009. febr. 4. 18:44
Ja és ez még messze van, de te ivartalanítattad Lilit?Mert úgy néz ki kislány kutyunk lesz ha tüzelni fog akkor nem tudom mi lesz...:)Horror film forgatás lesz nálunk.:))Bár hallottam valami bugyiról amit rá lehet adni...
12. Any19 (válaszként erre: 10. - 89b99f816e)
2009. febr. 4. 18:35

De édeeeeeeeeees!!!:D:DHa ilyen lesz az enyém, tuti hogy megzabálom.:D

Szerinted ha most kap enni akkor utána vigyem ki?Vagy még korai?Mert igazából nem nagyon szeretném ha bekaksizna de persze ez elkerülhetetlen...:))

2009. febr. 4. 18:25
Van a naplómban kép Liliről :)
2009. febr. 4. 18:23
Igen, sokat fog rágcsálni, ha épp valami illegálisat, akkor add a szájába az egyik játékát. Ilyen lehet pl ebben a korban a kötél, amit kutyaboltokban lehet kapni. Lili kamar szétrágta :) Szobatiszta nem lesz egyből, m nem fogja tudni hova kell, ezért kell szidni és dícsérni, így megtanulja majd. Amúgy: persze nem kell verni, de ha rossz és a hangos szóra nem hallgat, a nyakbőrénél fogva emeld fel. Fájni fog neki, ezért nyűszít majd,de meg is tanulja, hogy nem szabad. Drasztikusnak tűnhet, és az elején biztos sajnálni fogod, de az anyakutya is így csinálja, így neveli őket :) Nem fog emiatt haragudni rád , ne félj :)
9. Any19 (válaszként erre: 8. - 89b99f816e)
2009. febr. 4. 18:17

Köszi a tanácsokat!Nagyon megköszönném ha elküldnenéd!Örök hála!:)

Kb. két óra és itt lesz a kutyuska.:))Szóval ha határozott leszek(itt nem verést értek) akkor nem fogja azt hinni hogy ő a falkavezér...2 óránként kiviszem wcére mert itt mellettünk van egy beépítetlen telek és oda kiviszem.Persze feltakarítom utána a piszkát.:))De biztos vagyok benne hogy lesz baleset a lakásban is, de persze ő még nem tudja annyira visszatartani a dolgokat...Megértem én.:)

Már feltekertem az összes szőnyeget.:DCSak az a baj, hogy egy kábel keresztbe van lefektetve a nappaliba, ez eddig a szőnyeg alatt volt, félek hogy annak is lőttek, vagy megrázza az áram...:S

Meg még csak 9 hetes és biztos lassan váltani fogja a fogát és szétrágja az új berendezést, mert még csak másfél éve lakunk itt...:S:)

Szóval kicsit félek...

2009. febr. 4. 17:52
Az is fontos, sőt a legfontosabb, h a szemében te legyél a falkavezér!!! Különben pl előfordulhat, h elmész otthonról és sírni, ugatni, rombolni fog, csakis azért, mert egy falkavezér nem veszítheti el a falkát, és utánad akarna menni!! Ezek olyan szabályok, amit már az elején, kiskutya korban le kell fektetni, különben nagy problémák fordulhatnak elő. A beagle fórumon sokszor körbefutott egy ún. Fennel könyv elektronikus formában, egy gazdi meséli el az életét a kutyáival, hogyan tanította őket, és elég hatékony volt, nem árt elolvasnod! Megkeresem és akkor át tudom küldeni!
2009. febr. 4. 17:49
Nagyon makacs kutyák, okosak is, nem nem tudják megcsinálni, amit akarsz tőlük, hanem nem akarják :) Viszont nagyon boldog életet adnak :) A mi Lilink is el van kényeztetve, bár azért nem olyan rossz kutya, sajna a párom engedékeny, én viszont nem, így elég nehéz nevelni egy kutyit. A lényeg: ha rosszat tesz, leszidni és nem szólni hozzá egy darabig (pl bekaki, ellop vmit), ha jót csinál (pl lent pisil, kakil) akkor nagy dicséret neki, jutifalat. Ezeket társítani fogja egymáshoz.
6. Any19 (válaszként erre: 5. - 89b99f816e)
2009. febr. 4. 17:44
Köszi!Már rákattantam a netre.:DHát megpróbálom nem elkényeztetni de lehet nem fog menni...
5. 89b99f816e (válaszként erre: 4. - Any19)
2009. febr. 4. 17:41
Nekem van egy imádnivaló beaglem, de kertesben lakunk, egyelőre. Ugyanis költözni szeretnénk, téglalakásba.. Amit tudok ajánlani, h következetesen neveld! Van amúgy egy beagle-s fórum, ahol rengeteg tapasztalatot és ötleteket gyűjthetsz. beagle-club a neve.
2009. febr. 4. 17:04
Senkinek sincs ilyen kutyája a lakásban?:(((
2009. febr. 4. 16:38
Szóval akinek ilyen kutyusa van és lakásban tartja az légyszi írjon!A tanácsokat is nagyon megköszönném!
2009. febr. 4. 16:37
Ma kapok egy kiskutyát, nagyon várom, de félek is, hogy mi lesz...Mikor lesz szobatiszta, nem tudom rendesen nevelni és ő fog uralkodni, sokat fog ugatni...Társas házban lakunk és itt senkinek sincs kutyusa és félek hogy sokat fog ugatni és kituálnak...De a páromat nem tudtam lebeszélni róla, hogy vegyen nekem szülinapomra egy beaglet...:)))
2009. febr. 4. 16:35
Beagle a lakásban...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook