Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bátortalan, sírdogálós nagycsoportosra, vajon milyen sors vár a suliban? fórum

Bátortalan, sírdogálós nagycsoportosra, vajon milyen sors vár a suliban? (beszélgetős fórum)


24. Bözsi néni (válaszként erre: 21. - Liluzso)
2014. nov. 14. 15:44

Szia!

Ha kacagott, az nagyon jó jel:-) Ezek szerint megtalálták egymással a hangot.


Biztosan lesz értelme, hasznos lesz. És az is, ha többet jársz vele más társaságba, játszótérre.


Sok sikert!

23. Érdekes73 (válaszként erre: 21. - Liluzso)
2014. nov. 12. 12:31
Ártani biztos nem árt ha vidáman ment be :) Alaptermészet : vkire hasonlít a gyerek
22. Liluzso (válaszként erre: 19. - Bözsi néni)
2014. nov. 12. 10:28
Nagyon koszonom a kedves szavakat!!!
21. Liluzso (válaszként erre: 20. - Bmaya1986)
2014. nov. 12. 10:27

Szia! De ez igy van! Csak velunk volt mindig! Soha nem aludt meg mashol, nagyszuloknel sem. A ferjem ilyen, egyszeruen nem engedte...., minek aludjon mashol, itthon a legjobb , itt a helye velunk...,hozzajarul bizony! Probalom vinni minel tobb helyre, ahogy mondod!

Itt vagyok a nevtanban epp, most van bent a holgynel. Meglepo, hogy bennmaradt egyedul, sirdogalas nelkul. Az elobb kacagott, ezt hallgattam:) leirom majd, mit mondott, hatha masnak is hasznos lesz! Irok majd a feladatokrol is, miket javasol. Biztos, hogy jonni kell heti rendszeresseggel. Remelem lesz ertelme!

2014. nov. 11. 14:37

Szia.

Most olvastam a forumot,remelem meg elovasod:)

Ahogy olvastalak nem akarok okoskodni de nem lehet h egesz babakoratol tul sokat volt veled?mert irod h otthon minden ok rendes kis roszcsont:)am az oviban idegenek elott mar bezar.

Nem lehet h eddig tul keveset volt masokkal es ezert nincs biztonsag erzete csak veled(tek)?

Ha ez igy van vinnem jatszira,hivnam a baratokat,vinnem a baratokhoz es elobb utobb nyilik majd.

2014. nov. 8. 16:14
örömet
18. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Liluzso)
2014. nov. 8. 16:13

Helyes:-)

Néha azért írj, hogy mi van veletek.


Sok sikert, sok örömöt kívánok!

17. Liluzso (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2014. nov. 6. 19:59

nagyon köszönöm a megnyugtató válaszodat!

görcsös, na az tényleg vagyok, gondolom , ragad rá is belőle!

holnaptól laza leszek,mint a rigalánc:) megpróbálom,komolyan!

16. Bözsi néni (válaszként erre: 15. - Liluzso)
2014. nov. 6. 16:36

Fél év ebben a korban nagyon sokat számít, az biztos.

Szerintem vidd el úszni tanulni, de ha lehet, nyári úszótáborba, ahol reggeltől majd egész nap tanulnak, mert a heti egy-két óra túrót sem ér.

Nem tudom, hol laktok, de Bp-en pl. a Darnyi féle úszótáborba hordtam, és nyáron 2 hét alatt megtanult úszni, imádott oda járni és boldog volt, hogy sikerélménye van.


A mozgáskoordináció javítása, az ilyen mozgások idegrendszeri fejlesztő hatással bírnak.


Én nem feladatlapoztam vele, pedig nem volt "profi" a gyerekem, ő nem visszahúzódó volt, hanem pokolian makacs, voltak olyan feladatok az oviban, amiben egyszerűen nem volt hajlandó részt venni. Iskolába se akart menni :-))


De a suli más, a tanító nénin is sok múlik, ha jutalmazza, dicséri őket, az szárnyakat ad a kicsiknek.


Szerintem ennyire ne görcsölj rá, viszont írtad, hogy viszed a nevtan-ba, ott beszélgess el a szakemberekkel, ők majd adnak használható tanácsokat neked.

2014. nov. 6. 14:50

Koszonom az osszes hozzaszolast! Egyuttesen mindegyik igaz!! Es igy van, en nem akarok egy siro-picsogo mamakedvencet nevelni belole. Es ez az, onbizalomerositesre van szukseg. De ezt nem tudom, konkretan hogyan tegyem???

Ti sosem gyakoroltok,feladatoztok otthon? Oszinten:szerintem azok nem gyakorolnak, akik teljesen elegedettek profi gyerekukkel es ugyanezt halljak az oviban is: a gyerek a feladatokban kozremukodo, eleseszu, aktiv, fegyelmezett, mindent azonnal megert es megold, stb...na de en nem ezt latom! Miota itthon is csinalunk asztalnal ulo feladatokat, es nem csak autokat tologatunk delutan, latom a fejlodest, egyertelmuen. Ezert gondolom azt, hogy 6 evesen az, hogy itthon csak jatek van, neki legalabb is keves:( nagyon atgondolando a sport, focira vinnem szivesen, heti egyszer edzobacsi tart nekik fociedzest, az ovoda viszi oket delelott, ha megszereti, akkor vihetnem delutanonkent is.

Tehat itt a kerdes, hogyan novelhetem ezt a kicsi onbizalmat?:( bizom benne, hogy a fel ev meg hoz erettseget, komolyodast.

2014. nov. 6. 08:10
Meg kéne erősíteni az önbizalmát. Nem jó, ha mamakedvence....
2014. nov. 6. 07:51
Én elvinném valamilyen edzésre, ami tetszik is neki, hogy nőjön az önbizalma! Az Én fiam is hasonló volt, judo-ra kezdtünk el járni! Járt pár évet, kinyílt, testileg is megerősödött, még több barátja lett, most pedig focira jár!
12. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Liluzso)
2014. nov. 5. 22:22

Feladatlapoztok otthon???


Na, ezt ne tedd!


Csak játsszatok, semmi egyebet ne csináljatok.

2014. nov. 5. 22:18

Még változhat mire suliba kerül a helyzet, de az óvónőkkel közösen kellene valamit kitalálni.

Szerintem lassítani kellene a tempón. Ne feladatlapozz vele otthon, hadd játsszon eleget.

Nekem van most egy volt ovisom, minden féle extra foglalkozásra hordták a szüleik, állandóan foglalkoztatták, tanították már oviban is. 2. osztályt kezdte most, de a haját tépkedi és az ujját kezdte szopni.

Hagyd a feladatlapozást az iskolára. Játszatok amennyit csak lehet. Görnyedhet majd az íróasztal felett 1 év múlva eleget.

10. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2014. nov. 5. 22:12
Nem iskolaérett , nem fogja még bírni a tanulást :(
9. Bözsi néni (válaszként erre: 7. - Liluzso)
2014. nov. 5. 22:10

Nem tudom, nem vagyok szakember, de ha otthon is ilyesmivel nyúzod, lehet, még jobban stresszeli.

Én hagynàm, amíg nem mondanak valamit a nevtanosok.

8. 3a5c305959 (válaszként erre: 7. - Liluzso)
2014. nov. 5. 22:09

Szia! En ugyanilyen voltam mint a fiad. Szamomra megvilágosodas volt mikor elolvastam egy cikket arrol hogy mikent kell a gyereket "jól" dicsérni. Anyukam mindig dicsert es sokat pl "de ugyes vagy de okos vagy, tudtam hogy sikerulni fog mert te okos vagy" stb. Ezzel azt erte el hogy nem mertem belevagni szamomra neheznek tuno feladatokba mert feltem hogyha nem sikerul akkor az azt jelenti hogy nem vagyok okos es ugyes. Ehelyett az erofeszitesemet kellett volna dicserni nem az eredmenyt. Pl ha a kisfiad megold egy feladat amit mindig meg szokott oldani akkor nem kell megdicserni hogy ugyes. Viszont ha nekiall megcsinalni egyet ami nehez, akkor meg kell dicserni meg akkor sem ha nem sikerult neki egyedul. Most meg ugysem szamit hogy hanyast kap az iskolaban vagy hany feladatlapot old meg. A lecke amit meg kene tanulnia hogy elvezze a tanulast es hogy ne megrettenjen egy akadalytol hanem ugy fogja fel mint egy izgalmas kihivas.

Egyebkent jelentem, 30 évesen ugy erzem tul tettem magam ezen es mar nem kedvetlenedek el ha valami nem sikerul elsore :-)

2014. nov. 5. 20:19
Jovo heten viszem uj felmeresre , az oviban volt egy sima felmeres, nevtanos volt kint, aszerint iskolaerett. Az ovono javasolja a fejlesztest, hogy batrabb legyen. Er valamit az , ha hordom plusz feladatlapozásra?? Otthon is csinom vele minden nap....
6. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - Liluzso)
2014. nov. 5. 19:08
Nevelési tanácsadót, vagy más, gyerekkel foglalkozó szakember segítségét lehetne kérni, hogyan lehetne kicsit bátorítani, oldani a szorongását.
2014. nov. 5. 18:56

Sziasztok! Koszonom, hogy irtatok!

Most volt okt.vegen hat eves, tehat majdnem hét lesz szeptemberben. Ha visszafogom, akkor majd nyolc lesz jovo szeptemberben.... Azt mondjak, jo kepessegu, csak onbizalomhianyos inkabb es tulerzekeny:( en egy nagypofaju noszemely vagyok, az apja is a kozeppont mindig. Na, ő nem ilyen:) itthon normalis, rosszalkodik, miegymas, de kozossegben feszeng, foleg a feladatoktol. Pontosabban az uj dolgoktol. Szerinte minden olyan nehez...:)

2014. nov. 5. 16:20
Amikor én voltam iskolás a mi osztályunkba is volt egy ilyen fiú, nem közösítették ki mert jó fej volt, de amikor rosssz jegyet kapott vagy nem készült el a házifeladata akkor bizony el tört a mécses de mire nyolcadik osztályos lett addigra annyira kinőtte hogy ővé lett a macsó, nagyképű, ki vagyok mi vagyok, rossz fiú szerep is.
3. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2014. nov. 5. 16:19

Szia!

Ugyan az enyém már felnőtt, de biztosan iskolaérett a kisfiú?

Lehet, hogy neki kellene még egy év az oviban. Az enyém maradt egy évet anno, és szinte kinyílt, kivirult attól, hogy a csoportjában hirtelen ő lett a "nagy és okos" fiú.


De talán érdemes lenne nevelési tanácsadóba elmenni vele, ott nagyon jó szakemberek vannak, ők fejlesztést is javasolhatnak meg tanácsot is adnak neked.


Sok sikert kívánok nektek.

2014. nov. 5. 16:17
Maradjon még egy évet oviban.
2014. nov. 5. 16:13

Kedves Anyukák!

Nagycsoportos fiam mindig is nyuszi volt, nehezen barátkozó, visszahúzódó gyerek. Nem Ő a csoport rosszcsont hangoskodója,az biztos:)

Nehezen lehet bevonni a feladatokba, nem akar jelentkezni, nem figyel, ha nem muszáj. Minek is azt:)

Feladatlapozásnál (napi 1,2 lap is van), ha valami apró nehézség adódik számára, megoldás helyett sír, mert nem tudja....elég komoly az oviban a sulielőkészítés, nem tudom, máshol hogy van ez. Egész délelött foglalkozások, játékra szerintem csak reggeli elött van lehetőség, illetve ebéd előtt az udvaron.

Mit tegyek ezzel a sirdogálással, passzivitással? Van itt valakinek hasonló 6 évese? Tudtok tanácsot adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook