Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Barotraumára tud valaki gyors segélyt?(repülés közbeni tartós füldugulás, fájdalom) fórum

Barotraumára tud valaki gyors segélyt?(repülés közbeni tartós füldugulás, fájdalom) (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 1. 18:23
Igen, akkor Seyshellrol jottunk haza... tudom h belemnt a viz a fulembe, a repulon be is dugult. nah az szar volt, amikor kurutyolt... Viszont az nagyon be tud gylladni. ha meg mindig nem "pattant ki" neki... el kene mennie fulorrgegeszhez.
16. Jázmyn (válaszként erre: 14. - Huncutka84)
2012. máj. 1. 16:42
Igen,az más,amikor a repülőn dugul,és más amikor bent reked a levegő,és nem tud kitörni.lehet,hogy nem kellett volna a fülébe a cseppek,mert azóta "truttyogó"hangokat hall.Neked is volt ilyen???
15. Jázmyn (válaszként erre: 13. - Timycat)
2012. máj. 1. 16:38
Ő rengeteget repül és eddig nem volt gond egyszer sem.Köszi a tanácsot,azt mondja,egész nap tátog mint a hal...:)
14. Huncutka84 (válaszként erre: 13. - Timycat)
2012. ápr. 30. 04:55
Igen, ez egy jó módszer a repülőn... de amikor már pár napja be van dugulva, akkor az sajnos már nem segít :( és ráadásul rohadtul és egyre jobban fáj...
13. timycat (válaszként erre: 12. - Jázmyn)
2012. ápr. 29. 21:03
Én rágózni szoktam végig a repülőn, nekem is ilyan "h.lye" fülem van :S meg amit írt -talán Huncutka- azt lehet víz nélkül is, nagy levegő orr befog és rányomni a levegőt, aztán tátogni... nagyon kellemetlen :S
12. Jázmyn (válaszként erre: 11. - Huncutka84)
2012. ápr. 29. 20:58
Igen,ő is úgy érzi,hogy valami lötyög benne,és attól pattog,feszít.Ő Skóciában él,és napi 120 mérföldet autózik a munkahelyére és haza.Azt,hogy milyen domborzaton,azt nem tudom,de átadom neki,amit írtál,köszi:)
2012. ápr. 29. 17:41
Szegény... nekem 1x 8 napig volt. Aztán autóban ültünk és egy nagyon nagy pukkanással kidurrant... még víz is folyt ki a fülemből (nyaralásról hazafelé durrant be a repülőn). Hmm... talán a nyomásváltozás lehet h segítene. Nem tudom hol lakik, de lehet meg kéne próbálnia kocsikáznia kicsit hegyre fel hegyről le :-)
10. Jázmyn (válaszként erre: 9. - Huncutka84)
2012. ápr. 29. 12:22

Szia!

Kipróbálta a módszered,amit ajánlottál.Egy nagyon kicsi javulás van,de most recseg-ropog odabent minden.Én továbbra is bíztatom,hogy ismételje meg,és préselje a levegőt a füléhez.Most már 6 napja tart.

2012. ápr. 29. 03:53
???
2012. ápr. 26. 23:54
Mondjuk lehet az segített h jó forró volt... nem tudom
2012. ápr. 26. 23:54
Nekem az segített... de nem vagyok orvos.
2012. ápr. 26. 22:02

Tanácsos ilyenkor víz alá nyomni a fület?Nem baj,ha még a víz is feszíti a hallójáratot?

Mindenesetre köszi a jó tanácsot,meg is írom neki azonnal.

2012. ápr. 26. 21:48

Tegyen ra forrovizes palackot... huu szegeny, en is ilyen vagyok. Volt h 1 heteig be volt dugulva, aztan egy hatalmas pukkanassal kidugult. Egyszer meg a repulon dugult be a levego vhogy rossz helyre es teljesen leszedultem tole, rosszul lettem, majd elajultam.

Ha a forrovizes palack nem valik be, akkor nagykad forroviz, orrot befog le a viz ala es fujni kemenyen. Rohadtul fog fajni... de utana annyival jobb lesz...

4. Jázmyn (válaszként erre: 2. - Kisj)
2012. ápr. 26. 20:33
Folyamatosan préseli a levegőt,de nem lett jobb,most már zúgni is kezdett.A cukorka nem jutott eszünkbe,köszi a tippet
2012. ápr. 26. 20:31

Rokonom náthásan repült külföldre,a levegő bent rekedt a fülében.2 napja iszonyú fülfájás,dugulás,fülzúgás gyötri.Az angol gyógyszertárban nem kapott fülgyertyát,a csepp sem használ neki.

Ha van valakinek erről tapasztalata,vagy bevált módszer,kérem,írja meg.Köszönöm

2. kisj
2012. ápr. 26. 20:19
cukorka szopogatás, ásítozás
2012. ápr. 26. 20:17
Barotraumára tud valaki gyors segélyt?(repülés közbeni tartós füldugulás, fájdalom)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook