Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Baromfitartás tapasztalatok fórum

Baromfitartás tapasztalatok (beszélgetős fórum)


16. Amaunet (válaszként erre: 6. - Globus)
2019. szept. 13. 08:20
Nálunk ez így müködik. A föld bérbe van adva, takarmányt és más egyéb segítséget kapunk cserébe. Pl. szántás.
15. grassi
2019. szept. 12. 18:57
láthatósági mellény is van tyúkok részére :)
14. bozsu55 (válaszként erre: 12. - Grassi)
2019. szept. 12. 18:57
Ez azért vicces!
13. Nanda (válaszként erre: 12. - Grassi)
2019. szept. 12. 08:58

Nagyon jó! 😆

De mire egy ilyet megkötnék, kinőne a tolluk!

12. grassi (válaszként erre: 11. - Nanda)
2019. szept. 11. 10:21

én gondolkoztam ilyenen:


[link]

11. Nanda (válaszként erre: 7. - Grassi)
2019. szept. 11. 09:11
Nekem egy pár tyúk most vedlik, alig van rajtuk toll. Fáznak is reggelente rendesen.
2019. szept. 10. 13:41

Én 30 db-al kezdtem anno. Master kettőshasznosításúak

120napra tojtak.Naposakat hoztam általában május 15 körül. 1,50kg nál hamarabb nem vágtam őket, először a kakasokat, télire 3 db tyúk maradt.Egy ládába voltak letakarva, ezért jól tojtak télen is.Baromfitartás időmiliomosnak való.Ha eddig megetted a boltit,és mindent venned kell akkor ne fogj bele.

2019. szept. 10. 13:13

amikor kicsik, akkor macerásabb. kell apró kavics a kajájukba, az bekerül a zúzájukba, az kell, hogy szétzúzzák a takarmányt. ha kis sárga pipiket veszel, akkor jó ha van infralámpa az ólban, mert még fázósak.

és lehet csinálni nekik homokfürdőt, azt imádják, abban fetrengenek :) segít tisztán tartani a tollukat.

8. grassi (válaszként erre: 7. - Grassi)
2019. szept. 10. 13:10

egy 50 Kg-os zsák kukorica kb 3500 Ft, a búza is, én ennyiért veszem egy terményboltban. 1 zsák búza + 1 zsák kukorica szerintem kb 2,5 hónap alatt fogy el.

Nem tudom, milyen fajtájúak, sima tyúkok :) 2 kendermagos, a többi barna.

2019. szept. 10. 13:08

Nekem van egy kis brigádom :) 11 tyúk, 1 kakas.

Nehéz válaszolni arra, hogy sokba kerül-e. Inkább munkaigényes. Kell egy jó kis ól, ami szigetelt valamennyire, meg megfelelő nagyságú kifutó, rendes kerítéssel. Az ólat rendszeresen takarítani kell, mert hát kaksiznak rendesen :)

A kajájuk árát még sosem számoltam ki. Búza-kukorica-szotyi keveréket esznek, meg hozzákeverek valami fehér port, zeolit talán, de az nem tétel, évente kb 2000 Ft.

Amiért én tartom:

- rengeteg kerti, konyhai hulladékot megesznek

- házi tojás


Nem vágom le őket, mert már baráti viszonyban vagyunk. Már keveset tojnak, mert 3 évesek, kb 10 tojás/hét. De az 1. és 2. évben szezonban (tavasztól őszig) legalább 30 tojás/hét volt.

Nem voltak betegek soha, amikor először elkezdtek iszonyat bénán kinézni, mert kopaszodtak, akkor kihívtam az állatorvost, kiröhögött, és mondta, hogy tollváltás időszak van. Szóval sejtheted, hogy nem vagyok nagy szakértő :)

6. globus (válaszként erre: 5. - Ab61752c45)
2019. szept. 10. 12:49
Csak úgy éri meg, hogy a kárpótlási földeket egy vállalkozó műveli, aki bérleti díjként minden év augusztusában néhány mázsa gabonát ad. Búza, kukorica, tritikálé. Alájuk asztalos rokontól forgácsot terítünk, reggeli kiengedés automatizált, sajnos este manuálisan be kell zárni őket.
5. ab61752c45 (válaszként erre: 4. - Levarosbukta)
2019. szept. 10. 12:12
persze hogy nem.mikor én régen dolgoztam,mindenkinek volt háztáji földje,mi csak a terményt kaptuk meg.de utána is kaptunk kukorica,búza törtszemet.
4. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Krajecz Nóra)
2019. szept. 10. 12:09
Háztáji szinten ha úgy kell megvenned a tápot, kukoricát etceterát, meg az állatorvos az a 10-15 tyúk tartása nem éri meg.
2019. szept. 10. 11:26
ja,a távolabbi szomszédok elvitték.mire a rendőrök odaértek,már főtt a pörkölt.
2019. szept. 10. 11:13

Szia

Mi tyúkokat hozattunk a tojás miatt,tojtak szépen,aztán rárendeltünk ugyanonnan ugyanannyit,elkezdték egymást ölni és tojás sem volt.

Tojotáp,búza,kukorica,mész,plusz kapirgáltak kint a nagy udvarban,no meg konyhából a zöld hulladék.

Önitató,önetető...indulásnak mi kb 80 ezret fizettünk kerítéssel együtt

Havonta a kaja olyan 12-15 ezer,nekünk nem érte meg,levágtuk az összeset.

Jövőre újra próbálkozunk,de csak 1 szállítmánnyal.

2019. szept. 10. 11:02
Ki tart otthol baromfit, megéri tartani, sokba kerül a fenttartása? Mit esznek? Tojás, vagy húsáért tartjátok? Mennyi db tartottok, és milyen fajtát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook