Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Barnázás, 2 különböző kórházi vélemény, harmadik baba fórum

Barnázás, 2 különböző kórházi vélemény, harmadik baba (beszélgetős fórum)


8. Liduska84 (válaszként erre: 7. - Erazmusz)
2019. jún. 28. 09:53
Köszönöm szépen! Szerencsére azóta sem volt semmiféle barnázás, és közben a saját orvosom (Dr. Csaba Ákos, Sote1) is megerősítette, hogy a belső méhszáj teljesen zárt, a külső pedig olyan, mint egy többedjére szülő nőnél.
2019. jún. 25. 20:39

Erazmusz vagyok (Dr. Lázár Erika), 49 év óta szülész-nőgyógyász. 44 év óta főorvos. Sok ezer babát segítettem világra, és sok ezer nekem köszönheti a létezését is.

A többedik terhességnél normális, ha a külső méhszáj 1 cm-re nyitva van, ne aggódjon emiatt. A barnázás inkább probléma, ha ismétlődik. Lehetőleg mellőzze a szexet.

6. Liduska84 (válaszként erre: 5. - Algea)
2019. jún. 23. 17:12
Igen, én is gondolkodtam már ezen, de úgy gondolom, hogy a gyermekágy jár nekem és a babának is, úgyhogy azt az időszakot oldja meg apuka/nagyszülő a programok tekintetében. Aztán ahogy növöget a picike, beleszokik a család rendjébe, úgy jönnek majd a programok is. Ne légy magatokkal túl szigorú! :)
5. algea (válaszként erre: 4. - Liduska84)
2019. jún. 23. 15:31
Őszintén, a terhességet azért könnyebben, mert nincs idő sokat gondolkodni, komolyan, még a leleteket sincs időm átolvasni, vagy az NST görbéket tanulmányozni, de így nem is aggódom annyit:) Ami viszont szó szerint félelmetes lesz, az az az időszak, amikor már megszületik a pici, és programról kéne gondoskodnom a nagyok számára. Hogyan? Hol? Gyermekágy, pihenés fel sem merül.....
4. Liduska84 (válaszként erre: 3. - Algea)
2019. jún. 22. 21:50
Nagyon köszönöm, hogy írtál! Nagy szükségem volt most erre :) Úgy várom a dokimat, mint a messiást :) Bízom benne, hogy megnyugtat. Ettől függetlenül próbálok pihenni, amennyit lehet, de már csak 1 hét van hátra az oviból, ha itthon lesznek a lányok, már nem lesz sok esélyem. Te hogy bírod a két nagy mellett a terhességet?
2019. jún. 22. 21:45

Igen, az én orvosom, is azt mondja (harmadik terhesség, de már a másodiknál is azt mondta), hogy egy többedszer szülő nőnél a zárt méhszáj soha nem lehet pontosan olyan zárt, mint egy először várandósnak, viszont ez nem egyenlő azzal, hogy "nyiladozik", ami azt feltételezné, hogy teherbeeséskor zártabb volt, mint most. Itt jön a képbe a saját orvosod, aki ismer és a lényeget meg tudja majd mondani, hogy ahhoz képest nyíltabb-e a méhszájad, amilyen lenni szokott ennél a terhességnél, vagy ahhoz képest elkezdett kicsit nyílni.


Az én dokim egyébként rendre 3100-at ír a kiskönyvbe, míg szóban az hangzik el, hogy minden a legnagyobb rendben, zárt a méhszáj (36 hetes vagyok), pontosan ezért, mert harmadik terhességnél az ő fogalmai szerint teljesen 0-ás már nem lehet a külső méhszáj, de zártnak számít, mert nem kezdett el nyílni önmagához képest:)


A lényeg, hogy nyugodj meg, a legnagyobb valószínűséggel nálad is erről lehet szó.

2019. jún. 22. 20:14
Még esetleg annyit, hogy görcseim nem voltak, és azóta barnázás sem (csak akkor, reggel).
2019. jún. 22. 20:13

Sziasztok! A 12. hetet töltöttem szerdán, a harmadik babával, van egy 4 és egy 6 éves kislányom. 16-án vasárnap reggel barnás folyást észleltem, ezért aznap elmentem az ügyeletre, kórházba itt nálunk. Az ottani orvos be akart fektetni, miszerint "ceruzányira" nyitva a méhszájam. Utrogestan kúpot és napi 3x2 Magnéziumot írt fel. Nem feküdtem be. Mondta, hogy akkor szigorú ágynyugalom otthon. 2 nap múlvára írt kontrollt, de akkor már nem akartam odamenni, hívtam a dokimat (SOTE1), aki sajnos szabadságon volt, de a helyetteséhez be tudtam menni. Őszerinte a belső méhszáj ZÁRT, a külső pedig pont olyan, mint egy többedjére szülő nőnek... "nyiladozik", de ez teljesen normális. Kímélet javasolt, pihenjek, amennyit tudok, de nem kell 0-24-ben feküdni. A saját dokimhoz szerdán megyek, és nagyon várom, mert hát mégis csak abban fogok igazán bízni, amit ő mond.


Kérdésem, hogy mondtak ilyet valakinek, vagy hallottatok ilyet, hogy többedik terhességnél más a méhszáj állapota, és természetes, ha a külső kicsit "nyiladozik"?


Nekem egyébként mindkét gyermekkel korán nyílt, de nem ennyire, a 35-36. héten, de mindkettő a 40. héten született, sajnos végül császárral, de vajúdás és a teljes tágulás elérése, méhszáj eltűnése után (=szóval tulajdonképp olyan, mintha szültem volna, de mégsem).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook