Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Barna folyás menstruáció helyett, mi lehet? fórum

Barna folyás menstruáció helyett, mi lehet? (beszélgetős fórum)


2021. febr. 12. 17:48

Sziasztok!


Sajnos menstruációs problémák jelentkeztek az utóbbi időben nálam is. PMS, Barnázás,és gyenge menstruáció, ami tart 1.5 napig. Nem értem az okát. 2 nagy betét fogy csak el. 32 éves vagyok. Tudtok jó nőgyógyászt ajánlani?

10. Panna07 (válaszként erre: 9. - Anna1991)
2020. febr. 4. 20:21
Szia! Kellene nézetni egy hormonpanelt, hogy kiderüljön mi a helyzet, ez a vérzés rövidülés nem valami jó jel. A barátcserje helyre tudja hozni a hormonzavart, de előbb mindenképp vérvétel kellene.
2020. febr. 4. 20:13
Sziasztok! Szeretnék én is kérdezni. Egy éve hagytam abba 10 év után a fogamzásgátlót, azóta egész korrektül menstruáltam kb 30 napra mindig megjött. Augusztus óta viszont a hossza 3 napra majd decemberben már csak 2 napra csökkent, előtte 4-5 napot barnáztam. Most már 40 napnál járok és kb egy hete van a barna folyás de rendes menstruáció sehol. 3ból 3 teszt negatív. Pénteken megyek dokihoz. Létezik ilyen hogy egy év múlva esik szét a hormonrendszer? Nektek mi vált be? Tea vagy a baratcserje? Nem szeretnék gyógyszert, bízom benne hogy a szervezet helyreáll magától egy kis természetes segítséggel. Babát szeretnénk majd de egyenlőre nem görcsölünk ezen a témán. Nagyon köszönöm!
2019. aug. 15. 08:12
Köszönöm szépen a válaszokat. Augusztus 29-én megyek az orvosomhoz. Csináltam tesztet, negatív lett. One step, nem sok jót hallottam róla de most ezt tudtam beszerezni. Ha beágyazódás miatt volt, akkor valószínűleg még a teszt sem feltétlenül mutatná szerintem, főleg hogy rengeteg vizet iszok, még éjszaka is kétszer felelek inni ebben a melegben. Ha van fejlemény megírom majd, hogy hátha a későbbiekben segít valakinek.
2019. aug. 14. 11:31
A vérzés előtti barnázás sok esetben progeszteron elégtelenség. Nézz utána neten, megfelelő táplálkozással tudsz rajta segíteni. És elég szomorú, ha ezt a nőgyógyász nem tudja.... :-(
6. Évi anyuka (válaszként erre: 1. - Ajbi13)
2019. aug. 13. 15:32

Szia! Nekem is ilyen a ciklusom kb 2 éve. Minden menzesz előtt 2-5 napig van barnás folyásom, majd megindul a vérzés. Nem tudja az orvos, csak a vállát vonogatja, van ilyen.


A második gyermekem születése után még durvább volt, szinte egyfolytában barna folyásom volt egy évig. Alig volt "üres" nap, akkor kivizsgáltak, semmi gond. Kaptam hormontartalmú spirált fogamzásgátlónak, az segített, és rendbe is vágott. Miután levetettem, asszem 2 év után, nem jelentkezett újra a probléma.


Furcsa dolgokat produkál a női szervezet.


Ha neked most van ilyen először, én a te helyedben nem aggódnék.

5. Panna07 (válaszként erre: 1. - Ajbi13)
2019. aug. 13. 10:51
Szia! Ha negatív a terhességi teszt, és az orvosod nem küld 3. és 21. napi vérvételre, mindenképp kérd tőle, a lentiek miatt, amit írtam.
4. Panna07 (válaszként erre: 3. - Macskossz)
2019. aug. 13. 10:49
Egyetértek, a nőgyógyászok többsége a gyógyszer abbahagyása után nem mondanak semmit, hogy milyen tünetek jelentkezhetnek, az abbahagyás után nem küldik a nőket 3. napi és 21. napi vérvételre, pedig kellene, abból kiderülne, hogy tett-e kárt a gyógyszer a hormonháztartásban, mert sokaknak nem tud helyreállni magától, nekem sem tudott, és sokaktól olvastam, hogy gyógyszerszedés után ilyen-olyan vérzészavar, apró ciszták jelentkeztek.. De jó lett volna, ha anno, mikor abbahagytam a gyógyszert, tudtam volna róla, hogy el kell menni vérvételre.
2019. aug. 13. 10:27

A fogamzásgátló abbahagyása után nagyon keveseknek áll vissza a rendes ciklusa azonnal, mivel amíg szedted nem is volt igazi ciklusod. Nyilván a szervezetnek időre van szüksége, hogy újra beinduljon és a mérgek kiürüljenek. Egyébként sokaknál nem azonnal jelentkezik a hormonális zavar az abbahagyás után, hanem jó néhány hónappal utána. Nekem az abbahagyás után 1 évvel jelentkeztek az első problémák, sokszor csak gyógyszerrel tudtam vérezni. De nem is ismerek olyan nőt, akinek utána minden rendben lett volna. ( Habár azért elszórva ilyen is van.)

Szóval légy türelemmel, ez sajnos "normális". És sajnos a nőgyógyászok "elfelejtik" tájékoztatni az embert a mellékhatásokról. Idő kell. Vitaminokkal, étrenddel tudsz segíteni a folyamatban.

És most egy tesztet én is biztosan csinálnék.

2019. aug. 13. 09:29
Beágyazódás nem lehet?
2019. aug. 12. 21:23
Sziasztok! Esedékes menstruáció előtt 4-5 nappal kevés barnázásom volt, WC papíron hagyott nyomot. Majd a mensi idejében elkezdődött egy nagyobb mennyiségű barna folyás, ekkor már kellett tampont használnom, elvétve volt benne egy kis élénk piros is, de mennyiségre nem a megszokott volt, sőt. Egy mini tampont elég volt bőven délutánig, akkor is csak a higiénia miatt cseréltem. Fogamzás gátlót pár hónapja hagytam abba. Arra lennék kíváncsi, hogy aki már átment hasonlón, annak ezt mi okozta? Orvossal beszéltem, kB két hét múlva mehetek hozzá. Azt mondta nem látja indokoltnak hogy sürgősen meg kelljen vizsgálni, addig is csináljak egy tesztet. Köszönöm a válaszokat előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook