Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bárki lehet cukorbeteg! fórum

Bárki lehet cukorbeteg! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bárki lehet cukorbeteg!

1 2
2017. aug. 24. 07:41

Ebbe a topikba is beirom, hatha valaki utananez es segitseget jelent neki:


A 2-es tipusu cukorbetegseg az esetek tobbsegeben GYOGYITHATO, visszafordithato.

Az magyar gyakorlatban a tunet kezelesevel foglalkoznak, a vercukorszintet probaljak a megfelelo hatarok kozott tartani. A valos problema, az inzulinrezisztencia, ezt kell megtorni, es a szervezet mukodese helyreall, akar tobb eves gyogyszer es inzulin hasznalat utan is.


Az ingyenes es rendkivul egyszeru modszer:

- helyes taplalkozas (LCHF etrend)

- idoszakos bojtoles (intermittent fasting


Rengeteg ingyenes informacio talalhato a kovetkezo oldalakon (angolul):

1) Dr. Jason Fung: Intensove Dietary Management Blog

[link]

2) Diet Doctor

[link]


Ezekkel az eloadassorozatokkal erdemes kezdeni:

[link] category/lectures/type-2-diabetes-lecture-series/

[link] category/lectures/the-aetiology-of-obesity-lecture-series/

2017. aug. 22. 23:07

nekem még talán most sem venné észre a háziorvos a cukorbetegséget,ha a kardiológus nem kérdezi meg tőlem,hogy mennyi a cukorszintem. attól kezdve is mindig ellenőrzi,mert fontos,hogy a szivgyógyszerrel egyűtt szedhető legyen.

a háziorvost nem igazán érdekli most sem,ha nem kérek vércukorszint vizsgálatot akkor ugy is jó neki.


igen is ,nekem az a véleményem,hogy a GYÓGYSZERGYÁRTÓ CÉGEKNEK az a jó,ha minnél több gyógyszert fogyasztunk,és egyre drágább gyógyszereket irnak fel.


nekem szerencsére eü,és közgyógyra is van jó cukorgyógyszerem,csak meg kell győzni az orvost,hogy nem mindig a drága gyógyszerek a jók. lehet 13 ezer,és 800 frt is a gyógyszer ami ugyan ugy használ.

sajnos nekem az a rossz,hogy 1,5 és 17 között ingadozik. volt mikor összeestem olyan kevés volt a vércukorszintem,és mokkacukrot adott a doki.legutóbb,13 volt,és az orvos semmit nem szólt,csak FOGYNI KELLENE!

53. 124637ff9b (válaszként erre: 52. - GaboGabo77)
2017. jún. 22. 15:35

Szia!

Azért nem értelek, mert a Forxiga 10mg ajánlott szedése 1x10mg naponta, eü emelt támogatással (szakorvos által rendelve) 3852 Ft/hó.


A fogyásodhoz gratulálok!

2017. jún. 22. 15:02

Sziasztok!


„Mindennek ára van”, régen én is literszám kóláztam, míg a cukrom miatt tavaly előbb a 13 ezres Forxigára, majd idén a vényköteles új csodaszerre rá nem beszélt a doki. Saját tapasztalatból mondhatom, hogy ennek a drága és túlontúl is ütős tablettának (116 db 29 napra, 2x2, azaz napi négy bogyó több mint harmincezerért, támogatás nuku!) igen nagy ára van nemcsak szedésekor, de később is, mert a plasztikai sebész még sokkal drágább, a hasplasztika félmilliótól kezdődik. Induláskor 16 hétig kell szedni, az csak durván egy százas egy negyedévre, viszont ha a havi 5-6 kg mínuszt vesszük, sok is.

Ráadásul a szer az egyik hatóanyaga miatt túlmozgásos „Duracell nyuszivá” tesz, egész nap csak tekernéd a szobabiciklit. Ezért is nem szabad este túl későn bevenni, mert nem hagy aludni, pörget éjjel is. Hajnal négykor meg kidob az ágyból, hétvégén is, amikor az ember délig aludna. Olyan mint a szintén agyra ható Reductil, amit régebben szedtem, amíg be nem tiltották, mert teljesen elveszi az étvágyad és túlpörgetve magas vérnyomást okoz. Van némi „kék gyémánt bogyóhoz” hasonló merevedéses mellékhatása, aminek mára már csak a csajom örül igazán.

Negyvenedik szülinapom, azaz év eleje óta szedve bő öt hónap alatt 122 kilóról 94-re fogytam le, ami a 180 cm magasságomhoz viszonyítva szép és jó (e közel harminc kiló mínuszra büszke is a szert ajánló ortopéd orvosom, mert így mégsem kell majd csípőprotkó), de lóg rajtam a bőr, mint tehénen a gatya, és nem tudom mennyit adok majd még le akaratlan is, hány plasztikai műtétre lesz még szükségem. Szóval tényleg az ember gatyája is rámegy a gyors fogyásra, ha ezt korábban tudom, jobban átgondoltam volna.

51. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 50. - 4ab8ac8371)
2016. nov. 20. 12:52
az egyik kolléganőm napi 2 liter colát simán megivott, mondtuk neki többen hogy ez így nem lesz jó és most 2 hete már betegállományban volt valami elképesztően kiakadt a cukra (ez az első ilyen gondja eddig nem volt vele problémája) hát igen az egészségtelen dolgok előbb utóbb visszaütnek
50. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 49. - Bekacomb)
2016. nov. 19. 23:16

Pontosan ezt akartam írni én is. Miért nem foglalkoznak a megelőzéssel. Miért nem ismerik el az inzulinrezisztenciát?

Sőt a Cukorbetegséget is csak későn veszik komolyan.

A környezetemben is egyre többen vannak, olyanok akiken évekkel ezelőtt látni lehetett hogy baj lesz.

49. Bekacomb (válaszként erre: 34. - Dc01a79c12)
2016. nov. 14. 11:18

Igazad van, ez pont így van. A rövidebb élet alatt is költhet sokkal többet gyógyszerre az ember, mintha sokáig élne. Pont hogy te vagy az olvasottabb és tájékozottabb a témában! Meg lehet nézni, hogy terjeszkednek a gyógyszercégek Európában. Lehet olvasni a témában, hogy milyen frankó piac vagyunk, mert itt még nem szednek annyi gyógyszert. De elég csak bekapcsolni a tévét, hogy ha bezabálsz is, elég egy tablettát bevenni, hogy jobban legyél. Nagyon nem az egészséges életmódot terjesztik úgy általában (nem csak a gyógyszercégek).

Nekem inzulinrezisztenciám van. Hadd ne mondjam, az orvosok el sem ismerik a cukorbetegséget megelőző állapotot, mert nincs BNO kódja, ergo nem számít önálló betegségnek. Általában közlik, hogy menj vissza, ha már cukros vagy. És nem mindenkinél életmódbeli problémákra vezethető vissza, nagyon sokan genetikailag betegek. Vékonyak, sportolnak, egészségesen táplálkoznak, de hajlamuk van a cukorra. Nehéz jó orvost találni sajnos. Aki foglalkozik is a beteggel.

48. Channa* (válaszként erre: 21. - 9a095cf031)
2016. nov. 14. 07:35

De pl. a gyereket hiába szoktatjuk a rendes élethez, ha utána csak egy részét tudja tartani.

Mindig magunkról írok, mert erről van tapasztalatom.:D

A fiam 27 éves, végig focizta a gyerekkorát, aztán vége lett a sulinak, jött a meló és már nincs ideje arra, hogy heti 4-5 alkalommal focizzon, így a mozgás rendesen lecsökken. Már csak heti 1 talán 2 alkalommal jut el focizni (attól függ, hogy mikor dolgozik), a futás sok időt elvesz, mert ugye az autók között nem túl jó futni, így el kell utaznia egy jobb helyre, azaz máris 2 óra, edző terem nem neki való, sosem volt az a típus, aki félórán keresztül áll vagy ül egy helyben és súlyzókat emelget, így azért venne jó drága terem bérletet, hogy a futópadon fusson...



Tehát, ha az embereknek a lehetősége megmaradna arra, amihez szokott, akkor már jobb lenne, de amíg az embereknek napi 12 órát kell dolgozniuk és ezért még 1,5-2 órát utazniuk, ahhoz, hogy megkeressék a számukra elegendő pénzt, addig a szoktatás nem ér semmit.....

47. Channa* (válaszként erre: 20. - 328e1b30ab)
2016. nov. 14. 07:25

Pontosan!


3 féle gyógyszert szedek:

Vérnyomás: 500 Ft alatt van valamivel,

Pajzsmirigy: 3 havi adag 300 Ft,

Cukor: havi 2400 Ft

Azaz összesen: 3000 Ft/hó


Tornabérlet 1 hónapra: 9000 Ft

Sima tészta fél kg 200 Ft, teljes kiőrlésű 400 gr, 500 Ft, sima rizs 1 kg 250 Ft, basmat vagy barna rizs fél kg 300-800 Ft. És honnan tudjuk, hogy valóban jobb e? Mert most ezt mondják?

Persze, le lehetne menni futni, de a futástól tönkremennek az ízületek, a szerveket tartó izmok is veszélyben vannak, egy bizonyos kor után pedig kifejezetten káros pont emiatt. Az otthoni torna meg nem elég hatékony, mert hajlamosak vagyunk ellustálkodni....

És igen, a vitaminok, táplálék kiegészítők, Norbi kaják, sport ruhák (mert azért nem biztos, hogy a kínai edzőcipő megfelel a futáshoz...)

46. Channa* (válaszként erre: 14. - Dc01a79c12)
2016. nov. 14. 07:15

És szerintem igazuk is van. Nekem ingadozó a vérnyomásom és ha eléri a 140-et, akkor már szétrobban a fejem. Ja, ezt is örököltem...

Ha 120 alatt van, akkor semmi bajom.

45. Channa* (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2016. nov. 14. 07:12

"Szerintem, azzal, hogy elmondjuk az elhízás, a mozgásszegény életmód cukorbetegséghez vezet"


Nem ettől leszünk cukrosak. Ez genetika (anyagcsere betegségre hajlamosak, pl. a nagy stressz hatására).

A családunkban a legtöbb cukorbeteg nem túlsúlyos és nem egy helyben ücsörgő.


Ha én kitöltöm a Cukorbetegség rizikótesztet, akkor ez alapján nem nagy a valószínűsége, hogy az leszek, de már cukor gyógyszert szedek...

Többen inzulint adnak maguknak és úgy kezdték, ahogy én (tablettával). Egyébként nekem is miattuk kell szednem a l(megelőzés). Rendszeresen magas a cukrom, és a terheléses sem jó. A BMI-m szerint túlsúlyos vagyok:D Sokat mozgok és figyelek a kajára. Elvileg én nem lehetnék cukros, és még is az leszek nagy valószínűséggel.

2016. nov. 14. 06:45

Jézus Mária!Mennyi drogos él akkor a Föld nevű bolygón csak nem tudnak róla.A gyümölcsben is van cukor.Akkor ti azt sem esztek?

Plusz úgy beszéltek a cukorbetegségről,mint valami nátháról:el lehet kapni!?

Akkor remélem az anyósom még nem fertőzött meg minket

2016. nov. 12. 19:22
Ja és az előbb kihagytam,hogy a dörzsölt autószerelőm nem azért csinálja meg az autóm,hogy minél több benzint fogyasszon el a pályafutása alatt...Pedig közgazdaságilag indokolt lenne:DDD
42. dc01a79c12 (válaszként erre: 35. - 328e1b30ab)
2016. nov. 12. 18:58

Jaaaa... Beviszem az autóm egy szerelőhöz és logikai számításokat végzek és elvileg a szerelőnek az az érdeke,hogy nekem megcsinálja az autóm,hogy legközelebb is oda vigyem.De sajnos a számításaimba hiba csúszik és az eredeti hibát megcsinálja de közben szándékosan csinál egy rejtett hibát,hogy még több pénzt ki tudjon csikarni majd tőlem.

Az nem igazán érdekli viszont,hogy azt a pénzt amit neki adok,elkölthettem volna pl. a kocsmába is,amivel támogatom a kereskedelmet.

41. 328e1b30ab (válaszként erre: 40. - Kristo_f)
2016. nov. 12. 18:21
Azért, mert nem vicces, amit írsz, nem a fogadó közegben van a hiba. Érvelési hiba: személyeskedés. Ennek okán kiszálltam innen.
40. kristo_f (válaszként erre: 39. - 328e1b30ab)
2016. nov. 12. 18:18

Nem sok benned a humor cukor+zsiroskenyér ügyben, kb. mint mézben a macibrummogás


Teljesen mindegy mire bomlik a szénhidrát, be van határolva a napi bevihető mennyiség

Antalvalicom szerint a mézet eheti a cukorbeteg

A méztermelő szerint

"Egyes kutatások szerint a méz olyan súlyos betegség megelozésében is hatékony, mint a cukorbetegség"

Az, +előzi persze!

Terjednek a marhaságok a neten


A méznek magas a cukortartalma, illetve,, beleszámit a napi mennyiségbe

39. 328e1b30ab (válaszként erre: 38. - Kristo_f)
2016. nov. 12. 18:03

HOL fordul elő a természetben cukrozott zsíros kenyér?!


Az összetett szénhidrátok, melyek végső soron cukorrá bomlanak sem finomított cukrok.


Ne terjesszünk már hülyeségeket. Veszélyes.

38. kristo_f (válaszként erre: 33. - 328e1b30ab)
2016. nov. 12. 17:59

A természetben nem fordul elő semmiben, sehol a cukor és a zsír együtt"


Zsiroskenyér megcukrozva?

Ne csak a cukrot önmagában nézd, hanem mint szénhidrát. Abbol meg igencsak előfordul a természetben, ugyanúgy mint a zsír a mindenféle husokban és akár növényben is, bár ez utóbbi elenyésző mennyiség

37. 328e1b30ab (válaszként erre: 36. - 9a095cf031)
2016. nov. 12. 17:55
Egyet kell értenem ebben a sajnálatos dologban veled.
36. 9a095cf031 (válaszként erre: 33. - 328e1b30ab)
2016. nov. 12. 17:50
Igen, és akkor visszajutunk ahhoz, amit a legelején felvetettem: a szülők már lényegében 10+ hónapos koruk óta drogoztatják a gyerekeiket a cukorral. Ezért lenne a felnőtt emberek egyéni felelőssége leállítani a mértéktelen cukorfogyasztást. A gyerekeikért, ha már maguk miatt nem.
35. 328e1b30ab (válaszként erre: 34. - Dc01a79c12)
2016. nov. 12. 17:49

Nem, nem ebből követezik.


Jelzem, olvasgatok az interneten. De nem hiszek el alapvető matematikai hülyeségeket, és közgazdasági abszurdokat.


Ha te el akarod hinni, az a te dolgod. Pusztán felhívtam a figyelmed arra, hogy a nyilvánosan hozzáférhető információk alapján ezeket az egyszerű számításokat te is el tudod végezni, és akkor rögtön nem beszélsz képtelenségeket. De csak ha akarod. Nem kötelező.

34. dc01a79c12 (válaszként erre: 31. - 328e1b30ab)
2016. nov. 12. 17:48
Azért mert te nem olvasgatol az interneten és állítasz valamit,akkor abból az következik,hogy neked van igazad?
33. 328e1b30ab (válaszként erre: 27. - 9a095cf031)
2016. nov. 12. 17:45

Mert a cukor ott hat az agyra és úgy, ahol és ahogyan a kokain. Az illető drogos.


Mint azok is, akik folyton nassolnak. A természetben nem fordul elő semmiben, sehol a cukor és a zsír együtt. Ha ilyenhez jut a szervezet, összezavarodik a jutalomközpont, és végső soron a heroinhoz hasonlóan reagál az agy. És követeli az újabb adagot.



Drogfüggők mind.

32. 328e1b30ab (válaszként erre: 28. - Dc01a79c12)
2016. nov. 12. 17:44

Túl sok fölösleges dolgot olvastál össze az interneten. Attól azok még nem igazak.


Mert matematikailag nem jönnek ki. Amiről te beszélsz, annak kevesebb a szaldója. Nincs az a vállalkozás, ami a kevesebb bevételre törekszik.

31. 328e1b30ab (válaszként erre: 29. - Dc01a79c12)
2016. nov. 12. 17:42

Nem, nem számoltál. Egy 60 évesen meghaló beteg kevesebbet költ, mint egy 80 éves koráig aktív és egészséges ember.


Azt ugye nem tudod, hogy a "gyógyszercégek" nem önálló entitások, hanem konzorciumok része, melyek egy kézben vannak egyéb érdekeltségekkel is? A ruhagyártókkal meg a szállodákkal meg a sportszerekkel meg az élelmiszerekkel?


Teljesen mindegy, honnan folyik be a pénz. Az az érdekük, hogy egy ember minél hosszabb ideig költsön, mert az a több.


De hajtogasd csak.

30. kristo_f (válaszként erre: 14. - Dc01a79c12)
2016. nov. 12. 17:42

Ne erőltesd ezt, mert nem igy van

Volt/van neked magas vérnyomásod?

Ugyehogy nem? Majd ha megtapasztalod azt hogy alapbol 140 és még emelkedik is időnként , másképpen vélekedsz a "mesterséges" küszöbökröl

29. dc01a79c12 (válaszként erre: 26. - 328e1b30ab)
2016. nov. 12. 17:37
Ja és számoltam. Az jött ki,hogy a gyógyszercégek pont le...rják,hogy a népesség sokáig éljen és költekezzen. Az érdekük a gyógyszereladás!
28. dc01a79c12 (válaszként erre: 26. - 328e1b30ab)
2016. nov. 12. 17:33

Pont azt sugallja a cikk is,hogy BÁRKI lehet cukorbeteg! Szóval ha azt hiszed,hogy te nem vagy az,az még nem azt jelenti,hogy az értékeid rendbe vannak. El kell menni a háziorvoshoz aki majd hátha talál valamit amire lehet gyógyszert felírni.

A gyógyszerkonszernek sem akarják,hogy meghaljon a beteg. A cél a hosszú betegségben tartás. Ilyen a magasvérnyomás is. Ha egyszer valaki elkezdi szedni a vérnyomáscsökkentőt és megpróbálja abbahagyni akkor tényleg számolnia kell vele,hogy rohadt nehéz lesz. Nem azt mondja a háziorvos,hogy önnek 140/80as a vérnyomása és tessék szépen fogyni 4-5 kilót és rendszeresen sportolni,hanem már írja is a gyógyszert.

2016. nov. 12. 17:09

Egyébként, volt anno egy fiatal, cukorbeteg kollegám. Felnőttként jött ki rajta, kórházban is volt vele egy hónapot.


A munkahelyen ettünk együtt, addig néha-néha evett édességet, miután visszatért cukorbetegen, onnantól kezdve már minden nap több alkalommal. De komolyan, ha lehetett gyümölcs és joghurt/puding/bármi közül választani, tuti az édességet vette el. Mellé fehérkenyeret evett, burgonyát és csupa gyorsan felszívódó szénhidrátot.


Közben meg mindig osztotta az észt a cukorbetegséggel kapcsolatban, mit és hogyan lehet meg kellene enni, de ő maga épp az ellenkezőjét csinálta. Amikor már rákérdezünk, hogy cukorbeteg létére miért eszik ennyi cukros kaját, azt mondta, hogy az nem gond, szabad neki, mert majd annyi inzulint lő be...


Mondjuk, amilyen állapotban volt, nem vagyok benne bizti, hogy megéri az ötvenet...na de, erre mit mondjunk? Elméletben tudta, mi a baj, és nemhogy diétázott volna, még tömte is magába a cukros dolgokat, tuti legalább ötször annyit bevitt, mint én egészséges ember létemre.

26. 328e1b30ab (válaszként erre: 23. - Dc01a79c12)
2016. nov. 12. 17:05

Akkor most számold össze, mennyit költene ugyanez a mennyiségű ember, ha megmaradna az összes erre szánt pénze, és mivel nem halna meg korábban, sokkal tovább költekezne!


Jól hangzik az egymillió cukorbeteg, de csak a töredéke diagnosztizált, és annak is csak egy kis része költ gyógyszerekre, inzulinra stb. A legnagyobb részük kezeletlen, így nem is jön ki a matek. SZámolj.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook