Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Barbie baba tortát hogyan készítsek? fórum

Barbie baba tortát hogyan készítsek? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 27. 13:59

Sziasztok megint!

Remélem, jár még erre valaki...

A torta még nem készült el, jövő 7 végén lesz a buli.

A lányom megkegyelmezett, Anne Lise-t akar, akinek egyszerű rózsaszín ruhája van. :)

De azért én szeretnék rá egy kis díszítést...


Vettem rózsaszín marcipánt.

Azt írja a papírja, hogy nedves kézzel dolgozzam át, majd nyújtsam ki.

Ha fa nyújtódeszkán teszem ezt, nem fog kiszakadni???

És szerintetek lehet a marcipán alá pudingot tenni? Mármint azzal kenném be a torta oldalát. Vagy mindenképp valami krém kell?

Vettem csillámos dekortollat, meg cukorgyöngyöt és cukorszívecskét. De utóbbikat hogyan fogassam rá a marcipánra, ha nem akarok habot? Vajon a dekortoll megtartja a kb. függőleges felületen?

9. bowie (válaszként erre: 3. - Bowie)
2012. szept. 22. 10:28
Jah, és ez a kuglóf tészta tényleg szuper. Majdnem minden héten csinálnom kell, amióta ráakadtam.
2012. szept. 22. 10:25

Itt egy nagyon ügyes lány csinál többféle barbie tortát is, én a legelső próbálkozását linkelem be neked, de ha szétnézel a többinél még találhatsz ügyes tippeket.

[link]

2012. szept. 22. 10:25
Esetleg habzsákba pakolva olyan recés fejet rátéve fodros lesz a ruha.
6. Sylvia81 (válaszként erre: 3. - Bowie)
2012. szept. 22. 10:24
Hű, köszi. :)
2012. szept. 22. 10:24
Jah, nem marcipános...akkor ha sima habtejszínt vernél föl, és beszínezed, akár málnaszörppel rózsaszínre..csak kell bele habfixáló jócskán, mivel nem úgy tart, mint a hulala.
2012. szept. 22. 10:17

Ami biztos, hogy 2 tortaalapot kell csinálnom, mert csak úgy tudom olyan magasra tenni, mint a Barbie dereka.

Az egyszerűség szellemében egy kuglóf-formából és egy normál tortaformából csinálnám.

Ehhez jó lenne valami piskótarecept, aminek tartása is van. (Már kértem egy rokonomtól, de még nem kaptam meg...)

A belsejébe csokipudingot gondoltam, azt minden gyerek szereti.

Eddig a receptek is érthetőek. :)

Viszont a ruha külsejével vannak gondjaim. :) A marcipánt nem igazán szeretik a gyerekeim...

Tud valaki esetleg olyan krémet, ami nem Hulala (itt olyan nincs, és nem is szeretem) és megáll a kuglóf felületén?

2012. szept. 22. 10:16

[link]



Itt elég egyszerűen le van írva, meg be van mutatva.:)

2012. szept. 22. 10:12

Sziasztok!


Lánykám 5 éves lesz, a születésnapjára szeretne ilyen tortát.

Nézegettem már recepteket a témában, de nekem nagyon nehéznek tűnik... :( Viszont a csajt nem tudom lebeszélni róla.

Szívesen fogadnék tippeket, receptet, ami nem igényel túl sok gyakorlatot.

2012. szept. 22. 10:11
Barbie baba torta

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook