Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Barátság vs. nem barátság fórum

Barátság vs. nem barátság (beszélgetős fórum)

1 2
47. Kriszti515 (válaszként erre: 46. - 4975ebdc2f)
2016. nov. 7. 19:43
Koszonom szepen!
46. 4975ebdc2f (válaszként erre: 44. - Kriszti515)
2016. nov. 7. 18:49
Maradj vidám és önzetlen ha valóban úgy érzed hogy nincs gond e téren.Az igaz hogy jó emberek közelében jó lenni! Most rád járt a rúd, de ne aggódj elmúlik ez a sotet periódus. Nekem sok kedves ismerősöm van és akit barátomnak hivok nos ok kevesen vannak! Nem éreztem soha szükségét hogy mindenkit a kebelbaratomnak tudjak.D e aki a barátom az évtizedek óta az! Kívánom hogy a haverokat barátok kövessék az életedben!
45. Kriszti515 (válaszként erre: 43. - Ina87)
2016. nov. 7. 17:15
Haha ezen most jot nevettem, koszi :D
44. Kriszti515 (válaszként erre: 39. - 4975ebdc2f)
2016. nov. 7. 17:14

Nem ertek egyet, mert alapbol egy nagyon vidam szemelyiseg vagyok. Olyan aprosagok feldobjak a napomat pl hogy a kedvenc kajam lesz a menu. Tenyleg minden aprosagnak orulni tudok, ha savanyunak tunok az valoszinu ez miatt a tema miatt van, mert csak a rosszat kaptam megis milyennek kene lennem? En mindig szivbol adtam es csak ugy. De amikor nem kapok semmit de semmit cserebe akkor vagy en vagyok egy szornyeteg mert igy gondolom vagy az a barat nem is volt barat.

Parommal soha nem mericskeltem inkabb forditva volt igy volt hogy csak en kerestem es megkaptam hogy miert nem sporolok. Az utolso 5forintomat odaadnam es nem erdekelne. De a hazugsag es az igazsagtalansag teljesen kiborit, es ebben a helyzetben is pontosan ez tortent, hogy en mindent megtettem es megis az en fejem van letojva. Es nem nem varok el cserebe semmit nem kell a penze senkinek. De ha en kapok valamit en azt szamon tartom hogy igen ez az ember rendes volt velem ha szuksege lesz ram itt leszek. Ez nem hiszem hogy savanyusagra vall. Lehet hogy keseru szemelyisegnek tunok mivel egy problemamat irtam le, hatha valaki tud segitni, de gondolhatod hogy nem igy inditok egy ismerkedesben akar.

43. ina87
2016. nov. 7. 17:05
manapság minden fontos csak az emberi kapcsolatok nem,lehet h veled van a gond kérdez rájuk h miért is kerülnek,viszont azt el kell fogadni h a barátok idővel el kopnak mivel egymás barátságra már tényleg nem jut idő.de egy jó tipp mond nekik h nyertél a lottón hidd el rögtön keresni fognak.
42. c73db520ef (válaszként erre: 36. - Kriszti515)
2016. nov. 7. 16:57
Viszont igy alakultak ki a baratsagok.
41. globus (válaszként erre: 35. - Kriszti515)
2016. nov. 7. 16:49
Szerintem ez nem mindig konkrét oda-vissza szolgáltatásként értelmezendő. Akkor is kapsz, amikor gyakorlatban ugyan nem adnak kézzelfoghatót, de jól érzed magad, buliztok, gazdagodsz élménnyel, pozitív dolgokat nem csak anyagiakban lehet mérni. Ebben az esetben a segítés öröme kiegyenlíti a számlát, de ehhez tényleg önzetlenül kell adnod.
40. NomNom
2016. nov. 7. 16:45

Valószínűleg oka van, hogy elutasítják a közeledésed. Aki pedig ennyire kerül, az nem barát.

Én van akivel távolság miatt évente 2x találkozom kb. (nem is egy), mégis onnan tudjuk folytatni a dolgokat, ahol abbahagytuk.

39. 4975ebdc2f (válaszként erre: 36. - Kriszti515)
2016. nov. 7. 16:43
Nem tudsz szívből adni, csak úgy mert jó! Mindenre igaz nem mérhető patika mérlegen mennyit adsz mg ennyit vársz el . Keserű és savanyú személyiség vagy , nem jó ilyen emberekkel időt tölteni... Dolgozz magadon ne mericskelj folyton. Hogy te mit akarsz neked mi kell.A párkapcsolatodban is grammozol?
38. Kriszti515 (válaszként erre: 37. - F1427bf217)
2016. nov. 7. 16:01
Nekem meg az az érzésem hogy elegem van abból hogy ilyen okostojások ismeretlenül idejönnek és elkezdik osztani milyen vagyok. Nem kell itt lihegned, lehet lépni :) szia!
37. f1427bf217 (válaszként erre: 23. - Kriszti515)
2016. nov. 7. 15:58

mi van így? én nem akarom máshogy nézni.


ha nem tudod mire válaszolsz, nem kell válaszolnod. nem sértődök meg, ha szó nélkül hagysz.


az az érzésem, h kényszeres mindent jól csinálni akaró vagy. megfelelési maniás, aki azt várja a másiktól, h ugyanúgy lihegjen.

de te biztosan jobban ismered magadat. ;-)

36. Kriszti515 (válaszként erre: 34. - C73db520ef)
2016. nov. 7. 15:36
Es ezek rossz peldak voltak mert amiket felsoroltal igaz, de a baratsagra nem igazak. Ha igy mukodne akkor ilyen alapon mindenki a baratom
35. Kriszti515 (válaszként erre: 34. - C73db520ef)
2016. nov. 7. 15:35
Aha persze. Akkor en jo kocsog ember vagyok, mert azert hivtam meg amikor nem volt penze hogy jol erezzuk magunkat. En azert kerestem mert nekem fontos volt hogy mi van vele. Attol mar nem vagyok onzetlen hogy rosszul esik sot kimondottan nem barat az aki mindezt csak kihasznalja es adni nem ad semmit nem penzbeni dologra gondolok. Azert van am egy veges hatar nem lehet mindig adni aztan szepen mosolyogni akkor is ha loszart se kapsz vissza
2016. nov. 7. 15:22

Nem azert viszem le a szomszed kitett szemetet, mert elvarok barmit is tole;

nem azert vittem a baratnomnek a kedvenc szolojebol, mert viszonzast varok el;

nem azert adtam oda a boltban a hianyzo szazast a neninek, mert...

De amit onzetlenul tesz az ember, az valahol mas csatornan visszajon, csak egeszen maskent.

33. Kriszti515 (válaszként erre: 30. - 4975ebdc2f)
2016. nov. 7. 15:21
Köszi, ettől most jobb lett :D
32. Kriszti515 (válaszként erre: 31. - Mietze Katze)
2016. nov. 7. 15:19
Hol van ilyen könyvklubb? :) Imádok olvasni :D
31. Mietze Katze (válaszként erre: 29. - Kriszti515)
2016. nov. 7. 15:08

Nem, ez nem régimódiság :) Még ha ritkán is találkozunk, nálunk is vagy A) a házigazda megaszondja, hogy 500 Ft/fő a beugrás, vagy B) összedobós, Józsiék hozzák a sütiket, Gyuriék a piát, Karcsiék a húst, vagy C) mindent a házigazda áll, mert megyünk úgyis máshoz legközelebb. De sokszor ez utóbbi esetben is viszünk/hoznak valami apróságot.


Mi is jártunk úgy, amit Te írtál: ez még az öcsémmel közös baráti társaságban volt. Mindig nálunk voltak a bulik, mi főztünk, én mosogattam, az emberek meg csak jöttek, üres kézzel, viszonzás nélkül. De ez nem is barátság szerintem, egy idő után meguntuk, és amikor nem is tartottunk összejövetelt, el is koptak ezek a kapcsolatok. Nem is sajnálom.


Szóval igen, egy barátság nem csak egyoldalú kellene, hogy legyen. Lehet, hogy Neked is le kéne építened őket, vagy jegelni, hátha keresnek. Ha lehetőség van rá, újabb ismeretségeket kialakítani. Én pl. álmomban sem gondoltam volna, de egy könyvklubban alakult ki egy zseniális barátság, azóta összejárunk párokkal is.

30. 4975ebdc2f (válaszként erre: 27. - Kriszti515)
2016. nov. 7. 15:06
25 évesen ennyi világ fájdalmat! Kezdj el szívből adni, úgy hogy nem vársz viszonzast! Erről ismerszik meg egy jó ember. Nem kell nagy dolgokat és nem kell belefeszulni. Egy dicséret egy jó szó egy egy kedves önzetlen gesztus többre vezet mint a feszült jopofizas.
29. Kriszti515 (válaszként erre: 28. - Mietze Katze)
2016. nov. 7. 15:00

Igen ezt megértem. Nekem is pontosan elég, hogy a párommal megbeszélek mindent. De néha jól esne kicsit nem is tudom mit csinálni. Igazából azt sem tudom mit akarok. Mert vásárolni utálok, nem kérem hogy minden hétvégén részegedjünk le, de hogy ennyire totál letojják a fejünket azt nem értem. Valószínű nagyok az elvárásaim, vagy csak simán debil vagyok vagy unalmas, nem tudom, de az talán nem akkora elvárás hogy pl nyáron szerveztem többször grill bulit. Mi azon a szinten vagyunk hogy összedobjuk a pénzt ha ilyesmi van, de legalább megkérdezzük segítsek e valamit hozzak e valamit tartozom e valamivel. Ehez képest mindenki tök jól érezte magát, egy hasonló kérdés nem hangzott el, ami nem is baj, nem fogadtam volna el semmit. DE. Keresni senki nem keresett utána. Nem kértem hogy hívjanak meg kajálni, kávézni bármi ami nekik egy fillérbe is kerülne, de egy annyi hogy hello szia miujság, nem ugrotok át vagy nem csinálunk valamit? ennyi sem jött. Tehát ez nálam ilyen elvi dolog ha valaki meghív akár kerül pénzébe akár csak összeülünk náluk és mindenki issza amit visz hogy utána úgymond "visszahívom"

Vagy én vagyok régimódi?

2016. nov. 7. 14:52

Az emberi kapcsolatok folyamatosan változnak, legfőképp ezzel kell tisztában lenni. A fiatalkori "este beülünk kocsmázni/kávézni" típusú haverok/barátok munkát vállaltak, elköltöztek, sok esetben még az országból is. Sokaknál más lett a prioritás, eltérő életszakaszba kerültünk.

Néhány emberre lehet számítani, néhány esetben bőven elég pár havonta összefutni egy pizzára/sörre (bár én nagyon bizalmatlan vagyok, kevés embert engedek magamhoz igazán közel. Szóval nekem tényleg elegendő egy-egy laza haveri kapcsolat). Bőven elég, hogy a férjemmel mindent meg tudok beszélni.

2016. nov. 7. 14:42
Lehet hogy ennyi idősen már nem kell igaz barátságot keresnem? Ha eddig nem volt ezután sem lesz? A legutóbbi "barátnőm" csak akkor keresett ha unatkozott, ha a pasijával volt akár hívhattam is még a telefont sem vette fel. Nekem nem kell olyan barátnő aki annyira nem képes hogy egy üzenettel visszaválaszoljon hogy bocsi nem értem rá. Az elején még totál normális volt. Én mindent megtettem, kerestem, programokat csináltam, nem használtam ki,sőt ha nem volt pénze meghívtam vagy pénz nélküli programot találtam ki. Cserébe amikor felhoztam hogy mi történt hogy mostanában alig keres csak azt kaptam hogy csapkolódott vagdalkozott hogy persze mert én "milyen tökéletes" vagyok. Később meg össze vissza hazudozni kezdett. Most akkor az sem jó ha jó vagyok valakivel?
26. Kriszti515 (válaszként erre: 5. - B598e4912b)
2016. nov. 7. 14:36

Hát úgy tűnik hiába számít nekem valaki, ha cserébe én semmit nem kapok és úgy érzem én nem számítok.

Úgy gondolom én aztán nem az a típus vagyok aki belesüpped és hagyja hogy sajnálják vagy megsértődik és várja hogy a másik keresse. Én vagyok aki mindenkit keres, próbál találkozókat szervezni de mint mondtam mostanában mindig falba ütközöm.

Ennél jobban nem tudok szelektálni, már csak kb 4 ember maradt akiket barátnak tekintek.

25. Kriszti515 (válaszként erre: 6. - 3d787b167a)
2016. nov. 7. 14:32
Én nem tartom magamat tökéletesnek, de úgy érzem én szinte mindig csak adok és nem kapok. Vagyis az eddigi barátságaimnál ez így volt.
24. Kriszti515 (válaszként erre: 7. - C73db520ef)
2016. nov. 7. 14:30
Ezt értem. De úgy sem működik egy barátság, hogy csak az egyik fél ad a másik meg nem. Tehát akkor az is egy elvárás hogy amit adok azt vissza is kapjam.
23. Kriszti515 (válaszként erre: 20. - F1427bf217)
2016. nov. 7. 14:22
Nehez am mashogy nezni ha tenyleg igy van!
22. Kriszti515 (válaszként erre: 19. - L.luiselotte)
2016. nov. 7. 14:21
Nem mindig eleg. Vannak gonosz emberek is. Es innen nem ismeri pontosan senki hogy mi a problemam engem sem ismernek.. Amugy vicces hogy vadidegeneknek kell elmeselnem a problemaimat
21. f1427bf217 (válaszként erre: 19. - L.luiselotte)
2016. nov. 7. 12:26
sima ügy. mindenkire tucc passzolni valamit. megnyugtató a példád. igazán remekmód működnek értékes emberi kapcsolataid. még szerencse, h tucc panaszkodni, különben rád se hederítene senki! ;-)
20. f1427bf217 (válaszként erre: 18. - Kriszti515)
2016. nov. 7. 12:23

köszönöm, h felvilágosítasz..

nem én írtam, h mi mindent adtam, és alig kapok.

2016. nov. 7. 12:22

Vigasztalásul írom Krisztinek : ha az embernek van családja ( párja) és munkája, ezek annyi időt elvesznek, hogy már nincs is szükség, ill. nem is jut idő barátokra.


Legjobb barátnő ? sok nő nem tudja, hogy mi az.

Megbeszélni problémákat ? én ezt úgy oldottma meg, ha a fiúkról férjekről volt szó, anyukámnak panaszkodtam, a szüleim " bűneiről" viszont a

fiúknak öntöttem ki a szivem.

Fiam van ( 25 é. ) , már vele is szinte mindent meg lehet beszélni, különb, jobb indulatú tanácsot szerintem idegenetől sem kapnék és sok esetben az ember a baráttól nem is megoldást vár, hanem elég, ha kiönti a lelkét, vki meghallgatja.

Erra célra különben remek a Hoxa.

18. Kriszti515 (válaszként erre: 16. - F1427bf217)
2016. nov. 7. 11:59
Hahoo. Baratsag ketto emberen mulik es nem arrol szol hogy az egyik ad a masik meg nem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook