Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Barátom telhetetlen és már tönkretesz ezzel! fórum

Barátom telhetetlen és már tönkretesz ezzel! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
30. Bucóka20 (válaszként erre: 28. - B00d33e65c)
2015. jún. 11. 12:58

Le igen, csak en hajnal 5 kor indulok es mindig le akarom kesni a buszt meg autoval is. Amugy to parton lakunk,reggel pont nem megy olyan koran busz,ha menne,azzal mennek innen. Amugy jarhatnek meloba autoval is.. Mert szinte annyi lenne a benzinem,mint a buszjegyem,amit nem fizetnek.

Amugy meg miert magamat szivassam h en menjek bicajjal..miert en sporoljak ezen is?

29. Bucóka20 (válaszként erre: 25. - Mézes-Krémes)
2015. jún. 11. 12:56

Irtam ,h mennyi. O mindig azzal takarozik,h o eladta ezt meg azt es h azt is kajara koltottuk es h miert nem azon rugozok...

De konyorgom,senki nem mondta neki soha.. H azt add el,mert nincs kajara penz.

2015. jún. 11. 12:55

De ott az autó mizéria is..

Cseréljetek autót,majd te mész 3 km-t azzal amelyik többet eszik,mert a párod inkább motort vesz,mert a bicóhoz lusta!

Te is az vagy!!3 km-ert röhögve le lehet tekerni!

27. Mézes-Krémes (válaszként erre: 23. - Bucóka20)
2015. jún. 11. 12:51
Akkor én a helyeden a szülőktől kapott támogatást magamnak félre tenném, és kettőnk fizujából élnénk közösen. Ennyi.
26. b00d33e65c (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2015. jún. 11. 12:50

Abba belegondoltatok már,hogy mi lesz ha becsúszik egy gyerek?

Akkor aztán ezzel az életstílussal hatalmasat esten méghozzá pofára!

Ha ennyi bevételem lenne,a világot is megváltanám!

25. Mézes-Krémes (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2015. jún. 11. 12:50

Még mindig nem derült ki, hogy a párod dolgozik-e, és mennyi a fizetése?

Ne haragudj, de a szüleid azt a 100 ezer forintot azért adják NEKED, hogy a TE életedet könnyebbé tegyé, és ahogy olvasom, Te nagyon durván le vagy akasztva.... És mi lenne, ha megtudná a párod, ha te azt a havi 100-at félre tennéd? A jövődre? Elhagyna?! TE jó ég...

24. Misaki Itó (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2015. jún. 11. 12:47
Simán azt füllenteném,hogy apuék megvonták az adományozást!
2015. jún. 11. 12:47
120.000 netto kb
22. Bichi (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2015. jún. 11. 12:46
Még nem válaszoltál, hogy a pasid mennyit keres, és miért nem abból gazdálkodik..
21. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2015. jún. 11. 12:45

Ekkora összegbôl családok élnek autók meg kutyák nélkül! A szülôk is egyszer be fognak sokallni!

És akkor mi lesz?

A drágaságod éljen egyedül, ne másokra számítson!

20. Bucóka20 (válaszként erre: 17. - B00d33e65c)
2015. jún. 11. 12:38
De tudja h apatol mikor es mennyi penzt kapunk.minden honap elseje es otodike kozott kb 100.000 ft-ot ... Csak a napi munka penzembol tudnek eltenni.. De ha meg nem is mondanam el,h felre tettem,akkor is eszrevenne sztem... De nem szoktam elotte titkolozni semmiben.. Azaz eddig nem volt titok semmiben.
2015. jún. 11. 12:36

En se az a tipus vagyok , aki megeszi a sajat sz.rat,de magamra se koltok havi 10 ezreket,sot neha szinte semmit,mert minden elmegy a kajara , albira,rezsire,neki minden honapba 20 ezer a tartozas torlesztese plusz telo szamla ,cigizunk,de ritkan veszunk boltban cigit... Plusz a kocsik meg a kutyak ellatasa ... Illetve az o hobbyja vagy nem tudom minek nevezzem...


Vannak egeszsegugyi problemaim, beiratkoztam magam endokrinologiara , tudtam h min 10 ezer lesz,de megvolt ra a penz,az anyuja adott elotte nekunk kolcson 20 ezret ez honap vegen volt.. Lenyeg h azt is vissza kellett volna adni,de nekem mar idopontom volt es mondtam h nem tagitok,elmegyek... Erre a fejemhez vagta h varhattam volna 1 hetet vagy 2 mire megjon a fizuja mert igy mibol adjuk vissza az anyjanak a penzt?! Hat mondom en nemmtudom,de nem erdekel,mert en elmegyek az orvoshoz ha torik,ha szakad...

Elmentem,az anyjanak is vissza lett adva a penz,mert egy eladasbol lett 65 ezrunk...

18. trapiti (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2015. jún. 11. 12:29
Én kidobnám, lába nem érné a földet... és élnék vidáman a saját pénzemből :)
17. b00d33e65c (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2015. jún. 11. 12:26

Nem kell külön kassza csak egy jó dugihely,amit csak te tudsz!

A szülők is sokat segítenek,így elégnek kell lennie ennyi pénznek 2 embernek!

Mi kb.nagyon durván 300-ból élünk,de ebből 70 a törlesztőm ugyanennyi a rezsi és 4-en vagyunk!

Meg kell tanulnotok spórolni,és bizonyos fontossági sorrendet felállítani!

2015. jún. 11. 12:23

Nem csomagoltál még össze?

A saját izéjével csapkodja a csalánt!

2015. jún. 11. 12:05
Szerintem siámán kihasznál.Én biztos külön kasszát akarnék.3 év még nem nagy ídő,hogy ne tehetnéd meg.A szüleim 20 év után lettek külön kasszán.Apám fizeti a csekkeket anyám veszi a kaját.
14. virag32 (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2015. jún. 11. 12:02

Nem hátralépés a külön kassza, ha a párod alkalmatlan arra,hogy közös kasszán éljetek.


Ha a saját bőrén kell megtapasztalnia, milyen az, ha minden hobbiját magának kell finanszíroznia, megérti majd a dolgokat.

2015. jún. 11. 12:00
Na, az ilyen gondok letudása miatt vagyunk a párommal külön kasszán. :)
2015. jún. 11. 11:57

kieg. előzőhöz.

a fórumot úgy indítottad el,hogy telhetetlen a barátom és tönkretesz ezzel-hát ha nem akarsz külön kasszát,saját félretett pénzt akkor mindig ez lesz,és semmi sem fog változni.

11. kisj
2015. jún. 11. 11:51

Ha ennyire nem tudtok a pénzügyekben megegyezni, arra rá fog menni a kapcsolatotok.

De jöbb 3 év után szétválni, mint mondjuk 13 év után.

10. 20bd9c3196 (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2015. jún. 11. 11:51

Muszáj lesz ha nem akarod,hogy mindig lenyúlja a pénzt arra amire neki kell,inkább fizesse mindenki a saját dolgait a saját félrerakott pénzből.

Amúgy még mindig a 2 kocsin vagyok elgondolkodva,hogy minek a 2,nem elég 1 de az legyen közös és aki messzebbre megy az használja,aki közelre az bicikli vagy séta.

Minket mindig nyaggatnak,hogy vegyünk autót,de ide a városba minek? Van bicikli nyáron,télen esetleg bérlet ha jég és hó,de általában ha nincs jár és hó biciklizünk,gyalogolunk. Az autó csak a nagy bevásárláskor esetleg család látogatásnál jönne jól,mert messze élnek.

2015. jún. 11. 11:50

Kocsira vissza terve ,egyiket anyumtol kaptam az egy kis twingo,szt nem lehet eladni,mert ... Nem:) egyeb okok miatt,pkusz szeretem azt az autot.

A masik kocsi az ugy jott h annak idejen vettunk egy kocsit,amibol lett kb 150.000 ft vegul el lett adva,de parom kiment nemetbe dolgozni es kellett egy kocsi,apum vett ,,nekunk,, egyet h ne ezen muljon a jobb eletunk.. Kb 800.000 ft a kocsi,vegul baratom azt elcserelte,mett allitolag olyan baja volt ami nagyon sokba kerult volna es jobban megerte h elcseleri egy masikra....na ez a mostani kocsink...ugyhogy ez a kocsi papiron az enyem,de apum vette,baratom meg kolti ra a penzt..

A masikra is kototte mert 60.000 ft ert megcsippeltette,aminek semmi ertelme nem volt. Utolag o is belatta de mar keso volt..amugyis el lett ,,adva,, cserelve...

2015. jún. 11. 11:49

Nincs a közös kasszával se semmi baj, de ha annyit megtennél, hogy egy x összeget félreteszel magatoknak (főleg magadnak, AMIHEZ NEM NYÚLSZ/NYÚLTOK), akkor már lenne kis alapotok és nem az lenne, hogy hónapról hónapra kelljen élnetek.


Én nem hiszem, azt sem, hogy a 2 autó használata gond lenne, nekünk is kettő van :) de mégis meg tudjuk oldani és nincs anyagi problémánk. Kis szervezés az egész.


Én a félretett pénzre esküszöm, a többit meg lehet költeni.

Te legyél az okosabb, te legalább látod a problémátokat, ha a párod nem képes ezt észrevenni és még időben gondoskodni kis tőkéről, akkor vedd fel a gatyát és kezdj el te takarékoskodni.

2015. jún. 11. 11:43

De a kulon kassza sztem hatralepes lenne.

3 eve igy van,eleg hamar osszekoltoztunk (1-2 honap utan) azota igy vagyunk...

Alltalaban forditva szokott lenni,h elsonek kulon penz,aztan kozos... Talan pillanatnyilag megoldana a probnlemat,de sztem hosszu tavon nem menne es sajnos en nem ilyen ember vagyok h ami az enyem az az enyem,ami a tied,az a tied.

6. 20bd9c3196 (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2015. jún. 11. 11:40

Külön kassza és kész. A kaján spórolni,ha nincs adósságotok,bank,hitel és csak albérlet simán 40-50 ezer kajapénz elég 2 emberre. Tapasztalatból mondom,nekünk is lenne + x összeg ha nem lenne hitel,de nincs mert van és nem tudunk félre rakni. Telefonszámlát lecsökkenteni,meg ami felesleges pl újság járatása,vagy egyéb élvezeti cikk,ami nem fontos.

Minek 2 autó? Ő nem járhat biciklivel,vagy te?

Nem beleugatni akarok,de szerintem pazarlás a 2 autó,ha gyerek sincs. Az anyja kutyájához neked mi közöd? Miért ti fizettétek ki a félretett pénzetekből? Értem én,meg sajnálom a kutyát,de miért neked kellett ez?

Az ő kocsijába ha kell motor akkor ő pénzéből vegye már meg,ne a félretettből,csak,hogy értsd egy példa akarsz venni egy fasza futócipőt,és elveszed a közös pénzetekből de csak te futsz benne-azaz neki ebből semmi haszna sincs,és még külön költesz futóruházatra...

Külön kassza,rezsi+ kaja osszátok el közösen,aztán ami marad a fizetésből az a magatoké és nem közös. Esetleg ha mindenképp közös pénz kell akkor havi 10 ezer közösbe,a többi meg félrerakni saját célra amiből csak magadra költesz.

2015. jún. 11. 11:40

Mi a párommal külön kasszán vagyunk.

NÁlunk ez úgy megy, hogy én a fizetésemből (130000 nettó) kapásból férreteszek 50.000 ft-ot. ehhez nem nyúlok, szigorúan el van rakva. (olyan, mintha nem is lenne)

Maradék pénzem 80.000 ft (ebből fizetem benzint: 20000, rezsi 40000) maradék 20000 megy kajára + a párom pótolja a kaját, illetve veszi meg az olyan dolgaimat/dolgainkat, amik kellenek.


Mi így csináljuk, nincs vita, nem fáj a fejem azon , hogy kinek mennyi pénze van. Kapok is tőle és adok is ugye rezsi, + kis kaja amennyi a fizumból futja.


neked is azt ajánlom, hogy a havi keresetedből minden hónapban tegyél félre magadnak valamennyit (kb 30.000-t) és erről hallgass, mint a sír. Párodnak nem kell róla tudnia. nyiss egy külön számlát, és szépen spórolj. Így lesz majd kis megtakarításod is, ha már a párod ennyire szórja a pénzt feleslegesen.

4. Mion
2015. jún. 11. 11:39

Én áttérnék a közös kajapénzre.... "konyhapénzre". Mindenki belead havi x összeget, ami azon felül marad a feleknek, azt mindenki magára költi.

Addig nyújtózkodik, amíg a takarója ér slussz.

2015. jún. 11. 11:38
A különkassza jó ötlet, ha ennyire felelőtlen.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2015. jún. 11. 11:35
Szerintem ti nem közös kasszán vagytok, nálatok az ami a tiéd, az övé, de fordítva nem. Bár arról nem írtál, hogy ő mennyit keres..
2015. jún. 11. 11:28

Eléggé összetett a probléma,de a lényeg a pénz.

Mindketten dolgozunk illetve minden honapban kapunk a családomtól havi x ezer ft-ot,ami felér plusz egy havi fizuval.

Jelenlegi probléma ,h a kocsinkat ,amit o hasznal muszakiztatni kell ami amugy sem keves penz,de o az egesz fizujat rakoltotte,mert azt mondja,h egy csomo mindenet meg kell rajta csinalaltatni,mert igy nem megy at a muszakin. A csaladomtol kapott osszeg elment az alberletre,rezsire illetve egy kisebb -nagyobb bevasarlasra.. Magyaran abbol elunk amit en keresek, napi 7 ezer ,dolgozok erte 13 orat 1 napon.


Mondtam neki h csak azokat a dolgokat csinaltassa meg az auton ami kell a vizsgahoz,mert nem hiszem el h tobb mint 100 ezret kell rakolteni a szerelessel 1utt. Vallalt plusz munkat is,h kompenzalja a dolgokat es legyen penzunk,de mar kitalalta h motort akar venni egy reszebol,mert azzal olcsobb meloba jarni. Hozza teszem 2 autonk van,az enyem 5 litert fogyaszt,az ove( mienk) 8 litert. Mondtam h csereljuk ki a ket kocsit ,menjen o az enyemmel meloba en meg azt a napi 3 km- ert elmegyek az ,,ovevel,,...

De az ugyse jo,mert a motor csak 1-2 litert fogyaszt ,sokkal gazdasagosabb!!! Mondja o.

Sztem ennyi erovel mehetne bicajjal is,de ahhoz o tul kenyelmes...ezt mar mondani se mondtam neki.


Masik , ami ismet penz... Vmelyik nap eladta a szamitogepet,h vehessen egy laptopot ,mondtam jo,nekem nem oszt nem szoroz en a tabletet hasznalom.

Jott ertem meloba...mondjs h menjunk a laptopert.

Kerdezem mennyibe kerul?

Hat meg kellene 4 ezer ft ...ja mondom f.sza,ezert en 6 orat meloztam ma. Nem baj,oda adtam,hiszem kozos kasszan vsgyunk...ami az enyem az az ove is.


Ismetelten masik tema.. De jelemleg ez is porondon van,h honapok ota el akarok menni kitetovaltatni a szemoldokom,mert mar a regi 5 -6 eves nagyon kikopott. Szakembert nem talaltam...nehezen sikerult , de amikor volt penzunk ra,az anyuja kutyaja lebenult es en szaladtam vele orvoshoz 30 ezer volt a kutyus kezelese,de hala istennek eletben maradt.

Ugrott a tetovalas osszege.....


Most ismet lett annyi felre tett penz h bejelentkeztem jovo7 pentekre... O elvette a kocsira szant penzt,illetve a telo szamla arat,ami 14 ezer helyett,mivel o most kihozott egy uj Z3 ast vagymit ezert nem 14 vagy 18 hanem 25.. Megint a felre tett penzbol kellene potolni...de mondtam h nem , en kivettem a tetovalasra s penzt illetve s tablet havi dijara a penzt,mondtam h a tobbit oldja meg. Nem erdekel.....



Most mondjatok meg nekem h en erzem ezt ekkora problemanak.. Vagy tenyleg igazam van h onzo?!!!

Mondom neki,azt mondja ne veszekedjek mar....stb...

3 ev utan legyunk kulon kasszan vagy mi???



Ami jon penz a csaladtol meg az en havi fizum egybe kb 200.000 ezer,ha nem tobb...ebbol ha felbe kifizetnenk az albit meg kajat,siman maradna 80-90 ezrem,amit csak ugy magamra tudnek kolteni....barmit megvehetnek ,felre tehetnek stb.. Emellett meg allandoan szukolkodok,osztom-szorzom a penzt stb... :(

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook