Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Barátok nélkül, magányosan fórum

Barátok nélkül, magányosan (beszélgetős fórum)


1 2
36. syria (válaszként erre: 28. - Mayácska2)
2017. aug. 11. 21:11

Magas nekem, hogy még rosszabbul érzed magad attól, hogy általad is elfogadható tanácsokat kapsz. Azt sem értem, hogy ha kutyát sétáltatsz, miért félsz attól, hogy más emberek is vannak azt utcán. (Az értetlenségem oka valószínűleg az, hogy eddig még nem voltam olyan helyzetben, mint te, nem zárkóztam el totálisan az emberektől.)

A görcsölésed viszont megértem. Nekem is voltak nagyon nehéz időszakaim; ami görcs belém rakódott évek alatt, én sem tudtam néhány hónap alatt feloldani. Csak én nem rágtam magamat miatta.

35. Mayácska2 (válaszként erre: 34. - Limara)
2017. aug. 11. 19:31
Szia, igen az előző helyen nekem is volt valaki aki felkarolt, és nem hagyta, hogy leüljek, de itt nincs. Most megyek, megint sétálok egyet, csak ez olyan, tű a kazalban. Mindegy. Megyek.. hátha.
34. limara (válaszként erre: 33. - Mayácska2)
2017. aug. 11. 16:05

Szia!

Amikor a párom meghalt,én is egyedül maradtam.Nem teljesen,mert van egy lányunk,és unokám,de ő nem tud mindig itt lenni velem,mert éli a saját életét.

Először megadtam magamnak azt az időt,amit a gyászolás megkívánt.

Én is ilyen voltam,mint te.Jó nem teljesen,de majdnem.Én is sokat,kínlódtam, a barátkozás miatt.



Iszonyúan magányos voltam pláne télen.Meg előtte,el sem tudtam képzelni,hogy fogok egyedül egyáltalán élni.


Nekem is van egy kutyám,már öreg szegény,és bármikor meghalhat,de mi jártunk,ha nem is naponta,de sétáltunk.


Engem is megszólítottak,a séta közben,és azóta is tart a kapcsolat.Még udvarlóm is akadt volna,ha akarom.


Majd apró lépésekkel,elkezdtem terveket szőni,és

megcsinálni őket.Muszáj,volt kitalálnom,hogyan éljek tovább.

Nem mondom,hogy sok barátra találtam,de vannak jó ismerőseim,akikkel ha összefutok,akkor örülünk egymásnak.


A szomszéd asszony úgymond felkarolt,és elkezdtünk ,bemutatókra járni.Utáltam,de mentem vele.


Majd mondta,hogy indul egy nyugdíjas klub,menjünk jelentkezzünk.


Ma már ötödik éve vagyok a klub tagja.Voltak jó,rossz pillanatok,de kitartottam.Elmentünk együtt nyaralni is.bálba is voltunk.

33. Mayácska2 (válaszként erre: 30. - Csikil4ny)
2017. aug. 11. 14:36
Szia, nem vagyok a gyógyszerek híve. Max (sajnos) altató. DE mást nem szeretnék. Tudom, hogy kellő ráhatással és útmutatással, példával, jó útra tudok terelődni. Tegnap nem sétikáltam, de ma tervezem, bár értelmét nem látom, mert egy kutyasétáltatással, igen hosszú idő, míg barátságot lehet kötni, - főleg velem. De nem adom fel. Ha nem nyitok borzasztó magány vár rám. Ha esetleg, valaki magára ismer, nyugodtan írjon, hátha egymást támogatva, előrébb jutunk..
32. limara (válaszként erre: 31. - Mayácska2)
2017. aug. 11. 14:34

Szia!

Figyeled magad?( béna vagyok,lúzernek érzem magam)


Ha valaki ezeket mondja magának,hogy érezheti magát tőle.


Szerinted mi történt veled,hogy ide jutottál?

31. Mayácska2 (válaszként erre: 29. - Limara)
2017. aug. 11. 13:49
Tudom! Tök ciki, hogy mindenki "támogat", én meg béna vagyok, tegnap nem mentem sétálni, nem ment. Kimaradt. Már pár "démonom" legyőztem. Ez is menni, fog, bár ezt a legnagyobb. Csak nehéz egyedül. Ma már boltba noszogatás nélkül mentem. Az az érdekes, hogy külvilágnak ez nem jön le rólam. Ha bárki meg lenne kérdezve, nem hinnék el. Én eljátszom, hogy jól vagyok. Ettől még lúzerebbnek érzem magam. És tök gáz, hogy lépnem kellene, tudom, és mondjátok.. Sajnos folyton volt valaki aki kibillentett, ha gond volt.. de most már az sincs. Azért nem adom fel. Harcolok magammal, ma séta, ha akarom, ha nem.
30. csikil4ny (válaszként erre: 28. - Mayácska2)
2017. aug. 10. 20:48

Nem kell irvos! Elég a pszichológus, ne gyógyszerezd be magad.


Egyébbként egyetértek Limara-val, gyakorolni kell, minél többször. Ezt saját tapasztalatból mondom.

29. limara (válaszként erre: 28. - Mayácska2)
2017. aug. 10. 16:44

Szia!

Nem tudom,hogy hallottad-e az a mondást,hogy ha leesel a biciglíröl, azonnal vissza kell ülni,mert soha nem győződ le a félelmed.


Ez így van mindennel,igen menni kell emberek közé,mert elszoktál tőlük,és azért félsz.


De idővel változni fogsz,és már csak nevetni fogsz,hogy mitől féltél.Nem szabad leállni,mert akkor magányos leszel,és kimaradsz,jó dolgokból.


Tudom nem könnyű leküzdeni önmagunkat,de mint már mondtam,mindig csak egy lépésre koncetrálj.

Menni fog,csak csináld.

28. Mayácska2 (válaszként erre: 23. - Syria)
2017. aug. 10. 16:25
Maximálisan igazad van. Ezért érzem most még rosszabbul magam, mondtok okosakat, és igazatok van, sajnos én is sejtettem, hogy ezt kellene, illetve tudom. De nehéz. Most két napja igyekszem nem elkerülni az embereket, úgy viszem le sétálni a kutyát is. De érzem magamon, hogy mennyire görcsölök, és hogy mekkora erőfeszítés ez. Orvos kell ez világos már, azt hittem egy kis löket, megerősítés elég. De látom nem. Ma is tervezem a sétát, de már most rettegek. De lemegyek, mert ha nem akkor az azt jelenti feladom, de én változni szerertnék.
2017. aug. 9. 15:38
Nekem sincsenek sajnos barátaim általában mindig olyan embereket találtam meg akik csak kibeszéltek előttem tették a szépet a jót hátam mögött meg rólam beszéltek. Soha nem voltak igaz barátaim.
26. ina87
2017. aug. 9. 15:03

lehet munka helyen barátkozni,kutya sétáltatás közbe gondolom itt nem az a probléma h nincs hol ha nem az h nem nyitsz senki felé,tehát ez ügybe próbálj lépni

ahhoz h lépni tudj előbb akarni is kell...

25. syria (válaszként erre: 24. - 471a3ef191)
2017. aug. 8. 08:23
Köszönöm. :) Remélem, a fórumindító is elgondolkodik rajta!
24. 471a3ef191 (válaszként erre: 23. - Syria)
2017. aug. 7. 09:34
Ezzel a gondolatmenettel maximálisan egyet értek Syria. Nem tudtam volna jobban megfogalmazni.
23. syria (válaszként erre: 12. - Mayácska2)
2017. aug. 7. 09:10

Örülök, ha tudtam valamennyire segíteni.


Úgy látom, masszív falakat építettél magad köré. Azokat csak te tudod lebontani - ha akarod -, valószínűleg nem fog menni egyedül. Hogy milyen segítséget veszel igénybe, az rajtad áll.


Az első lépés az lehetne, hogy levetkőzöd a kishitűségedet. Ne azt mantrázd, hogy lúzer, gyenge, hibázó, nem tudom milyen negatív vagy, hanem azt, hogy erős, okos, szép vagy, és csak egyetlen dolgot nem tudsz megcsinálni: amit nem akarsz!

22. csikil4ny (válaszként erre: 19. - Mayácska2)
2017. aug. 7. 06:38
Én a kisgyerekem miatt töltöm az estéimet itt a hoxán. Igazán jó embetek vannak itt is, igaz virtuális világ, de szövődnek itt is barátságok. Első lépésnek neked sem rossz, persze a személyes kontaktus fontos.
21. csikil4ny (válaszként erre: 8. - Csicsi25)
2017. aug. 7. 06:36
Hű, egyszer szinte felszedtem egy kutyás pasit, pedig nálam kizáró jellegű. A kutyája átszaladt előttem s én megrezzentem, erre hozzám szólt, beszélgetni kezdtünk, a végén már kávézni invitált. XD
20. csikil4ny (válaszként erre: 19. - Mayácska2)
2017. aug. 7. 06:31

A pszichológus nem orvos, a bölcsész karon végez.


Olyan, mint egy fizetett barátnő. Szerintem is jó lenne, ha hozzá fordulnál, nem egy hozzád hasonló helyzetű emberrel dolgozott már együtt, sokkal hamarabb megoldást találnál a problémádra, mint egyedül a sötétben tapogatózva.

19. Mayácska2 (válaszként erre: 17. - Limara)
2017. aug. 7. 06:22
Köszönöm a leveled. Az a baj, hogy nehéz türelmesnek lennem, novemberben regisztráltam egy oldalra ebben a témában. Írtak is, de akkor még válaszolni se mertem. Talán tényleg orvos kellene - és ettől nem érzem magam bolondnak, hisz tudom baj van. Csak az orvoshoz ki kell mozdulni és elmondani hogy milyen lúzer is az életem. Szembesülni azzal, hogy ezt elrontottam. Átgondoltam, hogy eddig hogy ment, általában egy ember kiszúrt magának és vitt a társaságba. Pedig én is tudom, hogy az első lépés után megy az ember ha jó helyre lép. De én tényleg amit tudtam úgy érzem megtettem, de egész nyáron falakba ütköztem. Nem barátkozóak az emberek, ennyi idősen mindenkinek már társasága van, nem fontos egy új ismeretség, pedig a külvilág számára az állapotomból nem jön le semmi, szerintem mindenki mosolygós, vidám, kedves embernek tart. De itthon sokszor elsírom magam és nem is tudom mikor nevettem úgy igazán. De, legalább felismertem, hogy ez nem maradhat így tovább.
18. Mayácska2 (válaszként erre: 16. - Menekülés)
2017. aug. 7. 06:02
Szia, köszönöm a választ, igen tudom, csak picit nehéz, és folyton találok indokot, hogy miért ne.
17. limara (válaszként erre: 15. - Mayácska2)
2017. aug. 6. 19:48

Szia!

Ez a szociális fóbia.Keres rá az interneten,hogy hasonlóak-e a tüneteid.Nem vagy egyedül,én is amikor nagyon magam alatt voltam ebből kifolyólag,hogy nem tudok kialakítani kapcsolatokat.Akkor találtam rá a hoxára,és itt találtam,egy klubot ahol megbeszélhettem a problémámat,a hasonló cipőben levő emberekkel,és nekem az sokat segített.


Szerintem az se ártana,ha saját erőből nem tudod megoldani a problémáidat,akkor nem ártana egy pszichológust keresni.


Ne ijedj meg,nem vagy bolond,csak problémáid vannak az emberi kapcsolatok kezelésével.

Ennek a problémának a sok költözés is, lehet a kiváltó oka.


Gondolj bele,hogy ha valaki,pl. állandóan utazik,akkor nem tud kihez,mihez kötődni.


De ne keseredj el,mindenen lehet segíteni,csak meg kell tenni a gyógyulás felé, a lépéseket.


Légy türelmes magaddal,és örülj minden apró lépésnek amit megteszel.

16. Menekülés (válaszként erre: 6. - Mayácska2)
2017. aug. 6. 19:37
Pedig nyitnod kell .. tudatosan megtenni a lépéseket apránként.Az első lépés legnehezebb de ha megteszed már csak szinten kell tartanod :)
15. Mayácska2 (válaszként erre: 14. - Limara)
2017. aug. 6. 18:01
Szia. Igen, pont ez a baj, hogy félek túl sokáig zártam el magam. Az egy dolog, hogy barátok sincsenek, de felületes ismerősök sem. Maximum a munkám kapcsán néhány szóváltás és ennyi. Sok dolog kavarog bennem. Próbálom néha meggyőzni magam, hogy jó ez így. Nincs probléma. Persze nem így van, mert akkor nem lennék ilyen komor. Talán az első jeleknél kellett volna valamit lépnem, mert attól félek, mi van ha már kicsit késő, olyan dolgok problémát jelentenek már, amik alapvetően nem lenne szabad. A postát egy hete halogatom.., mert emberek közé kellene menni. De azért hátha, most ide írtam, ez is egy lépés.
14. limara (válaszként erre: 11. - Mayácska2)
2017. aug. 6. 17:37

Szia!

Én is a kutyámban találtam meg azt az élőlényt,akiben megbízhatok.Mert ő feltétel nélkül szeret.


De nem pótolja, az emberi kapcsolatokat.Én is abban a cipőben járok,mint te,hogy van hogy untatnak az emberek,mert csak fecsegnek,és semmi érdemlegesről,nem beszélnek.


Amikor az ember elveszti a bizalmát az emberekben,nagyon nehéz újra megtanulni bízni,de próbáld meg.Ne várd,hogy magától megoldódik a problémád,mert tenni kell érte,hogy megváltozzon a helyzet.


Én is sokat kínlódtam,hogy egyáltalán megtudjak szólalni,az emberek előtt,de próbálkozom,és ma már ha,néha dadogok is,de van,hogy megy.


Keres a magad érdeklődésednek megfelelő csoportot,és járj el otthonról.Ne zárkózz el,mert ha megszokod,akkor már később, nem fogsz tudni nyitni.

13. Mayácska2 (válaszként erre: 10. - Cd7bc2426f)
2017. aug. 6. 17:23
Igen, lehet a tudatalattim küldött akkor erre az oldalra. Meglátjuk. Most már nem mondhatom, hogy nem próbálom meg ezt is.
12. Mayácska2 (válaszként erre: 9. - Syria)
2017. aug. 6. 17:21

"..legyőzöd a bizalmatlanságodat. Ésszel. A nőket kezeljed a helyükön, a férfiaknak meg hagyd magad! Úgy, hogy az legyen, amit te akarsz. :)"

Ezek igen megfontolandó sorok, ezen elgondolkodom. Kissé ciki, hogy kapok tanácsokat, észrevételeket, és mint egy idióta csak azt mondogatom nehéz. Persze megfontolom, hogy melyik tanácsot, hol, miként alkalmazhatnám. Köszönöm.

11. Mayácska2 (válaszként erre: 8. - Csicsi25)
2017. aug. 6. 17:16
Igen, pont ezért lett kutyus... - no meg mert találtuk :) az a baj, itt zömmel idősek kutyások, a fiatalabbak magukba vannak. Az én korosztályomba van a legkevesebb kutyás. A legtöbb ismeretlen, kb. két embert látok rendszeresen. Azokkal, ha úgy alakul pár szót váltunk, de ennyi is marad. Próbálkoztam neten ismerkedni, így is úgy is. Társat, biztos hogy nem fogok, képtelenségnek tartom, próbáltam. Barátkozni meg nehéz, nem nyithatok úgy, hogy defektes vagyok lelkileg, igen nehéz kimozdítani, de tedd meg, tarts ki.. tök gáz vagyok. Azért köszönöm a lelkesítést, hátha ezek is használnak.
10. cd7bc2426f (válaszként erre: 8. - Csicsi25)
2017. aug. 6. 16:58
Valóban és a neten lehet gyakorolni, a különböző témájú beszélgetésekbe való bekapcsolódást stb, és senki nem látja, hogy épp az ember ezt unja stb... kezdő lépcsőfok,,,,
9. syria (válaszként erre: 1. - Mayácska2)
2017. aug. 6. 16:30

Megértelek. Hasonlón magam is keresztülmentem, alapvetően én is bizalmatlan vagyok. Konklúzió: inkább az egyedüllét, mint egy szenvedélybeteg.

Az adatlapodon úgy nézel ki, mint egy 20 éves.

Nyiss az emberek felé, bármennyire is nehéz! Ez másképp nem fog menni, csak úgy, hogy legyőzöd a bizalmatlanságodat. Ésszel. A nőket kezeljed a helyükön, a férfiaknak meg hagyd magad! Úgy, hogy az legyen, amit te akarsz. :)

2017. aug. 6. 16:00

Érdekes, amiket írsz! Pedig a kutyások állítólag nagyon barátkozó emberek.


Ha ennyire kerülöd őket, miért nem próbálsz első lépésben a neten barátokat szerezni, akikkel nem kell személyes kapcsolatot tartani. Nekem is van jópár ilyen (többek között innen a Hoxáról is, akiknek olvasom a naplóját), már évek óta levelezünk. Én sem vágyom emberek közé, ha lehet, kerülöm őket. Van ilyen.

Viszont van 1-2 ember, akivel néha-néha összefutok, vagy telefonon beszélünk. De tényleg kb. 2 emberről van szó és nagyjából havi szinten találkozunk.


Szerintem először próbálj meg a neten ismerkedni, aztán onnan már tovább lehet lépni.

7. csikil4ny (válaszként erre: 6. - Mayácska2)
2017. aug. 6. 15:00
Ezt gyakorolni kell, aztán belejőssz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook