Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Barátok ma már nem léteznek? fórum

Barátok ma már nem léteznek? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Barátok ma már nem léteznek?

1 2
2011. szept. 25. 09:48

Az én megfigyelésem az, hogy a barátok, a változó élethelyzetben elkopnak.

Általánosban, oviban egy barátnőm volt. Átmentem másik suliba, pár levél csigapostán és egy idő után mintha egy idegennel beszélnék... Néha spontán összefutunk, mert egy városban lakunk. "Szia, miújság, de cuki a kutyád, de cuki a babád" erejére megállunk.

A másik általánosomban is egy barátom/szerelmem volt. Egy suliba jelentkeztünk, de egy év után átment egy másikba. Pár e-mail után vége lett.

Volt egy nagyon jó, testi lelki barátnőm. Osztálytárs, szobatárs, minden. Átkerültem másik kollégiumba, ő megbukott és utána már semmi sem lett a régi.

Két barátnőm ez után csúnyán kihasznált.

Volt mégegy, de szülés után ő is elkopott. Már nem voltam az a rocker aki az ifjúsági ház előtt ökörködött a bandában. Ő nyolc hónapja ígéri, hogy meglátogat!

Most ott tartok, hogy van egy csaj, aki két évig osztálytársam volt, vel néha hívjuk egymást, találkozunk. Nem a legjobb, de ez van.

Abban reménykedek, hogyha munkába állok, akkor sikerül egy kicsit szocializálódnom!

54. grtm
2011. jan. 24. 19:09
Azért ez a fórum se rossz. Témánál vagyunk.
2010. dec. 14. 08:32
szeretném ha léteznének, de sajnos magam körül csak és kizárólagosan érdekembereket látok. fogalmuk sincs, hogy mit is jelent a barátság vagy sokan másképp értelmezik, vagy a barátság címére hivatkozva olyanokra is feljogosítják magukat, amikre nem kéne.
52. 1d8984f9f3 (válaszként erre: 51. - 41397e2b07)
2010. nov. 19. 12:33
Ez jó...
2010. nov. 14. 15:49
Menj el a barátnőddel ruhát vásárolni. A legdögösebb darabban sétálj előtte kicsit fel-alá. Mikor épp háttal állsz neki, váratlanul nézz vissza. Tuti, hogy 10 barátnőből 9nél gyűlölködő méregetéssel fogsz szembesülni :)
50. 1d8984f9f3 (válaszként erre: 43. - Erazs82)
2010. nov. 13. 16:09

Ez igy igaz. Főleg,ha csalódtál...

B.

49. Zsu_123 (válaszként erre: 48. - Cbe6ba1fa9)
2010. nov. 11. 22:10
Egyetértek veled! :-) A kulcsszó a tisztelet. Ha az van, már sokat tettünk a másikért. Ha pedig az empátia, és a szeretet és bekerül a kapcsolatba, akkor lehet barátság, párkapcsolat. De a kölcsönösség fontos, különben a kihasználás esete forog fenn. Szerintem.
2010. nov. 11. 21:57

Szerintem mások problémáira nem úgy kell tekintenünk, mint sajátjainkra. Az nagyon megterhelő lenne mindenki számára. De tudni kell türelemmel, empátiával, és odafigyeléssel viseltetni a másik iránt.


Ha a rossz passzban lévő emberekkel harmonikus kapcsolat alakul ki, és tudjuk, hogy oda-vissza számíthatunk a másik füleire, már talán barátság alakult ki.


Amikor önmagunkban is felmérjük, hogy nem konkrétan azt várjuk, hogy mellettünk álljon ki egy vitában, de mindenképpen őszinteséget és tiszteletet kapunk tőle. Akkor is, ha épp másnak ad igazat.


:)

47. félős nyuszi (válaszként erre: 45. - Zsu_123)
2010. nov. 11. 21:30

Bocsi,az előbb lefagyott a gép.

Szóval Zsu hozzászólása okos és igaz!!!

Rafaelark meg valami hatására a fellegekben érezte magát mikor a hozzászólást írta:(

2010. nov. 11. 21:28

Nagyon egyet értek veled!!!

Szerintem rafaelark valamit mikor a hozzászólást írta:(

45. Zsu_123 (válaszként erre: 41. - Rafaelark)
2010. nov. 11. 20:07
Vice versa kell, hogy működjenek a dolgok, szerintem. Különben lemerülsz, mint egy energizer elem. Ha mindig csak adsz, de nem kapsz, akkor hogyan töltődsz fel? A közeli kapcsolatok (barátság, társ reláció) pont arról szólnak, hogy egymásnak adjunk. Ha Te adod a szíved-lelked, a pozitív megerősítéseket, de cserébe nem kapsz, akkor az nem egyenrangú kapcsolat. Hiszen neki is ugyanúgy kellene éreznie, gondolkodnia, mint ahogy te, és akkor ő is csak adna.És minél közelebb áll hozzád az a valaki, annál inkább vársz tőle hasonló megnyilvánulásokat, mint amit te adsz. Az amiről Te beszélsz, az a hozzád kevésbé kötődő, kevésbé közelálló emberekre lehet igaz. Pl. adj mindennap öt embernek egy-egy mosolyt. Ilyenkor valóban nem várunk viszonzást, de szeretteinktől igen, különben egy idő után mi sem tudunk adni.
44. erazs82 (válaszként erre: 30. - Soktap)
2010. nov. 11. 14:21

Mint előzőleg írtam,a cikkre reagáltam,és nem a hozzászólásokra.

Különben meg mindenkinek az a véleménye,ami..

Lehet,mások szemében az hülyeség,de ez van,nem vagyunk egyformák!

De egyben igazad van: "Igenis jobb egy őszinte ellenség,mint egy mázas jóbarát aki a hátadnál tartja a csontozó kést,hogy beléd dőfje. "

43. erazs82 (válaszként erre: 28. - 1d8984f9f3)
2010. nov. 11. 14:17

A cikkre írtam.

De igazad van.Nehéz megtalálni az igaz barátot,de nem lehetetlen. :))

42. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - Félős nyuszi)
2010. nov. 10. 08:34

Engem sosem használtak ki a barátaim, vajon miért?

Pedig mögöttem közel annyi idős baráti kapcsolatok, mint én vagyok.

41. rafaelark (válaszként erre: 40. - Félős nyuszi)
2010. nov. 9. 22:49

igen, igy van,,

kihasználnak, elvesznek tőlünk mindent,, megunnak, kidobnak..

és miért is ?

..mert nem tiszta szivből adtunk.. mert ha szivből adunk, nem várunk érte semmit, se figyelmet, se barátságot, se köszönetet, se szeretetet..

.. nehéz, de tanulható..

..szóval tanuljunk meg adni,csak mert adni akarunk..

.. szeretetbő..

40. félős nyuszi (válaszként erre: 39. - 42aa4ece28)
2010. nov. 9. 20:54

és miért is?

hogy még jobban kihasználjanak???

elvegyenek tőlünk mindent?

és ha meguntak kidobjanak mint a szemetet?

2010. nov. 9. 20:51

De igen...


S talán hinnünk kell benne...


Semmi sem bűvöl jobban, mint adni, mindig adni, mindent, mindent, az életet, a gondolatokat, a testet, mindent, amink van, és érezni, hogy adunk, és mindent kockáztatni, a játékért, hogy mindig egyre többet és többet adjunk...

2010. nov. 9. 20:44

Szia Ági!

Sajnos ilyen lett a világ.

Önző,igazságtalan.

Nagyon sok az olyan ember aki kihasználja a másikat.

Én is jártam így,és keserű érzés rájönni,hogy akiben bízik az ember és akit szeret pont ő használja ki.

Előre nem lehet tudni,h.ki is lesz az aki jóban rosszban kitart melletted,ezt az idő dönti el.

Engem egy férfi használt ki,és ez még friss,pénteken derűlt ki.

Elhitette,h.mennyire szeret,de közben 5 hónap után kiderült,h.más nőknek is csapja a szelet,és aki hagyja magát,azt ágyba viszi.

Pedig a legnagyobb szerelemnek indult.

Kitartást neked és kívánom,h.találd meg az igazi barátod!

2010. nov. 9. 20:31
Nekem is volt egy "barátnőm" , mindig mindent megbeszéltünk, ha bajban volt,és többnyire mindig volt valami problémája, én sosem fordítottam hátat neki... DE ő igen,, és a vége.. nem is annyira ide tartozik vagy nem tudom.. szóval, a hátam mögött valótlan dolgokat állított kikezdett a kedvesemmel, mármint interneten keresztül( jo tudom csak azzal lehet aki hagyja.. ) most ebbe nem folynék bele.. szóval.. én többé nőben soha nem bízom meg...
36. jenci80 (válaszként erre: 30. - Soktap)
2010. nov. 9. 10:11
Igazad van, nagy igazságokat írt le az illető!
35. jenci80 (válaszként erre: 34. - 3b1674fe1a)
2010. nov. 9. 10:09

Ágika,

gondoltam, hogy csak valami félreértelmezés lehetett a dologban mert a naplód, hozzászólásaid abszolút hitelesek. Örülök, hogy minden jól alakult és a babák is jól vannak! Nekünk is nagyon nehezen jött össze (4 év után lombikkal) de megérte! A baba előtt sokat voltam mélabús, depis és ez hatott a barátságokra is. Az igazi barát a letargikus időszakaimban is ott volt és vígasztalt. Mióta megszületett a kislányom azóta nagyon boldog vagyok, sokat járunk társaságba, új kapcsolatok alakultak (főleg babás vonalon) és soha nem vagyok szomorú ami kihat a környezetemre is :o) Meglátod majd a babák megszületése után, hogy ki az akire igazán számíthatsz a családod segítsége mellett. Nagyon nehéz lesz de hatalmas öröm is a három bébi egyszerre. Vigyázz magadra és már most kezdj el pihenni, feküdni (én sokat voltam kórházban mert nem pihentem eleget és kinyíltam pedig csak egy baba volt)

Boldog, problémamentes kismamaságot kívánok! :o)

34. 3b1674fe1a (válaszként erre: 26. - Jenci80)
2010. nov. 9. 08:37

igazad van, nagyon rosszul fogalmaztam! saját babáimat várom éppen, de amikor a cikket irtam éppen a tesóm beteg gyerekeivel voltam otthon. pardon, félreérthető lett! :)

természetesen vannak mellette-körülöttem most is barátok, újak és régiek is, mert világ életemben a társaság mozgatott.

amikor irásra vetemedtem akkor éppen amélabú vett rajtam erőt, csalódott voltam mert éppen tudtomra adatott az a tény is, hogy ebben a hónapban sem sikerült.

egy szóval a cikk éppen egy melenkólikus nap eredménye,de jól esett leirni...

2010. nov. 9. 08:02

Szia! Azért ne add fel a reményt...

Sikeres barátkozást kívánok akár itt a Hoxán is...

2010. nov. 9. 07:47
Léteznek kedves cikkíró, de nagyon nehéz megtalálni a legmegfelelőbbet, hiszen olyat szeretne mindenki, aki meghallgatja és tolerálja, megérti és neki elmondhatja, örömét, bánatát egyaránt. Ne ess kétségbe, mert igaz én sokkal idősebb vagyok, mint te, ettől függetlenül mindenkinek adtam jó tanácsot, vigaszt és senkit sem szóltam meg. Még jó, hogy van családod és azokhoz fordulhatsz bátran és ők segítenek, ahol tudnak. Eddig megköszönték nekem. Üdv.Ágnes
31. soktap (válaszként erre: 19. - 7717d911a9)
2010. nov. 9. 07:39
Hüha ,26 éves vagy?megnéztelek,és még jobban becsüllek.gábor
30. soktap (válaszként erre: 16. - 7717d911a9)
2010. nov. 9. 07:37

Hát,megint felfogom a tisztes társaság agyát felb...ni.

Érdekes az ember!?,29 választ olvastam el és Zolcsika94-es irására senki sem reagált,pedig ez az egyetlen reagálás az ami sokat ér.A többi egy rakás szar.Tudom és egy hülye vagyok a szemetekben,DE őszinte hülye és tapasztalt.

Igenis jobb egy őszinte ellenség,mint egy mázas jóbarát aki a hátadnál tartja a csontozó kést,hogy beléd dőfje.

Zolcsinak bizony igaza van,nem tudom ,hogy hány éves az illető de,--ha csak felcsipegette is a bölcsességét--akkor is le a kalappal előtte.

" Én meghajlok nagyságod előtt"


Szeretnék reagálni a cikkre is.Kedves hölgyem ,akkor tetszett elrontani az egészet amikor az iskolákban a középpontban tetszelgett.Már akkor ellenségeket szerzett,csak az a szemellenző ,bizony nagyon takarta az igazságot.

Barátot csak őszinteséggel,szeretettel és PÉNZTELENÜl- anyagilag mentesen-lehet szerezni.

Ave mindenkinek,gábor

29. senses
2010. nov. 8. 15:30
Babcy76!én hasonlót éltem át mint te,ha olvasod előző hozzászólásom érteni fogod,de az ilyen emberek akik ilyen alantas dolgokkal töltik idejüket szerintem a saját lelkük,párkapcsolatuk,életmínőségük nyomorát(csak néhány példát soroltam fel)próbálják így palástolni,de én pld,akkor sem beszélném ki barátnőm dolgait ha az élet úgy hozná hogy valami okán megszakadna a barátság.
28. 1d8984f9f3 (válaszként erre: 21. - Erazs82)
2010. nov. 8. 08:33

Nem tudom, melyik levélre reagáltál, de igazad van!!!

Tanulság: NAGYON nézd meg, kinek adod ki Magad teljesen!!

Senkinek nem kívánom azt a sz... érzést, mikor rájöttem, h egy hülye "trendi" miatt dobva lettem, de a mai napig piszkál, mindenféle kis eszement eszközzel, még a családomat se kíméli.Ebben mi a ráció???

B.

27. syria
2010. nov. 8. 06:37

Az a baj, hogy sokan haverságokra, felületes ismeretségekre mondják rá, hogy barátság. Attól, hogy valakik sokat múlatják együtt az időt, netán iskolatársak, vagy egy munkahelyen dolgoznak, még nem biztos, hogy barátok is!

A barátság az, amikor minden téren kölcsönösség van. Egyszerű ezt tesztelni. Pl. kérni kell valami csekélységet (amire lehet, hogy szükségünk sincs), s a reakcióból ki lehet deríteni, hogy barátság-e a kapcsolat, vagy csak ismeretség. Vagy nem kell keresni azt, akiről azt hisszük, hogy a barátunk. Ha pár hétig nem jelentkezik, akkor…

2010. nov. 7. 22:32

Ne haragudj, kicsit beleolvastam a naplódba és valami nem tiszta nekem. A cikkben azt írod ,hogy 2 gyerkőccel vagy otthon, a naplód pedig arról szól, hogy első babáidat (3-as ikreket) várod jövő tavaszra. A kedvenc barátnőidet is említed, hogy sokat segítenek Neked...akkor most mi a fene bajod van??? Bocsi, de már kicsit szkeptikus vagyok annyi halandzsát olvastam már itt.

Ahogy többen is írták már előttem: elegendő egyetlen igaz barát is akire mindig számíthatsz. Barátok minden életszakaszban akadnak, van akivel bulizni jó, van akivel egy jót dumcsizni, vásárolni, gyereknevelésről beszélgetni, fórumozni...de ezek nem biztos, hogy elég mélyek a legbensőbb lelki gondjaink megtárgyalásához. Azt hagyjuk meg annak az 1 igazinak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook