Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Barátnőm társkereséssel kapcsolatban pesszimista vagy realista? fórum

Barátnőm társkereséssel kapcsolatban pesszimista vagy realista? (beszélgetős fórum)


2023. jan. 30. 15:37
Hála az égnek nem gyámoltalan, én mindig is felnéztem rá, hogy állapota ellenére milyen szépen, vidáman él. Sűrűn szokott kimozdulni, mivel a gyerekkel csinál programokat. Viszont ott többségében családosok vannak. Nagyon bölcsnek tartom, ő nem a tökéletest keresi, hisz senki sem az, csak elképzelhetetlen számára, hogy ezekkel a hátrányaival felvállalná őt valaki. Külön-külön megeshetne, de ebben az esetben, mintha tűt keresne a szénakazalban. A társkeresők tele vannak ép egyedülálló anyákkal, ők se nagyon találnak párt.
2023. jan. 30. 15:05

Reálisan nézve sajnos igaza van.

Mondhatjuk azt, hogy húúú, milyen baromira elfogadóak vagyunk, de nagyon-nagyon kevés % az, aki tényleg az.


Volt egy kollégám, aki társkeresőn kereste a szerelmet, és annak ellenére, hogy neki is voltak bizonyos fogyatékosságai, kategorikusan kukázta azokat, akik nem tökéletesek voltak.

18. Bichi (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 14:43

Valóban sikerülhet neki, de akkor is neki kell akarnia.

Inkább arra kellene rávenni, hogy találjon valami társaságot, ahova eljár, valami hobbi, vagy szórakozás. Ott tudna működni, amit írsz, hogy megismerik, és megszeretik.

Persze a társkeresés szempontjából nem elhanyagolható, hogy milyen mértékben látássérült, mert azért vannak átmenetek...

17. timycat (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 14:26

Barátnőd reálisan látja a helyzetét. Megjegyzem sajnos.


Akinek gyereke van még csak-csak talál társat némi kompromisszummal, de akinek valami testi/lelki betegsége, fogyatékossága van az sajnos csúnyán szólva "erősen értékcsökkentett áru a húspiacon."

2023. jan. 30. 13:39
Tudom, hogy jól esne neki, ha szeretné és megbecsülné valaki. Ha nem magányosan telnének az estéi. Mondta, hogy nem túl jó egyedül, jó lenne, ha a gyerek családba nőhetne fel, de hozzátette, inkább él társtalanul, mint megalkudva valakivel langyos vízben.
15. 3272f5ad6f (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 13:12
Csak rávezetni? 😄 Jót akarsz. Értem. De szerintem ő jobban tudja, hogy mire van szüksége, és mire nincs.
2023. jan. 30. 12:56
Szóval én vagyok túl optimista, hogy úgy gondolom, sikerülhet neki? Nem annyira elfogadóak az emberek, mint ahogy azt általában állítják? Hogy a belső értékek fontosak, és ha megszeretem a másikat, kész a kompromisszumra?
13. Tímea_ (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 12:46
Én félteném őt ettől a világtól, de ti tudjátok.
2023. jan. 30. 12:43
Nem eröltetni akarom, csak rávezetni, hogy fiatal még ahhoz, hogy egyedül maradjon és adjon esélyt magának. Egyszer már elfogadta egy egészséges férfi, most miért ne találhatna egyet. Szerinte a fogyatékossága miatt zárkóznának el a megismerésétől, az emberek többségében sok az előítélet.
11. Pasionella (válaszként erre: 10. - Tímea_)
2023. jan. 30. 12:39
Ezt mondjuk nem tudom, férjemmel 10 éve vagyunk együtt, szóval lehet :-)
10. Tímea_ (válaszként erre: 8. - Pasionella)
2023. jan. 30. 12:38
Tizen évvel ezelőtt még talán más volt a helyzet, sokat romlott azóta!
9. Pasionella (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 12:25

Ez szerintem butaság.

Mikor anyuék megismerkedtek pl akkor a mostani férje épp gyászolt, kb beszélgető partnert keresett...majd több lett belőle, barátság és szerelem...

Nem mindenki szemétláda aki fent van.

8. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 12:24

Tizen évvel ezelőtt anyu társkeresőn ismerte meg jelenlegi férjét, egyébként sosem találkoztak volna kb és nagyon jól megvannak.

Én a férjem szintén társkeresőn ismertem meg és nagyon jól megvagyunk, egyébként szintén sosem találkoztunk volna :-)

Szerintem rendben vannak a társkeresők ha az ember megfelelően tud szűrni.

7. Tímea_ (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 12:19
És milyen igaza van!
6. 3272f5ad6f (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 12:15
Úgy tűnik, nem akar pasizni. Miért erőlteted?
2023. jan. 30. 12:11
Szerintem találna, de valószínűleg nem is akar igazán. Ezt nem szabad erőltetni.
2023. jan. 30. 12:04
Azt mondja, drága az ideje, inkább szenteli a gyerekre, mint feleslegesen találkozgasson link, nem elköteleződni akaró, mentálisan nem ép, vagy függőségektől szenvedő emberekkel, százszor is jobban meggondolandó, kit enged be az életébe. Úgy hiszi, aki olyan mélyérzésű, hogy felvállalná, azok szinte biztos, hogy elkeltek már rég.
2023. jan. 30. 10:10
Realista.
2023. jan. 30. 09:45

Szerintem ezt nem szabad erőltetni, ha a saját indíttatása nincs meg. Elég sok mindent veszíthetne, például egy nyugodt életet, ha az van most neki. Felzaklathatnák, megbánthatnák, összetörhetnék a szívét. Ettől fél, ezért nem lépi meg. Teljesen érthető és a dupla hátrányban is van valami.

Inkább internetes barátkozásra bíztasd, ismerkedjen például a hobbijával kapcsolatos csoportokban! Szerelem még akár abból is lehet, de nincs akkora nyomás. És inkább mellé állj, mint hogy erőlteted neki a témát...

2023. jan. 30. 09:14
Nem értem miért nem próbálja meg a netes párkeresést. Érvei vannak, de sose lehet tudni. Vagy igaza van? Szegény megözvegyült és van egy gyereke, plussz látássérült is, de abszolút képes az önálló életre. Nyilván, aki ismeri, az tudja is róla ezt. Azt mondja, a való életben sem sok az esélye, hogy komoly kapcsolatra érdemesnek találja valaki. Hát még egy társkeresőn? Úgy véli, dupla hátránnyal indul, és nem gondolja, hogy bárki is elfogadná őt? Nem akar csalódni, amit meg is értek, de csak én hiszem, hogy meg kéne próbálnia? Mit veszíthetne? Miért értékeli le magát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook