Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Barátnőm el szeretné vinni a gyermekemet 2 hétre Németországba nyaralni, mert ők ott élnek.Milyen papírokat kell ehhez beszereznem? fórum

Barátnőm el szeretné vinni a gyermekemet 2 hétre Németországba nyaralni, mert ők ott élnek.Milyen papírokat kell ehhez beszereznem? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. máj. 9. 21:49

Én is hallottam erről a nyilatkozatról amit a szülők csináltatnak jegyzőnél.


Ám 5 éve gyerekemet hozom viszem 5 éve romániába is, németországba is, még oha sem kértek ilyesmit. Németország felé nincs ellenőrzés. Valóban ilyesztő.

Románia felé megnézik a személyiket. Legutobb Németorszégból romániába, majd vissza egyetlen egy helyen kérdezték meg hogy a lányom-e. Mondtam igen. És kész. Pedig a lent emlitett ajánlás szerint az apától kellett volna nekem papir. Soha sem éltünk együtt sem, csak a nevén van a gyerek. Mindig egyedül hoztam vittem, és nem volt gondom, de azért mégis azt gondolom, nem árthat az a közjegyzői papir. Ki tudja.

2013. máj. 9. 21:14
Azért ez marha megnyugtató,hogy nem ellenőrzik senki hogy milyen jog címen,és kinek a gyereke lépi át a határt!
13. szimba
2013. máj. 9. 21:06
EU Kártyát mindenképp, de egy üzleti biztosítás sem árt, napi pár száz forint.
12. andi6020 (válaszként erre: 6. - Drakobaby)
2013. máj. 9. 20:53
És?
11. andi6020 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2013. máj. 9. 20:53
Ez csak kötözködés.
2013. máj. 9. 20:51

Nekem anyuék vitték a fiam horvátországba, még az eu előtt.

Elmentünk a közjegyzőhöz, és ott írtunk valami papírt, hogy nem lopják a gyereket, hanem az én beleegyezésemmel viszik. ellenjegyezte a közjegyző, és annyi. Amúgy nem kérték a határon. De akkor még volt határ.

9. emagdi (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2013. máj. 9. 20:48
határ az azért van, csak ellenőrzés nincs :)
2013. máj. 9. 20:46
elvileg semmi, gyakorlatilag meg jó ha van náluk valami papír amivel igazolják, hogy szülői engedéllyel van náluk más gyereke. (mondjuk ez csak akkor jöhet jól ha valami baleset v egyéb nem várt esemény történik, ahol esetleg igazolni kell, hgoy ki kicsoda, mert normál esetben senki nem fogja kérni,főleg ha autóval mennek és nem repülővel)
2013. máj. 9. 20:44

Amennyiben a 18 éven aluli magyar állampolgár szülői kíséret nélkül utazik külföldre, úgy a "Külügyminisztérium tájékoztatása szerint a problémák elkerülése érdekében javasolt, hogy a kiskorú vagy a vele utazó személy vigye magával a szülők (ha csak az egyik szülővel utazik, akkor a másik szülő) magyarul és a meglátogatni szándékozott - illetve a tranzit - ország nyelvén készült, vagy fordítással ellátott hozzájáruló nyilatkozatát a gyermek külföldre utazásához, ottani tartózkodásához."



javasolt


de szerintem ilyent senki nem csinál


Én többször is hoztam repülővel Norvégiából Magyarországra a barátnőm lányát, a kutya meg nem kérdezte, hogy kije vagyok, ás mit keres nálam a gyerek.

Ugyan ez volt a helyzet kocsis utaknál Horvátországba, Ukrajnába, Ausztriába, Németországba, és még sorolhatnám.

2013. máj. 9. 20:42
szafaripókkal értek egyet!
5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2013. máj. 9. 20:39

Szerintem nincs ilyen jogszabály.

Meg határ sincs.

2013. máj. 9. 20:35
Szülői engedély kell hozzá, ha kiskorú a gyerek, mindkét szülőtől (ha elhagyja az országot, kérhetik a határon)
2013. máj. 9. 20:20
Ingyenes az Európai Egészségbiztosítási kártya, azt mindenképpen érdemes kiváltani, ha esetleg orvosi ellátásra lenne szüksége a gyerekeknek.
2013. máj. 9. 20:17
semmilyent
2013. máj. 9. 20:07
Barátnőm el szeretné vinni a gyermekemet 2 hétre Németországba nyaralni, mert ők ott élnek.Milyen papírokat kell ehhez beszereznem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook