Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Barátnő vagy Anyuka!? Egy kamasz lánnyal! fórum

Barátnő vagy Anyuka!? Egy kamasz lánnyal! (beszélgetős fórum)


2010. febr. 26. 22:35

15 éves lányom van. Kisebb korában sok összetűzés volt közöttünk, nagyon különbözőek vagyunk. Mióta kamasz lett, azóta a "kamaszos" dolgait megossza velem. Visszagondoltam a saját kamaszkoromra és igyekszem aszerint viselkedni vele, ahogyan nekem akkor jól esett volna. Mindent elmond nekem - nyilván nem apró részletekig, azt valóban a barátnőknek tartogatja - felolvassa a levelezését a barátjával. Elmeséli a suliban történteket, tanárról is, diákokról is.

Jóban vagyunk. Azt mondta, jó fej vagyok :)

Engedem önállóan dönteni dolgokban, csak felhívom az esetleges kellemetlen következményekre a figyelmét. Ilyenkor a barátnője vagyok.

Amikor fegyelmezni kell, akkor az anyukája.

Azt akarom, hogy tudja, mindig számíthat rám és bármivel fordulhat hozzám.

15. caffi
2009. dec. 28. 18:35

Két gyermekem van...a nagyobb 19éves ő lány.....és nála működik az h egyszerre lehetek az anyukája és a barátnője.....a fiam 17éves ő zárkózottab:(

Amikor a lányom elsős volt....és persze szerelmes....beszélgetésünket halván a férjem kérdőre vont,h még adom a lovat a lány alá,korai a szerelem....blablabla.... Mondtam neki h ha tetszik ha nem, a lány így is úgy is szerelmes....max ha ellenzed ak nem mondja el nekünk:).....és párhét múlva a férjemet is beavatta,vele javíttatta ki a helyesírási hibákat a szerelmeslevélben:)

14. bige (válaszként erre: 8. - Winny)
2009. dec. 27. 17:54

nekem a nagyobbik lányom 21 éves, a kisebbik 15. ketten kétfélék. Hogy "csak" az édesanyja tudsz-e lenni, vagy a barátnője is - az a gyerek igényeitől is függ. A nagyobbik lányom a barátnőjének tekint, és minden fontos dologról tudok az életében. Viszont barátnő és barátnő között is van különbség. Az egyetlen, a legjobb nem lehetsz soha szerintem. ..de lehetsz nagyon jó barátnő úgy is, hogy a tiszteletet megtartja Feléd, mint anya felé. ..és szerintem kell is, hogy a gyengébb dolgait is megoszthassa Veled, tanácsot kérhessen akár egy fiúval kapcsolatban. viszont egyoldalú barátság nincsen, úgyhogy az én véleményem szerint igenis Neked is be kell avatnod bizonyos fiatalkori dolgaidba, botlásaidba, hogy érezze Te is megbízol benne, nem akarsz mindenáron tökéletes kőszikla szerepében tetszelegni előtte, hanem képes vagy az esetleges baklövéseidet elmondani neki. nem fog attól kevesebb tisztelettel tekinteni Rád, sőt!

szóval szerintem igenis kell, hogy bizalmas nőcis viszony is kialakuljon köztetek, ha ő ezt igényli.

természetesen meg kell maradnia a szófogadásnak, nem mehet annak a terhére a "barátnőség"

13. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 12. - 764e80f0a0)
2009. dec. 27. 17:25
ez nagon jól hangzik:-)
2009. dec. 27. 17:20
Nálunk ez az anya-barátnő jól működik.Téma függő a dolog és nyilván nem nekem mesélt először az első csókról,de azért tudok a kis dolgairól,mert megosztja velem is.Az én elvem az,hogy nem szabad visszaélni semmilyen információval,amikor épp a "szigorú" anyaszerepben vagyok és nem kérdezek,ha nem akar beszélni.
2009. dec. 27. 16:58

számomra az a fontos, hogy felnevelt, tanítatott, mndenben segített, a jó irányba terelt és becsületes embert faragott belőlem és a testvéreimből

de ott van és volt a bnőm akinek elmesélhettem milyen volt az első csók stb

2009. dec. 27. 16:56

é nem vágytam arra, hogy anyukám a barátnőm legyen soha

így teljesen tökéletes ahogy van számomra

én ezt csak a gyerek oldalról tudom mondani

van barátnőm

2009. dec. 27. 16:43
A két dolgot nem lehet élesen elhatárolni. Anyukám nekem inkább a barátnőm volt, szomorú volt, ha én szomorú voltam, mert az aktuális pasim épp átvágott, vagy velem nevetett, ha valami jól sikerült az életemben. Nem kell, hogy a kislányod az összes apró titkát elmondja neked, arra vannak a barátnői, nem kell, hogy mindig mindent megosszon veled, DE nem szabad, hogy féljen tőled, hogy akármikor oda tudjon menni hozzád és el tudja mondani, ami épp a szívét nyomja, legyen az bánat vagy öröm. nem szabad erőltetni a barátnős dolgot sem, ugyanakkor figyelni kell minden rezdülésére. Nem vagyok szülő, de anyukámmal nagyon jó volt a kapcsolatom és így visszagondolva örülök, hogy mindent elmondhattam neki.
8. winny (válaszként erre: 1. - Eniko74)
2009. dec. 27. 16:42

Arra kérlek,hogy a lányod érezze azt,hogy megbízhat benned és így azt érezheti,hogy te a legjobb barátnő-anyuka vagy.

DE ez visszafele nem müködhet!Ne terheld a te dolgaiddal.

2009. dec. 27. 16:40
Az enyém most ment vissza milánóba az annyával.Tiz évesen láttam először.Most ő keresett meg.
2009. dec. 27. 16:37
Légy számára mindkettő, csak ne vidd túlzásba. Nekem kamasz koromban az anyukám egy kicsit a barátnőm is volt. Kamasznak nehéz eset voltam nagyon. Már most felnőttem, és nem tud a barátnőm lenni...mindent tudni akar, és én nem akarok mindent az orrára kötni. Diszkréten, de légy a barátnője is.
5. Fiatal nő (válaszként erre: 4. - Capylya)
2009. dec. 27. 16:36

Erről van szó.

Sajnos anyámmal ilyesmit nem lehet megtenni. Márhogy mélyebben beszélgetni. :-(

2009. dec. 27. 16:31

Én is azt szerettem volna, ha az anyukám a barátnőm is egyben,jó lett volna sok mindent megbeszélni...

De sajnos "csak" anya. Szerintem légy szigorú amikor annak kell lenned és barátnő, amikor el akar mesélni valamit, vagy csak egy jót beszélgetni.

2009. dec. 27. 16:28
Szerintem mindenképpen legyél a barátnője, az nagyon fontos!!! (sajnos az én anyám sokszor azzal vág vissza, hogy az anyád vagyok, nem a barátnőd - pedig sokszor inkább arra lenne szükségem, még így "vén fejjel" is) De bizonyos kérdésekben mindig maradj anyuka! Vagyis kicsit szigorúbb.
2009. dec. 27. 16:27

én sosem szerettem volna, ha az anyukám a barátnőm.

ő az édesanyám

és van barátnőm

a kettő számomra nem keverendő

2009. dec. 27. 16:25
En egy 35 eves fiatal anyuka vagyok , modern , mindent megerto !!! van egy lanyom MELINDA 15 eves IX.osztajos tinedzserlany.A parom mostani szojarasa (a baratnoje vagy az anya vagy?) szerintetek jo a batanoii viszony vagy legyek szigorub vele??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook