Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Barátkozás, új helyen fórum

Barátkozás, új helyen (beszélgetős fórum)


20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2019. nov. 25. 20:18

Miért kellene barátkozni vele?

Égess fel minden hidat felé. Az ilyen ember, ha nem adsz neki, még haragudni is fog, hogy bezzeg ő "szegény", miért nem segítesz neki?

Mindig van, lesz neki egy ok, amiért kérjen, és lelkiismeretfurdalást okoznak annak, akik segít rajtuk.

Egyszer se tedd! Nem így kezdünk barátkozni.

2019. nov. 25. 15:15
Nyújtod a kisujjad esete... nehéz a helyzeted az biztos de nekem ilyen barátnő nem kellene , ha anyagilag nem tud egy idő után akkor lelkileg fog kiszipolyozni...
18. 5236d12e25 (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2019. nov. 25. 15:02
😂😂
2019. nov. 25. 14:48

Vannak begyakorlott mondataim a notórius kéregetőknek:

- Nem én vagyok a Máltai Szeretetszolgálat

- A segélyt az önkormányzattól kell kérni

- A vasútnál mindig van felvétel teherkocsik kipakolásához (ha fiatal férfi a kéregető)

16. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - Vivo44)
2019. nov. 25. 14:06

Az a helyzet, hogy bármennyire is vagyok nyitott barátságos nem bizom az emberekben már nem igazán.

És nem nem arról szól a kérdés adjak e költsön mert nem adok, ha tehetném sem adnék. Ha azt mondaná figywlj nincs véletlen 1kg liszted? Azt mondom de van, de pénzt sosem adok. Amúgy nem is tartok kézpénzt max annyit amennyi buszra kell hirtelen mert mindenhol kártyával fizetek. Ha tudom lesz valami kiadás amit készpénzben kell fizetni szólok férjemnek haza felé vegyen ki x összeget.

Igazából tényleg csalódott vagyok mert tényleg jól esne valaki nem virtuális barátnő. De így most úgy vagyok hogy felhúzom magamköré a kerítést szögesdróttal.

15. vivo44 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2019. nov. 25. 13:56

Szia.

Valójában nem a barátkozásról szól a fórum és a kérdés, hanem, hogy adj e kölcsön, segíts-e ki egy hozzád közeledni kívánó személynek, aki minden bizonnyakl érdekből közeledik.

Csatlakozok Lávli hozzászólásához, hogy semmi esetre sem 5 forintot sem, mert ha 5-öt adsz, következőenek jönnek a kifogások, hogy miért, de már 10 kell, majd 20 és így tovább.

Mivel még nem is ismeritek egymást így mélyreható barátságról nem is lehet beszélni, amikor is elmondható hosszú ével távlatából, hogy xy éve kihúztál a bajból.

Többet érsz ahelyett az ember helyett, ha itt alakítasz ki virtuális barátokat, vagy bármely más közösségi oldalon.

Persze, ha úgy gondolod, akkor tedd, a választ valójában te tudod a legjobban, aki már legalább váltott vele néhány szót.

14. Lávli
2019. nov. 25. 11:50
Ha egyetlen egyszer is le tud húzni, onnantól majd állandóan a nyakadon lesz és nagyon nagyon nehezen fogsz tudni megszabadulni tőle. Van, aki segít rajta, ne érezd dolgodnak. Csak szép kedvesen és következetesen mondj nemet minden szívhez szóló kunyerálásra.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2019. nov. 25. 11:31

Akkor viszont eléggé problémás lehet a csaj, meglehet, hogy már a szoc.munkás által adható keretet is kimerítette, és meglehet, hogy már szinte mindenkinek tartozik.

Akkor viszont óvatosan adományozz neki, ha egyáltalán adsz. Valami munkát kellene neki keresnie, amit akár otthon is csinálni tudna gyerekek mellett.

12. 5236d12e25 (válaszként erre: 11. - Gabbbicica)
2019. nov. 25. 11:19
Erőlködni nem erőlködöm, pont azért mert 1 éve hatalmasat csalódtam egy barátnőmben. Illetve pontosítok csak én hittem azt, hogy barátnők vagyunk. Igazából egy nagyon mérgező kapcsolat volt ami 3 évig tartott Az akkor nagyon megviselt. Azóta nem is beszéltünk és persze azóta másképp látom a dolgokat.
2019. nov. 25. 11:14

szerintem bőven nem ér ennyit, hogy legyen kivel elmenned kávézni.


Én 4 éve lakok itt, és még mindig nincs ilyen ember. Erőlködtem egy ideig, kb mindig ez lett a vége, hogy azt éreztem, kihasználnak. Kávézás se volt, de mert látták, hogy mennyire akarom, ezért ha kellett valami, megtaláltak.


Be is szüntettem ezeket, majd ha lesz olyan, akivel kialakul, lesz, ha meg nem, akkor jó így is. De én nem erőlködöm :)

2019. nov. 25. 11:02

Bocsánat ha időközben letűnök akkor sajnos lefogyott a net a telefonomról.

Tudjáktok nem értem miért tőlem akart kérni. Egyrészt az ovi keresztény fenttartású itt van egy családok átmenetinotthona is. Rengeteg adományt kapnak és tudom ha valaki megszorul segítenek azoknak is. Plusz van egy szociális munkás az ovinak vagy nem is tudom mi a neve, de a lényeg, hogy a hölgy mondta ha bármelyik szülő segítségre szorul szívesen segítenek bármiben.

Szóval ahogy fogalmazott nem tudott kihez fordulni. Ebből nekem az jön le vagy túl jól ismerik vagy tényleg nincs senkije. Ki tudja?!

A családról amúgy tényleg semmit nem tudok csak ami látszik, hogy nem állnak jól anyagilag, de a csaj picit könnyelműnek is tűnik ebből hogy tök könnyen terméazetesen kérne kölcsön.. Ha nincs mit ennem nem 20 db zsemlét veszek egy 4 tagú családnak hanem inkább 1 vagy 2 kg kenyeret.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Af86a99684)
2019. nov. 25. 10:53
Vagy fejőstehenet, hogy naponta odajár majd a nyakára. Ezért most első alkalommal, de viszonylag keveset, és amíg meg nem adja, addig hozzád ne is szóljon.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2019. nov. 25. 10:51
Ja! És lehetőleg még aznap meséld el a szomszédasszonynak, hogy megsajnáltad, adtál neki x összeget. De nem igazán tudod, hogy valóban megadja-e a kölcsönt, vagy mire számíthatsz. Majd mondja ő, még azt is, hogy boltban, kocsmában, egyéb helyeken is tartozik-e, vagy valóban egy rendes, megbízható asszonyka.
7. af86a99684 (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2019. nov. 25. 10:47
Ez a nő nem barátnőt keres, hanem szponzort.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2019. nov. 25. 10:45

Ha tudsz, adj neki 500, max. 1000 Ft-ot, ha valóban annyira rászorult, ezért is hálás lesz.

Add úgy, hogy ha nem is kapod vissza, akkor az most karácsonyi jótékonykodás részedről.

Ha megadja, lesz barátnősködés, és lesz módod megmagyarázni neki, hogy nem te vagy OTP, ha pedig nem adja meg, akkor legközelebb már nyugodtan mondhatod, hogy már adtál....

5. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - Af86a99684)
2019. nov. 25. 10:34
Akkor nem csak én érzem úgy, hogy ez így nagyon gáz 🤔
4. af86a99684 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2019. nov. 25. 10:30
Inkább nem.
3. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2019. nov. 25. 10:29
Igen én is így vagyok ezzel. Ha már ismerném akkor azt mondom rendben megpróbálok segíteni. De így?
2. Epresturmix (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2019. nov. 25. 10:28
Nekem akkor nem lenne ez probléma, ha már régóta ismernêm. De így...
2019. nov. 25. 10:17

Ilyen se volt még, hogy egy nap alatt 2 fórumot indítok, de kicsit le

vagyok sokkolódva.

Kíváncsi vagyok vagyok a vélemémyetekre.

Augusztus vége óta vagyunk itt ebben a kis faluban. Az emberek kedvesek, mindenkinek van egy jó szava a másikhoz ami tök jó mert alapjáraton nagyon könnyen elbeszélgetek bárkivel de ennek ellenére még is nehezen engedek bárkit nagyon közel. Még nem sikerült itt barátnőt találni, ami eléggé hiányzik hisz a barátnőim mind messze laknak (külföld, ország másik fele aki közelebb az dolgozik neki is családja van kevés szabadidő) velük neten tartjuk a kapcsolatot. Jó lenne néha valakivel kávézni, csajos programot csinálni stb.

Csütörtökön az orvosnál összefutottam az egyik ovis anyukával. Most láttam kb 3x és most beszélgettünk el először. Már akkor burkoltan pedzegette hazavihetnénk, de sok dolgunk volt még és be se fért volna.

Ma összefutotunk a boltban kérte várjam majd meg, fél füllel hallottam ahogy szól hitelre vásárolna.

Kint megvártam és bőszen mondja sokat gondolt rám a hétvégén. Ha lett volna pofája csütörtök megkért volna segítsem ki valahogy, kiváltani a gyógyszereit vagy most mert nincs pénze. De a gyógyszereit egy másik anyukával megoldotta ahonnan a tojást is hozza de ott is már tartozik.

Tudom milyen egyszer fent egyszer lent lenni anyagilag. Tudom milyen mikor megszorul az ember pláne gyerek mellett, milyen nélkülőzni, számolgatni az aprót hó végén.

De.. Nem is ismerem. Számomra elég meredek ez így.

Mondtam neki nekem is sokadika van ami igaz.

Ti ezek után akarnátok barátkozni vele vagy bárkivel? Valahogy úgy érzem engem csak az "ilyenek" találnak meg 🤔🤨

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook